• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Holky, když jste nachlazené, tak je to "dobré" pro miminko, v mléku mu předáte protilátky. Jinak to dobré není. U nás už je asi vše ok, akorát jsem ještě trochu unavená, ale jinak zas frčíme jako dřív.

Kámoška dostala na vítání vkladní knížku, kde měla peníze. Dávali všem 500,-, jen u ní se sekli a měla tam 1.000,- :grinning: . Ručník na bobky taky dobrý :wink: , ale nechápu, když už utrácejí peníze, tak proč to neutratí za pořádné věci, které k něčemu budou.
28. lis 2009 ve 13:53  • Odpověz
baru tak to jo, 35,9 po odectu uz neni tak zly :slight_smile: jinak ja jsem taky chldnokrevna a jak mam tak 36,8 tak uz to na sobe citim jako teplotu, presne jako tvoje Johanka.
veru ona rvala jen co jsem ji k tomu prsu prilozila, ani se neprisala, takze to nebylo tim, ze by ji nic neteklo. Ale nastesti uz je to dobry, ale bobek je furt zelenej smradlavej hnus, ale kaa taky psala, ze to tak maji, tak je to asi OK. Ja jen ze jsem byla zvykla na ty nase zluty vajicka :slight_smile:
zazit tak z klidnyho Tomika uz se stava dablik? Abys pak na to nebyla hur nez my :slight_smile:
kaa u nas se zase stal vesak z rotopedu, tak sel z domu :slight_smile: taky jsem lenoch :frowning2:
28. lis 2009 v 17:25  • Odpověz
holky, díky, takljá doufám, že mu mlíčkem posílám odolné látky:slight_smile: Jako funguju, ale jsme taková unavená, znáte to, hnus:frowning2:
Piju čajíky, snad bude líp...

já mám doma spinningové kolo )ne rotoped), tak doufám, že ho ještě využiju:wink: z domu ho zatím dát neplánuju :grinning:
28. lis 2009 v 18:08  • Odpověz
jinak jsem z malého města Hostinné:wink:
28. lis 2009 v 18:09  • Odpověz
kat psala jsem ti na face, ze mam v Hostinnem spoluzacku, ktera te zna, i kdyz ne osobne. Svet je malej, co? :slight_smile: Brzy se uzdrav!
28. lis 2009 v 18:22  • Odpověz
autor
No já jsem zvědavá, jak bude dlouhej náš love. Na 7 týdnech měl 60 cm. Ted mu je 13 a v úterý jdeme do poradny. To bude normálně už násobilka

Jinak já chodim spát tak kolem půlnoci, ale včera jsem byla už tak vyždímaná, že jsem zalezla v půl 10. Já totiž makám většinou v noci, to mám klid a i energii. Dávám si kafe kolem 4-5 a ono mě to nabije.
Ale včera jsem byla furt venku, už od rána a prostě jsem už byla total mimo. Kolena mě boleli a záda a prostě všechno. Snad jenom únava a né předběžná chřipka.

Já chci taky hubnout. Furt jsem v pohybu, ale ani deko dole.

Jo a musim se pochlubit, že jsem se zase krásně rozkojila. Nevzdala jsem to a třeba 2 dny jenom kojim a pak jednou vrazim flašku a zase kojim a mladýmu to vydrží na 2 hodiny. A ani na noc nedávám Sunar už a spal mi dneska od 19 hodin do 5 do rána a pak pokračoval chrupat a rve ho stále.
29. lis 2009 v 07:34  • Odpověz
mariv, o těch zelených hovínkách jsem něco početla na netu,protože je taky má malej. A psali tam několik důvodů a jeden z nich mi na nás sedí, to že malej pije hodně předního mléka,které je málo tučné a bohaté na cukry a ono to v bříšku zkvasí a proto zelené. Já to vím o sobě,že mám hodně předního mléka,protože malej když pije,tak se zalyká a nestíhá polykat a hlavně je furt hladovej,takže jsem začla odstříkávat před kojením,aby se dostal k tomu zadnímu, více tučnému a kupodivu dnes ráno krásný žlutý hovínku opět,takže na tom fakt něco bude :slight_smile: .
A pak tam psali ještě,že to může být při rýmě, že hleny taky zbarví stolici do zelena.
29. lis 2009 v 07:54  • Odpověz
autor
tak zase tak hrozný číslo to nebylo. Zkusila jsem po domácku měřit a má 64, takže pohodička

Dneska se chystám píct perníčky, docela se těšim na to zdobeníčko
Pak jenom udělám čokoládky s mandličkou a kašlu na to
zbytek donese dědeček
29. lis 2009 v 07:54  • Odpověz
bobisku, kojení super! Klobouk dolů, vím, že projít si krizí je drsný a často odradí! Takže super!:slight_smile:
Barčo,tohle jsme měla taky asi týden, že s emalej kuckal, zalykal, když jsem prso vytáhla, úplně z něj stříkalo:slight_smile: takže jsme taky odstříkala to nejtekutější a pak kojila. Samo se to pak upravilo a teď v pohodě:slight_smile:
Dneska mě nechal bobek docela vyspat, tak doufám, že se vykurýruju, lipovej čaj je v konvici, kojící čaj na stole, Honzík s manželem venku:slight_smile:
29. lis 2009 v 11:06  • Odpověz
Bobi- gratuluju ke koju, to je super, u mně to jde spíš k horšímu, zkouším jen kojit, a malý brečí, takže mu pak vrznu flašu.
Míša je teda dlouhý a kolik váží?

Kat- to máš hodného manžu, že se postará a že můžeš odpočívat. Já lituju ty maminy, co jsou samy, já nemít přítele, tak asi padnu, naši mi teda moc nepomáhali. Spíš vůbec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. lis 2009 v 11:20  • Odpověz
kaa, já bydlím ve městě manžela...a jeho rodina mi nepomáhá vůbec.-( a jak píšeš, neumím si představit manžela nemít, ono už to, že tu je se mnou, když třeba malej brečí a já nevím proč... pomáhá mi ten pocit, že na něj nejsem sama...
29. lis 2009 ve 14:24  • Odpověz
29. lis 2009 v 16:15  • Odpověz
kat,ale to je vesměs o průjmu a časté stolici, můj HOnzík nemá průjem, on právě kaká ráno a odpoledne a měl prostě normální konzistenci stolice,ale byla zelená. Takže to spíš přisuzuju tomu přednímu mléku. Dnes už to bylo dobrý jak jsem psala,tak snad už to bude pořád OK.

Jinak Kat, jsi na tom stejně jako já :frowning2: , taky jsem ve městě manžela a hrozně mi tady chybí rodina,protože s jeho rodinou to není moc lehké :frowning2: , za prvé nepomáhají vůbec a za druhé bych pomoc ani nechtěla, trnula bych hrůzou, jim svěřit děti :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
No jo no, není to lehký,ale naštěstí naši nejsou až tak daleko,takže se docela často navštěvujem a i k nim jezdíme často,jsem ráda, že manžel má moji rodinu hrozně rád, kolikrát i sám navrhne,že pojedem, nebo sám říká, že by mohli přijet naši. Připadá mi,že naši mu chybí víc jak jeho rodiče.
Jinak jsem taky ráda,že mi pomáhá, po práci se většinou stará o malýho sám a já mám volno, buď si dělám věci co nestíhám přes den, nebo se jen tak flákám a dělám něco co mě baví :slight_smile: .

HOlky plánuju si začít chodit na aerobic, ještě k tomu musím sehnat nějakou kámošku, atť nechodím sama a pak začnu,aspoň něco :slight_smile:
29. lis 2009 v 17:27  • Odpověz
barco, přesně, přesně... když náhodou tchýně chce přijít, jsme spíš ve stresu, než abych se těšila na pomoc...:frowning2:
29. lis 2009 v 17:55  • Odpověz
29. lis 2009 v 17:56  • Odpověz
barco dik za info, tak asi na tom neco bude, kdyz to u tebe tak zafungovalo. Ale ja mam mlika tak akorat, si myslim, mala se nezalyka a vetsinou je prso po kojeni vcelku vyzdimany a hlavne nepozoruji na prsach ci pri kojeni nejaky rozdil oproti tomu co to bylo predtim, kdyz mela bobek zlutej. A vydrzi mi bez jidla vcelku dlouho, pres den i 4 hodiny a v noci treba i 7. Rikala mi kamoska, ze pry nevadi jakou ma kadeni barvu, ale ze mam kontolovat jestli tam nejsou hleny, ze to pak vetsinou prijde ryma. Tak cumim do pliny jak do bolavy pr.... :slight_smile:
bobisku tak to jsi sikukla s tim kojenim! Jen tak dale.
Ja taky nemit manzu tak jsem uplne zracena! Obdivuji svobodny maminy, to by byl muj konec!
29. lis 2009 v 18:30  • Odpověz
kat, přesně, taky nás stresuje jejich návštěva,i opačně,když tam jdem,tak tam jsme vždy jen chvilku, hlavně ať to je rychle za námi.

mariv,tak hlavně, že máme ty naše prcky zdravé a že přibírají,však se zkus zeptat dr. čím to může být,ale určitě to nic nebude.
29. lis 2009 v 18:57  • Odpověz
tak mě pořád otravuje rýma, asi sem se dorazila při ,,běhání", snad to malá ode mě nedostane a že to bude jen obyč rýma.
S tchýní to máme dobré, hodně pomáhá, právě že je na ní spoleh a i na manžovi a tak to mám o kapánku lepší jak vy, střídáme se i v procházkách a je to oddych, protože se mi občas nechce znovu jezdit stejný okruh s kočárkem.
Jinak nás zelené hovínko trápilo někdy na začátku a ptala jsem se na to tehdy dr. a ta uklidňovala že to nic není, že by horší byly takové cucky.Dík za radu s hlenama, to jsem ještě neslyšela, dobré vědět.
29. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz
Kat- přesně tak, mi stačí přítel jen vedle mně, nemusí se o malého starat, ale psychicky podporuje, když Kuba zlobí, ale teď jsem začala pozorovat, že už míň pláče, snažím se všemu předcházet, aby měl čistou plínu, neměl hlad a nenudil se. Občas ale už zlobí, se mi zdá, že už začíná být vyčůraný a ví jak na to, aby se choval a pomazlil.

Holky, zítra jdeme na první hexu, tak snad to bude ok, pro všechny případy mám doma výbavu proti teplotě.

Zazit asi nakupuje a stěhuje, co?
29. lis 2009 ve 20:58  • Odpověz
Sas- ze začátku je zelená stolice známkou novorozenecké žloutenky, prý. :astonished:

Kočky, jak zvládáte úklid? Já se úplně stydím, jak tady Bobišek píše, kolik už má uděláno :unamused: . Já nemám ani okna umytá, a už bych měla asi začít něco péct, ať přítele nenapadne říct matce o cukroví, že nemáme :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mariv- já taky kontroluju plínku- kolik, jak to vypadá a "vůni" bych ani nemusela, ale ta se hlásí sama :unamused:
29. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz
zazit nenakupuje, ani nestehuje :slight_smile: (zatim), zazit ma telefon v reklamaci a k pocitaci je linej si jit pres den sednout :slight_smile: a nas mladik je uz vycuranej az hruza, presne uz poznam, kdyz se nudi nebo ho prestane bavit neco, co spolu delame - zacne delat herecku - zacne tak jako pofnukavat, to vubec neni plac, to by jste musely slyset, je to fakt herecka etuda :slight_smile:
dneska musim zavolat dr a objednat nas na 3mesicni kontrolu, jsem zvedava, kolik zas navazime, protoze Tomik je hrozne tezkej, podle me bude mit uz min 7.5 kg a ockovani asi nedostaneme, protoze on ma to TBC porad jeste takove zarudle
30. lis 2009 v 05:42  • Odpověz
kaa nestraš novorozeneckou žloutenkou, nikdo mi nic neříkal! spíš se přikláním k holkám, taky jsem měla dost nalitý prsa a snad to bylo to přední mlíko, protože se zelený kakanec stratil tak do 2 dnů

máme taky už pěkně vyčůraný miminko, taky tak natahuje a když ji vezmeme do náruče, tak přestane, tak ji zase rychle šoupnem zpátky, ať si holka nezvyká :slight_smile:. Navíc už mi přijde, že je víc maminkovská, tky je to jasný, když kojíme a máme mimčo přes půlku dne a v noci :grinning: . A jak to poznám? Pořád na mě hledí a když odcházím, tak mě sjeduje očima a pátrá po místnosti, kde jsem. Když jsme vedle Máji oba, tak zase si radši vybere mě :sunglasses: .

tak kaa ať nemáte žádné reakce na hexu. My jdem zítra a uvidíme taky, můj typ na váhu je 5,6kg a 58 cm, tak snad jsem se strefila.
30. lis 2009 v 11:07  • Odpověz
Ahoj holky, my jdem na hexu ve čtvrtek. Taky doufám, že žádná reakce nebude.

Já naštěstí bydlím pořád doma a ještě k tomu mám na ulici kamarádku s o deset dní mladší holčičkou než je Tomášek, tak chodíme na procházky většinou spolu. Je to lepší, než chodit sama. Tady je hodně známých mamin, ale spíš je problém v tom, že moc nechodí ven. Sme docela za exoty, že chodíme denně, což nechápu, mě to přijde normální. Nevím co bych dělala celý den doma.

Vánoční úklid už mám hotový :sunglasses: Ale výzdobu dělám až před Vánocema. I adventní věnec vyrábím tak týden před, aby byl na Vánoce krásně čerstvej :grinning:
30. lis 2009 ve 13:16  • Odpověz
autor
Ahojky,
včera jsem pekla perníčky a pak mi je velkej pomáhal zdobit, ale polevu jsem vykurvila a udělala jí řídkou, tak to dlouho schne. Furt je to na omak měkký a lepkavý. Nemůžu to dát na sebe, protože se to přilepí a pak je z toho sračka. Mám to na 4 tácech rozkládaný na balkoně. Ani to nemůžu ničim přikrýt, protože by se to rozkydalo. Doufám, že mi na to přiletěj holuby a daj si do huby. Zobáku.
Kurvajs, to jsem tomu zase dala.

Zítra jdeme na kontrolu, tak jsem zvědavá jak Míša dopadne.

Musim končit, děti se mi budí, tak je oháknu a pádim na návštěvu za dědečkem. Je to přes celý město z kopečka, tak pohoda. Ale nahoru do kopce to rvu hodinu. Ufff
30. lis 2009 ve 13:25  • Odpověz
holky:slight_smile:
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-zajimavosti/109423/vite-co-rika-znakova-rec-vasich-miminek.html

Bobi, jsi dobrá, že vůbec děláš perníčky! Já mám jedno dítě a nedělám nic, pač to nějak nezvládám! Takže smekám a nějaká poleva je putna:wink:
30. lis 2009 v 18:36  • Odpověz
autor
Holky čauky, včera jsem byla u mýho táty a nazpátek jsem šla za tmy přes město a máme fakt boží vánoční strom na náměstí. Krásně osvícenej. No sedli jsme s Dádou na lavičku a kochali jsme. ANi jeden jsme nechtěli domů, ale museli jsme.
NO a domu musim chodit ještě přes jedno sídliště (cikánský vesměs).
Řeknu vám, že jsem měla pěkně stáhnutou prdel. Nikde ani noha (bylo asi půl 6). A naproti mě šel cikán, asi 17 let. Dobře oblečenej. Furt se na mě koukal a furt se i rozhlížel. A začal si sahat na příklopec. Nejdřív jsem myslela, že ho vyndá a začně si to tam dělat a on si jenom rozepínal bundu dole. Pak sahal do náprsní kapsy a furt se rozhlížel. Když byl u mě na krok projela mnou zimnice a díky bohu taky vedle auto. To ho asi vylekalo a dělal jako nic a prošel. Když auto odjíždělo, tak se cikán zpomalil. Na nic jsem nečekala. Utekla jsem na další stranu chodníku a utíkala s dětma domů. Nemůžu se zbavit pocitu, že mě chtěl přepadnout a okrást. A to i když jsem měla děti. Fuj, se mi udělalo tak špatně, že si to asi nedovedete představit.
Tak jsem si zakázala chodit domu sama za tmy, i když už je tma v půl 5. Prostě budu fungovat venku jenom za světla a ve tmě jenom s někym dalšim.
1. pro 2009 v 07:45  • Odpověz
autor
Hlásim, že jsme zdárně zmákli kontrolu na 3 měsících.
Doktorka říkala, že je krásnej a zdravej a hned mu šoupla Hexa.
Zatím spinká, tak uvidíme, jak to budeme prožívat

Měříme 62 cm
Váha 5880 g

Dneska tu máme takovej pršivej den, tak to zalomíme a budeme jenom doma odpočívat. Nic se mi dnes nechce dělat. Mám nechucos pracos
1. pro 2009 v 11:40  • Odpověz
autor
sasanko, díky za mailík o prevenci. Hned jsem posílala dál
1. pro 2009 ve 12:21  • Odpověz
Bobi, ty máš teda zážitek s cikánem :confounded: :astonished: brr. Měla jsi štěstí..
My byli taky na třímesíční, ale Petříka nenaočkovali. nemá ještě úplně zhojenou jizvičku. Jinak váží 6130g a měří 59 cm.
já jsem nachlazená, cpu se i cibulí, Peťa sice střílí jak myslivec, ale bude mít zdravou mamku :wink:
V sobotu chci jít na mikulášskou, tak bych chtěla být fit:slight_smile:
1. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz
autor
Mě se dneska ten den tak nějak moooc táhne. Ne že by kluci zlobili, ale kouknu na hodinky a přijde mi, že utekla hodina a ono je to 15 minut. Možná na tom dni nepřidá ani to zamračený počasí a doma se svítí, aby jsme si vyděli aspoň do huby.

Vroni, tak se brzo uzdrav.
Koukám, že taky malýho testuješ. Já jsem zmákla i květákovou polívku a teď vařim polívku zeleninkovou a převážně je z brokolice. Takže už taky pohoda. Malej zatlačí a jde to. A když ne, tak rourka je super a hned pomůže a je klídek
1. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.