• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
baru tak to kdyby mala pribrala 500g za tyden, tak to ta moje dr. nerozdejcha, kdyz malem nerozdejchala 600g za dva tydny!! Tak to jsme na tom jeste dobre :slight_smile: Ja prave myslim, ze ze zacatku ty deti pribiraji vic, nez si udelaji nejaky pici rezim, takze mi to nijak strasne nepripada. Ale holt si asi budu muset koupit spunty do usi a ty 3 hodiny to vydrzet.
2. říj 2009 ve 13:58  • Odpověz
mariv, my taky pribirame 350g tydne, nic si z toho nedelej, 300g je normal, my teda Nutrilonujeme, ale malej proste jede svejch 350 g tydne a nic s tim neudelam, a to mu nedavam vetsi davky nez pisou, spis o neco malo mensi, ten nas megacek ma v peti tydnech 5.1 kg, taky me pekne bolej zada kdyz ho nosim
2. říj 2009 ve 14:00  • Odpověz
No ja doufam, ze se to zmeni k lepsimu! zatim to jde spis k horsimu :frowning2: i kdyz ma Agi i sve svetle dny, ale ty jsou bohuzel vyjimecne :frowning2:
2. říj 2009 ve 14:00  • Odpověz
No vidis zazit, tak co ta moje doktorka sili?!!
2. říj 2009 ve 14:02  • Odpověz
Ahojky,
tak já mám za sebou kontrolu po šestinedělí u ženského dr.
Nic příjemného, jizvu prý budu cítit delší dobu a nemám se znepokojovat. Příčinu proč mi placenta nevyživovala z proouštěcí zprávy nenašel "prý se to stává" nejsem z toho vůbec chytrá. U dalšího těhu mě bude více hlídat a budu mít nárok na více utz. Jinak těhotná bych neměla být dříve jak za 12 měsíců. Hrozí že děloha nebude srostlá. Ale někteří lékaři trvdí, že prý stačí i půl roku, ale on by mi to nedoporučoval.
Antikoncepci jsem si zatím nenechala napsat, dokud se kojí neměla by příjít menstruace a tutíž bych neměla otěhotnět. Máme zvolit alternativní řešení jako kondom, přerušovaná soulož a nebo si můžu v lékarně koupit nehormonální antikoncepci Pharmatex, která se zavádí před stykem a může se při kojení.

Dělal mi vnitřní utz a citologii (tzv. zrcadlo). Takže jak se říká protáhl trubky a teď už to doma můžeme vyzkoušet. Taky prý není ke škodě používat lubrigační gel.
2. říj 2009 ve 14:56  • Odpověz
holky, dala jsem do alba ty fotky, pak je smazu, nerada davam fotky, kde jsme vsichni, jsou to zatim jen nahledy, ale myslim, ze se povedly, malej je na nich sladkej, chci z toho babkam a dedkum :slight_smile: udelat k vanocum kalendar :slight_smile:, tak to omrknete :slight_smile:, fotografka je sikula, vypadam po porodu jako clovek :slight_smile:

Market, teda, ze ti pan dr protah trubky, tos me fakt pobavila :slight_smile:
2. říj 2009 v 16:13  • Odpověz
Zazit,ty fotky jsou naprosto nádherné :slight_smile: , nejvíc se mi líbí, jak malýho drží tatínek v rukách a je tam vidět malej v těch rukách, to je bomba a pak ještě ty jak jsou tam ty nožičky, to je naprosto dokonlaý, řekla bych skoro do nějaký soutěže a ještě se mi moc líbí černá varianta vás všech, to je taky super a bílá je taky pěkná,ale černá se mi líbí víc, no prostě jsou krásný všechny :slight_smile: .
2. říj 2009 v 17:24  • Odpověz
teeeda zazit, ty jsou uuuzasnyyy!!! Fakt nadhera! A nechapu jak muzes vypadat tak skvele takovou chvilku po porodu!! Moc vam to vsem slusi!
2. říj 2009 v 17:26  • Odpověz
Zazit: Tak to jsou super fotky, jste spokojená rodinka. Tomášek je velikej (teda podle nás jsou všechny miminka veliký :grinning: )
2. říj 2009 v 18:01  • Odpověz
mariv, hele, nebudeš mi to věřit, ale my fakt přibrali 400 g za týden a dr? říkala, že to je pěkný, že mám asi smetanu místo mlíka, ale že se nemám bát, že kojený děti nebudou obézní z mlíka, že mám dávat když chce prostě, že si řekne. přejíst se prý nemůže, co se mu nevejde, si odlivne prostě...
takže buď v klidu, oni přibírají ted, to se zpomalí! vem si, že v děloze měli jídlo neustále, 24 hodin, některý děti pak holt blbě nesou, že už to tak není... neuspokojujáí u kozy jen hlad, ale potřebu blízkosti, klidu prostě... být tebou, nestresuju se, kojím jak si malá řekne a ono se to všechno zlepší!
myslím na tebe a jsem na stejné lodi - ted ho tu kinklám v náručí, sedím na balonu... bojujme! věřím, že ted nás potřebují, to prso... :wink:
2. říj 2009 v 19:44  • Odpověz
diky kat! to jsi me fakt uklidnila, jsi hodna. Jen nechapu, ze ti doktori maji tak rozdilny nazory, akorat nas stresuji! Mne taky vsechny kamosky rikaly, at na to prdim a davam male jak ona chce. Ten rev se stejne neda vydrzet, takze ji to prso radsi vzdycky dam. A tvoje doktorka je nejaka mlada nebo starsi?
Tak snad bude po sestinedeli lip, jak me spousta lidi uklidnuje... tak se drz kat!
2. říj 2009 ve 20:58  • Odpověz
ahojky
zazit- fotky jsou opravdu krásné. Já jsem byla dnes fotit malou a chtěla jsem i malého, ale je chudák samej pupínek, tak musíme počkat až to sleze. :grinning:
Jé hoky já bych se tak chtěla vyspat. Jen jednu noc celou. Jsem nějaká KO. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. říj 2009 ve 21:14  • Odpověz
Ahoj holky,
ZAZIT - nááááááádhernýýýýýý, fakt nádherný fotky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A malej je buclíček pětikilovej, co? Musíte mít z něj radost :wink:
Mariv, prosím tě, co to máš za dětskou dr.??? Já skákala metr vysoko, když jsem malou nechala ve třech týdnech převážit a přesvědčila jsem se, že malá přibírá 250g týdně(zdálo se mi to málo) a doktor mě ujistil, že
je to super!! Příští pátek máme 6 týdnů, tak jsme zvědavá, kolik ten náš drobek přibral :grinning: -ale žádnej otesánek to není, pije pravidelně, ale jak píše Kat - když se přepije, vyblinká to, takže "přecpat" se prostě nemůže.
Syn měl ve třech měsících 8,30 kg, byla to koule, ale byl jen kojenej, takže když začal běhat(10měsíců), brzo byl akorát a dneska je to sportovec s vymakanou postavou :wink: - tak klídek :wink:
2. říj 2009 ve 22:27  • Odpověz
autor
Zazit, to je fakt parádička. Nádherný fotky.
Ty jsi takovej prcek, že Tomík vypadá v tvojí náruči jako 3 měsíční miminko. To se nedivim, že ti říkali v těhu, že jsi jako nateklej mravenec :grinning:
Moc vám to sluší a tatík je taky pěknej chlapík. Až ho budeš mít plný zuby, tak ho pošli k nám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Já zase depkařim kvůli váze.
Takže ode dneška nesladim a nepřežírám se a za týden po 6ti nedělí už začínám tvrdě cvičit
3. říj 2009 v 07:17  • Odpověz
holky, moc dekuju za pochvaly, to vzdycky potesi :slight_smile:

bobi, vzhuru na dietu, jo ? ja taky cekam, co mi po kontrole po 6ti nedeli rekne dr o tom cviceni a chci se na to vrhnout, musim "zpracovat" to bricho a taky zadek mam takovej povolenej celej, ale lenost je velika :slight_smile:, hlavne mi ty tanecky kolem malyho docela ubiraj energii a kdyz spinka, tak litam po byte a pak se priznam, ze si rada na chvili sednu k pocitaci nebo k novinam, takze o cviceni zatim delam, ze nevim :slight_smile:
3. říj 2009 v 08:07  • Odpověz
a jinak souhlas s holkama - mariv prd na dr, mimi si proste samo rekne, co potrebuje a pripadny prebytky proste vyhodi a nez zacnou behat tak jsou proste nektery mimiskove koule, ale pak to vybehaj - lepsi koule a pribejvani na vaze nez aby nepribejvali a nerostli, to je pak daleko vetsi pruser, to mela mamka se mnou - ja mela nizkou porodni vahu (2.4kg a to jsem byla presne v terminu) a behem 6ti nedeli jsem ji pribrala jen 200 g, protoze ji nutili kojit a ji skoro nic neteklo a ja byla trubka uz jako dite a neozyvala jsem se - proste jsem hlady neplakala, takze si mamka myslela, ze je to v poho, no a ja pak skoncila v nemocnici
3. říj 2009 v 08:11  • Odpověz
a ja jdu pect dort, oba moji milackove chrnej jak dreva a manzilek ma dneska narozky, tak jdu neco spachat do kuchyne, abych ho mela cim mile prekvapit, az se vzbudi :grinning: , tak doufam, ze se prcek nevzbudi uprostred peceni a nespalim to jako vcera veceri :slight_smile:
3. říj 2009 v 08:13  • Odpověz
autor
zazit ty si koumec :grinning: trubka jako dítě :grinning: :grinning: .........no zase si mě pobavila

Já se právě s klukama vrátila z krámu. Obchoďák je za rohem a tak to bereme kočárkem okolo procházkou. Venku sluníčko a chladno, ale nádherně. Uplně na procházku jako dělaný.
Už se těšim na odpoledne až pojedeme na zahradu k babičce a budeme pouštět draka. Já teda jenom budu čumíkovat na chlapáky jak tam po tý louce lítaj a sama budu držet kočár a relaxovat na tom prima vzdoušku. Doufám, že se to nepokazí a nezačne chcanec. To by mě dost nakrklo.

zazit, tak nepokaž dortíka a hezky slavte

Jinak si myslím, že natahovat dítěti dobu kojení je krutý. Neříkám, že kdyby řvalo každou půl hodinu, tak to asi se musí zakročit, ale když si řekne za 1,5 - 2 hodiny, tak se to dá.
Davídek když byl miminko, tak dlabal po 2 hodinách i v noci a to trvalo asi těch 3-4 měsíce, pak mi začal v noci dýl spát, ale přes den furt po 2 hodinkách až do příchodu příkmů
Takže když si Agi řekne, tak bych jí dala a na doktorku se z vysoka. A nemyslim si, že 600 za 2 týdny je mega moc velký skok. Je to krásný, že přibírá. A jak píše Zazit, tak lepší než mít nějakýho hubenďourka podvyživenýho
:wink:
3. říj 2009 v 09:55  • Odpověz
Di moc holky za nazor. to jste me uklidnily! Ja jsem si prave myslela, ze by se melo pribirat tech 250g tydne, takze me doktorka s tema 100g vcelku prekvapila a mne se to teda zda malo. Navic 4kg ve 3 tydnech se mi nezda tak moc, kdyz nektery deti se s takovou vahou rodi... Tak prdim na doktorku a budem papat jako do ted. Ji vetsinou po 2 hodinach, takze si myslim, ze to neni nijak hrozny.
3. říj 2009 v 10:34  • Odpověz
mariv, nemáš zač! Moje dr je starší, tipuju kolem 50ti... Já se naopak bála a ptala jsme se jí vyloženě, že ublinkává, ale že furt chce jíst, jestli to nevadí, co mám dělat... a ona fakt v klidu řekla, že děti nemají tu záklopku co my, že prostě pijí, pijí a co se nevejde, tak si vyplivnou, že to ničemu nevadí. Prý mám dávat, kdy si řekne, klidně z obou prsou, že tím neuspokojuje jen hlad, ale i žízeň, nebo s emu třeba zdálo něco a chce moji blízkost, že jim do těch hlaviček nevidíme a to prso je pro ně jistota, bezpečí. A že to, že přibral 400 g za týden, nevadí, že se to teď asi zpomalí, že to právě byl nějaký skok po návratu z nemocničního prostředí...
Takže fakt buď v klidu, ono malá nemusí mít hlad, ale prostě chce tebe, ještě se s tím přechodem z dělohy nevyrovnala...

Jinak zazit - dnes malej spinkal svázanej 4 hodiny v noci! Juch... já teda ne, pač už jsem naučená se budit častěji a koukala jsem, co se děje:slight_smile:
3. říj 2009 v 10:39  • Odpověz
mariv, nám byli včera 3 týdny a máme 4250g:wink:
3. říj 2009 v 10:39  • Odpověz
autor
U nás taky to svazování ani náhodou. To se pere a kope a ječí a žádný ššššššššššššš nepomáhá :grinning:
Ty svoje ručičky si propere nakonec ven a je spokojenej.

Tak jsem si koupila v krámu barvu holky a je to černá. No nevim, asi do ní jdu, když jsem si jí už donesla domu.
Většinou jsem v tmavý hnědý, ale nosila jsem i blond melír. Takže změna a jdu do toho. Manža bude za hodinu doma, tak snad tu změnu ocení, jestli si toho vůbec všimne :wink:
3. říj 2009 v 10:47  • Odpověz
zazit fotky jsou super, úplně si navnadila na to, abych běžela k profi fotografovi, ale bohužel taky zápasím s kily navíc :cry: , tak ještě počkám tak měsíc, třeba to bude lepší nebo budu hledat záskok.

včera jsem našla kamarádku na procházky, měla podobný termín jako já a pořád jsme se někde míjely, ať už u dětské dr. nebo na těch procházkách

mariv vůbec bych si hlavu nelámala váhou, jak bys přestala kojit, tak jak jsi byla zvyklá, mimčo by zase třeba začalo víc hltat, protože by se bálo, že dlouho nic nebude a stejně bys skončila na stejný váze, takže nic neměň.
3. říj 2009 v 16:03  • Odpověz
Ahoj holky,
já jsem už jak na trní, malinká spí od půl druhý, nejdřív ji vozil Kája v kočárku do čtyř hodin, pak jsme ji vynesli do ložnice, kde spinká v postýlce jako andílek, já jsem stihla vyžehlit horu prádla(ale nechtělo se mi, bleee) a teď už mě bolí levá koza(je na řadě) jako blázen.
Jen doufám, že bude spinkat Lucinka i v noci, začíná si zvykat, že v noci je tma a tak se má spinkat
:grinning:
Včera usnula kolem půl desátý, pak v půl třetí budíček, krmení, kakání, přebalování a pak vstává kolem 6hod ráno - to už bych nazvala "režimem", pak jsme si hrály, krmily apod. do devíti, usnula, jela jsem s ní v klidu na procházku, bylo slunečno, i když chladno a spinkala v kočárku od 10 do 12.30 hodin. Pak se jen najedla, přebalila a šup do kočárku s bráchou - asi jí dělá dobře ten studenej vzduch venku nebo co :wink:
Tu klidnou procházku jsem potřebovala, protože jinak s kočárem chvátám ráno do práce a odpoledne honem nakoupit, dokud spinká, honem s nákupem domů, pak přijde táta na kafe a když odjíždí zpět do práce(soukromničí), už je na procházku dost pozdě, začíná se brzy stmívat a navíc musím dohlížet na Terezku.
Tak já jdu tu naši spící "pannu" asi jemně vzbudit, nebo mi praskne prso :grinning: -hezkej večer všem!!!!
3. říj 2009 v 18:06  • Odpověz
Mariv my jsme za prvnich 14 dní po navratu z porodnice přibrali 800g a doktorka byla potěšená, takže se na to vykašli nestresuj se a bud ráda že tak pěkně prospíváte. držím palečky a hezký víkend :slight_smile:
3. říj 2009 v 18:38  • Odpověz
ahoooj, my byli na celodennim vylete, bylo to narocny :slight_smile:, jsem rada, ze jsme doma a Verusko dneska je asi nejakej super den na spanek :slight_smile:, hlasim se do klubu spicich pannen :slight_smile:, nas borec prochrnel vicemene cely den, byl vzhuru dohromady tak 3h max, jinak furt chrni, ono je to teda hlavne tim, ze byl porad venku na vzduchu, ted uz mam vsechno na koupel pripraveny a uz hodinu cekam az se mi pan probere :slight_smile:
3. říj 2009 v 19:40  • Odpověz
Holky tak podle toho co pisete fakt nechapu co ta moje doktorka ma!! berusku pochvali, ze pribrali 800g a me zjebe, ze jsme pribrali 600g. Fakt nechapu ty rozdily v nazorech! Tak ja se stresovat nebudu a normalne ji dam jak si rekne, at si dr. rika co chce.
Kat ta moje dr. ma taky kolem 50 let, takze jsem si rikala, jestli nema nejaky zkostnately nazory a ze ta tvoje je treba mladsi..
Jinak dnes jsem konecne poznala jaky to je mit hodny miminko! Mala byla uplne zlata, jenom papala a spala a kdyz byla vzhuru tak plakala jen minimalne. Kdyby to tak bylo porad tak jsem maximalne spokojena. Akorat ted to asi bude horsi, pac je prespana a asi hned tak neusne :(
3. říj 2009 ve 20:08  • Odpověz
holky kdo jste mely problem s ocickama, muzete mi prosim poradit? Male hnisa ocicko, tak ji musime kapat kapky. Hnisalo ji jen jedno, tak jsme kapali jen do jednoho. Dnes ji ale zacaly obe ocicka slzet, tak ze ji fakt tecou slzy, i kdyz nebreci.Predtim to tak nikdy nebylo. Nevite jestli je to dobre nebo spatne?
3. říj 2009 ve 21:17  • Odpověz
Čau holky,
Mariv, my jsme měli s očičkama problém už z porodnice, furt vylívám borovou vodou a vykapávám o.-septonexem, teď už to má jen v jednom oku, ale preventivně vykapávám obě, aby se ta infekce nepřenášela.
Pokud máš pochyby, volej doktorce, tím nic nezkazíš. A začla jsem mít stejný problém jak ty, spím tak 4 hoďky denně, malý křičí, a asi se nudí, je v suchu, napapaný, vyprděný, ale já na chudáčka nemám nějak sílu- abych si s ním ve 4 ráno hrála, když je vyspaný. Takže docela záhul. A to ještě před 2dny spal perfektně.

Kat- na prdíky mám sab simplex, ten dávám do Nutrilonu na snížení pěny, pak dávám baby calm a prolívám se fenyklovým a kojícím čajem a meltou, a vyzkoumala jsem, že když si neodříhne, tak ho to buď tlačí, že si ublinkne, nebo se nevyprdí.

Zazit-ty fotky jsou božíííí, taky bych se šla fotnout, ale nějak se necítím jako člověk :unamused: , už jsem se snažila trošku krotit s jídlem a cukrem, ale včera mně přepadla chuť na sladké a sežrala jsem asi tři oplatky a kus čoko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No snad to do léta stihnu do plavek, vlastně co do léta, do jara, chci s malým chodit plavat, tak ať jim nevyliju bazén. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. říj 2009 ve 21:59  • Odpověz
Kat- teď se koukám, jak jsi psala o tom ublinkávání, to je super, že se podělíš se zkušenostma, ptž malý tež pije pije, a pak to z něho až stříká, jak blinká. Už jsem si říkala, co mu je...Děkuji, a doktorku tam máme až příští týden.

Holky, dneska mně naštval Jirka, chrněl po noční, tak aby měl klid, tak jsem vzala Kubu a jeli jsme na nákup. Měla jsem autosedačku, podvozek, přebal tašku, 3 tašky s nákupen a do 3.patra bez výtahu. A on mi odpoledne řekne: Není máslo, jak je to možné??
Mně to tak nasralo, tak já jedu pryč, ať má klid, tahám to jak pipina, doma skáču jak debil, aby bylo uklizeno, vyprávno, vyžehleno, navařeno, děcko spokojené, zabavené, najezené, čisté a zapomenu blbé máslo a je zle. A to se ještě odpoledne sebral a jel matce pro pití, bo ona si neumí namíchat vodu se šťávou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A ještě prudí tchýně, že chce vozit. Tak chodit nemůže, všude se nechá Jiřím odvézt a dovézt, má berle, ale prý se opře o kočár a bude chodit hodinu po parku :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Holky, jak ji mám odpálkovat? Ona mi ze začátku našeho vztahu dost házela klacky pod nohy a psala mi brutální smsky a já ji to nemůžu zapomenout. A nechci, aby k nám lezla.
3. říj 2009 ve 22:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.