• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
bobi, to bych se teda taky bála. Taky s děckama nechodím sama,když je tma. Navíc bydlíme v parku a po parku se toulají nejrůznější existence od cikánů,přes bezdomovce, po blázny :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to i přes den,takže se tady docela bojím. Ale na druhou stranu je to krásný park a hodně velký,takže je tu krásná procházka,když teda nepotkáváš zrovna zmíněné ecxistence. Ale ty se tu vesměs vyskytují až odpoledne a večer. Dopoledne se tu občas zašívají záškoláci :grinning: ...

Jinak malýho taky testuju, zvládl už brokolici, květák,zelí, ale na luštěniny jsme si ještě netroufli :grinning:
1. pro 2009 ve 13:36  • Odpověz
teda holky, to teda cumim co vsechno bastite! Ja po te zkusenosti s kndelou s vajickem uz moc netestuji, male se to zrovna nelibilo :( I kdyz vcera jsem mela cerstvej chleba z domaci pekarny a dneska kupodivu dobry. Nevite za jak dlouho se to dostane do mlikaM Nebo treba kofein a tak. Nekdo rika, ze hned, nekdo ze az treba druhy den, tak jsem z toho jelen. Jo a aby toho nebylo malo, tak ne ze nemuzu jist jen to co nadyma, ale ani rajcata a dalsi kysely veci, pac mala ma po tom vyrazku na tvarickach! Pripada mi, ze uz fakt nemuzu jist nic, ze vsehoma bud boleni nebo obleze! A ja bych si tak dala mandarinky!!
Bobi tak to je husty s tim cikanem, bych se pos... strachy!!
1. pro 2009 v 15:27  • Odpověz
Holky, ahoj, já taky jím už skoro všechno, tefa ne luštěniny a ne zelí...jinak jsme asi zkusila vše, po něčem prdí míň, po něčem víc, ale už to zvládá, řekla bych...
Mariv, já mám vysledováno, že reaguje zhruba 6 hodin poté, co jsem to já zbouchala:slight_smile:
mněfurt není ok holky, strašně mě to ubíjí, maraton kolem malýho a ještě když mi není ok:frowning2:
1. pro 2009 v 16:17  • Odpověz
Holky, jak to děláte, že nemusíte furt ven? Já musím, doma je mrzujtej a nespí jinak než v kočáru...ale je to fakt otročina, když mi není ok:frowning2: chjo...
1. pro 2009 v 16:19  • Odpověz
ale koupila jsme si ježíška - penízky od tatky - boty goratexy pěkně na zdravou chůzi a zateplený kalhoty:slight_smile:
1. pro 2009 v 16:20  • Odpověz
autor
Kat, tak se dej brzo do kupy. Věřím, že je to maraton, mě by to položilo na lopatky. Dopuju se vitaminama a zatim ok.
A i když jsem říkala, že budu doma, tak mi to nedalo a asi na 45 minut jsme ven vypadli. Dáda si vzal odstrkovadlo a rejdil po kopci nahoru a dolu a já stála tak uprostřed a pohupovala kočárkem. On se vybláznil, malej vyspal a pes vyvenčil. Takže 3 v 1
Já jsem maniak, kterej fakt neumí odpočívat. Mám špatný výčitky, že mi utíká práce a mohla bych stihnout to a to. Už i velkej mě držkuje, že si neumim sednout a nic nedělat. Já i u kafe spravuju hadry jehlou. Se divim, že mě skolila jenom ta mykoza debilní a ne pořádná angoška z vyčerpání.

To o tom mlíku by mě taky zajímalo.
Ale myslim si, že to bude tak těch 6 hodin, protože ze začátku, když jsem ráno snídala čerstvý pečivo, tak Míšu to trápilo odpoledne. A léky by se prý měly hned po koju než před nim. Tak tam by mi zase sedělo to rychlý vstřebání. Možná jak u čeho

Kat, super dárečky.
Já jsem si vymyslela žehličku a ruční mixér na pozdější kašičky a polívčičky pro Mišku
1. pro 2009 v 16:41  • Odpověz
autor
Zazit, jsem vyprávěla dneska manželovi, že máš obříka. Protože jsme jeli od doktorky a říkám mu v autě, že náš Míša je proti Tomíkovi pipinka malinká. Jsem mu říkala, že ty (nudlička) musíš tahat skoro 7 kilo a 67 cm. Málem mu vypadly oči.
1. pro 2009 v 16:46  • Odpověz
ahoj holky! kat, doufam, ze te to brzo prejde a budes fit, vybrala sis fakt pekny darecky k vanocum, ja jsem prdlous paradivej, takze ja jsem v nedeli na vylete v centru zas dostala kozacky s podpatkem :slight_smile:, bude mi sice zima, ale budu frajle :grinning:

bobi, to se nedivim, ze velkej Dada valil voka, a to jsi mu diktovala rekla bych dost stary miry :slight_smile:, ve ct jdeme k mudre, tak se zas zhrozim, co namerime a navazime, vcera jsme byli na navsteve u holcicky, ktera je o 5 tydnu starsi nez Tomik a Tomik proti ni byl jak golem :slight_smile: a jinak podobnej zazitek - taky jsem se nejak zakecala a zkysla tam dyl nez jsem chtela a slapala domu za tmy, nastesti zadnej cikan ani podezrelej belous (abych byla rasove koretni :slight_smile: a stejne jsem mastila jak diva, ze jsem na tech prazskejch kostkach malem z Tomika dusicku vytrasla a presne jsem si rikala - do svetla vzdycky doma, protoze clovek si rika, co kdyby se me nekdo prepad - tak me vem cert, ale co by bylo s malym a kocarkem!!!

a pripojuju se do vaseho klubu neodpocivajicich magoru, ja taky neumim posedet a odpocivat - porad je co delat a manzel mi taky nadava, ted uz fakt fest, protoze u me se to projevuje hlavne na kilech - Tomik mi pribejva jak divej a me to jde dolu jak divy a mazel uz zacina protestovat, tak jsem musela slibit pravidelnou stravu, jenze vy aspon mate duvod pravidelne jist, ale ja jak nekojim a litam kolem malyho (uz je pekne vycuranej - Kat, za 2 tydny bys mela Honzika zacit "vychovavat" :slight_smile:))), podle chytre knihy uz bude mit za sebou 4. trimestr - jsem zvedava, me se nejak nepodarilo zacit a Tomik je vychcanouckej jak mraky :slight_smile:, uz i natahuje ruciciky a rve a mamo nos :slight_smile: - tak se celej den nestihnu najist, jen tak nekde neco uzobnu a vecer padnu a bez vecere, protoze jsem total hotova a na jidlo uz ani pomysleni, pred tehu veci jsou uz mi vsechny velky, budu s tim muset zacit fakt neco delat, jeste, ze budou ty vanoce
1. pro 2009 v 17:19  • Odpověz
tak jsme taky zpět z 3. měsíční prohlídky a všechny mé můry se naplnily:
1.budeme cvičit Vojtu, navíc prý ta sestrička je docela rázná ženská a bude tvrdit, že vše děláme špatně, mám se prý na to připravit
2. nejsme naočkovaní - pořád nám reaguje TBC
3. vakcína proti pneumokokovy se zatím hradí, prý vyšel snad jen jeden článek a to v novinách a ne v odborných publikacích, tak nevím, ještě asi zavolám na pojišťovnu a zeptám se

jinak máme 58 cm (no nejsme zrovna velikáni), trochu podprůměr a máme 5660 g (to zase máme průměrnou váhu)

jinak rýmu jsem snad přečkala, kat nezávidím, je to hnus, já si chodila pokaždé umývat ruky jak blbá, abych malou nenakazila, protože si pořád něco rve do té své pusinky

jinak u nás v Přerově jsme známí svými spoluobčany a máme tady takovou jednu čtvť, které se vyhýbám, jak můžu, přes noc bych tama nikdy nešla a přes den taky ne, i když je to někdy tama kratší, pokaždé to radši obcházím.Můžu za sebe jen říct, že se teď víc bojím, jak dřív, dřív my to tak nepřišlo.
1. pro 2009 v 18:09  • Odpověz
Holky, já jezdím za tmy pořád, jinak bych se z něj mrzouta zbláznila...dejte tipy, jak to děláte, že vydrží nebýt protivní doma?? On musí spát, jinak je na zabití... a spí jen v kočárku:frowning2:

S tím očkováním jsme taky zvědavá, to tbc taky nemáme nic moc ještě...

No a zazit, s tou výchovou nevím nevím, už ted tady na mě huláká a když přijdu, směje se...terorista je to!:slight_smile:

Zazit a nevím, nevím, jak dlouho budeme v kočárku, mám tam zimní fusak s beránkem a skoro to vidím, že po vánocích vytahuju druhý díl s prodlužovákem:slight_smile: (nevadí mi úzkost kočárku, ale on s emi tam terorista nevejde za chvíli na dýlku nebo co...)
1. pro 2009 v 18:22  • Odpověz
autor
já jsem se taky dneska ptala u doktorky na toho pneumokoka a prý to ještě není vůbec schváleno a prý se ani neví pro jaký dětičky to platí. Možná že to bude až pro ty, který se narodili v roce 2010.
Prý zrovna včera naše mudr mluvila s tím dielerem a fakticky se o tom jenom mluví, ale nic odbouchnutýho není.

No uvidíme jak to bude za měsíc. Třeba už bude něco jasnějšího.
Zeptám se na to na další dávce hexa vakcíny
1. pro 2009 ve 20:02  • Odpověz
autor
Zazit, koukej dlabat. Kdyby to tak šlo, hned bych ti aspoň 15 kilo poslala. ty by jsi mi je zhubla a bylo by to fajn. Já teda taky lítám, ale špeky se mě stejně držej. Ale rozdíl je v tom, že já si fakt hubu neošidim a tlačim to do sebe furt.

Kat, tak teda opatrně za tý tmy a v kapse kesr.
Máš to těžký, že je doma votravka.
Já mám výhodu, že ho fakt baví hrazdička a kreslený pohádky, který sleduje s Dádou. Je to hustý, že ho občas šoupnu před bednu, asi jsem hrozná matka, ale on je tam tak hodňoučkej a já si třeba uklidim a nebo uvařim ....
1. pro 2009 ve 20:07  • Odpověz
autor
Davídek je poslední dobou takovej přispůsobivej k Míšovi, takže většinou večer je uspávám společně a funguje to. No a dneska odpol nespal a zalomil to po půl 7 a oba mi od tý doby chrupkaj. Asi 5 minut na to se přísirkla sousedka se svym 2,5 letým klukem (malej terorista)
Stála jsem mezi dveřma a takový to gesto, že jsem držela dveře. Myslela jsem, že jí dojde, že je pozdě a aby táhla do hajáček. Říkám jí, že kluci už spinkaj. No nenasrala se mi i přes to do bytu? Prej ať malýmu pustim Šreka. Nejrači bych pustila tečku jí. Seděla tam asi půl hodiny a stěžovala si, že ten její kluk jí nechce spát. Ať táhne i s nespavcem do kšá, protože mě to nezajímá. Ať chodí odpoledne a ne večer oksidovat. Kurňa, ta mi hnula žlučí.
Takže když nebude spát, tak jako bude vopruzovat u mě jo? Dneska jí to prošlo, ale příště jí ani neotevřu dveře. Sakra :angry: :angry:
1. pro 2009 ve 20:13  • Odpověz
kat, my uz to mame na dylku uplne na fest a to jsem jeste zimni fusak nevytahla, s tim se mi tam nevejde ani nahodou, ted jak zacne bejt zima, tak myslim, ze budu muset zaradit prodluzovaci nastavec do pouzivani, protoze uz ted je tam tip top na dylku

a u nas to samy, dam do postylky - smutek jak blazen, narika, jak kdyz mu nekdo trha nehty, jak se objevim, tak usmevy od ucha k uchu

a ted me desne bavi ho pozorovat pri paseni ;), ja mu tam vzdycky dam nejakou oblibenou hracku a je strasliva prca ho pozorovat - je oprenej o rucicky a ted se chce natahnout pro tu hracku a podat si ji bliz a ma pohyby jak zpomalenej bagr ;) opatrne ruku nejdriv otevre, pak da nahoru, tim ztrati rovnovahu, takze se celej kymaci a pak ji uz ve vejce pomalu dava dopredu a pak teprve spusti dolu a vitezoslavne se dotkne hracky a vetsinou mu z celyho vykonu pak na to spadne i siska, ale je celej stastne pocintanej a rudej :grinning: :grinning: z vykonu

bobi, tvoji sousedu bych vynesla v zubech, je fakt husta

a s televizi je to sileny, je to fakt magnet, ja k ni Tomaska nedavam, protoze nemam strasi ditko, kterymu bych mohla poustet pohadky, ale vecer obcas pustim ulici nebo zpravy a jakmile se oko rozsviti, tak mladej neomylne otoci hlavicku a ne a ne ji odtrhnout :frowning2: , k vanocum jsem uz poridila asi 6 dvd s krtkem :slight_smile: at ma nejakou hodnotnou zabavu :slight_smile:
1. pro 2009 ve 20:56  • Odpověz
Ahoj holky, tak my jdeme na 3 měsíční kontrolu a očkování nakonec zítra. Dneska volala doktorka, že mají ve čtvrtek dovču.

Bobi tos musela mít teda radost z návštěvy. My měli onehdy taky jednu ohromnou. Známí se došli podívat na Tomíka. Mladší holčička spala a když se probudila, tak jsem zjistila, že chrchle jak tuberák a má nudli u nosu :angry: A ta starší neměla nic jinýho na práci než nám lézt do skříní a nosit z nich věci. Já naštvaná jak pes, ale sou to spíš manžovi známí, tak mě bylo blbý jim něco říct. Su měkká prostě :unamused: Ale až vlezla do šuflete, kde máme doklady, tak už manža zakročil. A čokoládu nacházím ještě teď všude. :angry: Jako fakt nechápu ty rodiče, že ty děcka mají takto naučený. Naštěstí u nás nebyli dlouho. Nejvíc mě naštvalo, že se jdou podívat na mimčo s nemocným děckem, ale to jsem si prostě nevšimla když spala a pak už za chvilku šli domů když se probudila.
1. pro 2009 ve 21:13  • Odpověz
A to ještě ta větší mají ve školce neštovice :unamused:
1. pro 2009 ve 21:15  • Odpověz
Proč by brali na někoho ohledy že :angry:
1. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz
autor
Jani, tak to je drsný. Poslat takový hovada do prčic. Mě to vždycky tak rozčílí, když je někdo takhle natvrdlej. Fakt že jo. Manžel byl tak vytočenej,když jsem mu to vyprávěla, že držkoval jak divej

Jo a u nás reakce na očkování byla. Furt se budil a chtěl pomazlit. Začíná mít rýmu (super :cry: ) a když jsem měřila teplotu, tak 38. Hned jsem mu šoupla Nurofen. Nakonec teda spal, ale ráno u kojení dost chrčel. A to jsem mu dala do postýlky velkej polštář pod hlavičku, aby se mu líp dýchalo. Pořádně jsem vyvětrala a na topení, který je furt vypnutý jsem roztáhla mokrej ručník.
Je to děsný. Sotva jsem se vždy přikryla, tak spustil. Dost náročný to bylo. :fearful:
2. pro 2009 v 06:59  • Odpověz
bobi,tak to je blbý, že jste měli reakci, tak snad už bude dobře. Náš malej byl včera mrzutej,furt řval a to jsem furt nemohla přijít na to,proč řve a představte si,že mu vadily dupačky :grinning: . Jsou mu už tak tak,ale prostě se říká,že když npane nožičky tak dobrý a on je mohl napnout,tak jsem mu je nechala,ale pak jak řval,tak letěly dolů,protože co jsem mu je převlíkla,tak byl hodnej :slight_smile: .

Sasanko,děkuji za mailík ohledně prasečí chřipky.

Holky, taky mám jeden typ od kámošky,četla prý,že když dáte do všech pokojů neoloupanou cibuli,tak ona do sebe natáhne všechny bacily a bakterie. Že prý vědci pak zkoumali tu cibuli a byla opravdu plná virů a bakterií. Takže my už máme v každém pokoji v misce neoloupanou cibuli, no co, i kdyby to byl kec,tak za pokus to stojí a navíc to není vůbec finančně náročné :slight_smile:
2. pro 2009 v 07:22  • Odpověz
tak dnes byla ale noc, malá se budila od půl dvanácté co hodinu!!Myslím si ale, že to bylo jen z její vypočítavosti, pokaždé jsem rožla světlo a byl klid, vyčůránek jeden, nastává ode dneška dril!Sice ještě nevím jakéj ale fakt tohle nechci. Možná taky vyměknu, no uvidíme.

chripku jsem vám poslala všem, na koho jsem měla mailika :grinning: , sice nevím, jestli to opravdu účinkuje, ale co je kloktání proti opravdové chřipce.

dnes jsem volala na rehabilitace, s dotazem, kdy teda můžem začít a až 17.12., mě to přijde pozdě, ale má tak narváno, snad to bude mít rychlý účinek, pač za chvilku už máme 4. měsíce a pak se cvičí hůř, do toho přijdou vánoce a s náma pak už nikdo nic neudělá :unamused:
2. pro 2009 v 07:32  • Odpověz
autor
Neboj Sasanko, určitě malou rozhejbete.

Dneska mi přijdou vyčistit koberce, tak se na to jdu nachystat. Připravim jim co největší plochu. No tak holky zatím páček a zdravíčko všem
2. pro 2009 v 07:43  • Odpověz
Holky, tam my místo na očkování jdem k doktorce s rýmou a kašlem :angry: Tomášek to fakt dostal asi od té návštěvy. :angry:
2. pro 2009 v 08:23  • Odpověz
A dneska má přesně 3 měsíce :slight_smile: Hrozně to letí.
2. pro 2009 v 08:26  • Odpověz
janka já bych byla teď v tvé situaci strašně sprostá a asi bych to i veřejně řekla, že díky nim jste teď nemocní :unamused: , co ale teď vy naděláte, že? Takový návštěvy opravdu nesnáším i viz bobisek, zabila bych takovou ženskou, ona asi není vůbec rozumná a asi je strašný egoista, nemá ohledy na druhé, fuj!!

mám pro některé špatnou :unamused: a pro některé dobrou zprávu: volala jsem si na pojišťovnu ohledně proplácení očkování proti pneumokokovi a je to tak, že si to musíme pořád všichni platit sami. Prý se to od ledna vztahuje jen na některé děti a to takové, které jsou velmi nemocné nebo častěji a věk mají do 4.měsíců.
Už i včera my něco podobného říkala dr., že se o tom nepíše v žádném jejich odborném časopise a že to bylo jen v jednom článku (asi lidovky) a že zase noviny vypustily matoucí informaci. Tak teda mě to vůbec nepotěšilo, tak budem muset opravdu vyplivnout 6 tisíc :angry:
2. pro 2009 v 08:53  • Odpověz
sasanko, diky za info, porad jsem se o tom snazila najit nejakou info a kde nic tu nic poradnyho, ja si myslela, ze to nebude tak horky, jsou to sv... - pneumokoka nam neproplati a pro jistotu nam od ledna snizi materskou :(
na druhou stranu, ja uz mam prevenar stejne doma v lednici koupenej, tak co a dneska jsem zjistila, ze mi pojistovna da 2 500 Kc na to ockovani, tak aspon neco
2. pro 2009 v 09:04  • Odpověz
ahojky
tak tady je dnes krásně, tak se těším ven. U nás se teprve vstávalo :grinning: .
Včera jsem byla s malou u dr.Pozvaly nás na očkování . Já malou držele týden stranou od lidí aby něco nečapla a když jsem tam přišli, tak mi řekla, že to špatně spočítala a že to může dostat až 10.12. jsem myslele, že mě klepne. Další termin je až v lednu,protože má vakcínu jen po 10 dávkách tak musíme počkat až bude dalších 9 dětí. Tak když už byla zdravá, tak jsem letěla do lékárny a nechala jsem jí píchnout vakcínu proti žlloutence.
Jinak s Danečkem jdeme taky na neurologii a budeme asi taky cvičit.
Už mám napečené tři druhy cukroví a umytá okna :grinning:
2. pro 2009 v 09:38  • Odpověz
holky, hojky, hele a oni nevymrzujou děti, když chtějí spát?? On doma nespí prostě...
2. pro 2009 v 09:56  • Odpověz
díky Bobi za podporu, nějak už jsem se smířila s Vojtou. Jinak Romčo my nemusíme na neurologii, protože ona pouze blbě drží ruky, ale jinak prý by měla být v pořádku a tak nás poslala jen k soukromé reabilitační sestře, prý je nejlepší, jen je to taková rázná ženská a tak mnozí od ní prchají, ale má snad nejdelší praxi tady v Pr a měla by být opravdu machr, tak tak. Neuro prý až když bychom neviděli výsledky.

zazit ty máš aspoň něco proplacenýho, my máme asi blbou pojišťovnu, ta níic neproplácí, uvauju o změně, snad se může nějak 1x do roka změnit, tak osonduju a uvidím.

kat u nás malá strašně vyvádí, když je unavená, je to snad větší křik než na hlad. Taky mi doma nespí v postýlce a když tak jen na půl hodinky, občas usíná v náručí, ale to když ji položím, tak se probudí a tak se mi osvědčilo dávat na balkon, normálně ji obleču jako když jdem ven, dám do korbičky a vystrčím ven, zabírá to okamžitě a mám tak 2-3 hodinky na domácí práce, tak dnes třeba mám upečeno taky na oslavu :slight_smile:.
2. pro 2009 v 10:32  • Odpověz
Holky, kdo jste měli rýmu, jak dlouho dětem trvala? Mám z toho docela nerva, že má Tomík rýmu a kašel. :frowning2:
2. pro 2009 v 10:39  • Odpověz
sasanka - plánuju to, že jim odpo zavolám a pěkně od plic ji "poděkuju" :angry:

Jinak Tomášek má 61 cm a 5370 g

Tomášek doma taky přes den nechtěl spát, ale posledních asi deset dní už mu to nevadí. Vydrží spát v postýlce tak hoďku dopoledne a hoďku odpoledne. Jinak taky kočárkujem.
2. pro 2009 v 10:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.