• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj holky, vypadá to, že rýma už Tomáška pomalu opouští i líp usíná, tak snad to bylo tou rýmou :slight_smile: A ti bacilonosiči se nakonec omluvili. Po týdnu se sami ozvali na mail a psali úplně jiným stylem než minule, tak nevím co si o tom myslet, že tak otočili.

S tou postiženou holčinou je to hnus fialovej :angry: Ale obdivuju lidi, kteří se o ně starají. Jednoduchý to určitě nemají. Já mám bratrance s Downovým syndromem a je hrozně fajn, sice svůj, ale fajn. Nechápu, že se k takovýmto lidem někdo chová jako prase. Oni jsou hrozně hodní většinou. S bratrancem je i sranda. Tudlevá se mu zalíbilo jméno Erik a když k nim někdo telefonoval a chtěl mluvit s jeho mamkou, tak on volal: Erikuuuuuuuuuuuu, máš telefon! :grinning: A nebo když se dozvěděl, že jedna holčina z rodiny čeká dvojčata, tak jí řekl, že bude mít dvojitej bachor :grinning: :grinning:

Holky, jestli se domluvíme někdy na sraz, tak jedu, pač bobiska musím vidět v akci :grinning: :grinning: :grinning:
11. pro 2009 ve 22:05  • Odpověz
bobisku a kat, ja myslim, ze ma spurtik, ale laktacni krizi zatim nemam, mlika je dost. Dneska jsem poprve odstrikavala pac uz mi to prso co nechtela malem prasklo. Mam elektrickou Medelu a je to celkem v pohode, odstrikala jsem 130ml. V 6 tydnech jsme taky meli mensi krizi, ale asi jen dva dny, tak se to dalo. No a hodna jsem na ni prave rano moc nebyla, kdyz jsem ji chudinku nechala rvat v postylce :frowning2: Ale fakt uz jsem nevedela co s ni :(
Tak to rada slysim o tom ockovani! V pondeli jdeme do poradny, tak se taky poptam.
sasanko co to je za nesmysl s tim hlazenim?! to jsem v zivote neslysela! A nesahat na dlane?! To by se mi ani nemohla chytnout prstu. Kazdopadne bych to nevydrzela a asi bych na to prdela. Aha, ja to taky spatne pochopila, ze ho nemuzes vubec hladit. Tak to potom jo :slight_smile:
Jo kat vzdycky se zapomenu zeptat jak jsi dopadla s tim vitaminem D? Ja jsem ho ted dala jen 1x za tyden, jinak jsem trubka furt zapominala :frowning2: Tak snad to tak neva.
jankaj tak to je dobre, ze uz je lip. A ti znami si asi uvedomili co provedli, tak aspon, ze se omluvili, i kdyz to Tomaskovi moc nepomuze.
Sraz by nebyl spatnej. Jak budou prckove na prikrmech, tak bychom mohly neco spachat, at si tatkove uziji :slight_smile: No a hadam, ze na bobiska se budem tesit vsechny, se aspon odreagujem pri jeho historkach :slight_smile:
11. pro 2009 ve 22:16  • Odpověz
autor
ahojky holky, jsme nemocny. Od včera mám s Dádou horečky a šílený bolení zad a kloubů.
Malej měl v noci až 39, ale naštěstí mu pomáhá nurofen sirup

Kaa, kojení na hovno.
Dneska jsem mu strčila kozu v noci, protože bolela a vzal si jí po 2 dnech. Takže taky na hovno. 2 dny Sunar a jednou koza, dobrý né?

Holky, o čaj si mladej řekne sám. Třeba po 2 hodinách řve, že chce flašku. tak běžim pro mlíko a on ho plive. Udělám čaj a vyžahne 120 ml jenom to fikne. Přes den mu dám fenyklovej od Hami a na noc od Humany na dobrou noc. A to si dá Sunar většinou a půl hodiny na to řve žízní a vyžahne třeba 80 ještě čaje. Pak jdeme dát rourku na hovínka, protože jinak neusne. No a většinou mám potom klid až do rána
12. pro 2009 v 08:34  • Odpověz
autor
Tý jo holky, tak jsem vás dočetla a začínám se obávat, abych se vám na srazu nezdála jako šílenej suchar. :wink:
12. pro 2009 v 08:49  • Odpověz
Ahoj holky, tak my jsme naštěstí zdraví,ale rozmazlení jak blázen :unamused: ...Furt chováme, hlavně,když chce malej spát, no hrůza, moje záda trpí,ještě že jdu už v úterý na tu masáž,snad pomůže.
Dala jsem do alba pár nových fotek.
Ještě jsem vás nedočetla,jste neskutečně ukecané :grinning: .

Sraz by byl super,ale já furt plně kojím a mám v plánu kojit aspoň do roka. Přikrmovat začnu tak v 5 - 6 měsících malého. Takže doufám,že sraz máte v plánu i s dětmi, abych nemusela nechávat prso doma :grinning:
12. pro 2009 v 09:44  • Odpověz
ahoj kočenky...
Sraz by byl super, ale já bych asi přijela s Honzíkem i manžou a nakojila bych a poslala je pryč:slight_smile: Já plánuju vydržet kojit co nejdýl, takže pokud příroda dá, chci začít příkrmy tak na 7., 8. měsíci a pak s euvidí, jak to půjde:slight_smile:
12. pro 2009 v 10:44  • Odpověz
jen mě teda napadlo, že místo by byl oříšek, jsme fakt hodně rozeseté všude možně.-) Já bych se přimlouvala za Prahu jendoduše proto, že tam je nejlepší spojení odevšad:slight_smile: no uvidíme:slight_smile:

Mariv, drž se, vím, že to je děsná krize... jo, bude to spurtík, já taky mlíko měla a doktorka furt mluvila o laktační krizi... ono je možný, že s etřeba fakt mění i chuť toho mlíka nebo cokoliv prostě... Držím palce, ať je líp!

Jinak my už nějak standartně vstávám ekaždý dvě hodiny, pro vás šílený, ale už jsem si asi zvykla a nejsem ani tak unavená. Ale nevím, proč nevydrží spá dýl, když ve dne taky nepotřebuje jíst co dvě hoďky :confounded:

A ta zima mě pěkně sere :rolling_eyes: kdo má v tomhle vydržet být několik hodin venku s kočárem?:frowning2: nehledě na to, že nevím, jak mám malýho optimálně strojit...
12. pro 2009 v 10:50  • Odpověz
my už jsme se snad taky vyléčili, dnes jsem dala malou poprvé na balkón ven, po 4 dnech a zrovna tady chodí chuligáni, pouští petardy a už mi malou vzbudili, haj...íci. Nesnáším to, vždycky jsem petard bála a teď mi to vadí dvojnásob.

Ó srazík? klidně, ale jak Barča píše asi i s malou. Jak bude hezky, tak by to šlo na nějakém super rodinném penzionu.
12. pro 2009 v 10:56  • Odpověz
Souhlas se Sasankou, rodinný penzion by bylo super a až bude hezky, takže bych to viděla někdy na jaro, ale pozdní, až už bude teploučko, třeba duben, květen :slight_smile:
12. pro 2009 v 11:04  • Odpověz
A jela bych určitě s manželem i dětmi. Manžel by hlídal a ženské by kecaly :slight_smile:
12. pro 2009 v 11:05  • Odpověz
Taky jsem pro sraz s dětma, chlapi pošlem na prochajdu a pokecáme. :wink:

Sasanko, petardy taky nesnáším. Na Silvestra jak všichni střílí zalízám do domečku, protože mám vždycky strach, že mě nějaká přistane za krkem. :unamused:

Jdu péct cukroví, Tomáška hlídá babička, tak to půjde.

S oblíkáním ven taky nikdy nevím. Tomášek je hrozná zmrzlina.
12. pro 2009 v 11:29  • Odpověz
No taky nevím nikdy, co oblíct, někdy strašně navlíkám a někdy zas málo, dělám to podle příručky pro turisty (cibulák) a deku vezu v kočáře. Taky máme zamzlíka, je po mamince :grinning:
12. pro 2009 v 11:58  • Odpověz
jůů, to by bylo super! S rodinama, každý svůj pokojík a ve dne bychom drbaly, jedly a tak, jo, to by bylo fajn:wink: Souhlas předem, manžel taky souhlasí:grinning:
12. pro 2009 ve 12:21  • Odpověz
znám stránky, kde jsou tipy na místa baby friendly, jakože ubytka vhodná pro děti, tak sem něco budu postupně házet na čumendu:wink:
12. pro 2009 ve 12:27  • Odpověz
Ahooooj, srazik je uzasnej napad a taky horuju pro Prahu :slight_smile:)))), aby ne, co? :slight_smile:

bobi, to mas fajn, ze ti Misa chlandi cajik, my zas zkouseli, ale ani tuk :cry:, proste nam jede jen mlicko

a počasí mě taky štve, i když dneska jsem řádila s kočárkem tři hodiny venku, ale byla mi pekna kosa už ke konci, s oblekanim malyho taky moc nevim, dneska mel bodycko s dlouhým rukavem, slabe puncochace, rukavice, cepici, na tom kombinezu, byl v perovem fusaku a byl po třech hodinach venku teplej, skoro možna až moc, zpocenej nebyl to ne, zas lepsi teplejs nez aby prochladl
12. pro 2009 v 18:05  • Odpověz
Tak na srazik uz se tesim, jen nevim zda presvecim manzu, neni extra spolecenskej, obzvlas mezi cizima :frowning2: No a Brno je zase po ceste pro Ostravacky :slight_smile: Ale pokud se naplanuje vikendovka pres noc s detma a manzelama, tak to bude stejne asi nekde v prirode ne?
jankaj ty jsi vlastne z Brna, ze? A kde bydlis? Jestli nejsme treba sousedky :slight_smile:
Jinak s oblikanim taky nevim, dnes jsme meli bodycko s dlouhym, pletenou vesticku, kombinezku a fusak a byla v pohode.
kat se strankama s baby friendly ubytkem sem! diky. JO a jak teda s tim vigosem, davas to nebo ne?
12. pro 2009 ve 21:48  • Odpověz
jo kat to by mě taky zajímalo, protože na něj taky teď dost často zapomínám :unamused:

Něco málo adres mám i já, ale je to samá Morava, to víte, my hledáme co nejbližší.
12. pro 2009 ve 22:17  • Odpověz
vsak na Morave je hezky sasanko :slight_smile: Jinak manza me prekvapil a rekl, ze by i jel, ze by to mohla byt sranda, deset tatinku tlacicich kocarky :slight_smile: Jen na tom ubytku by to asi bylo trosku kongo s tolika detma :grinning: Hadam ale, ze nase Agi by prervala vsechny :slight_smile:
12. pro 2009 ve 22:22  • Odpověz
Ahojky holky, dočítám, a aspoň jsem se tady trošku rozptýlila, u nás je to nějak všechno na ho...
Pečení se mi nepodařilo, Kuba už fičí druhý den jen na Nutrošu a u mamky v práci měli jeden případ prasečí chřipky, takže celý ústav má měsíční karanténu, tudíž si o Vánocích můžeme poslat leda tak fotky
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
A ještě mně šlehlo v zádech, jsem ráda, že uzvednu Kubu, o procházce si můžeme nechat zdát, bo korbu s děckem nevytáhnu domů a přítel maká na kolotoč, takže ne každý den můžeme jít spolu ven. Takže už dva dny jsem nevystrčila nos z bytu.

Pro sraz jsem, my přijedeme všichni 3, já jsem pro Moravu :grinning: - nás je víc, 2 z Ostravy, Sas Přerov a 2 Brňačky :grinning: . Hoďte odkazy a snad se do léta domluvíme :slight_smile: . Bobi si připraví vtipné historky, ať to fičí :grinning: :grinning:

Mariv- já jindy nemůžu uklízet, přes den jsem ráda jak uvařím oběd, a pak si hraju a povídám a tak. Mazec. Večer bych padla nejradši do pelechu, ale mám žehlení, vytírání a tak. Ale dnes vyjímečně mi Kuba spal 2hoďky dopoledne a hoďku odpoledne, a vždy jsem zalehla s ním a teď tu čumím. Hodinu jsem se převalovala a vzdala jsem to.

Jinak moje pečení cukroví dopadlo tak, že jsem vyhrabala recept na linecké, včera jsem chtěla nachystat 4 těsta. Pak jsem zjistila, že mi došla baterka ve váze, takže jsem to odměřovala v odměrce a jak to nebylo přesně, tak se mi to nechtělo spojit. Takže jsem furt přidávala máslo, mouku, cukr, vajíčka. Až jsem měla na lince hroudu těsta z 1,5kila mouky a půl kila cukru :grinning: a 3 másel, které se furt drobilo. Chtěla jsem to mrsknout do kýble, ale nakonec jsem z toho upekla buchtu s jabkama na plech a na letošní pečení seru. Takže tak :grinning: :grinning:
Jo a to mám nakoupené Nutelly a marmelády na lepení, čokolády a ořechy na zdobení. Tak aspoň máme co zobat a co namazat na chleba
:grinning:
12. pro 2009 ve 23:34  • Odpověz
Holky, to ubytování by muselo být hodně "baby friendly" :grinning: :grinning: :grinning: Navrhuji vzít si pro jistotu spacáky pro spaní v přírodě :grinning: :grinning:
12. pro 2009 ve 23:36  • Odpověz
Verusko- to máte super s tím Prevenarem. Já jsem psala přímo na tu firmu, ale ještě nikdo mi neodpověděl. A to máte jen tak s úhradou pojišťovny? Nemáte žádnou indikaci, že? To bych si teda taky mohla říct doktorce o recept na pojišťovnu..
12. pro 2009 ve 23:40  • Odpověz
Jo Zazit- Kuba mi taky nepije čaj, jakmile zjistí, že to není mlíko, tak to prská ven, ale jinak musím zaklepat, kapky i hnusné, mi ze lžičky vezme.
12. pro 2009 ve 23:42  • Odpověz
Sasanko- já zvědavka jsem se podívala na to video od Akte a nějak mi z toho bylo šoufl :cry: , hlavně ten konec byl :cry: :cry: :cry:
13. pro 2009 v 00:04  • Odpověz
kaa, já jsem taky z moravy :grinning: , Jeseník ...... Mě je jedno kde sraz bude,ale jak tu někdo psal,tak bych raději někde mimo velké město. Stejně penzionek pro rodiny s dětmi určitě nebude v centru města,takže budem hledat na netu a něco najdem,třeba na půl cesty pro všechny. Nebo prostě,aby to někdo neměl až moc daleko a všichni byli nastejno,přibližně.

Hlavně,aby se to uskutečnilo, aby nezůstalo jen u plánů :grinning: . Zatím je sice čas,ale ten letí jak bláznivý :grinning:
13. pro 2009 v 08:34  • Odpověz
kaacko, mne Tomik taky ze lzicky papa - davam mu na ni Vigantol kazdy den, dokonce mu ji davam oliznout i z druhe strany :slight_smile:, aby dostal celou davku vitaminu a v poho, i ten sirup na odhleneni mi bastil, ale caj mu proste nejede a ja mu to teda doslazovat nehodlam, aby mu to chutnalo, nechci ho zvykat na sladkou chut, Nutros HA je horky a hlavne chci, aby mi pak papal zeleninovy prikrmy, takze nechci zvykat na sladkou chut

cas leti silene :slight_smile:, baru, to mas pravdu, pred chvili jsme se tu modlily, at uz mimiskove vylezou ven a ted uz jim jsou skoro 4 mesice, Honzikovi jeste vic!
13. pro 2009 v 08:45  • Odpověz
Baru- pardooooooon :grinning:

Zazit- já taky nechci zvykat na sladké,budu kupovat sáčkované čaje, a nejdříve mu zavedu mrkvičku.
Zazit- tak mně napadlo, ty dáváš Vigantol i když dáváš plně Nutroš? Mi říkala dr., že až bude Kuba úplně na UM, tak ho můžu vynechat. No ale zatím dávám, chci aby měl pevné kostičky.
13. pro 2009 v 09:15  • Odpověz
Zazit, Honzík už má přes 4 měsíce, to máš pravdu, letí to strašně.
Jinak já ještě čaj nedávám, stačí mu zatím mlíčko,takže jsem ráda,ale až začnu přikrmovat,tak začnu i dávat čajík. Ale zatím prospíváme,tak se na příkrmy zatím nehrnem :slight_smile:.
13. pro 2009 v 09:35  • Odpověz
Tak mě napadá, co tak něco kolem Žďárských vrchů? je to tak uprostřed republiky a taky pěkná příroda. Jsem za přírodu, musíme z toho našeho přerovskýho ,,pekla" do čerstvýho vzduchu. Taky kolem Nového města jsou dobré stezky (sice né úplně vyasfaltované) ale s kočárem se to dá.

já taky zatím nečajíčkuju, ale jak píše kaa, jak začnu tak spíš půjdu do těch sáčkových, ty by neměly obsahovat žádný cukr. Taky se toho chci vyvarovat, aby mi jedla pak jen zeleninku :slight_smile: a nebyla frfňa.

kaa dobrý video, že? a to děláme dobrovolně :wink:
13. pro 2009 v 09:46  • Odpověz
autor
Ahojky,
dneska jsem na odstřel. Míša byl v noci morous a nekecám, že do postele jsem se dostala až v půl 4 ráno a to jsem si ho ještě musela dát k sobě. To se trochu zklidnil a dalo se i usnout. Jinak to bylo k postýlce.....utěšit a uspat.....došla jsem ke svýmu brlochu a než jsem se přikryla, tak řev :cry: No mazec dneska

Taky by se mi líbil sraz s celou rodinou a někde v penzionku v přírodě. Klidně bych to dala na květen - červen, to je už teploučko a nebudou jarní deště a bahýnka.

Jinak jsme zavřený už celý týden. Od pondělí tu neskutečně a furt pršelo a od pátka máme teploty. Takže vážně zábava. Jsem si myslela, že se tomu nachcípání vyhneme, ale jedeme v tom pěkně ve velkým.
BLE :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kaa, tvoje pečení je super. Jsme na tom stejně. Já už na to taky prdim. Dělala jsem perníčky ze 3 dávek a není doma ani drobek. Velkej si vzal litr mlíka a házel to do klapačky jako němce do úkrytu. Takže já jim už na pečení peču

Já jdu najít tu vojtkovku, celkem mě to zajímá
13. pro 2009 v 10:30  • Odpověz
Bobi- taky jsem se u pečení bavila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. pro 2009 v 10:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.