• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
holky ja myslim ze tema "deti" je nekonecne, takze bych se opravdu nebala, ze bychom si nemely co rict :slight_smile:
Jankaj tak to jsi z opacnyho konce Brna, ja jsem ze Zidenic :frowning2: Ale nekdy se domluvit muzem.
JInak jsem koukla na to video s Vojtovkou a byl to teda mazec! To bych nedala, rvala bych vic nez mala. A nevite proc to Petruska civici? Mne prisla sikovna.
Jinak mala vcera opet usnula az v pul jedenacty. Nastesti pak chrnela az do 4,30 a ne jak minulou noc. Jo a vylozila nadvakrat tu tridenni naloz a to teda byl puch!! DOufam, ze ted uz zase bude kadit normalne.
A s tim revem u prsa a natahovanim a poustenim je to fakt vsude. Mala ted posledni 2 dny pije vcelku dobry, tak snad ji to vydrzi.
Dnes jdeme do poradny, tak jsem zvedava na miry.
14. pro 2009 ve 13:21  • Odpověz
mariv, super, pak písni míry:slight_smile:
jinak ti spí krásně vkuse, jsem tu asi jediná, kdo vstává co dvě hodinky co? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. pro 2009 ve 14:16  • Odpověz
Holky, tak mi to s tím srazem něco připomnělo :grinning: Abychom nedopadly tak jak my s Míšou v létě na předporodním kurzu. Pořád jsme na sebe koukaly a neoslovily se a pak jsme si večer posílaly smsku, jestli jsme to byli my :grinning: :grinning: :grinning: . No ale pochybuju, že by kolem sebe chodilo cca 10mamin a nic bychom si neřekly :grinning:

Zazit- já taky dávám Vigoš, ze začátku jsem zapomínala, ale teď už nee, v lednu se na to zeptám, až půjdeme na poradnu. Teda pokud si vzpomenu.

Holky krmení u nás stejné- hlad, flaška, řev, flaška pryč, řev, flaška a tak furt dokola.
A na noc se teda vždycky těším, že se mi aspoň v noci pořádně nají, vyžahne 150ml+5odměrek a zas usne.

Bobi- myslíš, že ta výchova je doopravdy? Já nevím :astonished: . A dívala jsem se na další videa toho chlapíka a všechny jsou nějaké divné :unamused:
14. pro 2009 v 15:10  • Odpověz
A na sraze to vidím tak, že vezmeme nejdřív malého Honzíka a necháme Kat+manžu vyspat a pak to rozjedeme. Mi neříkejte, že toho malého prďolu 10tetek neutahá :slight_smile:

Mariv- mně se zdá, že to cvičí proto, že se narodila s nízkou hmotností (jako předčasně narozené mimi, i když byla v termínu) a byla dlouho v inkubátoru a v nemocnici.

Zazit- zařizování je moc, ale potom to budeš mít kráááááásné, tak to ber optimsticky. No ale už ať to je, že?
14. pro 2009 v 15:17  • Odpověz
JJ, klidně si půjčím Honzíka, ať vím, jaké to je mít klučíka :slight_smile:,taky vyzkouším, jak se mají matky s dvojčaty nebo dám manžovi, ať vidí, jaká to bude radost s dvěma dětmi

dnes večer to byla krizovka, malá cucala a nic, ale fakt úplný ..nic.Ještě že byla tak unavená, že usnula hned, protože šla spát bez večeře :(. Doufám, že se to brzo změní, já fakt ani neumím připravit umělý, ani nic doma nemám :(. Tak aspoň teď čajíčkuju a nasazuju ricinus, snad to zabere.
14. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz
kat mala kdyz uz usne, tak vetsinou spi minimalne do 1 hod. Nekdy se zadari i do 3. Ty jsi na tom asi fakt nejhur chude maly :( Ale treba bude brzy lip, drzim pesti.
Dneska v poradne nam navazili 5660g, coz znamena, ze za mesic pribrala jen pul kila, coz se mi zda malo, ale mudra nic nerikala. Ale zase ji nezmerili, ale je to pinda, podle myho mereni ma jen tak 60 cm. Prcek po mamince :slight_smile: Taky ji pichli hexu, tak jsem zvedava jaka bude noc, dnes uz spi, tak uvidime. Ptala jsem se na toho pneumokoka, tak ze pry od ledna je to fakt zadarmo, jen jeste nevi jak to bude, jestli budou nakupovat vakciny doktori (coz oni nechteji) nebo je budou vyzvedavat maminy na recept. Takze super! Jo a taky mi rikala, ze ted v zime by mela byt mala venku jen tak pul hodky a kdyz bude vic nez pet pod nulou tak vubec nechodit ven! Takze nevim jak to udelam se spanim, kdyz mala spi jen venku, doma ani tuk, jen ty jeji pulhodinky ve vaku.
Jo a Vigos jsem zapomnela dat skoro tyden, nechapu, furt ji ho davam, mam ho porad na ocich a pak tolikrat zapomenu! trubka.
14. pro 2009 ve 22:08  • Odpověz
ahojky, tak se hlásím zase po několika dnech. U nás mazec malej pořád řve jak není v kočáru tak nespí a malá ta zase venku chodit nechce. No poslední dva dny jich mám až nad hlavu. Potřebovala bych vypustit :stuck_out_tongue_closed_eyes: . S tím kojením to máme to samé pořád se vzteká. Doktorka nařídila v noci budit a když jsem byla na kontrolním kojení tak vytáhl jen 70ml což je málo.Ve čtvrtek nabo v pátek jdeme zase vážit, tak jsem zvědavá co bude. spíš si myslím, že malej je línej tahat.
Jinak už mám 8 druhů pečiva a ještě budu dělat nepečený, ale už né moc protože už jsem fakt KO.
14. pro 2009 ve 22:16  • Odpověz
ahoj holky tak to je masakr co ctu, po delsi dobe ale predse.

To cviceni je hrozne, ale pomuze asi ho budu cvicit taky, nebo nejaka rehabka, muj maly je nejaky levostranny, zak uvidime co rekne dr.

a ten sraz bude fajn, jenom kde ho udelat,ja nevim jestli prijedu s pritelem, dela kolotoc a buh vi jak to vyjde. Ale to neva nejde o chlapi a o nas a mimina. :grinning:

Tak doufam ze se brzo domluvite je se prispusobim :wink:
14. pro 2009 ve 22:27  • Odpověz
tak noc na hovno! Mada se probudila už v 21:30 asi hlady, tak jsem ji dala co sem měla (tak na 4 kapky :frowning2: ) a pak se budila co 2 hodiny, mlíko se mi pořád někde toulá :unamused: . Navíc ze spaní na gauči jsem rozlámaná a neustálým větráním, abych nechytila chřipku, chytnu angínu, protože mě už škrábe v krku. Dnes jdeme na kyčle a asi propíchnout očkování TBC. Prostě vše v prdeli :zipper_mouth: .
15. pro 2009 v 07:53  • Odpověz
jo zapomněla jsem vím, při té mojí krizi ještě napsat, že jssem včera volala na pojišťovnu (VZP) a fakt to vypadá nadějně. Říkala mi, že tam jsou změny, ale že se ještě domlouvají na podmínkách a vzala si na mě číslo a že mi zavolá. Tak jsem fakt zvědavá, jestli to klapne.
15. pro 2009 v 08:35  • Odpověz
autor
Kočky, tak jsme prohráli boj s kojením. Jsem total bez mlíka.
Nejhorší to je, když se kojit chce a fakt to nejde. malej prostě viděl prso a já ne a ne ho přiložit. A odstříkávání bylo čím dál horší. Takže jsme už asi 3 dny v kuse na flašce a za tu dobu se mi už vůbec nenaplnily prsa ani kapkou mlíka.

Držím vám palce, aby to nedopadlo jako u nás.
Možná taky, že u nás měla vliv ta chřipka. ach jo
15. pro 2009 v 08:42  • Odpověz
Ahoj holky, taky jsem koukla na video, jak cvičí Markétka s Petruškou,je to fakt mazec,ale určitě je to velice účinné. Nevím jestli bych vydržela pláč dítěte,ale zas kdyby mu to mělo pomoct,tak určitě.

Mariv, pokud vím,tak Petruška se narodila předčasně císařským řezem. Markétka přece měla toho divnýho doktora,který jí pomotal týdny. Proto to cvičí, i když je Petruška moc šikovná a vlastně podle mě naprosto Ok,tak to Markétka určitě cvičí jen pro jistotu,zřejmě jí to i doporučili.

romco, to máš teda doslova boj, ale obdivuju tě s tím pečením,já bych se na to vykašlala dělat tolik druhů,asi by mě s dvěma dětmi kleplo :grinning: . Stačilo mi pečení s malou a teď mi k tomu přibyl ještě Honzík,takže upeču tak 3 - 4 druhy a stačí :slight_smile: .

sasanko, drž se,to bude dobrý..

Holky,dnes jdu na tu masáž, v 17 00, horkými kameny,tak mi to snad pomůže.
15. pro 2009 v 08:46  • Odpověz
autor
Kaa, díky za odkaz na tu Vojtkovu. Najít to byla fakt fuška

To jsem zvědavá na to jak to dopadne. Já budu s naší mudr mluvit v lednu, tak se jí hned zeptám. Kéž by to ale tak bylo. Doufám jen, že to bude očkování bez reakce.

Sasanko, drž se a utíkej před bacilama.
15. pro 2009 v 08:46  • Odpověz
autor
Jo a Petruška mi teda na videu nepřipadala vůbec jako nedonošenec. Takový buřtíky nemá ani náš Míša :grinning:

Minule jsem potkala naší pošťandu a ptala jsem se jí na cukroví, protože o ní vim, že je maniak. Prý jich má v plánu 14 druhů. Málem mě omyli. Ale pak dodala, že nedělá z celý dávky, ale třeba jenom z půlky nebo čtvrtky. Ale i tak....

Baruš, tak si krásně užij tu masáž. Hned bych šla taky. Ale ne na lávový kameny, ale na čedič a nebo brusnej papír, aby ze mě odřeli pár špeků :grinning:
A už máte ty zoubky?
15. pro 2009 v 08:51  • Odpověz
bobi, ještě ne,ale má to dole furt nateklý, doktorka nám říkala,že zuby rostou měsíc i dva a celou tu dobu může být nevrlej,tak uvidíme :slight_smile: .

bobi, tys sem dávala nějaký odkaz na tu tvoji kérku? Taky bych ji chtěla vidět, nebo ji máš ve fotoalbu?
15. pro 2009 v 08:54  • Odpověz
Jé,tak už jsem ji našla, máš ji v albu, moc pěkná,ale obdivuju tě, já bych do toho nešla. Tetování se mi líbí,ale jsem hrozná konzerva,takže obdivuju každýho kdo do toho jde, super :slight_smile:
15. pro 2009 v 08:57  • Odpověz
Jo a ještě se mi moc líbí,že tam máš napsaný jména dětí (pokud se nemýlím, jde to špatně vidět) :slight_smile:
15. pro 2009 v 08:59  • Odpověz
Holky:frowning2: tak jestli jsem nadávala za vstávačku co dvě hodiny, tak jsem byla totálně blbááááá :angry:
Dnes jsem usla ráno v šest! A v osm vstávačka... Já už fakt snad druhý nechci :rolling_eyes: nevím, zda nemůže pořádně dýchat, jednu dírku má trochu ucpanou...nebo zda je prostě nemocnej a je mu blbě...nevím nic....
15. pro 2009 v 09:02  • Odpověz
kat a byli jste u dr? treba fakt je nemocný :(

zazit, jak si dávala hedelix? míchala si to to mlíka nebo jen tak? Malá to sice zblajzne, ale pak se strašně nadavuje.

nebo máte nějaký typ na dobrou medicínu na kýchání a občasný kašel?
15. pro 2009 v 09:14  • Odpověz
Sas, byla, na poslech byl čistý:frowning2: Dala nám jen hedelix, ale on už skoro nekašle, tak jendou za den, tak nevím:frowning2: Co bych za to dala, kdyby teď usnul doma v lehátku, v postýlce nebo aspoň v zaparkovaném kočárku:frowning2:
15. pro 2009 v 09:17  • Odpověz
romco tak to jsi drson, tolik cukovi se dvema detma! se ti nedivim, ze jsi KO. To by me mohlo! :slight_smile: Ja mam zatim pernicky a mozna to je konecna :slight_smile:
No mne teda taky Petruska nepripadla jako nedonosenec, to nase Agi je polovicni :slight_smile: A co to mela za debila doktora, ze ji pomotal tydny?! To preci neni mozny! Ja jsem se k vam pridala, kdyz uz byla Petruska davno na svete, takze jsem to nevedela.
bobi a sasanko, tak to je mi lito s tim mlikem, to je fakt na prd :frowning2: Ale nebojte, i bez kojeni budou deti spokojeny.
kaa tak to je teda fakt sila! A to malej do 6 nespal?! To by byla moje smrt! Drz se holka!
U nas zatim po hexe klid (nechci to teda zakriknout). Vypada to, ze mala mela po hexe spavou reakci - takze jak tu nekdo psal, tak asibudem chodit casteji :slight_smile: Usnula ve 20 a ve 21 se vzbudila, tak jsem si rikala, a jejej, uz to zacina. Ale pak ji manza za pul hodky uhoupal ku spanku a v noci se vzbudim, kouknu na hodinu a nemuzu verit svym ocim, 4,15 a dite porad chrní! Tak krasne jsem se nevyspala ani nepamatuji. Pak uz jsem nemohla ani zabrat a mala uz se budila, tak jsem ji dala rovnou najist a hned zase chrnela az do 7, takze supr. Tak snad ji to vydrzi a snad to tak budete taky mit.
Kat mala mela taky trochu ucpany nosanek a jak lezela, tak se ji hromadily v noci hleny a budila se. Pres den byla v pohode, ale v noci jak marod. Tak jsem ji prizvedla matraci, takze lezi nasikmo a v noci ji pred kojenim striknu ten Physiomer a je to podstatne lepsi. Jak lezi ze sikma, tak se ji tam nehromadi ty hleny a i se ji lip dycha, tak to zkus. A porad zavinujete? My jo, jinak by se tema rukama umlatila :slight_smile:
15. pro 2009 v 09:28  • Odpověz
kat a kdyz ho uhoupes v satku a pak opatrne polozis do postylky, tak tam taky nevydrzi spat? Mne to ted prchazi aspon na pul hodky a to driv nehrozilo.
15. pro 2009 v 09:30  • Odpověz
mariv, díky, jak jsi zvedla tu matraci? Doufám, že to pomůže, protože ještě jedn tahle noc nenoc a umřu:frowning2:
Holky a já druhý asi fakt nechci :zipper_mouth:
15. pro 2009 v 09:43  • Odpověz
mariv, on v šátku nezabere, on tam je chvíli klidnej, ale jakmile začne být unavenej, prostě chce do kočárku a řve jak tur... holky moje, já fakt nevím, co dělám špatně :cry:
15. pro 2009 v 09:44  • Odpověz
autor
Baru, díky za pochvalu kérky. Ještě není dodělaná. Až bude, tak dám odkaz na fotky s detailem. A jména kluků tam fakt jsou.

Kat, normálně tě obdivuju. Já jsem minule usínala v půl 4 a to jsem už mlela z posledního. Do 6 bych nevydržela, protože v 7 vstává Dáda a už musim fungovat. Ale začínám to taky pěkně ochcávat. Vstanu s nim. Oblíknu to, dostane hrnek mlíka a zapnu mu pohádky na DVD nebo Minimaxu a zase zalezu do pelechu. On je strašně hodnej. Nespim, ale odpočívám. Z ložnice na něj vidim, tak pohodička. Ale takhle relaxuju max 15 minut, protože mladší prudič se začne hlásit taky :unamused:

Jo a Kat, druhý chtěj, protože to bude svatý dítko. No, ono musí, aby se ti to vyrovnalo.

Baru, krásný přáníčko vánoční a myslim, že i hezkou fotečku má Romča, jsem to minule zapomněla pochválit. Taky budu muset něco urobit. jsem s Davídkem včera malovala přáníčka ruční. Já vystřihovala do čtvrtky svíčky a zvonečky a stromečky a mladej to čáryfukoval vodovkama. Vypadá to moc hezky.

Jo a dneska si jdu vyzvednout balík. Přišli mi vánoční čepice na židle. :slight_smile:
15. pro 2009 v 10:21  • Odpověz
Bobi díky, za pochvalu přání, dívala jsem se k romče a fakt má krásnou fotku, dva malí santíci :slight_smile: . Jsi dobrá, že máš ještě čas dělat s Davídkem takový ruční tvořeníčka, to my max. kreslíme nebo si hrajem,ale přímo vyrábět něco,k tomu jsme se ještě nedostali, malej chce furt pozornost.
15. pro 2009 v 11:11  • Odpověz
kat nic nedelas spatne, jen mas proste narocny miminko. Kup si knizku Nejstastnejsi miminko v okoli. Mne pomohla nebo spis podporila. Matraci jsem podlozila knizkama nebo muzes podlozit zadni nohy postylky. A zkus mu vzdycky v noci striknout tu morskou vodu, at se mu lip spinka. Urco bude lip!
15. pro 2009 v 11:34  • Odpověz
A neboj, to druhy bude urcite nadilek, kdyz si to ted tak vyziras! :wink:
15. pro 2009 v 11:35  • Odpověz
Jo a zkusila jsi skakat s tim satkem na balone? Mne taky normalne nezabere ve vaku, ale na balone jo.
15. pro 2009 v 11:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.