• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
kat, uklidnim tě, z našeho hodnýho Honzíka se stal taky uřvanec :frowning2: . Nechce být sám v postýlce,v lehátku,v sedačce,na dece, prostě nikde. Nejlíp,když ho furt nosím a to taky občas řve. Jak psala mariv,ten balon mi zabírá, chovám malýho a hopsám na balonu, to se mu líbí.
Ale většinou musím nosit tak dlouho dokud neusne a až usne,tak je chvíli klid. A až se vyspí,tak je třeba čtvrt hoďky hodnej a pak zas řve :frowning2: .
Asi je to jméno Honzík nějaké začarované,že nám ti prcci tak řvou...
15. pro 2009 v 11:59  • Odpověz
tak je to fakt v prdeli, byla jsem u dr. a malá nic nepřibrala od minulého týdne :(. Tak jsem vyfasovala odsávačku (ruční neb měli už rozpůjčované elektrické medely :( ) jestli já s ní budu umět? No jsem fakt zvědavá, jestli něco vytáhnu a jestli se rozkojím :(. Jdeme na kontrolu v pondělí, navíc ani na prasknutí nebyl ten puchýřek po TBC, když se sere, tak se sere. Za chvilku jdeme na kyčle, tak doufám, že z tama nepřijdu ještě naštvaná, nedej bože s nějakou diagnózou.
15. pro 2009 ve 12:38  • Odpověz
Ahojky holky...
děkuju moc za podporu, je to fakt peklíčko, já ho nechápu, ráno jedl v 8, v devět jsme šli ven a doteď spal! Ani jíst nepotřeboval, no chápete to? Tu noc nechápu... No, je to boj...
15. pro 2009 ve 13:33  • Odpověz
Tak to naspaval tu noc kat :slight_smile: doufam, ze jsi taky stihla zalehnout a nehonila misto toho uklid a cukrovi!
15. pro 2009 ve 14:51  • Odpověz
jj, souhlas s mariv, Honzík ti kat dospával :slight_smile: , je to malej hajdalák,ale neboj,ono se to upraví, i když já na to taky čekám jak na boží smilování :grinning: ...

sasanko, drž se, snad to bude Ok a rozkojíš se. Já mám ruční medelu harmony a jsem s ní hodně spokojená, uvidíš,že to půjde.
15. pro 2009 v 15:53  • Odpověz
Myslím, ze Kat ma knizku o nejstastnejsim miminku davno prectenou - mame z ni to zavinovani miminek! Kat, nedelas spatne nic, Honzik je silene narocne miminko, nejradsi bych si ho s tebou na tyden vymenila za Tomika - ty by sis odpocinula a ja bych aspon videla, co me ceka pri druhym!

Baru, krásný prani, taky musím neco vyrobit!
15. pro 2009 v 15:54  • Odpověz
No tak mám půjčenou ruční Aventku, ale je na prd, je tam malý podtlak, tak stejně to dělám ručně :frowning2: , zatím, mám tak 20 ml, což teda fakt není moc, ale co se dá dělat, sbírám po kapkách.

Aspoň že jsme dopadli dobře u ,,kyčaře". Bylo tam málo maminek, asi 3 a mladý Dr., který byl fajn, bylo mu rozumět a dokonce i vysvětloval, co dělá. Byla jsem spokojená, fakt je to pak super, když někdo správný je na takovém místě. :dizzy_face:
15. pro 2009 v 16:21  • Odpověz
Sasanko, to mam taky rada, kdyz mi nekdo vysvetli proč a co dela, ale bohužel je porad takových dr malo!

Holky, vy jste tu nektera psala, ze se ma s broukama chodit teď ven jen na pul hodky - proc? Ja dneska byla s Tomikem pres dve hodiny, tak doufam, ze jsem neco nepos..., ale byl nadherne teplouckej kdyz jsme prisli domu a krasne vyspinkanej, on se mi doma takhle neprospi, to usne tak max na tri ctvrte hodiny
15. pro 2009 v 16:41  • Odpověz
zaz, já se ptala mudry a řekla mi, že Honzík už je velkej, že můžu klidně chodit ven do -10ti:wink:
Mariv, jj, dospával, t´d taky chrupal, ale holky, se mnou jakožto řidičem, takže mám 5 hodin chůze za sebou:frowning2:
15. pro 2009 v 17:06  • Odpověz
Ahoj holky,
Zazit - já dnes vyjela v 11.30 na nákupy + na chvíli do práce, malá celou dobu spinkala zachumlaná v kočárku v x vrstvách a když jsme přijely domů, nechala jsem ji ještě pod oknem spinkat - no a kdybych ji v 15.00 hod nepřinesla v korbičce domů, tak by se asi vyvalovala na mrazu do pěti do večera - strašně to miluje, když je venku. Stačí nasadit čepici a už je spokojená, pak kombinézu ve stylu mončičáka(těm starším to snad něco řekne, hahahaha), to už leží úplně v klidu a když vidí, že ji dávám do korbičky, tak to přejede pohledem, jakože "no super, jdeme konečně ven", zavře očička a spinká, dokud ji nevzbudím já nebo teplíčko, když ji donesu dovnitř. Dřív se musela točit kola kočáru, teď už ne, stačí, když vyjedeme a pak když zastavím, je v klidu a spinká tvrdě - čím větší zima venku je, tím líp. Doma by mi takhle nespala, to vydrží tak hodinku a je vzhůru, jednou se podařily hodiny dvě, ale to byl rekord :wink: . Takže pokud nebude -15 C, budu jezdit venku.
A oblečení má tohle: body, tenčí tričko s dlouhým rukávem, na tom mikina nebo svetřík, dole punčocháčky a kalhoty, takhle oblečený dám čepičku, mončičáčka(chundelatou kombinézu, tlusťoučkou), naložím do zimní zavinovačky od Emitexu(je i do auta), pak zabalím do španělský deky a přikryju krytem kočárku + většinou i igelitovou pláštěnku, protože sněží...má tam fakt teplo, studený jenom tvářičky - a je nádherně růžová, když se vyspinká.
15. pro 2009 v 18:51  • Odpověz
Holky, já proti verusce strojím mnohem méně a malej je spokojenej a teplonkej, takže chce to vyzkoušet...
Honzík má bodýčko s dlouhým rukávem, tenké punčochy na kšandy:slight_smile: na tom hned kombinézu chlupatou (mončičák?:slight_smile:) a rukavice, bačkůrky (mám kombinézu s volnýma nohama a rukama) ovčí, čepici a takhle je strčenej do zimního fusaku beránka. Je fakt nádherně teplej vždycky...
15. pro 2009 v 19:08  • Odpověz
a dnes teda fakt prospal den, tak jsme zvědavá na noc, doufám, že tp jen dospával ten deficit a bude to dnes dobré... Dnes třikrát kadil, což taky není normální, tak snad to bylo jen nějaké trápení a přešlo to spolu s vykaděním:grinning:
15. pro 2009 v 19:09  • Odpověz
Katwin, já mám poměrně tenkej fusak, tak to vrstvím takhle, myslím,že by taky stačilo míň, ale mám dobrej pocit :grinning: .
Co se kakání týká, malá kaká při každým kojení, takže 5-6x denně.
Od včerejška dávám Baby Calm, kvůli tomu řvaní při kojení - no o něco to lepší je, ale zase blije ještě víc.
Včera jsem po jednom krmení třikrát vyrazila z ložnice(přebalovák) do obýváku a po dvou krocích jsem se vrátila, převlíkla malou i sebe(totálně zblitý obě) a další pokus. Pak už jsem ji nesla vleže a bála se, aby sebou nemrskla a nevypadla mi na podlahu.
Sasanko, já mám doma váhu a tak každý ráno vážím malou nakrmenou, vykakanou a nahatou(stejný podmínky) -no a poslední týden mi stojí na váze - když jsem to rozebrala od 15.října, kdy jsem začala vážit, vždycky má jeden takovej tejden v měsíci, kdy nepřibírá(skáče váha nahoru dolů) a pak najednou skok a zase přibere "ze dne na den" třeba 100g. Takže je fakt, že by člověk měl brát u kojenýho dítěte váhu s rezervou- no ode mě to sedí, co :grinning: :grinning: :grinning:
15. pro 2009 v 19:18  • Odpověz
Kat, strojim Tomika v podstate stejne jako ty Honzika - bodycko s dlouhym, slabe puncochace, pro jistotu na nohy davam jeste teplejsi fusky na ty punchochaky a na to kombinezu - ma zavrenou - s botickama i rukavicema, no a pak jeste samozrejme cepici a frknu ho do fusaku - mam perovej od Teutonie a ten je silene teplej, skoro si myslim, ze bych ho do nej mohla davat jen v tom bodycku a puncochacich a byl by ok

s tou zpravou, ze se smi az do minus deseti je to super!!! Tomík se proste přes den poradne vyspi jen v kocarku nehledě k tomu, ze rada jdu ven z bytu a vyvetram si hlavu, nebaví mě bejt celej den doma!

a Veru, u nas to samy - jakmile nasazuju Tomaskovi cepici, tak nasadi usmevy od ucha k uchu a nez mu dopnu kombinezu, tak uz chrni - do kocarku uz ho nesu spiciho a chrni do ty doby nez ho po prochazce doma vyndavam, abych ho vyslikla
15. pro 2009 v 19:46  • Odpověz
Veru, mrkla jsem na vas grafik a trochu zavidim lehoucky miminko!!! my mame regulerne o 2 kila vic!!! ja radeji graf delat nebudu - to by byla rychle vzrustajici primka! Já doufam, ze se mu to teď už zpomali - ted bych spis rekla, ze trochu zhubnul - teda ne, ze by ubral na vaze, to ne, ale zas jsme ustrelili do dalky - on normalne roste pred ocima, je fakt neuveritelne dlouhatanskej, teď jsme byli na oslavě a vsichni si mysleli, ze je mu minimalne pul roku
15. pro 2009 v 19:56  • Odpověz
Tak jsem se právě dozvěděla, že patřím k těm ,,starším" :sunglasses: . S mončičákem jsem si hrála.

Díky za podporu i za grafík. U nás je ale spíš nějaký bojkot prsa, doufám, že prozatimní. Zatím tahám sama a něco málo vytáhnu, ale zabere to minimálně půl hodiny a než to ohřeju, tak malá strašně řve. Holky vy jste super, jak jste tohle zvládli. My kojící si to fakt neuvědomujem, my vytáhnem prso kdykoliv a kdekoliv žádná starost.

Jo dobrých doktorů po málu. Našla jsem super stránky o doktorech http://www.znamylekar.cz/, tak se dá najít hodnocení na některé. Zrovna má tam má dobré hodnocení. :grinning:

Já dávám body s krátkým, tričko s dlouhým, punčocháče, kalhoty, takový silný zimní kabátek, fusak a nánožník. Jinak taky radši jezdím s kočárem, taky se nám líp spí venku.
15. pro 2009 ve 20:15  • Odpověz
čusky, tak u nás zase samej řev, ale v noci spí tak to je fajn. Doma už taky nespí snad vůbec a v kočáru tak 30 minut a pak kouká a když jezdíme dlouho, tak někdy ještě zabere. Doma je vzhuru třeba i 4 hodiny. Nejhorší je ta zima, protože malá mi nechce chodit moc ven. Jo kdyby mohla na písek nebo na motorku to jo. Už aby bylo zase hezky.
Dneska jsem se pohádala s manželem. Zase mě pěkně nasral (pardon), ale nemůžu jinak.Jsem chtěla dát malou k mamče abych si trochu dáchla . Jak malej pořád řve, tak je fakt málo času a ona by se jí věnovala.Jenže on jí tam prostě nedá a basta. Stejně je v práci, tak jí vidí vždy jen chvilku. On si fakt myslí, že dve děti a jedno ještě ufňukaný jsou pohoda. Do toho vaření, praní, žehlení a ještě vánoce. Já prostě jeho mámu nemusím, tak on Ivušku k mojí mámě nedá. Už se těším až bude mluvit a řekne mu to sama, že tam chce. :stuck_out_tongue_closed_eyes: To jsem se zase vykecala .
Už nevím kdo to tu psal, ale taky jdem na neurologii a malej je taky zatíženej na levou stranu, tak jsem zvědavá.
Cvičit bych teda nechtěla, ale když budu muset, tak budu cu se dá dělat. Já mám pořád tak špatnej pocit, že ty děti šidim,když už na ně nemám tolik času. Když tady píšete jak si s dětma stále povídáte a tak mám pocit, že nic nestíhám.
15. pro 2009 ve 22:33  • Odpověz
sas- já jsem taky starší, taky jsem měla mončičáka. :grinning:
15. pro 2009 ve 22:34  • Odpověz
Ahojky holky,
Sas- to je mi líto, že máš problémy s kojem, u nás je to tak, že Kuba se přisaje, vytáhne 2 kapky, tak mu strčím nutroš a Medelou jsem odsála naposled ani ne 10ml, takže já na to prdím, ty se snad rozkojíš.
Bobi- u tebe teda tež na ho.., co?

Kat- bobku, snad to brzo přejde a Honzula bude to neeejzlatější a nejspavější miminko .

Holky, jak jsem říkala, že kašlu na pečení, tak mi to bylo nějak líto, že nebudu mít svoje cukroví, jen ty blafy od tchýně, tak jsem dneska napekla 3 druhy, už to mám aj ozdobené. Kuba vydatně podporoval, takže to bylo: vykrojit, šup do trouby, kecat, chovat, mazlit, vyměnit plech, papat, no sranda. Jak zalehl v osm, tak jsem lepila a zdobila.

No Veru- ten graf je parádní, ty jsi teda pečlivka. :wink:
15. pro 2009 ve 22:41  • Odpověz
Romi- u nás je stejná situace s tchýní, já ji taky nemám ráda, a bohužel nemůžu zakázat, aby viděla Kubu, vždycky před její návštěvou je u nás dusno, mj. teď ji tu budeme mít v sobotu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže tě chápu :stuck_out_tongue_closed_eyes: A tež si připadám někdy jak služka, doma je vyžehleno, navařeno, uklizeno a udělali to skřítkové :unamused:
15. pro 2009 ve 22:54  • Odpověz
Romčo,
byly jsme na neurologii včera. Skvělá doktorka - fakt hrozně fajn, prohlídla Lucinku, všechny reflexy, přitahovala ji do sedu, otáčela, zkoumala, jak nakročuje nožičku apod., úsměvy, hračky apod. - takže ve všem je naprosto v pořádku, dělá to, co má. Pak ji položila na bříšku, malá se vzpeřela na ručičkách,ale za chvilku začala řvát - jako doma. Závěr je ten, že nám dala měsíc na to, aby malá pochopila SAMA, že na bříšku je fajn, tuhle polohu děti budou potřebovat k lezení, sezení apod. - takže je důležitá,ale lámat přes koleno to nemáme. Takže 14.ledna jdeme znovu na kontrolu, budou jí 4 a půl měsíce a to by nám už pak naordinovala cvičení.
Zatím máme zkoušet pokládat malou na bříško na gymnastický míč, držet jí za ručičky, být v její úrovni a blbnout :sunglasses: . No a s tím šizením - neboj, děti, co mají sourozence, jsou v pohodě víc, než jedináčkové - učí se od starších dětiček, tak nemusíš mít blbej pocit!!! já mám teď taky "jedináčka", tak na malou mluvím a snažím se s ní "hrát" - podávám hračky, blbnu, lechtám apod., ale taky ji klidně položím na hrací deku, ať si nezvyká na permanentní přítomnost někoho dalšího.
Kaa - jsi dobrá s cukrovím!!!. Mně přinesla cukroví kamarádka, pečlivě ho zabalila, abych ho do vánoc nesežraa (zná mě), tak budeme mít na stole domácí a voňavý a ne moc - stejně to jím jenom já a Kája.
Ten graf - no malá prostě není golem jako byl Kája :slight_smile:) - Zazit, můj syn měl ve 4 měsících 9,10 kg(!!!) - plně kojenej - cpal se mlíkem celej den i noc, tak není divu - do půl roku po porodu jsem byla hubená jako lunt - zhubla jsem 30kg(fakt nekecám - vytáhnul ze mě veškerej tuk a zbytky nervů- nespal víc jak hodinu a půl v noci až do dvou let). Tak mám teď pořád pocit, že by malá měla bejt "tlustší" - ještě nemá ani váhu, co měl Kája v šestinedělí(6,30 kg) - já už si to ani neumím představit, jak musel bejt velkej!!! Ale pamatuju si, že byl strašně těžkej a já měla ruce vytahaný jako vopice :unamused:. Tak tě obdivuju při tvý figuře, jak to fyzicky zvládáš :wink:.
15. pro 2009 ve 23:06  • Odpověz
verus- díky za popis jsem zvědavá jak dopadneme . S malou jsem cvičila, protože nechtěla otevírat pěsti, ale sestra na rehábce říkala, že je to dobrý, že prostě některé děti mají ty pěstičky déle.
kaa- já ke tchýni ani nechodím a ona k nám taky nechodí. Manžel chodí s malou tam. Nejvíc mě štve že jsem se odstěhovala a on malou k našim nepustí, tak m ije líto i mamky protože ona by jí moc ráda měla chvilku u sebe.
Nejvíc mi trhá srdce když odjíždím od nich a malá brečí a řve bába, bába.
16. pro 2009 v 08:01  • Odpověz
Ahoj holky, tak pečlivě dočítám a nejdřív napíšu jak oblíkám malýho ven já. Teď když tady u nás bylo - 4,tak jsem mu dala body s krátkým rukávem, na to tenký roláček s dlouhým,punčošky,na to ještě teplé ponožky, pak ještě fleecovou mikinu,kombinezu (tu co mam v albu) a pak fusak, tento http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6631425, ten fusak je super, je ještě po Johance, absolutně jak nový a teploučký. Možná to s oblečením přeháním,ale vždy když přijdem domů,tak je malej teploučkej a spokojenej a není zpocenej,tak snad to špatně nedělám.

Jinak ven budem chodit max do -5, víc se nemá,říkala mi to dr. i mamka mi to potvrdila, je bývala učitelka v MŠ a taky nemohli chodit s dětmi ven,když bylo míň.

Veru, tak to je Lucinka krásně šikovná, podle toho co píšeš. A mazec váha tvýho syna ve 4 měsících,to čumím teda, to mívají i roční děti :slight_smile: .
16. pro 2009 v 08:17  • Odpověz
verusko, fákt? fakt jsi měla takovéhle nespavé dítě? Děkujuuu! Že nejsem jediná na světě:grinning:
My dnes teda dobrý, což znamená vstávačka po dvou hodinách, ale já jsme za to šťastná!!

Barusko, já myslím, že každé dítě je jiné a kjaždý dr je jiný. Mně dr řekla, že pokud je Honzík teploučký, že dnes jsou fusaky tak dobré a kočárky tak dobré, že na prochzku můžu každý den až do těch -10ti. Říkala jsme jí, že spí jen venku a ona na to, ať ho tam teda klidně dávám, že ten vzduch je zdravý, že aspoň nebude mít hned nějaký bacil:slight_smile: Akorát prý mají děti ještě krátké dýchací cesty a nestihne s ejim tolik ten vzduch ohřát, takže ho nemám nechat mluvit:grinning: a plakat:slight_smile: venku, jinak vše ok:slight_smile:
16. pro 2009 v 09:34  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás dneska noc na prd. Tomášek se pořád budil a prděl. :unamused:

Taky už v noci nespí tak jak spával dřív. První měsíc se všichni divili jak mám hodný miminko a už to není co to bývalo. Začal spávat víc přes den a večer se mu nechce asi spát. Jenže když ho přes den nedám spat, tak bude řvat a bude protivnej.

Já doufám, že moc velká zima nebude, protože taky chodíme dost na procházky.

Včera jsme byli i mudry a zase Tomáška nenaočkovala, protože ráno zase kašlal, tak prý v pátek, když to bude dobrý.

A teď nám oběma začali padat vlasy. Tomášek už je skoro plešatej a já svoje vlasy nacházím všude :frowning2:

Mariv to je škoda, že seš až ze Židenic, ale stejně bysme se mohli někdy někde potkat. Třeba po Novým roce se domluvíme co? :slight_smile:
16. pro 2009 v 09:44  • Odpověz
jankaj, taky mi padají vlasy :frowning2: , už docela dlouho,tak doufám,že to přejde, mám nějaké přípravky z lékárny a doufám,že zaberou, nechci být plešatá :grinning: .

Kat, jasně,že každej dr. je jinej,ale mě to říkala i mamka,která dělala učitelku v MŠ 30 let a měly jako učitelky takový příkaz,že i s těmi většími dětmi do -5, víc ne. A to mi říkala nezávisle na mé dr. Ale rozhodně neodsuzuju názory jiných doktorů a taky je pravda co říkáš,že dnes jsou ty fusaky teplé.
16. pro 2009 v 10:54  • Odpověz
zazit mne to rekla mudra, ze ted v zime bychom meli byt venku jen tak pul hodinky a kdyz je vic jak -5 tak vubec nechodit ven. Mne to teda tkay dost prekvapilo, pac davam malou na balkon nebo jsme venku treba i na tri hodiny (ake doktorce jsem radsi priznala jen 2 :slight_smile: ) Pak teda dodala, ze pokud ji do kocarku nefouka, tak muzeme byt i o neco dyl. Tak nevim. Ale jak vidim, tak opet plati co mudra to nazor. Ale tech -5 si pamatuji, ze jsem i nekde cetla. Pul hodky se mi zda fakt malo, ale tri ji tam radsi asi taky nechavat nebudu :slight_smile: Ona je taky tepla, jen tvaricky ma studenejsi. DAvam ji jen bodycko, overalek, kombinezku a fusak a zatim v pohode. Samozrejme cepicku a rukavice.
kat mas muj obdiv, pet hodin chodit venku v takove kose! to bych nedala. Ale aspon jsi nekde po ceste neusnula :slight_smile:
A u nas teda pri oblikani usmev neni, u nas je rev jako kdybych ji vrazdila! Vetsinou s tim revem jdeme pres celej panelak a prestane az po ceste venku.
No a starsi asi taky jsem, pac jsem mela ruzovyho moncicaka :slight_smile: To byl hit holky co?! A tech oblecku co jsem mu nahackovala a napletla! :slight_smile:
romco tak at manza hlida celej den a treba te pochopi! Odstrikej mliko a bez na celou sobotu pryc a at se stara.
kaa jsi drson, z takovyho peceni by me jeblo, asi bych vsechno spalila :slight_smile:
16. pro 2009 v 10:56  • Odpověz
Holky, tak Honza spí v garáži:slight_smile:) Drsný co? Ale nebojte, je pootevřená a je tam fajn vzduch:grinning: A nefouká tam, je tam příjemná teplota na spaní:slight_smile:
největší kosa má být v sobotu a pak to bude zase dobrý:wink:
16. pro 2009 v 10:59  • Odpověz
Jankaj mne vlasy padaji nonstop od porodu :frowning2: a fakt fest, mivala jsem fakt hodne vlasu a kvalitni, kadernice mi vzdycky rikala, ze mam krasny vlasy, ale to jsou teda lonsky snehy! Mam jich pulku a kvalita strasliva!!! Beru veci z lekarny, ale vlasy padaj dal, ale nejak nevim, co s tim, snad se to nejak vzmatori!
Veru, teda 9 kilo!!! To je husty!!!

Kat, v garazi :grinning: a to nerve, ze se nejede??? V Praze je kolem nuly! Takze razime ven!
16. pro 2009 v 11:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.