• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
S kojením stále bojuju, mlíko snad ještě je, jen malá se nechce přisát, tak nevím. Ale už piju meltu, černý pivo, kojnecký čaj a to na střídačku. To bude dobrý ka...ní :grinning: , když už nic.

Má Dr. taky říkala do -5. Nebála bych se promrznutí těla, ale jak kat píšeš, spíš těch dýchacích cest. Hůř se i nám dospělým dýchá, co potom dětem.

Garáž? Fakt dobrý, kdybych měla už bych tam malou šupla, od 6 nespala a byla protivná, teď usla, ale asi se ji něco zdá. Normálně mi na chvilku zabrečela a to pořád spí.

Verusko, to byl fakt macek.

Holky já ještě nemám dárky, na cukroví peču :grinning: , ale ty dárky budu muset ještě nějak oběhat.
16. pro 2009 ve 13:30  • Odpověz
jinak my jdeme zítra na tu rehabku, ale až odpoledne, tak vám napíšu, jak jsme dopadli. Verus, tak vidíš, je to dobrý, aspoň vám trochu odlehlo, ne?

já měla modrýho mončičáka a ségra růžovýho, to aby jsme se nehádali, ale stejně jsme se o ně mlátili :slight_smile:
16. pro 2009 ve 13:34  • Odpověz
autor
Tady je klenda jako prase. Máme -10
16. pro 2009 ve 13:50  • Odpověz
bobi, u nás je -9 a chumelí už od rána, mazec, nemůžu ani s děckama ven, štve mě to. Kdyby bylo míň tak jdu ven a Johanka se vyřádí a bude aspoň hodná :grinning: . Včera jsme byli, vyválela se všude možně a jak jsme přišli domů,tak usnula a večer taky lehla a spala jak dřevo.

Holky, zapomněla jsem vám poreferovat svou včerejší masáž. Byla super, horký kameny a klasika záda, parádně mi to ulevilo od bolesti. Masérka mi řekla,že mám vhlý hrudní koš doprava a strašně ztuhlou celou pravou stranu. Říkala,že se diví,že mi po porodu nedali rehabku. No nic no, když dopadne porod dobře,tak už nic nikoho nezajímá,prostě český zdravotnictví.
A ještě mi zbylo na jednu masáž,protože kupon byl na 500,- a včera mě to stálo 250,-,takže po novým roce jdu znovu. A asi si občas zajdu, fakt to uleví.
A nosit 7kg macka skoro furt, to fakt není med,ale co vám budu povídat,jakobyste to neznaly že? :slight_smile:
16. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz
autor
je mi už tragicky
Míša má teplotu :frowning2:
Dvě marod děti a do toho sama jsem ještě nevyléčená, pocuc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2009 v 15:21  • Odpověz
autor
Baru, já místo kameny na hrb, tak jsem zralá na šutr do palice :wink:
16. pro 2009 v 15:22  • Odpověz
Bobi, drž se, ať je malej brzo zdravej, chuďátko,teď před vánocemi,ale vy to zvládnete :slight_smile: .

Jinak holky, já si vařím každý den zázvorový čaj a zatím jsem nechytla nic a to jsem byla už v místech s chřipkou i v obležení nemocných.Fakt věřím,že ten čaj zabírá,jako prevence i jako lék,když už... Dělám si z čerstvýho zázvoru s citronem a medem, recept najdete na netu, moc doporučuju...
16. pro 2009 v 15:58  • Odpověz
bobi vydrž, malým i Tobě brzké uzdravení, je to fakt na prd.
Zázvorový čaj piju taky, my snad překonaly nemoci, ale moc se zatím neraduju, snad to znáte, nezakřinout, nezakřiknout.
16. pro 2009 v 16:01  • Odpověz
autor
Já jsem ten zázvorový ze strouhanýho pila u ségry. Dělala ho čerstvý a mě po něm tak pálila huba, že do druhý šálku se mi fakt nechce. Ze začátku byl chutnej, ale pak to nešlo ani polknout
16. pro 2009 v 17:01  • Odpověz
bobi, nesmíš tam toho dát moc. Protože je to silné a může to i spálit žaludeční stěnu, je to dost nebezpečné. doporučuje se nastrouhat tak 2-3 lžičky na litr vody, víc ne. A jeden celý citron do litru. A já si to vždy osladím medem a nepálí to.
16. pro 2009 v 18:20  • Odpověz
Holky, padá sníh :dizzy_face: Já mám radost jak za mlada :grinning:
16. pro 2009 v 19:48  • Odpověz
Dneska jsem jela do práce, občas tam zajdu něco pomoct, a volala jsem manžovi, ať si pro nás dojede, že se bojím řídit když to tak klouže. Tak měl radost, ale co by pro nás neudělal, že? :grinning: Ale jinak sníh miluju :dizzy_face: Doufám, že bude i na Vánoce :slight_smile:
16. pro 2009 v 19:52  • Odpověz
ahojky
taky bych šla ne masage. Hrozně mě bolí záda. Po porodu už jsem byla5x, ale vždy mám pokoj jen pár dní a pak zase bolí.
Včera jsem bYLA NA SOCIÁLCE A HRŮZA. mUSELA JSEM TAM 2X PROTOŽE JAK SE TO PO NOVÉM ROCE MĚNÍ(MAREŘSKÁ), tak ten papír s výdělkem co jsem tam nesla, tak mi byl naprd. Dostala jsem další dva. Ta ženská byla hrozná. Pořád mi říkala, že mateřskou mi musí vyplácet OSSZ a já že mi to vyplácí z práce a ona že jsem asi jediná v republice.Tak jsem jí řekla, že je mi to jedno kdo ať to vyplácí třeba rákosníček hlavně že mi tam chodí. :grinning:
Lítala jsem 2 hodiny a stejně tam musím po novém roce znovu, protože v práci mi to dříve vydat nesmí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak u nás žádná změna malej špatně tahá.Někdy kojím i 2x do hodiny.V pátekjdemena to vážení, ale nevímco budu dělat,protože jsem zkoušela i odstříkané mlíko z lahve, ale nějak to neumí tahat. Musela bych začít po čtvrtém měsíci začít dávat mrkvičku aby zacal přibírat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2009 ve 20:37  • Odpověz
Tak dobrá zpráva pro nás, o pneumokokovi bylo i ve zprávách a že opravdu od ledna to bude hradit pojišťovna, pro děti narozené od 1.srpna. Ti, kdo už začali ale budou mít smůlu, nebude jim to proplácet.

romčo u nás stejná situace, celý den nic nedělám něž kojím, buď odstříkávám nebo cpu prso malé :(. Dr. mi říkala, že mám vydržet a nepřikrmovat. Taky nemám cpát flašku, že se pak ztrácí ten správný sací reflex. Ukazovala, jak na to. Malíček až po článek zasunout do pusinky a dotýkat se patra a stříkačkou přidávat mlíko (max 40 ml). Je to ale fuška a nedokážu si představit, že bych to dělala, i když bych měla ještě jedno dítko. Taky doufám, že to nebudu muset dělat dlouho, jinak se zblázním a poběžím do obchodu pro umělý.
16. pro 2009 ve 21:06  • Odpověz
Romčo-teď to nějak nechápu...
-první je mateřská a tu nám vyplácí zaměstnavatel 6měsíců
-pak je rodičák a tu platí sociálka, ne?
A tys vyřizovala tu mateřskou? A je to teda schváleno, že bude nižší jo? No to mám radost :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale na rodičák nešahnou, ne?

Holky, mně taky padají vlasy a jsem z toho na nervy, já měla už tak krásné a spravené vlasy (spravovala jsem po barvení a trvalých, melírech a zesvětlování) a teď je to zas v pr.. Já už ty chlupy všude nesnáším, v posteli, hafo na zemi , furt lítám s mopem, jak vidím chlup na zemi, tak jsem nepříčetná :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Sas- já jsem se z melty vždycky posr.. :slight_smile: , ale pak jsem si tam začala dávat cukr a mlíko a bylo to ok. Akorát mi zbyly 2 balíky melty a 1 balík kojo čaje. Asi to budu muset vypít jen tak a přesvědčit se, že to piju na chuť :grinning:

KAt- s tou garáží jsi drsoň, ale :grinning: když spí...tak proč ne.
16. pro 2009 ve 21:11  • Odpověz
Sas- s pneumokokem teda dobrá zpráva, my ještě nezačali, takže od ledna jdeme do toho. Ta firma se mi neráčila ozvat na můj dotaz :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, Kuba mi přes den nechce usnout, jde na něm vidět, že by spal, mne si očka, zívá, ale nezabere, předtím usnul aspoň v lehátku a teď řve a řve. Dneska jsem ho odnesla do postýlky, jako ať má klid, a že ví, že se tam spinká, pak upadl do komatu :slight_smile: (to mu říkáme želatinový Kubík nebo aspik) a za pět minut velké oči a řev :stuck_out_tongue_closed_eyes: S venkem nepočítám, kolem lidi pálí smrady, uvidím jak zítra :unamused: Asi nemáte fintu, jak uspat, že :confounded: ?? Garáž nemáme :grinning:
16. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz
Kaa, mateřskou od 1.1.2009 nevyplácí zaměstnavatel, ale socialka, proto je v tom ted takovej bordel a zpozdeni, ja jsem si shodou okolnosti zrovna dneska byla nechat na krajsky sprave soc zabezpeceni potvrdit vysi matersky
16. pro 2009 ve 21:33  • Odpověz
Zazit- díky, to jsem teda ani nevěděla, takže teď musím na sociálku, aby mi něco potvrdili- co a proč, když už mám mateřskou poslední měsíc? A to mi přijde poslední mateřská v lednu, jo? A pak si zvlášť vyřídím rodičák?
Holky, odkud to máte? Kdyby to tu Romča nenapsala, tak ani nevím a zaměstnavatel mi nic nesdělil. :astonished:
Dík, na papírování jsem nervák :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2009 ve 21:56  • Odpověz
teď teda nevím, to si musím ještě vyběhat mateřskou na ten měsíc? snad ne, já myslela, že to udělají za mě.

kaa já musím taky s cukrem a taky s mlíkem :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jinak dnes malá usla, tak na hodinku, když jsem s ní šla na nákup a pak už ne. Pokaždé chtěla zabrat, už se jí klížily oči a pak se pořád nějak probírala. Když jsem ji dávala do postýlky, tak řev, dokonce ani teď večer, to nebylo snadný, uložili jsme v osum a o půl deváté řev. Tak jsem ji narvala k hlavě můj už jetý nátělník a teď fetuje a spí jak v rauši :grinning: (fakt hlavu má u něj). Doufám, že ji to pár hodin vydrží. I když ji asi budu muset budit na kojení. :angry:
16. pro 2009 ve 22:01  • Odpověz
Sas- já taky teď nevím co s tou mateřskou.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: , já jsem myslela, že 6 měsíců mi to prostě bude chodit a já si pak zbytek vyřídím na socce :astonished:

Ty jo, ty děti jsou teda nezmaři, večer mi naštěstí krásně usne, a le přes den, já to nechci ani kvůli sobě, ale hlavně kvůli němu, bo je pak protiva a ty očička má unavené a červené. A vidíš, zkusím mu přes den dát nějaké moje tričko, snad mu to zavoní a schrupne. :slight_smile:
16. pro 2009 ve 22:05  • Odpověz
Jo aještě mi říkal šéf, že před ukončením mateřské, tj. těch prvních šest měsíců, mu musím pslat, na jak dlouho nastupuju na rodičák, jinak by mi mohl nedržet místo a dát padáka, že by to vlastně bylo jako absence- áčko. Ale nevím, jakou formou se to píše..žádost, oznámení :confounded: Ježiš, já nesnáším cokoli vyřizovat, u nás na socce jsou samí spoluobčané :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to tam strávím celý den :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2009 ve 22:07  • Odpověz
no tak já jsem z toho jele, to bych asi si měla zjistit, že? no to je sranda 16.12. zjistit takovou věc, že? asi máme hodně času na tý mateřský, co?

Já jsem už to hlásila, protože museli sepsat smlouvu pro holčinu, která je v práci za mě. Ale pořád to ve mě hlodá, jestli na 2 nebo na 3.
16. pro 2009 ve 22:12  • Odpověz
Kaa, já nevím jak to budeš mít ty, ale já si na krajský správě soc zabezpečení musela nechat potvrdit výši mateřský ( krajská ssz, protože jsem zamestana u veliký instituce a ta spadá pod krajskou ssz), inteligentni pani mi tam nastesti dopsala jak castku za 2009, tak i tu nizsi pro 2010 (ano, ty kurvy nam to od ledna snizuji a to docela dost, mne to dela skoro o pet tisic niz :frowning2:), s timhle papirem pak musim na prislusny mestsky urad na socialku a pak jeste do prace se musi odnest papir, aby vedeli jak dlouhou sis zvolila rodicovskou, no proste desne jednoduchy, ne? Idealni na obihani pro zensky s miminkama, ne? Proc si v mrazu nezabehat po uradech?? :frowning2:
16. pro 2009 ve 22:13  • Odpověz
Ja bych taky vedela kulovi, ale nastesti inteligentni pani dala vsechny tyhle papiry i s vytistenym navodem manzelovi kdyz zadal o porodny!
16. pro 2009 ve 22:17  • Odpověz
Sas a ty jsi to říkala ústně nebo písemně? To mu napíšu...nastupuji na rd na 3 roky a podpis? Asi jo, co?
Holky, já mám teď nervy, ani nevíte jaké :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Teď už asi vyřídím prd a v lednu budeme bez peněz, mi to Zazit udělá asi 4tisíce a to jsem s nimi tak trochu počítala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To jsou ale ku.., všechny příspěvky vezmou a nezajímá je, že to pak není žádná sranda :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Doprdele, to mně ale sere, jsem zvědavá jak to teď před vánocema vyřídím :frowning2: , všude chřipky a já se budu tlačit mezi lidma na úřadech a pro Kubu nemám hlídání . já jsem tak nasraná.
Zazit- děkuju a ještě prosím tě, když jsi šla na kraj, už jsi měla nějaký papír v ruce, nebo jsi ho dostala až tam?
16. pro 2009 ve 22:23  • Odpověz
Ty jo a nám nedali noc, a to přítel taky vyřizoval na socce, tam budou asi pěkné můry :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2009 ve 22:23  • Odpověz
Nedali nám NIC, ne NOC :slight_smile:
16. pro 2009 ve 22:24  • Odpověz
já to mám trochu jinak mě mateřskou vyplácí z práce.mám normálně pásku jako bych chodila do práce a rodičák
jsem si vyřizovala na socce. Měla jsem jeden výměr, ale když nám to v lednu sundaj, tak jsem musela pro výměr do 31.12 a pak do3.2 kdy mi končí mateřská. taky tam musíte napsat formulář jak dlouho budete nebo chcete rodičák (2,3,4, roky).
16. pro 2009 ve 22:27  • Odpověz
Aha, no tak to je veselé, kusím v pondělí něco vyřídit, uvidíme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2009 ve 22:29  • Odpověz
Já tam byla v úterý a moc lidí tam nebylo. Ta ženská mi právě říkala ať si to vyřídím do nového roku, že tam pak bude nával.I mezi svátky tam jsou a vždycky někdo zastupuje,ale nevím jak na OSSZ já mám výhodu, že tam nemusím. Jen tam musím dodat ten výměr v lednu. ale mám tam známou, tak jsem se dohodla, že to pošlu .
16. pro 2009 ve 22:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.