• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Taky jsem váhala na jak dlouho jít, ale nakonec jsem napsala 3 roky. Já to nemám v práci až tak jistý tak jsem to raději dala na ty 3. Když bude potřeba a vezmou mě tak můžu jít třeba dříve.
16. pro 2009 ve 22:40  • Odpověz
já měla3 formuláře . jednu žádost o rodičák, pak druhý kde se vyplní délka rodičáku a dva papíry kam ti tan kdo ti vyplácí mateřskou vyplní cifru( je to nějaký denní výměr).Musejí být dva jeden je do konce roku a druhý od Nového roku .
16. pro 2009 ve 22:48  • Odpověz
Romi, děkujuu moc , jsem vám holky fakt vděčná, kdyby jste se tu nezmínily, tak jsem v prdce.
Já mám na socce taťku, ale ten je teď na nemocenské, tak zkusím ještě přes něho, jestli mi to nemůže nějak zjistit a jestli tam můžu naběhnout :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já půjdu na tři roky, šéfka s tím počítá, já si chci Kubu užít, stejně už místo mně přijali holčinu na dobu určitou na 3 roky a přivydělat si můžu přijít kdykoliv, jen mám nahlásit, kdy a na jak dlouho mám hlídání.
16. pro 2009 ve 22:54  • Odpověz
Holky, já jsem před rokem našla // na testu, tak jsem si trošku zavzpomínala http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=81076&vGroupOffset=0&vOffset=0, to je super to číst zpátky, to už není pravda, psala jsem , že jsem asi 6+1 a teď už je Kuba 3měsíce a 3 týdny venku :grinning:
17. pro 2009 v 01:27  • Odpověz
Kaa, dostala jsem ty papiry u toho zadani o to porodne, prinesu si to sem a napisu ti nazvy - jsou tri
a) tmave fialovy -Potvrzeni o naroku na davky (nahrady) ovlivnujici narok a vysi rodicovskeho prispevku
b) zluty - Zadost o rozhodnuti o volbe naroku na rodicovsky prispevek
c) zeleny - Zadost o rodicovsky prispevek

To jsou teda fakt mury u vas na urade, ze vam to nedali kdyz jste zadaly o porodne
17. pro 2009 v 05:52  • Odpověz
a jak si psala,ze v pondeli zkusis neco vyridit, tak te nechci strasit vubec, ale treba ta moje krajska socialka ma proste od pondeli az do Noveho roku zavreno :(, tak si to predem zjisti!!!
17. pro 2009 v 05:54  • Odpověz
Tak jsem pohledala ty 3 papíry, taky nám je dali na sociálce. A už si vzpomínám, že jsem byla na sociálce a cestovala tím výtahem a nikdo mi nebyl schopen říct, kam mám jít a pak mě poslali dom, že mám přijít po Vánocích, ale to jsem nevěděla, že musí vyplácet mateřskou od 1. ledna. To bych tam asi fakt měla ještě zajít. Kurňa. Taky nakonec budu na 3 roky, mají za mě záskok na tu domu, tak nebudu pospíchat, i když jsem chtěla druhé s menším rozestupem :( ale nenechám jim přece peníze!!

kaa, taky jsem vzpomínala, ale spíš na dobu, kdy jsme zadělávali. No hezky jsme si zavzpomínali na sex :grinning: .

Dnešní noc jsem Máju musela na kojení budit :grinning: a i sama sebe :grinning: . To si vynahrazovala ten spánek přes den. Kvůli kojení jsem si nemohla dovolit nás nechat spát. Zatím teda ještě kojím, tak snad....
17. pro 2009 v 07:45  • Odpověz
Zazit- fakt dík, my jsme teda žádné papíry nedostali, to jsou teda krávy, už jsem si je vytiskla z netu, a jsem zvědavá, co vyřídím, dneska tam mají do 13h, zítra je neúřední den a pak mají napsaný normální provoz po+út+st :astonished:

Sas- tak snad to bude dobré s kojem, ne?
17. pro 2009 v 09:42  • Odpověz
Sas- my taky jen vzpomínáme :grinning: , jak jsme "za mlada" řádili, až jsme postel rozvrzali. :grinning:
17. pro 2009 v 09:43  • Odpověz
Ahoj, my jsme taky dostali nějaké papíry, když jsme žádali o porodné. Ještě jsem se na ně ani nedívala, asi bych to taky měla vyřídit ještě do Vánoc. A to je kvůli rodičáku že jo? Kvůli tomu, že se mění ta výše mateřské taky musím ještě něco vyřizovat, nebo to prostě automaticky sníží? Vůbec nemám přehled :unamused:
17. pro 2009 v 10:00  • Odpověz
Janko- tak to máš fajn, že jsi ty papíry dostala, u nás jsou teda nějaké pitky, hlavně že spoluobčané dostanou veškeré dávky, a ti co dřou, mají nárok na ho..
Já jsem pochopila, že si musím vyřídit teďka ten poslední měsíc sníené mateřské - abych dostala peníze v lednu- a při jednou si vyřídím rodičák.
17. pro 2009 v 10:07  • Odpověz
To je divný ne? Že bysme si měli vyřizovat něco kvůli tomu, že se mění výše té mateřské ne? To si snad přepočítají sami :angry: Zkusím zavolat na sociálku
17. pro 2009 v 10:11  • Odpověz
Tak zkus tam brnknout a dej vědět. Já teď nevím... :astonished:
17. pro 2009 v 10:17  • Odpověz
Holky ale psaly o mateřské, ne o rodičáku :astonished:
17. pro 2009 v 10:18  • Odpověz
Takže s mateřskou nic. Automaticky se udělá přepočet mě řekla ta paní :slight_smile:

Takže jenom rodičovská se musí vyřídit.
17. pro 2009 v 10:27  • Odpověz
no právě, proto jsem byla zmatená
17. pro 2009 v 10:28  • Odpověz
Holky, to neni kvuli zmene materske, to je proste urednickej vymysl - musis si proste o ten rodicak zazadat - musis mit potvrzenej papir od toho, kdo vyplaci materskou, kolik byl tvuj denni vymer - dejte si pozor at vam tam urednice vyplni castku jak za rok 2009 tak i tu snizenou pro rok 2010 - Jinak tam pomazete znovu, s tim se pak jde na mistne prislusny urad prace (odbor soc veci) a tam date tenhle papir + zadost o rodicak + zadost jakou variantu rodicovsky chcete (tenhle papir se odevzdavat nemusi pokud by jste chtely tu 4letou), no je to opruz, ale pokud chcete dostavat od unora rodicak, tak se to musi obehat!
Ja byla vcera s tim papirem na potvrzeni vyse matersky a dneska na tom urade prace se vsema trema a mam to z krku! Nikdo tam nebyl, na vsechno jsem se vyptala - do prace zadnej ofiko papir neexistuje, tam se to asi Jen ohlasi na osobni oddeleni pro jakou variantu jste se rozhodly
17. pro 2009 v 10:28  • Odpověz
Ale teda řeknu vám, ze nebejt inteligentní paní u žádosti o porodny, která manžela vybavila všema tiskopisama a návodem ve wordu co s tim, tak vím kulovy a vůbec mě nenapadne, ze se o rodicak musí takhle složité zadat, já myslela, ze se jen někam nahlásí ta doba, jak dlouho ji chceš vyplacet
17. pro 2009 v 10:32  • Odpověz
Ahááá, tak už jsem doma, už mi to asi leze na mozek, když jsem chodila do práce, tak jsem byla chápavější :slight_smile:
Tak já tam zkusí sfrknout příští týden. A když to nepůjde, tak holt až v lednu.
Kujuuu moc :wink:
17. pro 2009 v 10:34  • Odpověz
a kdo vám vyplácí mateřskou (aby jste věděly, kam s tím prvním papírem), to by jste mely vidět na internet bankingu - kdo je odesilatelem těch peněz, protože já původně myslela, ze mi to vyplácí prislusnej mestskej úřad, ale jak mi ty prachy nechodily a honila jsem to, tak jsem zjistila, ze jelikoz pracuju u velky instituce, tak spadam pod krajskou spravu soc zabezpeceni
17. pro 2009 v 10:35  • Odpověz
teda holky to jsou novinky o tom papirovani, to jsem taky netusila. Ale mne chodi materska ze socialky, pac nase firma je mala organizace, tak to bych snad nic vyrizovat nemusela ne? To je hruza, furt si to meni, ale ze by dali maminam neco vedet, to ne! A az bychom se v lednu divily, proc nam neposlali penize, tak by nas jeste servali, ze jsme si to nevyridily!
jankaj urco bysme se mohly nekde potkat, pak se nejak domluvime ju.
jinak na me asi neco leze a navic me od vcerejska boli levy prso, tak snad to nebude zanet. Zarudly ani zdureny to neni, tak si to obkladam slivovici (manzu asi jebne, pac tu mame jen archivni jedenactiletou, kterou si setri a ja si to placam na kozu :slight_smile: )
Taky jsme 16. vzpominali, ze jsme splodili Agatku :slight_smile: Jooo, a ten sex, ten uz je taky jen ve vzpominkach. Manza uz se tesi az budeme plodit druhy dite, ze si konecne zase zasexuje - asi uz pochopil, ze jinak ma smulu :slight_smile:
17. pro 2009 v 10:39  • Odpověz
Kaa, ono se nic nestane kdyz to vyridis i pozdeji - psala si, ze chces tu 3 letou variantu a ja z tech papiru pochopila, ze to se snad musi nahlasit do 21 mes ditete nebo tak - koukni na wwww.mpsv.cz a najdi si tam rodicak, tam by to melo byt, i kdyz to se mozna tyka Jen toho papiru o volbe varianty, protoze zas z logiky veci mi prijde, ze ten papir o vysi materske a zadost o vyplatu rodicku tam musis dat pred Tim nez ti ten rodicak zacnou vyplacet, kazdopadne mas cely leden cas

hele, ale proc to maminkam na matersky usnadnovat, co?
17. pro 2009 v 10:42  • Odpověz
Holky, každopádně je to bordel, někomu strčí ty papíry do ruky, na někoho se vykašlou, kdybyste to tu nezmínily, tak jdu v lednu jen s žádostí o rodičák a ty dva zbývající papíry nemám a lítala bych jak splašená. Ono čím složitější, tím lepší a však jsme na dovolené a máme hafo času. Však to mimino nic nepotřebuje, jen přebalit, nakrmit a pak stejně celý den spí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Fakt idioti.
Včera jsem měla takové nervy, že nebudou prachy, že jsem furt bloudila po netu a šla chrnět ve 2 ráno. Jsem magor, Kuba krásně spal, jsem mohla taky :unamused:

Mariv- tak tu jedenáctku nalij i dovnitř :slight_smile: , třeba ti malá usne :grinning: A kdyby tě to prso bolelo, nebo bys měla horečku, tak můžeš po kojení Paralen.
Marivko- mateřskou nevyřizujeme, jen rodičák (už jsem to konečně pochopila :wink: )
17. pro 2009 v 10:53  • Odpověz
Mně se tak ulevilo :grinning:

Mariv- my jsme plodili dříve, ale 16.12. už byl stín na testu :slight_smile: , a 24.12. pěkná tlustice. My jsme teda ještě nesexovali, ale slíbili jsme si , že si o Vánocích u děláme na sebe čas. A pak jsme se začli chechtat, jakože sexovačka u nás bude jen na Vánoce. No ale přítel může být rád, bo Vánoce jsou častěji ja olympijské hry :grinning:

A nejdříve jsem tvrdila, že druhé nechci a teď už bych i jo, jako ne hned, ale časem. A chci kluka a bude se jmenovat Matýsek :grinning:
17. pro 2009 v 10:57  • Odpověz
Mariv, bohuzel to budes muset vyridit taky - vsem vyplaci materskou socialka (nekde jsem cetla, ze to je snad jako davka nemocenske nebo co - proste to vyplaci ten urad, co vyplaci nemocenskou), az na sasanku nebo kdo to psal, ze mu to vyplaci zamestnavatel - ten to vyplacel driv vsem - do 1.1.2009) a ten rodicak pak vyplaci urad prace - to je zas jakoby davka soc podpory - no proste bordel!!!!
17. pro 2009 v 11:03  • Odpověz
Už jsem to taky konečně pochopila :grinning: Zazit dík :slight_smile:
17. pro 2009 v 11:29  • Odpověz
Ahoj holky, tak moje zkušenost je ta, že když šel manža žádat o porodné, tak mu tam rovnou dali všechny papíry k rodičovské a vše mu vysvětlili.
Takže já teď vyplnila tu přílohu, kde chtějí ty denní vyměřovací základy, to musím poslat na ossz (u nás okres Trutnov) a k tomu musím prý přiložit průvodní dopis, že žádám o vyplnění a zaslání zpět na mou adresu (prý aby to neposlali jinam, nechápu, ale napíšu radši). Až mi to přijde vyplněné, tak to přiložím do té žádosto o rodičovskou spolu s přílohou o volbě varianty (volím 3 roky) a celé to odnesu na místní úřad práce.
Svému zaměstnavateli musím poslat papír, že jsem si zvolila čerpání tříleté varianty rodičovské dovolené a že žádám o držení stávající pozice a zároveň tak dopsat, že žádám o čerpání dovolené (zbyla mi hodně dovolené, skoro 5 týdnů), a to ode dne... ten den by měl být stejný jako je den nástupu na rodičovskou.
Dřív s emusela dovolená čerpat mezi mateřskou a rodičovskou, nyní si už můžeme libovolně vydělávat, takže to lze čerpat při rodičovské.
Uf, takže takhle to dělám já:slight_smile:
17. pro 2009 v 11:39  • Odpověz
jezis asi jsem zblbla na té mateřské. Musela jsem si to číst několikrát a stejně jsem z toho blázen. Ale díky apoň už něco málo vím. Jé díky kat za připomínku o dovolené, na tu jsem úplně zapomněla, taky mi zbývá 5 týdnů, to abych se ozvala do práce.

kaa super vtip s olympiádou :grinning: ,

mariv manža se ptal, kdyže budem chtít to druhé dítě? Taky že si chce teda spermoníky aspoň připravit a nepůstovat.
17. pro 2009 ve 12:14  • Odpověz
kaa a zazit jojo, uz jsem to docetla a uz mi to taky doslo. Jsem si rikala, ze to by byla fakt nechutnost nechat nas neco vyrizovat kvuli jednomu mesici. Ale i tak je to slozity s tim rodicakem. Myslela jsem, ze poslu papir tak jak pri zadosti o porodne a hotovo. Nechapu, ze ten novy vymerovaci zaklad nam neposlou sami od sebe, by tim usetrili praci sobe i nam.
kaa kdybych tu jedenactku nalila do sebe, tak me to asi porazi. Jsem vam jeste nestihla napsat, ze jsem byla v utery na firemnim vecirku a bylo to supeeeeeeer! Konecne mezi lidma a bez male! Vecer jsem nakojila a v pul devat vyrazila a o pulnoci jsem byla doma, ale klidne jsemmohla jeste hodku zustat, pac mala se vzbudila na kojo az v pul druhe. No dala jsem si tri maly piva (ani nevim jak, ale nejak do me zasvistely :slight_smile: ) a doma se se mnou tocila postel, haha, uz nejsem zvykla. Mala to prezila, jsem se bala, aby nemela pak vecer abstak a nemusela jsem si dat dalsi pivo :slight_smile:
No vidis kaa, tak to jsme na tom se sexem jeste dobre, my uz jsme to parkrat zvladli :slight_smile: No a kdyz budete sexovat jen na Vanoce, tak to mas aspon vyreseny vanocni darek ne? :slight_smile: A my chceme taky Matyska :slight_smile: Agatka mela byt Matysek :slight_smile: Krasny jmeno, ze. Ale zatim o druhym teda vubec nepremyslim, nedovedu si to predstavit, ted nezvladnu jedno, natoz dve!
A s tou dovolenou, to mate jako 5 tydnu z tohoto roku nebo z roku 2010? Mne totiz rikala ucetni, ze kdyz mi materska zasahuje do roku 2010, tak mam narok jeste na vyplatu cele dovolene za rok 2010.
17. pro 2009 ve 12:33  • Odpověz
Sas- z toho si nic nedělej, já jsem to taky četla několikrát, už se mi to pletlo, samé RP, PPM, MD a to jsem na MD teprve od 11.7. - 5 měsíců, co bude za rok a co teprve za tři??To budu totálmagor :grinning:
Dovolenou jsemsi vybrala před MD, bylo to docela fajn, kočku co nastoupila za mně, jsem zaučila a pak jsem si doma "užívala" s břuchem.

Sas- to nebyl vtip, to byl fakt....
V létě jsem byla u kámošky a její manžel si stěžoval, že se u nich nesexuje, že se sexovalo, jen když ta kámoška chtěla dítě. A teď jsem tam byla a ta kamarádka je zas těhotná, tak říkám tomu manžovi: tak u vás už zase řádite? A on byl smutný, ptž se jim to povedlo napoprvé :grinning: :grinning: :grinning:
Takže jsem v klidu, je to VŠUDE stejné :grinning: :grinning: :grinning:
17. pro 2009 ve 12:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.