• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
ty jo mariv, tak to nevim s tou dovolenou, ja vim, ze jsme meli narok na celou dovolenou za rok 2009, i to me prekvapilo, myslela jsem, ze budeme mit jen narok na pomernou cast, kdy jsme byly jeste v praci, ale s tim rokem 2010 se mi to moc nezda, to bych spis rekla, ze budeme mit narok jen za leden - takze my meli treba 25 dni za rok, tak bych tipovala, ze budu mit narok na 1/12*25, takze cca 2 dny, ale teda fakt nevim
17. pro 2009 ve 12:36  • Odpověz
holky, u nas taky skoro sex nula, ani uz nevim, co to je, a kdyz uz na to dojde, tak hlavne potichu a moc se nehejbat :slight_smile:, takze fakt vzruso jako prase :grinning: :grinning:
jo a broukovi skoro 4 mesice, ja kojeni od zacatku nula a myslite, ze uz jsem to dostala ??? ani kulovy! asi jsem rovnou z porodu v prechodu :grinning: nebo nevim, vubec nevim jestli to mam zacit nejak resit nebo co
17. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz
Mariv- dobrý nápad s tím vánočním dárkem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Určitě se zabalím a převážu mašlou:grinning: :grinning:

Holky, nestrašte ještě s dovkou, dneska už mám toho úřadování dost.:slight_smile:

Já mám dneska večírek, ale dám si vodu, alkohol nepiju, nějak mi nechutná, max tak plznička, ale jedu autem, takže nic. Ale už se těším a jsem ráda, že se dostanu mezi lidi, kteří furt nekakají, nepapají atd :slight_smile:
17. pro 2009 ve 12:48  • Odpověz
zazit- :- :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: kdyby mi malý nespal na klíně, tak se chechtám nahlas, prý nehejbat :grinning: :grinning: :grinning:
17. pro 2009 ve 12:50  • Odpověz
já mám dovolenou z tohoto roku

a já chci Honzíka, ale možná si to rozmyslím, když čtu, jaký živly to jsou :grinning:
17. pro 2009 ve 12:52  • Odpověz
no jo kaa, kdyz kdyz mas malyho metr od postele, tak ono je to tezky :grinning: :grinning:
17. pro 2009 ve 12:58  • Odpověz
my to máme taky tak, postýlku v ložnici, je to takový malý kazišuk :grinning:
17. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz
pardooon, jinak to napsat nešlo :slight_smile:
17. pro 2009 ve 13:01  • Odpověz
no vystihla jsi to presne :slight_smile:, manza uz se me nekolikrat ptal, kdy brouka hodlam vystehovat z loznice :grinning: , kdyz jsem mu rekla, ze nejdriv tak az mu bude 1.5 roku tak malem upadl :slight_smile:
17. pro 2009 ve 13:09  • Odpověz
jo kazišuka znám, mám ho taky doma, hlavně že je to na koho svíst :grinning:
17. pro 2009 ve 13:26  • Odpověz
jo Barčo díky za typ, půjčila jsem si dnes Medelu a za 20 minut jsem vytáhla 80 ml :wink: a za hodinu malá poprvé jedla bez breku, tak doufám že nám to vydrží. JInak jdu do DM se dívat už na první příkrmy, musím to očíhnout, za chvilku se blýská na lepší časy.
17. pro 2009 ve 13:29  • Odpověz
ahoj holky, u nás furt chumelí a je -10, ráno bylo dokonce -14, no hnus fialovej, štve mě,že nemůžem jít ven :frowning2: .
sasanko, jsem moc ráda,že ti to jde s tou Medelou, je fakt dobrá, přeju ať je to čím dál lepší :slight_smile:

holky, taky máme kazišuka a né jednoho, ale dva, máme totiž tak malé bydlení,že ložnice je jen jedna, jakoby v půli rozpůlená a v té jedné půlce spíme všichni a když se má něco dít,tak jdem do druhé :grinning: , kde jsme si ještě nezvykli spát. Takže na letišti s námi spí Johanka a malej v postýlce, no a na vedlejším letišti se dějí věci,které se nedějí až tak často a taky potichu,protože i když je to vedlejší místnost,tak je to prostě blbý,že tam nejsou dveře :frowning2: ,ale ono se to u nás tak často neděje, bohužel :frowning2:
17. pro 2009 ve 13:56  • Odpověz
Novorozenci by neměli chodit ven, je-li mráz pod -5 stupňů Celsia, starší kojenci pod -10 stupňů Celsia.Neovazujte pusinku dítěte před mrazem šálou či šátkem. Páry, které se takto srážejí, mohou vést k omrznutí i při menších mrazících.Pro děti má obrovský význam čepice – podle některých studií uniká z hlavy až třetina tělesného tepla. Je to více než u dospělého, protože dítě má větší hlavu v poměru ke zbytku těla.
Dětem, pokud nefouká prudký a studený vítr nebo teplota neklesá pod více jak -10°C, pobyt venku nevadí, a to ani kojencům. Délka pobytu venku by měla být zvolena podle počasí a věku dítěte. Kojenec by neměl být venku při teplotách pod mrazem déle jak hodinu v kuse. Nejvhodnější dobou je čas kolem poledne, kdy teploty dosahují i vyšších hodnot. Ve velkých městech ale bývá často v zimě smog, pak tedy není vhodné s dítětem ven chodit.nezapomínejte, že dítě potřebuje dodržovat pitný režim.

ja furt hledam jak to s tim mrazem, no proste kdyz bude vic jak minus pet, tak s broukem nikam nepujdu, ale snad preneseni v autosedacce do vyhrateho auta a pak k nasim do baraku nevadi, to bude venku tak max 3 minuty
17. pro 2009 ve 14:18  • Odpověz
ahojky, tam jsme naočkovaní hexou, uvidíme, co bude.-) zatím spí... A je to statečnej kluk, udělal kvík a hned se usmál, prostě ani brek, nic:slight_smile:
tak kéž bychom meli spavou reakci:slight_smile:
Jinak jsme se zase ptala na ty teploty a paní dr řekla "no víte co, píše se, že do -5ti, ale dejte na selský rozum, třeba dneska je krásně rozhodně bych ven šla (je tam -8), Honzík už není novorozeně, takže pokud je takhle, šla bych na hodinku až hodinku a půl klidně"
Takže tak... já ven budu chodit, aspoň na půl hodinky, ale budu.
Jinak dopoledne mi teda usnul v šátku, což bylo super, jsme uděala dva druhy cukroví:wink:
17. pro 2009 ve 14:49  • Odpověz
Kat, to jsi me potesila s tou dr - mne se nechce sedet doma :slight_smile:
17. pro 2009 v 15:33  • Odpověz
tak jsme zpět z rehabky, tak jsme na tom bledě :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak naše Mája, to nejklidnější dítě je prý napjaté ! Sem si připadala jako největší fůrie, kdy doma asi práskáme dveřma a hádky jsou na denním pořádku. Máme být k ní pomalejší, no pomaleji než to děláme to snad nejde!
Je opravdu zaměřená na pravou stranu, takže uhýbá z osy, a tím pádem, má povolené nohy, břicho, na zádech faldíky (no takové jen malé pruhy), ruce povolené, nemá je sepjaté před očima atd..atd... Budem chodit každý týden, akorát teď jsou svátky a prý až do jednoho roku. A opravdu nemáme škádlit, lechtat a ani hladit, pouze se dotýkat a povídat. Je to proto, aby nebyla tak našponovaná. Taky ji nemáme dávat nic do ruky, měla tam ruce v pěst (ale doma je má skoro furt otevřené :angry: ) a aby se ji prostě nevrátil zpět úchopový reflex. No prostě tak.
17. pro 2009 ve 21:09  • Odpověz
Zazit- já bych to udělala tak, jak říkal Kat dr. Koukneš ven, vystrč hlavu a běž, jak uznáš za vhodné. Mi dr taky říkala se smogem, očichat vzduch a podle toho jít ven. S mrazem by mi to řekla asi podobně.
Jinak když nesu v autosedačce, tak na teplotu nehledím,je zabalený, má ještě deku a v autě topíme. A jak píšeš, 3minutky venku mu neuškodí.

Holky, já byla dneska na mini mecheche, číšník totálně ožralý, že nebyl ani schopný spočítat útratu, tak jsme si to spočítaly samy, dokonce jsme si i samy měly vydat peníze, vždycky nastavil dlaň s penězma, a ještě zdržoval, takže jsem dojela domů a Kuba už byl v postýlce. No ale že jsem ho neukládala já, tak už mi asi 4x kňoural. Teď to vypadá nadějně, že už tam nebudu muset jít.

Kat- že by se blýskalo na lepší časy a Honzíček by ti spinkal???Psss,ať to nezakřiknem :slight_smile: A vidíš , jaká jsi šikula, i cukroví máš :wink:
17. pro 2009 ve 21:13  • Odpověz
Sasanko- tak to je teda blbé, já bych nevydržela Kubíka nehladit a nelechtat, to se mu zrovna moc líbí a strašně se chechtá, a hračky má taky rád. To je teda hnus. A už jste něco cvičili nebo vám to ukážou až v novém roce?
A každý týden budete chodit na kontrolu a cvičit doma taky budete muset?
17. pro 2009 ve 21:21  • Odpověz
no pokud se jí něco uvolní, tak ještě letos, ale jinak máme ofiko termín až po Novém roce. Ona nám ukáže cvik a my ho bude doma cvičit, tak 5x za den ale třeba jen 6 minut. No sem ji řekla, jestli nebude problém, když pak už malá bude větší a bude se smíkat. Ona jak mě viděla, ta řekla no to bude při vaší konstituci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. pro 2009 ve 22:16  • Odpověz
sasanko, tak drzim palce at vam to cvico jde a pomaha, ale vy nebudete cvicit vojtovku ne ? mate nejaky jiny cviky ?? Ale prijde mi, ze kazdej dr povazuje neco jinyho za dulezity - Veruska nedavno psala, myslim, taky o tech pestickach - ze proste kazdy dite to ma jinak a Maja byla v jinym prostredi, tak bych rekla, ze je automaticky drzela v pest jako obranu, taky by s tim ti dr meli pocitat, hele a Tomasek teda taky nema ruce sepjate pred ocima, spis s nima macha kolem sebe, u sebe je ma jen kdyz mu dam na hrazdicku neco doprostred, tak pak za to rve a to je ma sepjate a nebo kdyz mu delam paci paci pacicky :grinning: , jo ale to je u nas uz pokrok - uz delame fakt paci paci, pred tim jsme delali spis pesti, pesti, pesticky :grinning: :grinning:
18. pro 2009 v 06:40  • Odpověz
jo a u nas dnes v noci veselo - Tomasek mel ted asi 3 noci za sebou, ze se cca od 2h budil - neplakal, ale vrtel se a kdyz jsem nasadila dudlika, tak to okamzite zalomil - ale znamenalo to pro me od tech 2 tak asi po 1.5h vstavat a nasazovat dudlik az do rana, takze jsem byla vcera vecer uz takova unavena a rikala jsem si, kez by se zas vratil ke svejm 13h non stop - no tak synacek byl zlato a opravdu jsem krmila az ted, takze spinkal 12h bez jedinyho probuzeni, ale pro zmenu nas v noci ve 4 vzbudila zima - ti kreteni kdyz zacalo bejt v noci -10 a min, tak prestali topit, no, takze brouka opatrne prenest k nam do postele a ve spacim pytli zabalit jeste k nam do tepla do dek a zhavili jsme telefon na teplarny, co to jako je, takze jsme se totalne vzbudili a hodinu resili topeni :frowning2:, pak jsme to teda jeste zalomili a ted rano uz mame topeni tepejsi, tak to vypada, ze to snad nejak spravili - no bezva, takze ja se klidne mohla krasne vyspat a zas jsem resila topeni :frowning2:, doufam, ze z toho nebude malej nemocnej, ale vzbudili jsme se docela asi vcas a on byl dost oblecenej a zabalenej a kdyz jsme ho prenaseli, tak byl krasne teplouckej, jen tvaricky studenejsi, ale to ma i normalne
18. pro 2009 v 06:46  • Odpověz
ahojky
sas tak budete cvičit. Ono to není tak strašné. Já cvičila s Ivuškou taky měla pěstičky.Pamatuju si že ten jeden cvik se jmenoval rytíř a ona z určité pozice nakročovala. Hlavně až tam půjdeš, tak je dobré vzít chlapa (i když ten můj by si stejně nic nepamatoval), protože mě tam sestra ukázala spoustu cviků a když jsem přišla domů byla jsem z toho jelen. Je pravda, že ty děti mají sílu a dostat je do určitých pozic je skoro nemožné. Pamatuju se, že některé cviky jsem ani nezvládla jí udržet a můj ten to s ní neuměl, tak jsme dělali nějaké jiné.
zazit já myslím, že Tomášek nenastydne. Já třeba v ložnici netopím vůbec ani holce v pokoji netopím a dobrý. :grinning:
18. pro 2009 v 08:05  • Odpověz
zazit, to je opravdu zázitek s tím topením. U nás ale taky netopí v průběhu noci, máme to řízené centrálně a nastavují tam čas, tak vypínají kolem 3 a pak se to spíná až kolem 7 ráno!!naštěstí máme malá byteček a topíme dost, tak to nám nestačí tak rychle klesnou v bytě tepota. Tak malý Tomášek si dnes hrál na Honzíka? :grinning:

Jink cvičíme taky Vojtu, ale jak píšeš, každá osoba jiný přístup :confounded:
18. pro 2009 v 08:09  • Odpověz
taky si myslím, že ty děti reagují jinak než když jsou doma. Náš malej taky můsí mít náladu na pasení koníků. Minule doktorka říkala, že musí trénovat, ale doma kdyžho dám, tak pase hezky, ale když jdeme k dr. a pak tam čekáme 1,5 hodiny,tak se ani nedivím, že se mu nechce. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dnes dopoledne jdeme na to vážení, tak doufám, že trochu přibral a nebudu muset dokrmovat.
18. pro 2009 v 08:12  • Odpověz
romco, tak držím pěsti, nás to čeká v pondělí
18. pro 2009 v 08:30  • Odpověz
Romi, kdybych čekala u doktorky hoďku a půl, tak by mě šlehlo a Tomášek by se uřval. Nás zve doktorka na čas a ještě se nestalo, že bysme čekali víc než 5 minut. To se nedivím, že pak nechcou mimouši spolupracovat.

Dneska jdeme na Hexu, tak doufám, že nebudou žádný blbý reakce :unamused:

Holky smějou se vám děti nahlas? Tomášek se zasmál asi 2x a pak už zase nee :frowning2:

My máme doma taky nějakej poblblej termostat, některou noc to topí i když je tady 22 stupňů a dneska v noci bylo 18 a nic. Už máme domluvenýho nějakýho chlapa aby se došel podívat.
18. pro 2009 v 09:18  • Odpověz
Jankaj, Tomik se nam nahlas smeje, je to hrozne vtipnej smich - hrozne podobnej, co natacel Bobisek s Misou - smeje se vetsinou kdyz mu mluvim do briska a kdyz ho jakoby kousu do tvaricky a rika
ham ham ham :slight_smile: a pak taky sam na sebe do zrcadla - pripada si asi desne vtipnej, no a pak kdyz na nej manza dela ksichty, ale zacal s tim nedavno - pred tim to taky bylo ojedinele - treba jednou a pak par dni nic
18. pro 2009 v 09:46  • Odpověz
Ahojky holky, píšu ves toje, malej spí v šátku a nesmím si sednout:grinning: To se okamžitě vzbudí:slight_smile: takže mám navařeno, uděláno 6 druhů cukroví (většinu nepečenou), a asi půjdu žehlit. hm, to bude domácnost panečku, jestli mrazy budou pokračovat:grinning:
U nás dnes -13:frowning2:
18. pro 2009 v 10:36  • Odpověz
ahojky, tak jsme zpět a špatný. mám nakázáno přikrmit. Od minulého čtvrtka do dneška jen 40g. Nevím kde je chyba malou jsem kojila docela dlouho. Doufám, že bude chtít i to prso abych nemusela přestat úplně.
jANKAJ- u nás se někdy čeká dlouho. U nás se nezve, tak tam někdy je i 10 dětí najednou.
18. pro 2009 ve 12:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.