• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
To já jsem odevzdala manželovi Tomáška v sobotu. Dodělávala jsem cukroví, uklízela a tak. Večer jsme byli vyfluslí oba dva, já z té práce :grinning: a manžel jak není zvyklej mít Tomáška celej den :grinning: Večer jsem si říkala, jaká je to pohoda hlídat mimčo, jen si s ním hrát a uspávat :sweat_smile: , a nedělat nic jinýho.
21. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz
kaa tak to jsi drsna, ze jsi mela silu tak brzy po ranu varit! To te obdivuji. Ja jsem nemela silu si ani vzit suchej rohlik. Vetsinou jsem snidala az tak kolem jedne, kdy mala konecne od 3 rano usnula, bylo to fakt strasny a uz bych to nikdy nechtela zazit. Vzdycky kdyz jsem nekde cetla, ze novorozenci prospi 20 hodin denne, tak me chytal amok!
kaa a v kolik ti tak prcek normalne vstava? Pac mala uz se tak od 5 budi, a kolem 6,30 uz me vytahne z postele. Nekdy ji ukecam do 7,30, ale to je spis zazrak.
21. pro 2009 ve 13:29  • Odpověz
JUUUPÍÍÍ malá přibrala za týden 180 g!!!!! takže super. Dobrá zpráva pro mě,že koneně se můžem vrátit na kojení po 3 hodinách a žádné budění v noci! A to je můj asi první dárek od malé, že nemusím přikrmovat :grinning: . Je to totiž strašné, když musíte ohřívat mlíko, holky fakt jste skvělý, pokud to máte zmáknutý. Doteť sem si neuvědomovala, co kojící mají za výhody, můžou vytáhnout prsko, kdykoliv a kdekoliv, když je překvapí hladovějící dítě.

U nás vstáváme v 7 hodin, ale malá už deklamuje od 6. Dřív jsme vstávaly v 9 pak v 8 a teď v 7, snad to tak už zůstane. Mariv s tím boucháním večer to máme někdy. My máme vyvýšenou postýlku a tím pádem je dost blízko dětský kolotoč takže pokaždé, když se malá otáčí nebo je neklidná, tak douchne do těch medvídků. Ona sama se neprobudí, ale nás to vzbudí jistě. :grinning:
21. pro 2009 ve 13:57  • Odpověz
Mariv- to bylo jednou a malý měl asi 3 týdny, pak jsem většinou vařila nějaká míň složitá jídla a nebo rychlovky (guláš, pečené maso, lasagne, zapečené brambory nebo těstoviny- naštěstí, když jsem kojila, tak mu skoro žádné moje jídlo nevadilo)

Jinak jsem taky chodila jak strašidlo, umyla jsem se dopoledne, jedno jídlo za den, zuby v noci nebo odpoledne :grinning: , no mazec, teď už je fajn. Tež nevím, který blb napsal, že novorozenec většinu dne prospí :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Kolikrát jsem usínala i ve stoje.

A poslední vstávání je kolem 8-8:30 (vstávám kolem 5h- papání, pak kolem6-7h na kakání a pak je poslední vstávání). Kdybych chodila trubka spát kolem 21h, tak mám naspáno až až, ale doháním večer resty- žehlení, úklid, třeba upeču buchtu a chodím do pelechu kolem 23-24h. Nebo sedím na netu :grinning: Dobře mi tak.
A Mariv, v kolik chodí malá spát? Že bys jí odložila večerní spinkání na později a ráno by si přispala. Nejde to?
21. pro 2009 ve 13:57  • Odpověz
Tak to psali asi o Tomáškovi, že většinu dne prospí. Já jsem dojela z porodnice a hned jsem vařila a uklízela, prostě pohoda. Ale bylo to i tím, že měl Tomík silnou žloutenku, i ho svítili. A ty žlutý děti prý jsou spavý. Ale jak žloutenka přešla, tak už tak nespal.
21. pro 2009 ve 14:11  • Odpověz
Holky, nemůžete mě napsat do ip vaše meily, já bych vám chtěla něco poslat :dizzy_face:
21. pro 2009 ve 14:12  • Odpověz
Sasanko- tak to jsou super zprávy, takže mlíčko je, to je dobře.

O tom UM mi ani nemluv, já jsem tvrdila, že budu kojit, i kdybych to z paty měla tahat(haha naivní představa :grinning: ), v patě došlo a jsme úplně na UM. Nejhorší jsou výpravy ven. Musím si rozmyslet, jak dlouho tam budu, podle toho nachystám do kelímků Nutroš, ohřeju do termosky vodu a naberu lahvičky. Vždycky mi to zabere tak půl přebalovací tašky.

Holky, ale co se mi stalo minule :grinning: :grinning: Jedu za holkama do práce, myslela jsem,že tam pokecám a chtěla jsem udělat Kubovi Nutroš. A koukám, že jsem vzala všechno kromě saviček. Mám totiž 10 flašek, ale jen čtyři savičky dvojky :grinning: . Tak jsme jeli rychle domů.
21. pro 2009 ve 14:19  • Odpověz
no o tom právě mluvím, já si fakt takhle nemusela přemýšlet, co kdy, kde, vezmu sebe a prso a prostě když bude nouze, tak nakojím. Jste fakt dobrý.

Jinak rýma na ústupu, včera to u mě bylo strašný, ale dnes jakoby nebyla. Nevím co zabralo, jestli ty vitamíny, co beru, nebo vincentka sprej i kloktadlo. U malé taky dobrý, nějak si dokonce zvykla i na odsávačku na vysavač. Teď už tolik neuhýbá. Jedině na co si nezvykla je sprej do nosu.

U Dr. nám ještě propíchávali to po očkování TBC. Malé se strašně udělala taková bakule, reakce a pořád ne a ne zmiznout, potírali jsme to antibiotikovou mastí, tak a dnes se ji to rozhodli propíchnout a vytlačit hnis. Bylo to pro silné žaludky. Naštěstí mi to nevadí, ale být tam můj, tak je na zemi. Sestra se snažila mi to zakrývat, ale já zvědavka se dívala. Zůstala po tom taková dírka v ramínku :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Malá řvala jako tur. Tak jsem ji ještě neslyšela a teď spí i v postýlce. No to si užijem na cvičení, protože řvala i pak, to už ji nikdo nic nedělal. Ale doma se při kojení na mě usmála a usla :grinning: . Sem zvědavá na reakci po hexe, to nebude tak jako u vás, pokud máme špatnou zkušenost s TBC.

Ještě já uspávám taky s rukou, ale na čelíčku a na prsách.
21. pro 2009 ve 14:39  • Odpověz
Sasanko, my měli taky blbou reakci na TBC. Taky mu to chtěli propichovat, kdyby se to nespravilo samo. Hnisalo mu to dost. A Hexa v pohodě. Kamarádka to měla obráceně. TBC nic a po Hexe měli horečku.
21. pro 2009 ve 14:55  • Odpověz
Jéé Jankaj, děkuji, malý je krásný,a jaké má vlásky :wink: a krásně pase- dlanička otevřená, moooc hezké :slight_smile: :slight_smile:
Už jsem taky poslala.

Mariv, Romčo, na vás ještě nemám e-mail a ráda bych vám poslala PFko. Doufám, že už mám od všech, jinak se sami nahlaste do IP :grinning:

Sas- třeba ta hexa bude v pohodě, my měli protivku, Kat v klidu, někdo má horečku , některé mimčo nic. Nech se překvapit. Třeba to bude milé překvápko a bude ti spát :grinning: A z Majdy bude Růža :slight_smile:
21. pro 2009 v 15:20  • Odpověz
Holky, Bobiskovi asi furt marodí, co :frowning2: ?

Připadá vám, že už ve čtvrtek je Štědrý den? Mně to letos jako vánoce nepřipadne, připomíná mi je jen halda krabic s cukrovím, ještě jsem pekla dvě dávky lineckého. :angry:
21. pro 2009 v 15:22  • Odpověz
kaa, on má vpředu nový vlásky, na hoře na hlavě má plešku, přes kterou má přehazovačku zezadu :grinning:
Taky děkuju za PF :slight_smile:
21. pro 2009 v 15:35  • Odpověz
tak jsme byla s Dandulou na té neurologii.Vše bylo dobré jen se jí nelíbylo pasení.Přitom doma mu totak hezka jde.já ho tam probudila a on plakal,tak se mu moc nechtělo.Píchli mu tam hořčík,že je roztřesený, tak nevím.

Zítra jdeme zase vážit. Trochu přikrmuju tak uvidíme. dnes říkala ta doktorka, že má ten jazýček ještě dost přirostlej, ale už mu ho stříhali, tak jestli to udělali málo no nevím čert aby se v tom vyznal.
21. pro 2009 v 15:52  • Odpověz
Holky, co máte holky, už máte náušnice? tady holky chodí na propichování a jsou z toho plné výčitek, říkaly, že takový řev ještě nikdy neslyšely a že příště by to už neudělaly :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak aspoň v něčem mám výhodu, že tohodle jsme ušetřena :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
21. pro 2009 v 15:58  • Odpověz
Mariv a přeju vše nejlepší k narozkám! :dizzy_face: :dizzy_face:
21. pro 2009 v 16:00  • Odpověz
Píšu jak tatar :grinning: Prý na hoře, jak kdyby měl na hlavě nějakou horu :grinning:
21. pro 2009 v 16:36  • Odpověz
Kat- já bych náušničky nepíchala, nechala bych to tak, ať se pak holka rozhodne. Kubovi taky nebudu nechávat :grinning:

Mariv- ani nevím, že máš narozky, ale když to říka Kat :slight_smile: , takže taky vše nej k narozkám :slight_smile:

Romco a budete cvičit Vojtovku? Já jsem četla diskuzi o Vojtovce a tam některé maminy psaly, že necvičí, ptž cítí, že to na Vojtku není. Ta injekce je drsná, třeba byl roztřesený, že byl rozespalý a oni ho hned ďobli. To by se mi moc nelíbilo :unamused:
21. pro 2009 v 17:02  • Odpověz
Janka jak píšeš, doufám, že jsme si to už vybrali a že hexa bude v pohodě

kaa super PFka to je dost dobrý, kde berete takový dobrý věci? Musím manžu znásilnit, aby vytvořil taky něco. Snad to bude jen ta PFka :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Já si taky pročítám diskusi s Vojtou, ať vím, do čeho jdu :slight_smile:. Jsou tam ale teda těžký případy, my jsme proti tomu v pohodě a spíš cvičíme, abychom nebyli Quasimodo.

Naušničky nedáváme, taky si říkáme, že si sama pak rozhodne a za druhé, vypadá to divně při veliké a plešaté hlavě. :grinning:
21. pro 2009 v 17:48  • Odpověz
Holky, jé, já jsme tak ráda, že to píšete:grinning: Já vám totiž povím, že já náušnice nedám.-) pokud budu mít holku, tak prostě ne, až později, až bude větší, jak říkáte, a´t s erozhodne sama a nechá nastřelit. Za prvé je nastřelení mnohem šetrnější a téměř nebolestivé a za druhé jsou až po roce a půl vyvinuté všechny dráhy v uchu...
Já hodně špatně vidím, jsme po dvou opeeacích (a naštěstí už dobré), ale nikdo nevěděl proč, byla jsem na genetice atd atd a až v Praze mi jeden akupunkturista řekl, že mám protnutou zrakovou dráhu v levým uchu a proto všechny ty problémy:frowning2: A věřím mu a tudíž já náušnice dceři nedám,... a navíc mi to přijde fakt jak mučení:grinning:
21. pro 2009 v 17:59  • Odpověz
Tak to gratuluji sasanko! Jste sikulky!
Kaa no zrovna lasagne mi jako min slozity jidlo nepripada :slight_smile: Jsi fakt hospodynka jak ma byt, manza/pritel by si te mel vazit. kaa spat chodi jak kdy, nekdy v kolem osme nekdy kolem desate, zalezi kdy se nam ji podari uspat :slight_smile: Zajimavy je, ze at usne v 8 nebo 10,30, tak porad vstava stejne.
A souhlasim s tim, ze kojeni je pohodlny a nezavidim holkam, co musi delat UM, hlavne v noci!
sasanko taky male muzu splichnout sprej do nosu jen kdyz je v komatu, jinak me prepere a nemam sanci. Nechapu jak to druhy maminy delaji.
Mala byla po hexe v pohode, mozna i vic spala, takze parada.
kat nausnicky budem davat tak v pul roce. Kamoska ted byla s malou a rikala, ze vcelku v pohode. Oni uz to nepichaji jak driv, ale primo nastreluji a to pry tolik neboli. I kdyz mne to bude urco bolet za ni, jsem hrozna cita kdyz ji neco boli. A moc dekuji za prani! Manza na me usil peknou habaduru :slight_smile: Rekl mi, ze jde do prace a pritom byl na krvi a v 11 se objevil za dverma s 33 rudyma ruzema!! Nadhera. A jeste mi koupil dotykovy mobil, asi si rikal, at je matka na materske in :slight_smile: Aspon pak bude mit Agi co nicit :slight_smile: No je to zlaticko.
21. pro 2009 v 18:19  • Odpověz
jejda kat nestras s tema nausnicema! Asi to budu muset teda prehodnotit. Akorat uz mame nausnicky, dostala jsem je od kolegyn.
21. pro 2009 v 18:20  • Odpověz
jůů mariv, to je super od manži! :dizzy_face:
mariv, nene, nenech se vystrašit, dělej to jak to cítíš:wink: Tady se uši píchají, a to ještě tak, že na 3 měsících píchnou, dají tam provázky a za tři dny musíš jít znovu na náušnice, prý to je neksutečné jak ty děti řvou...no fakt to je mučení, si nemůžu pomoct.. a se svou zkušeností bych holt byůa ráda, kdyby mi je tenkrát naši nedali:frowning2:
21. pro 2009 v 18:59  • Odpověz
A když by ses cítila jo divně, tak dnes existují přímo lékaři akupunkturisti, kteří si na uchu nejdřív označej místo, kde nejsou žádné body a pak píchnou:wink:
21. pro 2009 v 19:00  • Odpověz
Mariv, všechno neeeeeej k narozkam!!! Hlavně hodně zdravi cele tvoji rodině!!!!

Holky, taky vám děti tolik "povidaji"? Tomášek mele celej den když je vzhuru! A děsně nahlas :slight_smile: ale jsem rada, aspoň ho slysim, když se jdu třeba vycurat :grinning:, ale třeba navečer když pustíme Ulici, tak nic moc neslysime :grinning:
21. pro 2009 v 19:10  • Odpověz
Jé mariv, že pozdravuju manžela a že je galán :stuck_out_tongue_closed_eyes: , takový parádní překvápko ti uchystal.

U nás naušničky nemůžou rozchodit babičky, ale prostě je to náš názor, tak holt musejí respektovat, ale je to boj.

Povídavou máme nejčastěji ráno mezi 6 a 7 hodinou, to já bych ještě spala, ale nejde to a je to slyšet i přes dveře :grinning: .
21. pro 2009 v 19:32  • Odpověz
Holky dekuji moc za prani!! Jste zlaticka!
Agi povida, ale taky nejvic rano, kdyz ja bych jeste spala :slight_smile:
21. pro 2009 ve 20:07  • Odpověz
Tak my zítra frčíme na kožní. Tomíkovi se hrozně zhoršil dneska ekzém. :cry: Na té vánoční fotce je to trochu vidět. Dneska mu to zrudlo jak blázen a prořval, ale fakt prořval 3 hodiny. Mám ruce až u kolen :rolling_eyes: Asi ho to bolelo nebo svědilo. Hrůza :frowning2: Doufala jsem, že kůži zdědí po manželovi a asi bude ekzémouš po mamince :cry:
21. pro 2009 ve 20:57  • Odpověz
mariv- vše nejlepší k narozkám. Jsme stejně mladé :grinning: .
Ne vojtovku necvičíma jen nějaké cvičení aby lépe držel hlavu. On jí drží docela dobře, ale asi se mu nechtělo. Já ho tam probudila a ještě na něj šahala nějaká ženská a maminka to nebyla :grinning: .

Tak jsem dodělala vosí hnízda a zítra upeču ještě štolu. Mám asi 10 druhů. Dárky jsem letos moc nekupovala. Pro Ivušku už mám dávno a s manželem jsme se dohodli, že to nebudeme hrotit a po vánocích si něco koupíme.
Hlavně že bude salát a telecí řízek to jámám moc ráda. To se zase na......... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jankaj-to je mi líto,že malej máekzém, ale ta zima je na to nejhorší. Malá to má zrovna taky hodně. Na svědění nám píše dr. fenistil.
21. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz
omlouván se,ale moc mi nefunguje ta klávesana mezery, ale k vánocům dostanu novou tak to bude OK. Já mám malého u sebe v obýváku,tak do toho nechci moc řezat.
21. pro 2009 ve 21:28  • Odpověz
Ahojky, holky, u nás děs běs, on normálně přestává spát v noci, mě fakt jebne:frowning2: Usne večer kolem tý osmý a pak se vzbud před půlnocí a do 4 ho musím houpat, jemně s ním třepotat, dávat dudlík atd. Až pak zase usne, nejčastěji u mě u prsa:frowning2: Už začínám být chronicky unavená... pár dní s eto dá, ale už to je asi 5. den a už začínám mít takový tlak v hlavě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :cry: Tyjo, zase mám lehčí depku, fakt nevím, proč zrovna já mám takovýho nespavce:frowning2:
22. pro 2009 v 09:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.