• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
jeee ahoooj koncne jsem tu obe.

Maly je v klidu ale zacina ho bolet brisko a asi ty prdiky. Tak nedam ani ani, dam mu mleko a je to.
uz jsem volala dr, tak mi rekla ze kdyz merim v konecniku tak mam odecist 5 , tim padem ma 37,3 a to muze byt z prehrati ale ze mam sledovat a hodne pit. Ze caj muzu trosku na lzycku ale nemusim ze mleko staci. :slight_smile:

A jak se ji nak mas? uz jsi vstrebala porod? ja uz pomalu joooo :sunglasses:
5. říj 2009 v 11:21  • Odpověz
Ahoj misi, jsem taky rada, ze te tu konecne vidim! Ale jo, uz jsem to snad nejak prekousla, ze sla mala cisarem a ze vse nebylo tak jak jsem si predstavovala. Jizva se taky hoji dobre a uz tolik neboli. Ted se jeste zbavit toho previsu na brise a kil navic :slight_smile: A jeste hlavne aby se mala konecne trosku uklidnila, zatim je to s ni divocina, ale vypada to, ze uz se to trosku lepsi, tak uvidime po sestinedeli jestli bude lip. Prdiky taky mame , hlavne v noci a dopoledne, takze toho moc nenaspime a zrovna kdyz jsem doma sama, tak mala nejvic vyvadi, tak je to zahul. Manza je nastesti zlatej a hrozne moc pomaha, tak jsem rada. A co ty a porod? Musel to byt fakt mazec kdyz chodis jeste na cisteni hraze, o tom jsem nikdy neslysela. Ja uz pomaluji sepisuji svuj porod, tak ho sem pak hodim. Tak se mej misi a at vas ty prdiky moc nezlobi, je to vopruz. My jsme vyzkouseli baby calm i sab simplex a nic nepomohlo, tak ted zkousim ty probioticky kapky a doufam, ze zaberou, jinak uz fakt nevim...
5. říj 2009 ve 12:47  • Odpověz
ahoj holky, máme bílý jazyk :angry: jak poznám moučnivku? :unamused:
5. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz
aHOJKY, tak zase se hlásím po několika dnech jsem KO.Malej má prdíky u prsa se kroutí houbes vypije a pořád je vzhůru a to mě včera začalo bolet prso jak nepije a dnes už mám pěknou horečku, tak asi zánět.
Nevíte prosím kolik si můžu vzít paralenu abych mohla trochu fungovat?
Katwind moučnivku nepoznám, ale malej měl taky bílý jazyk a sestra v poradně říkala, že to mám mazat fialovou vodičkou.
Zatím čus malej je už zase vzhůru.
5. říj 2009 v 15:06  • Odpověz
rom,co, ajaj... teda holky, ty nám dávaj ještěrky co... :confounded:
5. říj 2009 v 18:50  • Odpověz
kat taky mame bilej jazyk, ale dr. mi rekla, ze to je od mlicka a ze ji mam davat po lzickach hermankovy caj, ale ja na to prdim, pac to nicemu nevadi ten bilej jazyk. Jak se pozna moucnivka nevim, ale taky by me to zajimalo.
romco pokud mas horecku, tak to uz je tak na antibiotika, radsi zavolej tvoji dr. zavacas. Jinak paralen by nemel vadit, pokud si jich teda nevezmes pet naraz.
5. říj 2009 v 19:53  • Odpověz
mariv, zítra razím k dr, tak ti pak řeknu:wink:
5. říj 2009 ve 20:31  • Odpověz
Ahojky, přeji krásný večer.
Holky bílý povlak v puse a na jazyku znamená:
- pokud je odstranitelný (dá se použít ušní vatová tyčinka) je to mléko a vůbec ničemu nevadí
- pokud zůstává i po otření jedná se o tzv. "žabku" a je na to fialová vodička
tak mi to vysvětlovala dr.

Žabka je znakem špatně vyvařených lahviček nebo špatná hygiena bradavek.
5. říj 2009 ve 20:36  • Odpověz
Ahoj Misko, já jsem ti psala, že klidně kamkoliv dojedu, teď, pokud chci jezdit s kámoškou s kočárem, jezdím do Polanky, nebo ona za mnou, ale je to jen na chvilku v půce října letí domů :frowning2: . Takže až budeš chtít a cítit se, tak se můžeme domluvit. A nebo to pak necháme na jaro a vyrazíme rovnou do zoo.
Čaj dávat nemusíš, mlíko by mělo stačit, ale pokud je horko, tak můžeš dávat po lžičkách kojeneckou vodu nebo čaj. Mi malý ale z čaje blinkal a nedávám nic, horko není.

Mariv- já být tebou, tak vysadím ten ocuflash a otřu oči borovou vodou a vykapu septonexem, vše tak 3-5x denně, a jak jsem ti psala, pokud máš pochyby, volej dr.
Jinak Mariv mně pomohlo na Kubíkovy prdíky, to, že se nalívám fenyklovým čajem, to přechází pak do mlíka a ulevuje mu to. Je fakt, že velké bolení jsme neměli pěkně dlouho ( radši to zaklepu).

Romčo- Paralen tak 3-4x denně a je lépe ho užít hned po kojení.
5. říj 2009 ve 22:11  • Odpověz
Zazit- děkuji za osvětu :slight_smile: , 4. trimestr bych už fakt nezvládla, to mu ho radši udělám venku :grinning: . I když malý se nechce moc chovat a muckat, musím ho položit do lehátka, to si vrní, háže nožičkama, máchá ručkama a když se zas chce mazlit, tak se ozve. A syčení máme nacvičeno, jsou z nás pěkní hadi :grinning: :grinning:
A my taky budeme mít parchantíka rozmazleného, já bych ho furt cuckala :grinning:

Dneska jsem byla s holkama z práce posedět a dcery od kolegyně vozily, jak mi ho dovezly po 1,5h a on řval -to byla pro mně rajská hudba :grinning: , kdyby nebyla taková zima, hned ho vytáhnu z kočáru a pomazlím.

Mariv, Kat- Kuba dneska ráno vstal, nechal mě vyčistit si zuby a to je vše. Vyžadoval pozornost, takže dopoledne bez učesání, sprchy, převlečení, oběda, úklidu. Vše uděláno až když přítel vstal po noční, tj . ve 14h :grinning: :grinning:
5. říj 2009 ve 22:19  • Odpověz
Dneska nam ten konik nejak zlobi holky co? Kaa diky za rady, mne dr. prave dala ten ocuflash ze je nejlepsi, ale zitra ji asi zavolam, mala ma ocicko uplne cerveny a furt ji hnisa. Zkusim jeste koupit tu borovou vodu a vytirat, tim nic nezkazim.
Ja piju kojici caj, ale asi nijak nezabira :frowning2: Dnes teda mala radi od rana jak cerna ruka, vubec nespala a jak nebyla u prsa, tak rvala. Asi ma zas boleni, a to ji davam ty probioticky kapky, uz fakt nevim jak jinak ji pomoct. Nejim skoro nic, jiny kapky taky nezabraly, no des :( To dnes asi bude noc a to uz jsem vyrizena ted. Takze ja dnes Kaa taky nic neudelala, jsem jenom odpocitavala minuty kdy prijede manzel z prace! A to vcera byla takovej andilek, tak jsem si rikala, ze uz se to treba lepsi... no priste nebudu rikat hop dokud nepreskocim...
6. říj 2009 v 16:50  • Odpověz
ahoooj, dneska mi kun vubec nesel!!! :frowning2:

Kaa, to je dobre, ze pises, ze se vas drobek nechce moc chovat, protoze nas taky moc ne - prislo mi to divny, protoze jsem cekala, ze mimi bude chtit bejt furt na ruce
6. říj 2009 v 17:11  • Odpověz
tak dnes jsem měla chvíli čas a koník mi taky nešel až teď se rozjel.

tak já už byla na procházce s kamarádkou, je to veliká změna, cesty které jezdím pravidelně aspoň rychleji ubíhají.

dnes máme 6 neděl za sebou!!!!!!!!!!!a za týden jsme přibrali 220g, já vím, že pro některé je to málo ale my přibývaly jen 180, tak celkem máme už 4 kg, ale stále jsme malincí, ale to neva, my to doženem. jo a krásně jsme pásly koníky, skoro 3 minuty jsme držely hlavičku, prý jako kdybychom byly už ve 3 měsíci.

kaa, zazit tak já mám mazlící miminko, uspávám v náručí a to teĎ i hodinu, budu to muset změnit, ale těžko se mi toho vzdává.

mariv dr. mi říkala že mám dávat obojí, jak probiotka tak i baby calm, každý pomáhá něčemu jinýmu-probiotika na funkci střev a baby calm na prdíky.vyzkoušej obojí.
6. říj 2009 v 18:15  • Odpověz
Holky taky nemam mazlici miminko, sice ho nosim furt, pac sama nevydrzi v postylce ani vterinu, ale to ji spis nosim, abych utisila rev, nez abychom se mazlily. Ze bych ji treba polozila do postele a muchlinkovala se s ni to teda fakt nehrozi. no tak treba az bude vetsi.
sasanko, no vidis, tobe se zda 220g malo a mne dr. rekla, ze by mela pribirat 100g tydne! No a to s tim kombinovanim je taky dobry, jedna dr. rekne nekombinovat a druha rekne kombinovat, no tak cim se ma pak clovek ridit?! Tak ja ji dam i ten baby calm, taky jsem si prave rikala, ze by to nemelo vadit to kombinovat. I kdyz ten baby calm nam stejne prestim moc nezabral, ale treba v kombinaci s tema probiotikama to bude lepsi. Dnes totiz asi chudina fakt trpela a ja s ni, protoze furt rvala :frowning2:
6. říj 2009 v 18:43  • Odpověz
holky, ja mam mazlici - ale muzu ho mazlikovat jen kdyz lezi - treba na my posteli nebo na hraci dece, to si ho pak muzu muchlovat a pusinkovat a delat blbiny, ale on se ne moc rad nosi v naruci, proste se mu to moc nelibi, i kdyz ted ma vzdycky odpoledne potrebu pred usnutim - musim ho popadnout do naruce, chodit (nastesti mame byt, ze se da obchazet :grinning: , houpat a zpivat :slight_smile:, nejoblibenejsi je ted ach synku, synku :slight_smile:, u toho do tri minut usne :slight_smile:, ale jinak behem dne se proste nerad chova - chce nekde lezet na rovnym
6. říj 2009 v 19:01  • Odpověz
jeee, zazit tak to ti zavidim. To ja uz mam uplne zhuntovany zada z noseni, dnes jsem mela na sobe cely den baby vak a jak jsem si dovolila sednou tak byl rev. Ale jak rikam, neni to noseni kvuli muchlinkovani. Radsi bych se s ni taky muchlinkovala v posteli, ale ona zase nerada lezi na rovnym:slight_smile: do postylky ji muzu dat jedine kdyz uz spi, jinak nemam sanci.A keeez bych umela zpivat! to bude nase mala osizena, pac kdybych zacala zpivat, tak by rvala jeste vic, navic snad neznam ani jednu pisnicku, smutny ze?
6. říj 2009 v 19:16  • Odpověz
Jinak chudina Miska je s prckem v nemocnici :frowning2: Jak meli tu teplotu, tak ji rekli, ze by takovy maly deti nemely mit teplotu a nechali si je tam a budou jim delat nejaky vysetreni. Tak snad to bude dobry a budou brzo doma. SI nedovedu predstavit byt s malou v nemocnici, by nas hned vyhodili jak by rvala.
6. říj 2009 ve 20:08  • Odpověz
tak mariv, já musím taky malou chovat, taky nemá ráda rovnou postel, je schopná usnout i v klubíčku, ale jak ji dám vodorovně, tak má oči jak švestky.Teď to byl taky boj, skoro hodinu a půl a to si nejsem jistá jestli za chvilku nebude řev. Jinak já zpívám i když nadání nemám, mám absolutní hluch a právě to je asi dobře. Koupila jsem si CD- jsou tam dobrý písničky- např když jsem já sloužil aj. lidovky, tak to u nás hraje. Sakra už se zase probouzí, musím.
6. říj 2009 ve 20:28  • Odpověz
Ahoj holky, ten kůň byl dnes na pěst:grinning:
Takže my byli v poradně - přibral za 12 dní 360g, dobrý ne? Už nepřibírá 400 týdně, uf:grinning: Ale paní dr se smála, že mám šlehačku místo mlíka, takže furt to je asi víc než normálně:grinning:
No, ale je to tak, máme moučnivku:frowning2: Doufám, že špatnou hygienou mojí to není, sice nestíhám, ale zas tak moc snad ne:grinning: Ale prý to je častý a nemám si s tím lámat hlavu, máme ten hnus fialovej a snad by to do tří dnů mělo být pryč. Jinak setřít to z jazyku opravdu nejde:wink:

Tyjo, chudák miska, ještě tohle co?:frowning2:

Mariv, já dnešní nic katastrofa! Normálně jsem si ráno řekla, že druhý dítě nechci... takhle vydeptaná jsem... malej spal od deseti do dvanácti a pak po svých dvacetiminutovkách, nepomohlo zavinutí, syčení, nic... já jsem KO a on je v pohodě a nemá potřebu spát ani ve dne:frowning2:
6. říj 2009 ve 20:32  • Odpověz
A jinak - my se nosíme rádi a pořád, nejde asi ani o mě, ale o to houpání:slight_smile:
6. říj 2009 ve 20:37  • Odpověz
Chudak miska, snad je brzo pustej domu!!!

Mariv, ja taky zpivam priiiiserne, ale malymu se to libi a pisnicky uz jsem si taky nepamatovala, ale v ty jedny knizve, co jsem koupila jsou takovy ty klasicky - prave ach synku, skakal pes atd., takze jedu jak kolovrat :slight_smile:, zpivani se mu fakt libi, zpivame i pri hrani

Teda kat, ty mas aktivistu, dneska jsem zrovna nekde cetla, ze kojenci do trech mesicu veku, krome nocniho spani potrebujou i vsechny tri denni spanky, ze vydrzi vzhuru max 1,5-2h, to bys jim asi mela predvest svyho nespsvce, ale Tomasek uz taky pomalu prestava byt spici panna, uz na nem pozoruju, ze je vic vzhuru a pres den mu dela problem usnout fakt hlubokym spankem - zabere a za chvili je vzhuru, ale nastesti u toho nevriska
6. říj 2009 ve 21:00  • Odpověz
Ahoj holky, co teď nosíte za velikost mimi oblečení? My jako dříve narození začínali vel.44, pak 48, 52, teď jsme nosily asi 3 týdny 56 a už zase je to holkám malý, tak jsme včera začali nosit vel.62. Všechno mají dvakrát třikrát na sobě a vyřazuju to a dávám to do pytlů a pěkne se mi to hromadí. Jsem ráda, že rostou, ale na druhou stranu je mi to líto... jak to máte vy?
6. říj 2009 ve 21:23  • Odpověz
matnov vy už máte 62?no mi se pořád držíme na 52, tak teď nevím,jak dlouho to vydrží, příští týden máme vítání občánků a chtěla jsem něco na oblečení koupit, ale bojím se právě velikosti, máme 51,5cm a velikost 56 ve dost veliká
6. říj 2009 ve 21:47  • Odpověz
Sasanko, holky mají 56 a 54 cm a velikost 56 je nám už malá, teda hlavně bodýčka, ono když to natáheš přes plenku tak mi přijde, že že ty bodýčka jsou jakoby menší než ostatní oblečení...
Já právě v neděli nakupovala vel. 62 pro obě holky a mám takový dojem, že jim to zas vydží max. 2 týdny... což je dost maso, protože to kupuji vše 2x. Ale jsem mod ráda že holky prospívají.
6. říj 2009 ve 21:53  • Odpověz
no rozhodně to jde do peněz a co potom, když je to 2x, počkej si na botky, ty budou ještě dražší a jak to rychle budou měnit, teda fakt nezávidím
6. říj 2009 ve 21:59  • Odpověz
Já si to taky nezávidím :slight_smile:, ale botky jsou to nedůležitšjší, takže na tom nelze šetřit :slight_smile:
Já jsem jen chtěla vedět, jestli taky všichni tak rychle rostete...
6. říj 2009 ve 22:07  • Odpověz
A ještě jsem se chtěla zeptat, jaký dělaj vaše mimi pokroky, naše holky jsou furt ležáci, ale dnes jsem fakt koukala jak začaly obě najednou děsně zvědat hlavičku když ležely na bříšku, až jsem se vyděsila... honily dudlík (hlady), pak se napapaly, ale i po jídle to pokračovalo, zvedaly hlavičky ostošest :slight_smile: My měli termín. 5.9 a jelikož se narodily o měsíc dřív, pí doktorka v porodnici říkala, že vše budou dělat s měsíčním zpožením. Jinak na hračky už koukají, ale to tak vše :slight_smile:
6. říj 2009 ve 23:04  • Odpověz
ahoooj holky, z obleceni si nic nedelejte - nam uz jsou akorat (kdyz se natahneme, tak i male) oblecky, na kterych je napsano 0-3 mesice :slight_smile:, coz je tak ta 62 a jak pise martnov - bodicka ty jsou uplne na prd, vcera v Tescu jsem zrovna koupila baleni po peti - 3-6 mesicu a bude mu to akorat - protoze jak mu ted jeste davam na pampersku tu jednu latkovky kvuli kyclickam, tak ho ty mensi bodicka skrtej u krku, ja mu totiz bodycka s krat rukavem davam pod vsechno - aby mel na telicku bavlnku a teplicko
7. říj 2009 v 06:27  • Odpověz
jinak dneska byl mladej hladovec - budil se presne po 4 hodinach, nastesti to pak hned vzdycky zalomil
7. říj 2009 v 06:28  • Odpověz
sasanko dik za tip na cd, budu muset poridit :slight_smile:
kat tak to te teda lituji,to jsi na tom hur nez ja!! I kdyz ja uz jsem taky manzelovi rekla, ze Agi bude jedinacek, ale ten o tomnechce ani slyset. Ale kdyz si predstavim, ze druhy dite bude stejny a do toho se budu muset starat o cca 3 letou Agi, tak to si fakt nedovedu vubec predstavit, kdyz ted se nedokazu postarat ani o sebe. Ja jsem se teda dnes krasne vyspala, celkem asi 7 hodin, coz je vykon!Asi to byla odmena za ten vcerejsi den, kdy byla do 16 hod uplne strasna!
kat no vidis, jak malo jste pribrali. To my jestli budeme mit navrch zase 600g tak me dr. odstreli :slight_smile:
martnov tak to teda nic moc, kdyz to stoji tolik penez, tak to nosit dva tydny, ze? My mame teprve 3 tydny a nosime 52 az 56, prijde mi totiz, ze kazdy vyrobce ma ty velikosti stejny jiny. Ja mam hodne oblecku z Anglie a tam to rozdeluji na 0 az 3 mesice, takze kazdy oblecek je stejne jinak veliky, takze spis vybiram podle oka. Navic mame dvojity baleni, takze bodycko, ktery by ji bylo normalne akorat,tak kvuli tomu baleni nedopne.
7. říj 2009 v 08:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.