• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ta knížka - Koncept kontinua - stojí to za to přečíst? Abych pak neměla deprese z toho, že jsem Tomáška neměla hned po porodu u sebe a podobně?
27. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz
jankaj, tak to se pobavime spolecne, urcite se na srazu domluvime! S tim nosenim jsem to nedopsala - chtela jsem napsat, ze se nemaji nosit ve svisle poloze. To SVISLE mi nejak vypadlo :slight_smile:
koncept kontinua si urcite precti. Sice se podle toho nemuzes ridit doslova, ale urcite je tam hodne zajimavych veci a hlavne je to uplne o necem jinem nez vsechny ostatni knizky o detech. Ale neznamena to, ze vsechno tam napsany je stoprocentne spravny a ze bys z toho mela mit depku, kdyz jsi to tak nedelala. Je to dobry si to precist, aby mel clovek srovnani s tim, co se do nej bezne husti a proste se naucil spis ridit vlastni intuici a neposlouchat vsechny chytry rady okoli.
27. pro 2009 ve 21:44  • Odpověz
Beeru- tak to je teda drsné s tím zoubkem, já mu furt kontroluju hubičku, jestli tam něco není, ale zatím se mi to zdá trošku nateklé , ale ne nějak extra.

Mariv- my jsme to zvládli tak nějak v pohodě, Kuba se mi mění ve zlaté dítě, je strašně hodný, ale pomohlo mi, že byl přítel doma. Salát jsem udělala den předem a na štědrý den jsem naházela řízky do trouby a ty se pekly samy, super je, že se nemusí ani obracet, takže to bylo v klidu a navíc z toho není žádný extra bordel jak ze smažení (prskající tuk, špinavá pánev a spotřebované litry oleje)- jen pečící papír, který vyhodím a je uklizeno.

Kat- o tom spaní miminek s rodiči v posteli jsem četla, že je to prý pro mimča dobré, že pak nejsou tak úzkostné Já si Kubu beru někdy ráno, když u sebe v postýlce nemůže zabrat a nebo odpoledne. Normálně spí půl hoďky v lehátku, dneska jsme spolu spali 2 hoďky. A když ho beru do postele, tak musím žduchnout do přítele, ať o něm ví. Je ale pravda, že už nezabereme na 100%, furt hlídáme, jestli dýchá.
27. pro 2009 ve 21:51  • Odpověz
Mariv- a proč se nemají nosit svisle? Co by se jim mohlo stát? :astonished:

Jankaj- u nás stejná situace s návštěvama, Kuba je pěkně rychle vyprovodí, když se mu přestanou líbit. Nejraději je doma mezi svýma hračkama a se svýma lidma (s maminkou a tatínkem :grinning: ).
No ale mlaďoch se nám zamiloval :grinning: , mj. dostal pod stromek cca 10cm žabku a to je teď jeho láska :grinning:

Zazit- v tv ukazovali, jak lidi stojí fronty před obchodama (že jsou slevy) a byl tam zrovna next :grinning:
Já asi v úterý kouknu na nějaké overálky, jinak nic nepotřebuju a jen proto, že je to ve slevě, tak to kupovat nebudu.

Holky, vlezou se vám ještě mimča do korby? Já jsem teď koukala, Kuba se nějak vytáhl a je tam s fusakem tak tak. Sporťák mi nejde úplně do lehu, tak z toho mám teď trochu vítr.
27. pro 2009 ve 22:01  • Odpověz
Mariv- dárek pro přítele byl :grinning: , ten druhý ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak napíšu víc, teď ne, sedí vedle mně a očkem pokukuje :grinning:
27. pro 2009 ve 22:02  • Odpověz
ahojky,
tak u nás vánoce docela v pohodě. malej seděl u stolu v autosedačce a koukal jak dlabeme :grinning: .

JÁ mám malého v posteli až k ránu. On dostává mlíčko tak po 7 hodině a pak si ho už nechávám v posteli, ale jinak ne. Taky mám strach. Ivušku jsem v posteli neměla vůbec, protože jsem spala u ní v pokojíčku na válendě a tam jsme se opravdu nevešli. Od půl roku spínká sama v pokojíčku a pohoda. Já i ona jsme najednou spali mnohem lépe.
Ale chápu, že když někdo kojí i 5x za noc,že to jinak nejde. Moje kámoška spala taky s holkou, ale ona jí pak už nechtěla v postýlce spát nikdy. Když potom byla starší tak už nechodila spát vůbec, protože bez ní neusnula a v postýlce už vůbec ne. Dnes už jí je 3,5 roku a musí vždycky večer vypnout televizi a jít spát s malou a teprve když usne, tak může zase vylést.

Jinak já mám někdy pocit, že se ta výchova dnes až moc sleduje.Moje babička měla 4 děti po roce, chodila do práce a děti byli v pohodě. Dnes pro ně děláme první poslední a oni vůbec neposlouchají. :grinning: (ta naše teda vůbec).
Kaa- díky za PF je moc pěkná. To já bych to nezvládla. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

To u nás je to naopak. Když jdeme někam na návštěvu, tak jaou děti vždycky v poho. Ivuška je hodná, protože se stydí a malej jak to tam třeba ještě nezná, tak kouká a je OK. Když vždycky vykládám jak malá zlobí, tak mi to nikdo ani nevěří.
27. pro 2009 ve 22:09  • Odpověz
kaa tak to je fajn, ze je Tomik zlatej, tak hlavne at mu to vydrzi! A s temi rizky je to taky zajimavy, to je jako obalis a das do trouby? To zni podstatne lip nez smazeni! A chutna to stejne jako smazeny?
Deti by se nemely nosit svisle kvuli zadum, ze se jim kazi, taky by se nemely posazovat driv nez lezou a posadi se sami (ale to vis) a kdyz zacinaji chodit, tak by se nemely vodit za rucicky. V te knizce Nezna naruc rodicu je detailne popsano, jak se maji nosit, otacet, predavat atd. ale zni to tak slozite, ze Agi stejne zvedam normalne tak, ze ji chytnu pod pazickama (coz by se vubec nemelo) a nosim svisle, pac na sikmo na ruce byt nechce. No jestli ji nekde uvidis, tak do ni jukni, prijde mi to fakt jako extrem, pokazdy premyslet, jak ji mam vlastne chytnout...
Do korbicky se mi mala jeste vleze, vybirali jsme schvalne tu nejvetsi a nastesti Agi neni zadny obrik, tak snad to do jara odjezdime v korbe.
kaa tak to jsem zvedava jak darecek dopadl :slight_smile: U nas furt bida, sice neco probehlo, ale nechapu jak je to mozny, kdyz jsem vlastne rodila cisarem, ale porad me to pri sexu nejak boli :frowning2:
Jinak do obchodaku by me ted nikdo nedostal ani heverem. Sice slevy pekny, ale nemela bych na to nervy, natoz tam jit s malou!
27. pro 2009 ve 22:12  • Odpověz
Mariv- já mám Kubíka, ale neurazila jsem se :grinning: I když takový jako Tomášek od Zazit není :wink:

Jj, ty řízky normálně obalím v trojobale, dám na pečící papír, trochu pokapu olejem a dám péct. Nevím jak v plynové troubě, ale v elektrické jsou kuřecí+filety za 20min, vepřové za 30min. Nejsou nasáklé olejem, voní jen po mase a strouhance a jsou bomba, ještě lepší jak smažené. Poradila mi to kolegyně z práce. Já nevařím s tukem, ani nedělám jíšku, přírodní řízky dělám na vodě, a teď umím s minimem tuku i trojobalky. Ale tlustá jsem furt :wink: Asi to nebude v kvalitě, ale v kvantitě :slight_smile:

S tím nošením jsem si to myslela, ale chtěla jsem to potvrdit, já tež malého chytám pod pažičkama, ale někdy ho beru jak maličké mimi =pod hlavičku a pod dupku :slight_smile: O posazování atd. sem už něco nastudovala, takže ho ponechám osudu. Četla jsem článek, že nejlepší je pro dítě hodit mu na zem deku a nechat ho tak, ať se tam válí, převaluje, a když začne lézt, tak nechat ho co nejdýl a až bude samo chtít, tak si sedne, stoupne.
Člověk fakt musí fakt nad tím trošku pouvažovat a použít i intuici a ne jít bezhlavě podle knížek. To bych pak zmagořila a z děcka by byl uzlíček nervů :astonished:

Mariv- a co máš za kočár, smím-li se zeptat? My máme korbu 73cm a s fusakem je to na knap.

Romi- při večeři jsme měli Kubu v lehátku a koukal na nás a mlel hubkou, vypadal jak bezzubý důchodce, co naprázdno žvýká, chechtali jsme se jak blázni. :slight_smile:
27. pro 2009 ve 22:48  • Odpověz
Pro ty overálky musím, už je to fakt akutní, ty co má, tak ho tam tak tak rvu, a furt jsem to odkládala.. A má je jen na spinkání, tak mu zn.Tesco stačí :wink: .
27. pro 2009 ve 22:59  • Odpověz
Ahoooj, ja to taky vecer videla v tv s tim Nextem :slight_smile:, ale mela jsem stesti - my se sli odpo projit s malym do centra a sli jsme kolem a bylo tam docela snesitelne lidi - ne malo, to ne, ale docela to slo, tak jsem manzu nechala 10 min vozit venku, vlitla tam a popadla par veci, Tomasek nam ze vseho uz vyrostl, normalne mu uz skoro neni ani vel. 74 :(, takze uz kupuju 6-9mesicu, je to sila! Overalky taky budu muset pokoupit, ale to teda Tesco jisti, v Nextu jsem mu koupila ohozy na paradu :slight_smile: Akorat mi v Tescu trochu vadi, ze nemaji bodycka na patentky, ale vsechny s tim - no nevim jak se tomu rika - no proste pres hlavu a je to jakoby otevrene pres raminka - Tomikovi ma pak vejstrih jak blazen a ted na zimu mi to neprijde moc prakticky mit tak odhalenej krk, mam asi 3 bodycka na patentky u krku, tak je furt stridam, ale spatne se to shani - 95procent bodycek je strih ala Tesco
Kaa, Tomasek ted taky porad jako by zvejka, taky padame smichy - presne jak pises - je jak duchodce, co si zapomnel zuby ve sklenicce :grinning: :grinning:

a k tomu drzeni a vubec - vzdycky jsem si cetla, co kdy jak s detma, co kdy maji delat atd. a taky uz to beru vsechno s rezervou, Tomika nosim na svislo uz min mesic, nekdy i klubickuju, ale uz minimalne, to se fakt neda, odhaduju, ze uz mame urcite 8kilo, mozna i vic a pres 70cm a to se teda na jedny ruce moc udrzet neda, poloha na svislo se mu libi, hlavu drzi uz uplne bez problemu, a teda nevim jak bych ho do 9ti(!!!) mesicu mela nosit v klubickach, tygrikach a spol. (tu knizku Nezna naruc rodicu jsem cetla v porodnici a byla jsem z toho jelen, sem si radeji mela precit to Kontinuum), takze u nas na svislo jedeme a prdim na to :slight_smile:
porad si rikam, ze nas nosili na svislo od narozeni, zvedali za rucicky do sedu atd. a jsme nejaci chromi nebo co ? prdlajs
28. pro 2009 v 06:21  • Odpověz
Kaa, jaky budes kupovat ty prikrmy ? Ja zatim koukala na Hipp, je to bio a jeste nemecky, takze tam nejak vic verim, ze ty podminky pro udeleni oznaceni bio nejak vic dodrzujou, ale blby je, ze Hipp ma jednodruhovou jenom mrkvicku, jinak uz to ma kombinovany :(
28. pro 2009 v 06:22  • Odpověz
a s navstevama - my jsme posledni mesic Tomaska "zvykali", zili jsme fakt "spolecenskym" zivotem - byli jsme nekolikrat v restauraci na obede, snidani atd. se znamejma, na vanoce u nasich bylo snad 15 lidi v prubehu dne atd. a samozrejme se to asi 2x neobeslo bez place a z tech vanoc mel chudacek dost divokou noc (budil se asi po 2h :( ), ale rikali jsme si, ze ho musime postupne zvykat, aby jsme mohli s nim nekam chodit, protoze my jsme docela spolecensti tvorove s manzou, no tak ja ty prvni 3 mesice chtela malyho trochu chranit (chripkova sezona, nekojeny mimi atd.), ale pak jsme ho zacali brat ven, no a predevcirem jsme byli na obede se znamejma a mladej byl uplne v pohode, trosku se sklebil na "strejdu", ale to proto, ze na nej mluvil angicky :slight_smile:, tak to se mu moc nezamlouvalo :slight_smile:
28. pro 2009 v 06:26  • Odpověz
Ahoj zazit, taky ranní ptáče? sedím tu s Petříčkem, podloucháme mtv a sledujeme co je v pc.
Já teď k vánocům dostala taky tři body na patentky. Přivezla mi je ségra z Německa. Já to vůbec neznala, je to fakt vymakaný, že se to nemusí tahat přes hlavičku.
malého taky nosím jak se dá. Má ho často na zemi a na přebalováku, už dává kolínka pod sebe a statečně se šoupe. Dcera lezla už v pěti měsících. A le točila se ve třech a půl. To Péťa jde zatím jen na záda, když chce. Vážíme 7 kilo. Dnes jsem s ním vlezla na mou novou digi váhu.
Už je protivnej, asi půjde chrnět.
28. pro 2009 v 06:30  • Odpověz
Ahooj nákupy mě lákají, ale radši nepůjdu, bo bych nakoupila samý capiny. Jak uvidím nízkou cenu, tak se neznám a pak kupuju i to, co nepotřebujeme, tak se radši obchodům vyhnu obloukem. :sunglasses:

Se spaním to máme podobné. Mám ráda prostor, dřív jsme se s manžou obraceli zadkem, ale stejně uprostřed noci se můj ke mě nějak dostane a načapám ho, jak mi leží na zhlavci :grinning: . Už jsem taky dostala ránu loktem, ráno jsem mu musela vysvětlovat, jak jsem přišla k modřince :grinning: , proto malá prostě s náma nespí a když, tak musí spát na kraji, kdy ji chráním svým tělem :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A noční můry, ty jsme taky zažili :grinning: , nejastěji o práci.

Knížky jsem taky hodně četla, ale přijde mi, že každá radí něco jiného, tak to radši vypouštím a řídím se vlastním rozumem.

Jinak u nás taky proběhl štědrovečerní ,,dárek" a byl po dlouhé době ,,nejhezčí" :wink:
28. pro 2009 v 07:08  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:
Holky, však hlavně tu diskutujme o tom, co s ekomu osvědčilo, ono každá z nás má jiný vzor z rodiny, jiné názory a taky děti máme každá viditelně jiné:grinning:
Upřímně, mně kdyby malej spal v postýlce aspoň dvě hodiny vkuse, nechám ho tam asi taky... ale ono když kojíte co hodinu a půl...je to prostě náročný...
Tím chci říct, že nic není špatně, ať to každá děláme tak či onak. Měly bychom to dělat tak, jak to cítíme:slight_smile:

Koncept kontinua není knížka o výchově jako jsou jiné, ve zkratce je to o tom, že autorka žila několik let v Indii tuším mezi primitivními kmeny a kladla si otázku, proč mají tak spokojené děti, proč jejich děti vůbec nepláčou, nevztekají se atd. A pak shrnula zásady "jejich" výchovy. Je to tzv. kontaktní rodičovství (často se nepřekládá anglické attachment parenting).
A jak poznamenala mariv, je to přesně v protikladu s moderním stylem "hlavně si děti nerozmazlete, nenoste, naučte je usínat samotné, nebuďte otrokem" atd atd:slight_smile:. Ale pokud rády čtete, já to určitě můžu doporučit, je to jiný pohled a ukazuje, že vlastně ty primitivní národy mají nejpřirozenější intuitivní výchovu.

A já si beru od každého něco a snažím s eto navlíknout na mýho Honzu:grinning:

V posteli s enebojím, fakt vůbec, on spí s rukou na mě, často si mě sosá ajá se ani neprobudím, zkrátka je to pro mě moc fajn, pač se vyspím. A on teda spí taky mnohem líp:slight_smile:
28. pro 2009 v 10:03  • Odpověz
Jinak já nehraju vůbec na to, co se má a nemá... doteď mi vyhovovala ta teorie karpa, podle té fakt Honzík spal, teď už nevyhovuje a dělám to tak, jak mě napadne. Beru v podpaždíčku normálně, nosím nasvislo už dlouho atd atd:wink:
jinak jsem vyzkoušela už ergo, to je takové to nosítko, co respektuje záda miminka (ne klokánka) a je to super, Honzík s etam už vejde krásně a je tam u mě spokojenej:slight_smile: Takže po novém roce vyzkouším terén, zbrázdím Ikeu:grinning:
Ergo mám tohle vínové:slight_smile: http://www.branakdetem.cz/nositko-ergo-bordo.htm
28. pro 2009 v 10:07  • Odpověz
Jo a štědrovečerní dárek už u nás probíhá docela normálně a je to fajn:slight_smile: Jen mi teda jednou manža jednou řekl "co když jsme te´d udělal omylem Honzíkovi bráchu"? Tak jsme razantně odvětila "tak tě zabiju":grinning:
28. pro 2009 v 10:08  • Odpověz
Jinak z konceptu se mi hrozně líbí myšlenka "že dítě má být součástí našeho světa, ne my jeho", jinými slovy, měli bychom dělat to, co je pro nás běžné, chodit na oběd, na návštěvy, výlety (zaz:wink:) a dítě prostě bude chodit přirozeně s námi. nemáme být my součástí jeho světa, snažit se kvůli němu jakoby moc omezovat, nikam nechodit atd.
je to vlastně od těch indiánů něco jako, že mají dítě v šátku a sbírají kořínky, loví zvěř, vaří maso atd atd. (říkám dle sebe, berte s nadsázkou):slight_smile:

No a já jdu zítra do hospody, ale bez Honzíka:grinning: On by mě zatím moc omezil :grinning::grinning:
28. pro 2009 v 10:15  • Odpověz
Tak už by můj monolog mohl skončit co?:grinning:
V ČR je jedno fórum o AP rodičovství... www.slepicarna.cz (na úvodní stránce je povídání, shrnutí některých poznatků - spaní v posteli, kojení dle potřeby a ne dle intervalů atd):wink:
28. pro 2009 v 10:16  • Odpověz
Ahoj holky vidim ze jsme prezili vanoce v klidu. U nas taky,darecky pro maleho jenom takove hracky a oblecni a to je vse.

tak jsem dneska volala do prace, tak materskou budou prepocitavat, ti lidi v te vlade, to jsou takove hovada, pry to bude platit na rok. no aspon ze to az tak dlouho nepocitime.

Holky ja mam jeste 10 kilo navic, do prdele vubec to nejde dolu a ted uz vubec ne. Pres svatky se jeste poradne nazeru a pak jdu na tukozroutskou dietu, teda polivku a k tomu kazde pondeli cvicit na bodyform.

A co se tyce spani taky si davam maleho do postele rano kolem osme a taky ho nosim normalne, uz je tezkej a v klubicku atd ho dlouho neudrzim.

Bobi tvuj malej byl ted poprve na noc pryc, ze? a ta moje pica tchyna mi rikala ze pohlida mi ho a ze ho mam donest na noc aj se vsema vecma, no upadla uplne na hlavu krava jedna, stejne u ni maly rve jak tur. A vozit neprijde, jenom at ji ho tam odnesu, no na facku baba a pak se divi ze u ni rve. Pak furt rika at si zvyka, tak jsem ji rekla ze to neni simpanz a nema si co zvykat, decko muze brecet ale ne rvat kdyz je jasne ze se mu dotycny clovek nelibi.

Co budete delat na Silvestra? my jdme na hory teda do horskeho hotela na 4 noci, tak jsem zvedava. ale Katw jak pises at deli s nama chodi vsude a vidi svet.
28. pro 2009 v 17:23  • Odpověz
zazit krasne fotecky mate
28. pro 2009 v 17:33  • Odpověz
jeee, kaa promin, vidis jak uz jsem vymastena! kubikovi se samozrejme taky omlouvam :slight_smile:
tak to je supr s tema rizkama, dik za tip. Tyy jo, varit bez tuku, to jsi dobra, to bych asi nezvladla.
kaa mame cortinu x3 evolution a myslim, ze ma cca 82 cm.
zazit tak to jsem rada, ze mas na Neznou naruc stejny nazor jako ja :slight_smile: Bych tu babu chtela videt, jak by tahala tvyho Tomika :slight_smile: Tak to jste dobri zazit, ze uz jste se vydali i do restaurace! To si s Agi vubec nedovedu predstavit, i kdyz uz ted se na to moooc tesim, az si dam poradnou mnamku. A jak jste to s Tomikem udelali, meli jste ho v autosedacce nebo kocarku nebo jak? My nemuzem ani do obchodu, Agi je tam hned horko a rve :frowning2:
kat tak to je fajn, ze se vam to spani osvedcilo, konecne se aspon trosku vyspis! Mne ted mala nejak blbne a dneska jsem taky byla vzhuru co hodinu a rano jsem byla jak po fetu, tak jsem na tebe myslela a rikala si, jak to muzes vydrzet! Ergo jsem taky puvodne chtela, ale pak jsme dostali satek, tak jsem ho uz nekupovala. Ale v satku moc mala byt nechce, tak zase premyslim o ergu, ale bojim se, aby nedopadlo jako satek :frowning2:
Holky tak prijemne sexovani vam teda zavidim :frowning2:
jo a pekne jsi ten Koncept shrnula kat. Bohuzel my jsme se prizpusobili Agi, pac udelam cokoliv, jen aby nespustila rev :slight_smile:
28. pro 2009 v 17:58  • Odpověz
Tak restauraci si taky neumím představit, to by tam byli chudáci lidi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Mariv, kdybys chtěla, můžu i ergo půjčit, vyzkoušela bys a podle toho koupila nebo nekoupila:wink: fakt klidně... kdyžtak se domluvíme na facu:wink:

ad kočárek - tak my máme 72cm a je to taky tip ťop:slight_smile: já to vidím, že za měsíc vytahuju druhý díl:wink: ale já s tím teda počítala, takže mám druhý díl volitelný úplně do lehu a k tomu ten nástavec, takže to vypadá jak velká korba...
28. pro 2009 v 18:27  • Odpověz
Jinak koukám mariv, že jsi z brna, tak je brána k dětem a můžeš si tam vše vyzkoušet:wink: ale má nabídka každopádně platí:wink:
28. pro 2009 v 18:29  • Odpověz
Mariv- na cortinu jsem se taky dívala, moc se mi líbila, byla mezi favority,ale pak jsem se zamilovala do quinny :grinning:
Ale tak velkou kobu teda nemám, a to dělá skoro 10cm :astonished:

Jinak "vánoční dárek" byl opožděně včera, no nic moc, ale slíbila jsem, že budéme trénovat :grinning: , tak snad to nějak dopadne :grinning:

Holky, tchýně se zas na vánoce předvedla, koupila dva plyšáky, barevně jsou krásné (ale nějak divně smrdí, pochybuju, e to prošlo nějakým tím slinným testem), ale mají krátké silonové chlupy, které pelichají, oči a nos, co se dají vytáhnout (takové ty perličky), a štítek " zákaz od 0 do 3 let" :grinning: . No co si mám o tom myslet? A ještě jsme se domlouvali, že dospělí si nebudeme NIC kupovat, že když tak ať dá víc Kubovi, ale ona koupila ještě příteli kosmetickou kazetu. Takže dostal Kuba a taťka a já jsem vzduch. Holky, nejde mi o ten dárek, ale o ten princip. Já asi po novém roce vyhledám někoho, kdo mi poradí jak na ni. Mám už jít přímo k psychologovi?

Míšo, proboha, kde máš 10kilo??? Vždyť jsi jak nitka :astonished:
To já mám furt to, co jsem přibrala v těhu, tj. 24 kilo nahoře :stuck_out_tongue_closed_eyes:, ale příští týden začínám, a mám dost silnou motivaci- koníkovský srazík, budu prostě koča :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Holky, byla jsem v nák. centru, no lidí tam bylo jak much, tak jsem popadla dvoje overálky po 3ks a letěla domů. Stejně nic jiného nepotřebuju, jen bych zbytečně vyhazovala prachy. Ty bodýčka mně taky štvou, má ten výstřih až k ramínkům, na ty patentky je lepší, ale to mám jen tři, sehnala jsem je v Globusu. Zas pro přítele je lepší ten střih "velký výstřih", minule to tričko Kubovi rval přes hlavu bez rozepnutí patentek. No ale o tom jsme tu už napsali tež dost :grinning:
28. pro 2009 v 18:39  • Odpověz
Jinak, když někam jedu na delší dobu- nákup, vyřizování v městě, tak tahám i korbu, malého přehodím do korby a je spokojený, může se tam rozvalovat a není tam zmáčknutý a i já jsem spokojenější, ptž v autosedačce mi ho bylo líto, jak tam byl nacpaný a připoutaný. A můžu se zdržet déle, nemusím myslet na to, jak už je dlouho tak skrčený.

Kat- ty teutonky jsou teda vymakané, to my budeme muset rovnou do sporťáku, a ještě to bylo jen v základní výbavě, takže budu muset ještě dokoupit nánožník. Navíc nánožník origoš neexistuje, tak budu muset vyjet s kočárem a nánožníky zkoušet na prodejně, to bude paráda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. pro 2009 v 18:45  • Odpověz
Jo Zazit- ty příkrmy ještě nevím, asi pojedu v Hami, zkusím se zeptat dr jestli jí třeba nepřišly maminky s nějakým poznatkem, ze začátku určitě koupím skleničky, ale pak asi budu vařit- uvidím, jak to bude proveditelné.
28. pro 2009 v 18:52  • Odpověz
Ahooooj, holky já se dneska po roce ohakla!!!! Taky jsem sikonecne koupila neco na sebe! Dostala jsem ty nove kozacky a dneska jsem nakoupila i ohozy na sebe! A byla jsem spokojena - nakupovala jsem ve svem oblibenem obchode, nikdo tam nebyl, na vse 50procent sleva a vlezla jsem se do svoji vel. 34 :slight_smile:! A taky jsme meli premiéru - nasi tři hodiny hlidali Tomika a v pohode - zvladli ho nakrmit, odkrkat, obkliknout, narvat do kocarku a jit ven, jsou uzasni!!! A bylo to bezva, bejt zas na chvíli bezdetni :grinning:

a v restauraci jsme s Tomikem byli už aspoň pětkrát - vozime sebou kočárek - a chodi to následovně - když usne a jdeme do restaurace, která ma terasu a prosklenne zdi, tak ho nechám spinkat venku a sedime hned za oknem a vidíme na nej, on chrni a když se vychrni, tak ho odvezu dovnitr, vysliknu a je proste u mě - on neplace vůbec nebo jen knourne, tak se s nim jdu projít po restauraci - libi se mu, ze se neco deje a pak si zas muzemesednout :slight_smile:, no a byli jsme i v rest bez terasy, tak beru kočárek s sebou, Tomika si ze zacatku stridame s manzou, pak ho vetsinou dame do kočárku, hodim pres korbu plinku a spinka nebo mam takovou podlozku z fusaku, tu dam normálně na stul a na tu ho polozim, jo a pak mám ještě super věc :wink: - brácha na můj navrh koupil malymu super hrazdicku od Taf Toys - dá se pripnout na cokoliv - i na kocarek a Tomik je jak doma - pinka si do hracek a je v klidu!

Kaa, tchyne je hustá!!!!! U nás naštěstí všichni chtěli napsat co mají koupit, prave aby nedostal nejaký cinsky plysaky :frowning2:(( a ze dá dárek jen pritelovi - já bych ji klepla, je to fakt k.....

A Kat, vidis, ani jsem nevedela, jak to delame dobre, ze jsme se rozhodli Tomika vsude vlacet :grinning:
28. pro 2009 v 19:26  • Odpověz
kat jsi moc hodna, fakt diky! Do brany obcas zajdu, ale i kdyz to tam vyzkousim, tak hned nepoznam, jestli se ji tam libi nebo ne, ale zkusit to muzu. Tebe nebudu o ergo obirat, budes rada, ze budes mit prcka v cem nosit. A co satek, ten uz balis?
kaa my jsme prave hledali co nejvetsi korbu a proto vyhrala cortina. quinni se mi zda hodne maly :frowning2: a quinni nema nanoznik?! to me teda prekvapuje.
kaa tchyne je fakt sila, myslim, ze ten odjistenej granat nebyl fakt od veci. Tomu rikam bezpecna hracka, takovi plysaci od tamanu. Radsi je nekde hluboko schovej at se Kubikovi nedostanou do ruky.
misko a kolik jsi pribrala? Ja 16kg a porad se me drzi 4 kg a ne a ne jit dolu :( Ale ja kojim, takze pro me je to jednodussi jak pro vas holky. Ale i tak jsem myslela, ze to pujde rychleji.
misko tak si uzij hory a pak poreferuj jak jste to technicky zvladli! Hlavne at tam neni moc rachot, at vam maly spi. Ja uz se desim ted jak budou na Silvestra strilet cely den petardy a mala z toho bude na nervy a nebude spat :(
28. pro 2009 ve 20:09  • Odpověz
Holky, mě teda šátek dost zklamal. Jsem si myslela, že bude jednodušší tam prcka umístit. Povedlo se nám to jen párkrát když byl malinkej. Teď naše pokusy končí totálně naštvaným Tomáškem a vytočenou maminkou :sweat_smile:

Kočár máme stejný jako Mariv. Vybírali jsme co největší korbu a taky aby šel dobře složit a vešel se nám do auta. Myslím, že zimu v něm určitě přečkáme. :slight_smile:

Já už jsem na svých kilem před těhu, ale břuch mám pořád vytahanej. Měla bych cvičit, jenže já a cvičení, to je boj :unamused: Ale já jsem nechala už v porodnici 10 kilo. Byla jsem hodně nateklá, kdybych byla těhu v zimě, tak bych asi chodila bosá.
28. pro 2009 ve 20:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.