• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
autor
Holky, tak prý ty společný daně jsou, jdu ještě hledat
5. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
Asi jo, ale ne ta klasika. Minulý rok je manželovi dělali v práci. Není to ale tolik, kolik bylo.
5. led 2010 ve 13:17  • Odpověz
Sasi, Tomasek se při pretaceni taky prohyba, to se nesmi? To jsem nevedela, ale jak by se jinak měl pretocit?

Bobi, raději se na to zeptej, ale něco s tím určitě delali, tak si to raději over
5. led 2010 ve 13:47  • Odpověz
Ahoj, Bobi- přítel se na daně ptal přímo na mzdovce v práci a baby mu řekly, že už to není, jinak bychom se kvůli tomu vzali, ať nám přibude nějaká korunka do rozpočtu.

Já jdu na socku ve čtvrtek, tak jsem zvědavá jak schopné jsou ty paní. Snad to vyřídím v pohodě.

Holky, my včera byli na té druhé hexe, celý den byl Kuba super, večer krásně usnul, ale kolem desáté měl teplotu, a od dvanácti se co hodinu budil :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Vstával v osm, pak jsme se přesunuli do obýváku, malý si potichu hrál a nechal mě dospat. Pak jsem ho uspávala a kráva sousedka začala zvonit jak na lesy, chtěla odečet vody. Tak jsem jí sprdla, a šla jsem znova uspávat, zabral mi na 20min a pak 15 min v kuse plakal. Ted už zas chrupe, doufám, že se vyspí do růžova.
5. led 2010 ve 13:59  • Odpověz
ahojky,
tak jsme byli na rehábce s Dandou a musíme cvičit. Dává jen jednu ručičku před sebe když pase, tak máme jeden cvik i na tu druhou.
jankaj- já taky přikrmuju, jen je mi líto, že on nechce protože já mlíko mám. Dneska jsem mu dala pusu a on začne sát , že by mi snad vytáhl mandle a když ho dám k prsu, tak se kroutí dává hlavu na stranu a nevezme si nic. No opravdu se v tom nevyznám.

Dnes jsem volala dr. jak to bude s tím očkováním a nic mi zatím neřekli. Prý to musí ještě nastudovat.

Zazit- já na tom budu jak ty jsem sice druhomatka, ale já jsem Ivušky zoubky ani nepostřehla. :grinning:
Dr. mi ale říkala, že kdyby náhodou, tak se mám vyprdnout na gely a dát jí třeba panadol.
Holky vám se děti už všem přetáčí? To malej bude asi fakt línej, protože u nás stále nic. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. led 2010 ve 14:00  • Odpověz
Jankaj- my taky máme ještě zásoby plínek 4-9kg (mám 5xpampers, a 1xhuggies), tak doufám, že to využiju. Ale asi jo, zatím má prcek 6,4 kg, tak to má ještě nějakou rezervu.

Romčo- to je na prd s tím cvičkem i s tím prevenarem. Já jsem zvědavá jak ten příští týden pořídím.
Romi a třeba tvoje odstříkané mlíko ti ani přes flašku nechce?
Mi ale dr říkala, že se může stát, že MM nebude chtít, ptž UM je chutnější.

Zazit- proč měníte dr? Kvůli toho stěhování?
5. led 2010 ve 14:05  • Odpověz
Um je trochu sladší...pro nás dospělé nepostřehnutelné, pže jsme otupělý, ale děti to poznaj:frowning2: proto se říká, že stačí jednou flaša a už prso nechtějí... :frowning2:
Romco, mně se přetočí, ale jen tak jednou z deseti, jinak do něj musím trošku šťouchnout:grinning:
5. led 2010 ve 14:22  • Odpověz
romco nase mala se taky jeste nepretaci, sice uz se snazi, ale zavazi ji tam spodni ruka :slight_smile:
bobi a nepletes si to se slevou na dani na dite a na manzelku? To spolecny zdaneni bylo myslim naposled za rok 07 nebo 08. Je to skoda, pac nejakou kacku by to hodilo, ale co nadelame. Materskou nam skrouhli, spolecny zdaneni neni a za chvili nam urco skrouhnou i rodicak.
kaa a po te prvni hexe jste meli nejakou reakci nebo ne? My jdeme v pondeli. Zitra valime na kycle, tak se modlim, at uz to ma dobry.
5. led 2010 ve 14:23  • Odpověz
no já se snažím malou uspat celý den.Máme to těžký, když už zabere, tak ji musím budit na cvičení.

romco buď v klidu naše rehabilitační nám říkala, že se ještě nemá přetáčet, že je dobře, když si počká, ale jak to řekla, tak se malá začala přetáčet.
zazit mají pracovat bříškem, břišními svaly. Mají skrčit nohy a přetočit, nezaklánět na boku hlavu, ta naše Máda to dělá a dost, sleduje hračky :slight_smile: .
5. led 2010 ve 14:30  • Odpověz
holky, já teda nechci rejpat, ale nemyslíte, že ty dětí vědí, co dělají? Já bych nic nedělala násilím, že bych ho nutila sedět a tak, ale pokud ho nechám na dece na zemi a on se sám snaží něco udělat, byť teda zaklonit hlavu, nemyslím si, že to je špatně...
Brala bych ty mudry s rezervou:slight_smile: Honzík si do toho stejně nenechá kecat:grinning:

My kyčle dobrý, ale nemáe jadýrka, takže až za měsíc znova:frowning2: A druhá hexa kolem 17.ho, tak jsem taky zvědavá... A ještě ten pneumokok, uff, chůďátko moje malý.-)
5. led 2010 ve 14:44  • Odpověz
Z jiné diskuze...

Doporučuj vřele:
http://www.chatajizerka.cz/Chata_Jizerka/Vitejte.html

Jizerky, úplně nahořek, krásné místo v létě, na podzim, i v zimě, ocení zejména věžkaři, i když vleky jsou v dosahu.
Strávili jsme tam teď s rodinou Vánoce - 23. - 26-12. a bylo to žůžo. Nevejdeme se už k nikomu domů, tak jsme zkusili někam odjet a dopadlo to výborně.
13 dospělých, 3 děti (11m, 7 a 11 let), kocou, yokrshire a labradorka.
Na místě čisto, pokoje útulné, sociálky čisté, i když společné - ale jako rodině nám to nevadilo. Pokoje v patře, dole místnost restaurace -tj společné prostory.
Roubenka, ale nová okna, teplíčko.

Domluva s provozní výborná, obsluha (kuchař a 1 slečna servírka a zár. "pro všechno") příjemná, ochotná, milá.
Ceny velmi rozumná.
5. led 2010 ve 14:55  • Odpověz
když na něco narazíte, šup sem s tím:wink:
katwind- já mám pocit, že se to dneska fakt moc sleduje. třeba vy nebalíte a já balit měla a to má malej hydnost perfektní a jadýrka jen v náznaku a nebyli mu ani ještě 3 měsíce. Prostě nebalím si myslím, že jadýrka budou i bez balení :grinning:

Já bych to um mlíko vůbec nedalA KDYBY PŘIBÍRAL, ale on přibral za 8 dní 40g. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. led 2010 ve 14:56  • Odpověz
kat Jizeky jsou vcelku dobry na kocarky. My jsme byli v lete na rozhrani Jizerek a Krusnych hor (skoro u tebe :slight_smile: ) Byli jsme v Hornim Polubnym u Korenova a byly tam pekny asfaltky v prirode, pro kocarky jak delany. Ubytko taky nadherny, nahore pokoje dole super vybavena kuchyn a spol. mistnost, akorat ty pokoje tam byly jen 4, coz nam asi nepostaci :slight_smile: Myslim, ze sehnat neco dostatecne velkyho pro nas bude problem :slight_smile: Taky jsem premyslela o pohranici, treba Novohradsky hory, Sumava, je tam v lesich spousta peknych asfaltek, kde se da dobre jezdit s kocarkem.
5. led 2010 v 16:02  • Odpověz
tak jsem koukala na ten penzion, neni spatny. Je to kousek od toho kde jsme byli v lete :slight_smile:
5. led 2010 v 16:05  • Odpověz
Mariv- po té první hexe měl tu samou reakci, taky byl protiva a hrozně uplakaný, ale to bude zas dobré.

Kat- já si tež myslím, že se všechno moc sleduje,jak se koulí, přetáčí, co jí. Ale prvomatka je tak vyplašená, že udělá, co se řekne. Já už se snažím bojovat, naštěstí s dr se dá domluvit. A ještě jsem četla od nějaké dr, už nevím ale kde to bylo :frowning2:, že nějlepší je pro dítě nechat ho na dece, ať si dělá co chce (samozřejmě nenechat ho a jít na kafe :wink:) .
5. led 2010 v 16:11  • Odpověz
Ta Jizerka je pěkná, akorát mně docela vadí to společné soc. zařízení, my jsme takové citlivky, máme rádi svoje, ale ten Skleničkov je pěkný.Příteli je to vcelku jedno, kam pojedem, akorát mi říkal- řekni den předem :grinning: .
5. led 2010 v 16:36  • Odpověz
Romčo- co se týče přibírání, tak to um taky není výhra, za dva měsíce mi přibral 1kg. :unamused:
5. led 2010 v 16:37  • Odpověz
Tak jsem dopadla, tak jak jsem si myslela. Nejsme naočkovaní, malá má strašně špatnou reakci na TBC, znovu to museli propíchávat a mačkat hnis, máme přijít za 14 dní a pak se uvidí. Snad taky stihnem pneumokoka.

Nelekejte se, já jsem psala jen to co by malí neměli, ale neznamená to, že se hroutím nebo ji opravuju. Mám ji doma právě na dece a ať si dělá co chce. A pokud se neotáčí nebo naopak otáčí tak je obojí dobře. Trápit mě to bude až v 1. roce, to už by měly být děti na tom vývojově stejně.
A jak psala mariv s těma kyčlema, my měli 1b a neměli žádné balení a někdo z vás měl taky tam a měl..

Opět jsme cvalíček, za 14 dní jsme přibyli na váze 400g! už máme 6, 36 a 62 cm.

Jizerky se mi taky líbí, soc. zařízení společné by mě asi taky vadilo. Nemůžu č....at, když mě někdo slyší :grinning:
5. led 2010 v 17:12  • Odpověz
Tak Tomík se taky nepřetáčí. Párkrát se přetočil z bříška na záda, ale to spíš nechtěně a obráceně vůbec. A v lehátku se taky zvedá.

S tím ubytováním jsem na tom jako kaa, taky bych radši soc. zařízení každý zvlášť. Ale když se vybere něco kde je to společný, tak pojedu taky. :slight_smile: A na jak dlouho to plánujete? Myslíte že seženem ubytko na víkend nebo chcete na dýl?

S kojením to dneska dělám tak, že nakojím, zvážím, odstříkám a frknu mu to ve flašce. Já nevím jestli mu to třeba blbě teče. Kojení a odstříkání dá dohromady tak kolem těch 150, ale on si vytáhne max 100. A večer mu dám zase tu Bebu. Máme HA a je tam napsaný, že je nahořklá, tak snad ji nebude mít radši než mlíko.

Mariv nebyl tam vůbec nikdo, jen ta blbá baba za přepážkou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mě nenapadlo se jí zeptat, jak je možný, že jinde to ví a ona ne. Holky, tak pak dejte vědět, jestli vám to vyplnili. Myslím, že Zazit to tady psala, že tam musí být oba dva ty roky. Ona mě tam chtěla napsat jen rok 2009 a když jsem řekla, že mě s tím vrátí zpátky tak mě řekla - no, to máte pravdu. :unamused:
5. led 2010 v 17:19  • Odpověz
Jankaj- podle mně by to měly ty baby vědět, jaké budeš mít v lednu peníze, přece se to dělá podle tabulek a ne podle toho, jak se kdo komu líbí.

Sas- já můžu č....at, ale nemůžu k...at :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 18:07  • Odpověz
Jo, jo, Kaa dr měníme kvůli stehovani, jdeme v podstatě úplne na druhou stranu Prahy - z desítky na petku, nemohli by jsme jezdit k ty, co teď chodime, počítám, ze by jsme jezdili min dvacet km a po jižní spojce, která porad stoji, jak je ucpana, takže by to bylo trochu neprakticky, takhle ho budeme mít 300m od domu a budu moct chodit pesky, dobry je, ze to je relativne blízko i od našich a nemusím hledat nějakýho mezidoktora a zacneme rovnou u toho novyho!!
My jdeme na kontrolu v patek, jsem zvedava, kolik Tomasek pribral, byli jsme tam pred mesicem, tipuju, ze tak kilicko to zas bude, a jinak jsme najeli na oblecky vel. 80, je to s nim fakt maso!

Holky, uzivejte si, ze se vam detatka jeste nepretacej, Tomik se ted uplne silenej, toci se furt, musim na nej davat bacha - ze zadicek na brisko je to jeste bezpecny, ale z briska na zádicka ho musim "brzdit" - to neumí brzdit a je to rychlovka a bouchnul by se pekne do hlavicky - na posteli je to ok, ale na hrací dece se už nekolikrat pretocil až z ni - na parkety, no je to maso, už ho nemůžu nikde nechat bez dozoru, děsně ho to baví, protože už ma pocit, ze se někam dostane, ne ze jen lezi, takže už nevydrží ani chvíli ležet v klidu - porad zvedá nozicky nahoru a točí se - všeho se chytá a přitahuje se k tomu, no aktivita silena :grinning:, s laskou vzpominam na "lezici" miminko :grinning:

zoubky dneska docela dobry - koupila jsem ty bio gely a olejicek, co mi nasla Kat (DIK!), ten prstovej kartacek a chladici kousatko - dasne masirujeme tim prstovym kartackem a gelikem nebo olejem a nebo hryze nachlazeny kousatko a nerve, tak snad to bude ok
5. led 2010 v 19:40  • Odpověz
No, však jestli vám to všem potvrdí, tak tam naběhnu znova a nenechám se odbýt.

Mariv jak tam pojedu, tak dám vědět a slezem se. :slight_smile:
5. led 2010 v 19:42  • Odpověz
No Zazit, tak to je jasné, přeci byste tak blbě nejezdili k dr.

Zazit- to jako by Tomášek vážil kolem 9kg nebo jsem to spletla? A oblečky 80???Ty joo, ten ti roste, já jsem Kubovi teď 80 objednávala na jaro, no snad to bude mít dobré.
5. led 2010 ve 20:46  • Odpověz
Ahoj holky, můžete mi říct, jak jste dokázaly, aby vám kojený mimi vzalo do pusy flašku a PILO??????
Už jsem na pokraji sil s kojením, od včerejška pořád řvu, protože malá pije čím dál míň, levý prso odmítá celej den. Co vypije, vyblije. Dneska 10 poblitých bodýček, ale fakt poblitých, žádný ublinknutí.
Nutriton na zahuštění mlíka do ní dostanu,ale než se vrátím z kuchyně, vyblije ho a pak samozřejmě i následně vypitý mlíko ode mě. Zoufalá jsem dnes volala příteli,aby okamžitě zajel do lékárny a přivezl nějaký UM,
přivezl Nutrilon 1 AR, tak jsem připravila mlíčko no a malá měla z tý flašky psotník - zkoušela jsem Avent i NUK, obojí na nic, nevezme to do pusy. Potřebovala bych přikrmit, aby přibírala, Droběna naše - ale jak to do ní dostat???? poradíte nějakej fígl? Nebo vám dětičky vzaly flašku bez "keců"???
5. led 2010 ve 20:52  • Odpověz
Holky, tady je i sekce "kam s dětmi" , jen jsem to tak proletěla, až budu mít víc času, kouknu na to, jen jsem našla v Krkonoších nějaký hotel Bára na Benecku.
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=116929&vGroupOffset=0
http://www.hory.cz/hotel/hotel-bara/

A nebo pojeďme na jižní Moravu do sklípku, chlapi budou vozit a my pomlouvat u vínka. Sice nepiju, ale sklípkové bych si dala, a hlavně ty dobrůtky k tomu :grinning:
5. led 2010 ve 20:56  • Odpověz
zazit malej je teda peknej divoch! ale sikula! A 80 oblecky?! My mame jeste nejaky 62 :slight_smile:
jankaj tak fajn, dej vedet a snad to vyjde.
verusko ty si teda uzivas :frowning2: Tak se drz holka, snad to bude lepsi. A nechces zkusit strikacku? My tak dokrmovali malou v porodnici a bylo to v pohode. Strci se ji to pusinky ten hrot strikacky a pomalu se stlaci pist, nekdy to mimi vypije i bez stlaceni. Hodim do alba fotku jak manza krmil, pro predstavu. Tak drzim pesti!!!
kaa sklipek je fajn napad :slight_smile: Mam znamyho co ma sklep, jezdime tam kazdy rok na firemni vecirek. Ubytko ma taky, ale jen pro par lidi a ne pro takovou bandu :slight_smile: Akorat kojici maminy by byly v nevyhode :slight_smile:
5. led 2010 ve 21:26  • Odpověz
Verusko, dcerka mi tenkrát vzala jen dudlíka od chicco, který byl u odsávačky, vypadá jako prs. Velký dvorec a bradavka. byl super. Pak jsem četla v časáku o dudlíku FARLIN. To prý může "kojit" i tatínek. je s minimálním průtokem 1 kapka za 2 sekundy. Je to ww.i-tatinek.cz
Jinak Petřík mi normální dudlík na flašce taky nevzal.
5. led 2010 ve 21:31  • Odpověz
verusko, mně honza taky nechce flašku, takže kdxž je nutno (jdu do hospody), dávám alternativně lžičkou, je super, ale je drahá, takže kdybys chtěla, půjčím na vyzkoušení, abys ji zbytečně nekupovala, chceš? Když písneš adresu (raději sms, tady to nějak často nefunguje), hned ráno pošlu, jen se to vyvaří, je to celý z gumy a plastu.
Chceš? Klidně písni.
Je to tahle: http://www.medela.cz/produkty/softcup.php
5. led 2010 ve 21:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.