• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
5. led 2010 ve 21:32  • Odpověz
zaz, tyjo, vy jste extrémně šikovní a extrémně velcí!!! :grinning:
5. led 2010 ve 21:33  • Odpověz
Veru- já bojuju, prostě jsem mu tu flašku narvala do tlamky a on mi ji vyhazoval jazykem, chvilku si hrál, já jsem ho nechala, ale fut jsem mu to přidržovala v pusině a pak se přicucl a nebo zkus malé strčit prst do pusiny, jak začne sát, nenápadně to vyměň za dudl, používám Avent a vždycky se mi podařilo ho nakrmit.

A nebo budeš muset přes stříkačku a nebo se dá kelímkem, který je pružný. Dáš tam trošku mlíčka, stěny zmáčkneš co nejvíc palcem a ukazováčkem k sobě a dáš miminku jakoby pít.
Při nejhorším je ještě suplementor od Medely, to si přilepíš k bradavce a mimi ti pije- MM i UM
http://www.lekarna.cz/medela-suplementor-doplnkovy-system-ke-kojeni/#utm_source=zbozi.cz&utm_medium=xml-ppc
A ještě mně napadlo normální lžičkou a prostě po trošičkách dávat.

Veru-drž se :frowning2: , bude líp :wink:
5. led 2010 ve 21:33  • Odpověz
veruska- to je mi líto. U nás to taky stojí za....... :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Malej tahá když mu dám hubana nebo nastavím tvář, ale kozu nechce. A lahvičku mu dávám , ale je to taky bída. Zrovna dnes než šel spinkat, tak dostal 120 ml. Vysos20 a pak jsem musela asi 10 minut čekat. Potom se rozhodl a dal si ještě 40ml a zbyvyjících 60 ml jsem vylila. Raději bych zašla k dr. když tak zvrací a nepapá. Já tedy stříkačkou neumím. zkoušela jsem to a nejde mi to.
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. led 2010 ve 21:34  • Odpověz
Holky, mi se to nějak pozdě zobrazuje, tak kukám, že už jste napsaly vše :slight_smile:

Mariv- kojo nekojo, aspoň budou děti spinkat jak andílci :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
( se přiznám, že to mně nenapadlo :unamused: , sorrrrrrrry)
5. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
ale jinak bych s etaky asi pradila i s mudrou, přeci jen kvůli hydrataci...hlady neumřou, ale u těch malých dětí je blbý, že jak jsou hodně z vody, tak se snadno dehydrují:frowning2:
5. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
Jdu chrupat, dobrooou, doufám, že dneska nebude tak časté buzení :frowning2:
5. led 2010 ve 21:39  • Odpověz
to já taky doufám, že se dnes vyspím. Poslední dvě noci to stálo za ..... :grinning:
5. led 2010 ve 21:41  • Odpověz
Verusko, my na flasky sli nejdriv pres strikacku - jak pise mariv, pak jsme presli na flasku a bylo to, ty flasky jako prso dela taky Tommee Tippee, jmenuje se to Back to nature

kaa, 9 kilo snad ne :slight_smile:, na 3mesicni kontrole jsme meli 7,2 kg, tak snad to ted bude "jen" osum kilicek a ta 80 je nam vetsi, ale 74 je mala - bodycka 74 jsou mu v tele volny, ale na dylku kratky, ze mu delaj vystrih a skrti ho, tak jsem nasadila 80tku
5. led 2010 ve 21:45  • Odpověz
Juju, tak me se to taky nejak divne zobrazuje! Videla jsem toho daleko min!
5. led 2010 ve 21:47  • Odpověz
Tak koukám, že s kojením nebojuju jen já :frowning2: Je to blbý, ale doufám, že ho budu přikrmovat a nepřestanu kojit úplně. A blije taky dost, ale tak jak Lucinka asi ne. Flašku vzal bez problémů, ale někdy ji nechce a někdy se přicucne hned. Máme Avent. Já jsem si tak vydedukovala, že když ji nechce, tak nemá hlad. V porodce jsme taky přikrmovali přes stříkačku.

Jooo, Jižní Morava by byla taky super :slight_smile: To bysme měli kousek :slight_smile:

Holky nemůže mimouše pálit žáha? Tomík večer několikrát ubliknul a vždycky začal hned plakat :cry:
5. led 2010 ve 22:28  • Odpověz
Verusko, ještě mě doktorka říkala nějakou Bebu na zahuštění, ale teď nevím co přesně to bylo, něco rýžovýho. Jdu se kouknout, jestli nemám leták.
5. led 2010 ve 22:30  • Odpověz
Tak kecám. Není to Beba, ale Nestlé. Nemléčná rýžová kaše. Říkala mě doktorka, že se to má dát před kojením. Rozmíchat trošku v mlíku, dát mimoušovi a kojit až pak.
5. led 2010 ve 22:36  • Odpověz
autor
Mariv, to víš že jsem to posírkala.
není to společný zdanění, ale úleva na manželku a děti. Ale i tak to hodí kačku navíc a to se počítá :wink:
5. led 2010 ve 23:15  • Odpověz
autor
Zazit a nebude Tomík trochu aktivista po mamince?

Dočítám a reaguju opožděně na vše :wink: Kor dneska, to pak písnu
5. led 2010 ve 23:27  • Odpověz
autor
Jinak 80 číslo je fakt mazec. To měl Davídek snad až na 10 měsících :grinning:
5. led 2010 ve 23:29  • Odpověz
autor
Kaa, já se zeptám panímámy, protože se mi zdá, že ta Baruna v Krkonoších patří k jejich podniku a ona byla léta v odborech a možná by se dalo něco domluvit
5. led 2010 ve 23:33  • Odpověz
autor
No a já šla zase jednou mezi lidi a byla jsem za idiota.
Musela jsem naklusat pro UM do Alberta a ještě nějaký další voloviny.
Na účtě jsem měla 6 stovek zůstatek, tak jsem si říkala, že to mi na rohlíky a Sunar stačí. Hovenzííí. Jsem se rozjela nějak víc. K tomu se vrátim. Dala jsem věci na pás a když to všechno projela, tak jsem si všimla, že jsem si hodila granule pro psa pod kočár, tak jí to hlásim a paní byla velice milá. Povídá, že by si mě odchytili bodygardi a já jí na to, že by to byl teda mega trapas. Prý nebyl, ale ona by dostala pojeb, že mě neuhlídala. Tak mi to domarkovala a pak se mi koukla na kočár a říká, jestli ty koblihy budu taky platit. No ostuda se mnou mlátila. Vypadalo to, že je fakt chci sežrat bez zacálování.
Pak na mě vyblila, že to vše je za 701 korun. A to mě polilo horko, protože jsem věděla, že tolik nemám. Už jsem se viděla jak lítám po krámu a vracim zpátky jogurty. No samo, že karta ukazovala, že je vyždímaná a nedá víc jak pětičento. No zachránilo mě, že teď se dá nákup platit jak kartou tak i částí v hotovosti a to jsem měla v peněžence poslední 2 stovečky ušmudlaný.
Hodilo mi to přesně tolik, kolik jsem potřebovala. Ale jako lepíky u zadku byly parádní.

normálně jsem byla tak roztresovaná, že jsem jí na plnou hubu místo omluvy řekla, že jsem debil a že jsem neměla vylejzat asi dneska vůbec ven :sweat_smile:
5. led 2010 ve 23:51  • Odpověz
autor
Verusko, mě se strašně líbí, jak malý říkáš Droběna
Držim palce, aby bylo vše v normálu
A co Terka?

Zlatíčka jdu chrápat. Stejně už všechny lámete špačky a já si tu krásně prudim sama. Tak čágos
5. led 2010 ve 23:53  • Odpověz
autor
No Zazit, jsi mě překvapila, že jsi už nepsala v 6 ráno :grinning:
6. led 2010 v 07:23  • Odpověz
bobi bereš mi slova z úst. Jsem si zapla koníka a vidím, že někdo píše, tak sem si v duchu říkala jo zazit, to je raní ptáče.

Jinak jste teda trpělivý, já včera na koníka ji neměla, taky se mi to tak děsně načítalo, tak jsem to vzdala.

80? To nebudem mít ani v roce :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Jinak mám úplně nové dítě. Tak jak dřív spala ,už nespí a furt tak nějak natahuje nebo piští. Za noc vstávám tak 4x, no mazec, kde mám spavé dítě? Přes den taky nenaspí, tak sakra co dělá? A to ji má unavovat to cvičení, no kdeže.
6. led 2010 v 07:37  • Odpověz
Holky, jste super, DĚKUJU ZA RADY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No a jak to u nás vypadá??? Večer vypila malá 120 a po koupání 70, takže mlíkárna něco vyrobila, ale nic moc.
Tak jsem se rozhodla, že při každým "kníknutí" v noci, kdy jí dáme dudlík a pokračuje ve spánku, jí dám jinej dudlík. A taky jo. V 11 večer první probuzení, potmě(!) jsem ji vytáhla z postýlky, no myslela jsem,že mě sežere!!
Úžasný kojení, bez řvaní,kroucení, atd.- po 10 min. hotov, krknout a do postýlky- spala okamžitě. To samý jsem zopakovala ve 2 ráno - malá se probudila pár minut před zazvoněním budíka a v 5 ráno to samý, přesná jako hodinky. Teď se vzbudila po půl osmý, dostala nášup a usínala, tak ještě spinká. Snad to vyřeší to noční kojení, aby nehubla a neměla hlad.
Pokud ne, zkusím tu stříkačku, popř. tu lžičku, o který psala Kat. Ty dudlíky od Aventu i od Nuku jsou ve tvaru bradavky a je to prostě umělý, tak to nechce. Od Nuku tam byla flaštička přímo u odsávačky, takže to je dělaný pro kojený děti a stejně to nevzala. Počítám dny, kdy malý bude aspoň těch 6 měsíců a nebudu už tak ve stresu(snad).
A řeknu vám, že nezávidím nikomu, kdo má dítě na flašce už od narození, protože mi včera připadalo,že se kuchyně změnila v chemickou laboratoř - vývařovnu.
Dneska jedeme po obědě na kontrolu s očičkem - doufám,že nebudou proplachovat znovu, hnis nemá, ale slzička se drží v očičku - má úzký kanálky, prý se to zlepší,až vyroste - tak snad. Předtím jí dělali tu sondáž, měla to srostlý, chudinka malá. To byl řev...
Pořád něco...
Bobi, Terka je na antidepresivech, ve škole se hodně zlepšila, nosí jedničky(8.tř.) nebo dvojky, chválí si jí učitelé. O vánocích byla ale pořád doma, bála se potkat drogovýho dealera, kterej je obviněnej a moje dcera a ještě jeden kluk(taky13 let) vypovídali na policii a čeká je svědectví u soudu - no a ten dealer jim vyhrožuje, popř. citově vydírá(že si kvůli tomu půjde sednout "natvrdo" apod.). A to mi policajti tvrdili, že je ve vazbě...no comment. Jinak chodíme na psychoterapie a na kontroly k psychiatričce. Stačí málo a je z ní hromádka neštěstí.
Tak asi tak. Díky za optání.
6. led 2010 v 08:44  • Odpověz
Bobisku, ty máš pořád super zážitky, koukám :grinning: - hlavně že to dobře dopadlo a nejsi za zlodějku :grinning: :grinning: :grinning:
Jankaj, malá vyblije i přípravek na zahuštění mlíka - je důsledná :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Večer už potom jen ublinkávala nebo slintala, takže to v ní zůstalo. Díkybohu. Kontrolovala jsem i počůraný plenky, aby nebyla dehydrovaná a dobrý.
6. led 2010 v 08:49  • Odpověz
Kat, díky za nabídku, pokud to jinak nepůjde, ozvu se :slight_smile:
6. led 2010 v 08:49  • Odpověz
holky, ja vas samozrejme pred sestou docetla :slight_smile:, jen jsem potrebovala jit varit a pect strudly - mame u nas dneska velkou "brigadu", tatka s brachou prijedou pomoct manzovi vyklizet sklep a odvazet harampadi na sbernej dvur, takze budou pekne vyhladly a tri 2metrovy chlapi toho fakt dost snedi, takze jsem udelala 4 sisky strudlu a horu masa a bojim se, ze to jeste bude malo :grinning:
6. led 2010 v 09:07  • Odpověz
veru, ono to s tema flastickama docela jde - clovek si zvykne na vsechno, samozrejme, ze kojo je tisickrat pohodlnejsi, ale i takhle se to da resit - na flasticky mam sterilizator (takovy parni hrnec veliky) a na ohrivani ohrivac lahvicek, pak jsem koupila jednu varnou konev jen na prevarovani koj vody, no a na ven mame termosku a takovej davkovac toho Nutrose od Aventu, docela jsem si uz zvykla, no nic jinyho mi stejne nezbylo :grinning:
6. led 2010 v 09:11  • Odpověz
a jsem rada, ze mas Terezku jakz takz v pohode, drzim moc palce at se to brzo srovna uplne!
6. led 2010 v 09:12  • Odpověz
kaa vsakja si taky neco malo dam, i kdyz kojim. To vis, ze bych si ve sklipku neco dala.
Holky a co takhle Vyscoina, ta je skoro pro vsechny na pul cesty a taky je tam hezky.
zazit rekni mi jak to delas, ze se ti chce vstavat tak brzy?! Kdyz kolikrat vidim, ze tu jsi uz od 5, tak nechapu. Ja kdyby me netahalo dite z postele, tak spim nonstop :slight_smile: Jeste nikdy se mi teda nestalo, ze bych vstala driv nez dite. Jinak dnesni noc jako u sasanky, na prd, vstavani po dvou hodkach, k ranu po hodine a v pul sedmy vstavacka. Jsem jak po fetum nechapu jak to kat muze vydrzet porad.
Tady snezi a snezi!
6. led 2010 v 09:31  • Odpověz
Holky napadlo me ubytko v Nasavrkach, meli jsme tam svatbu a byli tam ubytovnai. Je to tam super, nove zrekonstruovany pokoje s vlastnima socialkama, vybavena kuchynka, posezeni, klid, kousek odtud restaurace a supr cena. Ale je tam taky jen 6 pokoju.Ale byli bychom tam uplne sami. Musime se nejak zavazne domluvit kdo vsechno pojede, abychom vedeli, jak velky penzion hledat. Taky muj osobni nazor, neni dobry, kdyz je rovnouv objektu hospoda, pac tam byva vetsinou rachot, coz teda s detma nic moc.
http://www.nasavrky.cz/script/main.php?ac=stranka&id=66&menu=66http://www.nasavrky.cz/script/main.php?ac=stranka&id=66&menu=66
6. led 2010 v 09:49  • Odpověz
My dneska noc zase v klidu. On měl asi fakt hlad chudáček :frowning2: Vypustila jsem jedno kojení večer a dala mu Bebu a pak v jednu vysosnul 150 z jednoho prsa, tak doufám, že se blýská na lepší časy.

Sněží, ale to mělo na Vánoce. :angry:

Holky, a kolik nás tady vlastně je? Jakože kolik se nás sejde na srazu?
6. led 2010 v 09:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.