• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
autor
Čusik holky, taky máme dlouhána jako Zazit.
56 už odzvonilo dávno. Převážně nosí 62, ale má už i 66 nějakej kousek a fakt to na něm neplandá.
Dáda byl taky vždycky delší než ostatní miminka. Asi budu mít doma habany a přerostou mi jednou přes hlavu :grinning:
Davídek je nohatej. Už v porodnici měl chodidla jako pořádnej chlapák a když jsme chodili do zdejší školky jednou týdně na 2 hodinky, tak jsem se smála, jak ostatní dětičky mají takový ty maličký bačkůrky a náš Dádula lodě jako klaun.

A o botách ani nemluvit.
Jenom minulý týden mě mládě vyšel na litr.
Kecky z krámu jsem mu lofas dala na odstrkovadlo a prodřel je na ponožky. Měl je nový 2 dny.
Tak jsme jeli do Dajchmanu a tam si vybral Viktorky za 400 a k tomu bačkovy a 550 bylo v lojíčku.
A to má na tento podzim jenom ty jedny botky, takže musim pořídit ještě jedny na lítačku, nebo je taky rozdělá do týdne. Ach jo, já bych taky chtěla nový tenisky na kočárkování, ale musím se smířit se svojema větnamkama z loňska :fearful:

Tak já jdu aspoň umýt nádobí, protože volala mamka, že by se chtěla zastavit. Tak jsem jí nařídila koupit šlehačku a rovnou jí zvu na obídek. Dělám kotlety zapečený na bramborách politý šlehajdou. Kalorička jako sviňa, ale strašně moc dobrý.

Misce držím palečky, aby byli oba brzo doma a v pořádku. Je to děs mýt miminko marodný.

Zazit po 4 hodinách hladovec? Tomík je fakt borec. To naše love už přes den najelo na 2 hodinový krmení. Ale aspoň se to už ustálilo a neříká si jednou za 3 a jednou po hodině. Jinak už máme režim.
V noci je zlatej. Usíná kolem 8, pak se budí v půl 2 a v půl 5 na krmeníčko a pak po 7. Takhle to už funguje dýl, tak jsem happy, že má ten režim.

A usmíváme se. Bylo to v pondělí poprvé ráno cíleně. Kouknu do postýlky a řeknu mu dobré ránko a mladej na mě hodil takovýho Silvestra Staloneho, že jsem se málem roztála blahem.
Hodně začíná povídat a miluje kolotoč. To ho nestačíme natahovat, jinak když nehraje a Míša nemá pozorovací objekt, tak nás hlasitě upozorňuje.

No nic, já teda mažu makat a trochu to tu porovnat,aby si mamka neřekla, že jsem netáhlo. Páček kočky.
A ten kůň mi včera taky vůbec nešel, už jsem chytala nerva, že nemůžu podrbat a pročíst, když mi děti usnuly a já měla svojí kávičkovou pauzičku :grinning:
7. říj 2009 v 08:43  • Odpověz
JO TO cd jsem koupila v takovým levným obchodě za 100,- a jmenuje se Já jsem muzikant

dnes jsem totálně nevyspaná, začalo to v deset večer a skončilo před chvílí a teď to malá dohání a to máme jet ve 12 na výlet, to sice malá prospí, ale já si rozhodně neodpočinu, budu muset si zvykat, asi to tak už bude pořád že? když máme malé dítě. Jo jedem na Hostýn, šupnem do kasičky nějaký ten peníz, ať se nám dobře daří.
7. říj 2009 v 08:44  • Odpověz
Ahoj holky, včera mi nefungoval kůň,tak jsem to pak už nezkoušela. My furt bojujem s nemocemi, malá už je zdravá,ale malej je furt jakoby zahleněnej,ale z nosánku mu nic nejde. Ale co se nám stalo včera, no hrůza. Malej ležel v postýlce, koukala jsem na něj, povídala si s ním a pak jsem šla jen do kuchyně pro cosi a slyším hrozný řev z postýlky,ale fakt strašný. Lekla jsem se,že něco udělala Johanka,ale byla tam s manželem a u postýlky vůbec nebyla. Já vystřelila, malýho jsem vzala do ruk a furt řval,strašně nezadržitelně, přitom je to jinak skoro neplačící miminko. Když se trochu uklidnil,tak jsem si všimla,že má jakoby červené nateklé víčko a normálně plakal tak silně,že měl i slzičky, to u miminek nebývá,protože oni nepláčou většinou bolestí,ale spíš se rozčilují,takže slzy jim netečou. A on nechtěl pak vůbec otvírat očička, jsem měla hrozný strach,protože i ráno měl to víčko červený a nechtěl ho otevřít,tak jsme raději jeli k dr. a naštěstí vypadá dobře. Asi se ručičkou bouchl do očička,jak s nima furt mává.
No a já mám opar,takže si furt umývám ruce,abych to na malýho nepřenesla, vůbec se obličejem nedotýkám jeho hlavičky,ani žádné pusinky,nic. Už to chci mít pryč,ať se zas aspoň můžu přitulit ke svému broučkovi.

HOlky,my už máme 5,5 kg a nosíme 62 a některé i 68,ale ty mu trochu plandají,ale né moc a taky jak co, přijde mi,že každej výrobce to má jinak jeden má 68 tak velkou,že ještě nenosíme a druhej takovou ,že je akorát.
7. říj 2009 v 09:18  • Odpověz
Ahojky holky,
jéé to je prča tak mi v 8 týdnech jsme vyřadili velikost 48 a oblékáme 50 a 56 pomaličku :grinning:
Já bych chtěla mít ještě nějakou tu chvilku mít doma to moje malinkatý, ležící a hodňunký miminko. :slight_smile:
Nechci aby vyrostla. :slight_smile:

U nás zpíváme dlouhé písničky, jako holka modrooká všechny 4 sloky, sluníčko sluníčko atd. :slight_smile:
7. říj 2009 v 11:24  • Odpověz
autor
Já zkoušim taky zpívat, ale malej to nějak přehlíží. Za to jsem superstar u Davídka. Ten to zbožňuje a furt říká ETĚ (ještě). Takže dávám přídavky jako je Pec nám spadla atd.

Kaa, dneska dorazilo CD. Odpol ho zkusim přehrát, teď nemůžu, protože oba chalani mi usnuli v obýváku a tak tu sedim tiše u PC a piju kafíčko. Jsi zlato největší. Dám vědět jak hraje.
Mockrát děkuji paní továrníková :grinning: :grinning:

Nám tu krásně svítí sluníčko, tak se těšim až odpoledne vysmahneme ven na procházku.

Jo holky, chtěla jsem se zeptat jak to máte se synáčkama. Kdy začnete přetahovat pinďu.
Já jsem u Dády čekala až někdy kolem roka a pak jsem začala. Ale u Míši neotálim. Čím dřív, tak tím líp. Pomaloučku ve vaničce,ani nebrečí, ani neví.
Dáda totiž chytil asi na 14 měsících zánět žaluda z toho,že jak mu ještě nešel přetáhnout, tak se mu i přes to dostal dovnitř ten mázek a podebral se. Pinďa mu natekl do obrovských rozměrů a bolelo ho to jako blázen. Musela jsem s nim na pohotovost a tam mu to přetáhla doktorka hned na ostro. Začala týct krev a ten hnis. No nic hezkýho. Já jsem ho pak celou noc držela v ruce, protože měl takový bolesti, že se mi propínal jako luk a já nevěděla co s nim.

Market, Peťa je fakticky cvrček. :slight_smile: :slight_smile:
7. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz
bobi, já abych ti pravdu řekla,tak s tím pinďou jsem úplně zoufalá jak to budu dělat. Ono se to totiž nedoporučuje dělat brzo,protože je tam právě nějaké vlákýnko,které když přetáhneš,tak ho strhneš a má tendenci zarůstat a tvořit srůsty. A zas u nepřetahování je riziko,které píšeš,ale nestává se to všem. Takže se asi poradím s doktorkou a nechám to na ní, důvěřuju jí,je velice dobrá,už s ní mám zkušenosti,protože mám u ní i Johanku a vždy nám dobře poradila v podstatě se vším.
7. říj 2009 ve 13:40  • Odpověz
hooolky, mne dr zakazala na kuzicku vubec sahat!! Nepretahovat az do jednoho roku veku! Docela ji duveruju, zatim vsechny rady super, tak nepretahujeme, vzdycky mu ptacka i kuliky opatrne omyju pri koupani a to je cely, tak snad se mu to nejak nezaniti! To si teda Dada ale zkusil, chudacek, to musela byt bolest jako svina :frowning2:, drobek malej!
Marketko, zavidim malou drobnou holcicku, ja si maly mimi vubec neuzila :frowning2:, mam rovnou macika a bude to cim dal vetsi :slight_smile:
a je naaaadherne, na rijen neuveritelne, sedim v triku s kratkym rukavem a pantoflich venku, Tomik chrni jak buk a je mi blaze :slight_smile:
7. říj 2009 v 15:25  • Odpověz
dotaz: čím mažete pusu (obličej) jen tak, třeba proti sluníčku a v zimě proti mrazu????
Nemáme žádné pupínky nic nás netrápí jen u nosu máme suchou kůži.
7. říj 2009 v 15:28  • Odpověz
marky, proti slunicku mam nejakej krem pro miminka, faktor 50, ale jak se to jmemuje se budu muset kouknout doma, a na zimu mam detsky krem od Sebamedu, ted nemazu nicim, ani telo, dr mi to doporucila a Tomasek ma vsude kuzicku jak malovanou :slight_smile:, mazu jen prdylku a to Bepanthenem, rybilkou nebo sudocremem, podle toho, co nahmatnu v kosicku nA prebalovaku
7. říj 2009 v 15:38  • Odpověz
tak marky, ten krem s uv filtrem pro deti se jmenuje Daylong kids 50
7. říj 2009 v 16:18  • Odpověz
holky, mam dotaz - prijde mi, ze Tomasek staci jednu nozicku - nevim jak dobre to popsat - proste kdyz mu koukam na nozicky, tak jedno chodidlo ma jakz takz rovne a to druhy mi prijde, ze ma takovy stoceny vic ke strane a ted nevim jestli to je jak byli v brisku skrceny a samo se to narovna casem nebo jestli mu s tim nejak cvicit - maji vasi prcci ty nohy rovne ?
7. říj 2009 v 16:24  • Odpověz
teda holky, tady mrtvo, mrtvo :slight_smile:, to detatka tak zlobi :slight_smile:, jdu dneska na kontrolu po sestinedeli - teda po sestinedeli - dneska mi presne 6ti nedeli konci :slight_smile: a jdu 2x - nejdriv musim do porodnice ke svemu porodnikovi a pak jsem jeste volala svoji normalni gyndarce a k ty musim taky :(, ale az 19/10, teda moc nechapu proc musim jit dvakrat, ale kdyz po mne tak touzi, tak se ji pojedu ukazat a stejne ji chci ukazat Tomaska, tak to vezmu jednim vrzem :slight_smile:
jsem zvedava, co mi dneska dr rekne - jizvu mam peknou, ale mam nad ni porad docela citelny otok a hlavne me to nad ni pekne boli - mam tu cast jako by uplne znecitlivelou, ztvrdlou, asi jak porad taham prcka a on je tezkej, trochu se bojim, ze mi vynada, no ale co mam jako asi delat - pozvat si domu jerab, aby mi zvedal Tomaska ? :grinning: , no nic, jdu si vymydlit frndu :slight_smile:, kdyz uz si zas musim ukazovat :slight_smile:, to mi teda taky nechybelo :slight_smile:, jo a jinak u mne furt cyklus nikde a to nekojim, jsem zvedava, kdy mi to nabehne
8. říj 2009 v 07:36  • Odpověz
zazit, s tou nožičkou jsem si ničeho takovýho na malým nevšimla. Ale jestli máš obavy,tak se zeptej ortopeda,až půjdeš s Tomáškem na kyčlíky, myslím,že v šesti týdnech se jde,takže půjdeš tento týden? Normálně se ho zeptej a on ti řekne, kdyby byl probém,tak to stejně bude řešit ortoped. Jinak držím pěsti ať přežiješ kontrolu po šestinedělí a cyklus naběhne , neboj :slight_smile: .
8. říj 2009 v 09:06  • Odpověz
Holky, Misku dnes odpol pustí, tak pak přijde povykládat co bylo a malý je ok, akorát ho má sledovat a ještě nám přijde povykládat o Prevenaru, že prý ten dětský dr. není jeho zastáncem, tak uvidíme.

A dneska jse odpálkovala tchýni, psala mi smsku, kdy může zítra přijít vozit(chápete? přímo si napsala, kdy může přijít???). Tak jsem jí napsala, že ho ještě nikomu nedám. No a až přijde přítel z práce, tak bude rošambo, beztak už si stěžovala.

Bobisku, cedlo už jsem poslala, tak prosím jen napiš, že to došlo. By mně naštvalo, kdyby se ztratilo.
8. říj 2009 v 10:04  • Odpověz
Bobi- teď jsem to konečně dočetla a koukám ž ecd už máš, tak super.

Zazit- ty nožičky by se měly samy spravit, ale jak psala Barča, pak se zeptej svého ortopeda.

Kůžičku taky nepřetahujeme, zatím nemáme na to šahat.

Barco- malý se zas strašně bouchá do hlavičky, jak máchá ručičkama. Asi mu s tím nic neudělám, to by musel být furt svázaný :frowning2:

A s velikostí oblečení jsme na tom tak, že nosíme i velikost 0měsíců i 68 :grinning: . To by mě zajímalo, jak to číslují. Asi od oka :grinning:
8. říj 2009 v 10:15  • Odpověz
Holky, měly jste někdo epidurál? Zajímalo by mně , jestli u toho kontrakce bolí nebo vůbec nebolí?? Mi říkala sestřička, že to bude bolet aj tak, ale trošku míň, ale už mi to nestihli dát.
8. říj 2009 v 10:18  • Odpověz
kaa, já měla epidurál u prvního porodu, sice mi ho dali až hodinu před kleštěma, když už jsem nejhorší utrpení měla za sebou,ale ulevilo se mi, i když už jsem vysílením padala na zem. Při epidurálu cítíš kontrakce,ale necítíš bolest, jsou to jakoby takové silné tlaky,ale nebolí.

A náš Honzík se taky bouchá do hlavičky, máchá nemožně rukama na všechny strany.
Ale už jsem si všimla dalšího pokroku, nejen,že sleduje hračky,ale taky na ně chce sáhnout, snaží se a je to strašně roztomilé,jak mu to ještě nejde :grinning: .
8. říj 2009 v 10:55  • Odpověz
Barčo- dík, já jen kdybych chtěla nááááhodou či omylem :grinning: druhé dítě, tak ať vím, že do toho můžu jít. Bez epi to bolelo jak prase. :slight_smile:

Kubík zatím pozoruje, včera jsme mu koupili hrazdičku na zem, tak koukal. Ale moc dlouho tam nevydrží. Tak budeme trénovat a přidávat po minutách :grinning:

Holky, to tak letí, já jsem včera skončila 6-ti nedělí. Za chvíli už to bude velký kluk :frowning2: . Musím ho naučit se mazlit, ať si ho vůbec užiju, teď mi zase spinká sám v lehátku, zlato moje :frowning2:
8. říj 2009 v 11:09  • Odpověz
Tak jsem po kontrole - prej vsechno v poradku, muzu cvicit i sexovat :slight_smile:, i kdyz to si teda nejak nedovedu predstavit!

S tema nozickama se zeptam - uz jsme na kyclickach jednou byli a nic nerikal dr, jdeme cca za 14 dni, tak mu to ukazu a zeptam se
8. říj 2009 v 11:21  • Odpověz
Zazit- tak to gratuluju, já si taky nedovedu představit sexovat :frowning2: (není čas, večer padám na ústa, a ani chuť), jsem zvědavá, co mi řekne dr., já jdu až 20.10., tak zatím mám výmluvu :grinning:
8. říj 2009 v 11:25  • Odpověz
ti docela zavidim :wink:, ze mas jeste do 20.rijna vymluvu, ja nemam chut ani trosicku, ale fakt vubec, spis z toho mam strach, nevim proc - mne dole fakt nic neboli - mela jsem cisare, tak co by me tam asi mohlo bolet, ale proste vuuuubec nechci, mam z toho uplne stres, za prve si pripadam desne anti pritazliva - hnusny vytahany pigmentovy bricho, povolenej zadek a i trochu prsa, no neco strasnyho, uz jsem nasla odvahu a podivala se na sebe naha do zrcadla a des, no, ale spis se asi podvedome bojim, ze bych mohla otehotnet a z toho me jima totalni hruza!!!! Ja si snad budu muset nechat napsat nejakou tu antikoncepci nakonec, protoze my min 3 roky dalsi mimi nechceme
8. říj 2009 v 11:56  • Odpověz
No Zazit- jenže mi to taky uteče, a ty vypadáš dobře, ale já vypadám hrozně, k tomu mám všechno co píšeš, zadek, břicho, prsa+ prdel+ kýty.Nejradši bych najela na dietku, ale zas nechci ztratit aspoň tu trošku mlíka, co mi ještě zbyla. Necítím se dobře ani psychicky, když mám někde vylézt, mám stres co oblíct, všechno mám malé, a do zrcadla nebo do výlohy se radši nedívám, abych se nešla schovat domů.
:grinning:
Nejlepší jsou stejně tepláky a výlet jen kolem baráku :grinning: :grinning: . V pondělí dojede kamarádka, kt. mě viděla někdy v půlce těhu, tak doufám že se nelekne
:grinning:
8. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz
Holky ja furt chodim v tehu vecech, do normalnich se zatim absolutne nevlezu a pres ty nality kozy se do nich nevlezu minimalne dalsiho pul roku.
Ja jsem taky mela epidural, ale bud nefungoval nebo si nedovedu ty kontrakce bez toho predstavit, pac to i s tim epiduralem bolelo jako prase. A pry ze je s epiduralem porod bezbolestny! A to jsem ani nedosla do finale, to si fakt neumim predstavit.
8. říj 2009 v 19:12  • Odpověz
hoj, nestiham... Jen reknu, ze ja rodila bez epiduralu a chci rodit takto znova, porod povazuju za docela ok, ten bych si zopakla klidne zitea znova, ale musel by mi nekdo rict, ze budu mit hodne miminko :slight_smile: ale porod bych chtela znova bez epi, muze s nim byt vic problemu nez bez nej:slight_smile:
8. říj 2009 ve 20:20  • Odpověz
a asi vas naseru, vaha- sice mi zbyvaji jeste 4 kila, ale oblecu skoro vsechno:slight_smile:
8. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz
no máme dnes po kontrole kyčlí, zatím je to dobré, uvidíme ve 3 měsících. Nechápu naši nemocnici, podmínky otřesné,ordinace vypadala jako za totáče , vevnitř bylo plno lidí a to byla strašně malá ordinace, přebalovací pult byl tak pro 3 a nás tam bylo 15. Sice to bylo za chvilku vše vyřízené, ale dr. nebyl snad ani člověk. Přišli jsme tam, sestra nás představila, dr. nás ani nepozdravil, hned jsme měli malou položit a pak jen udílel rozkazy jako držte tělíčko, vyhrňte bodíčko, přetočte, žádná jiná komunikace se nekonala, jen ze zprávy, kterou nám dala sestra jsme vyčetli, že to máme v pořádku. Mám hrůzu z další, fakt jsem z té úrovně byla dost vyvedená.

Šestinedělí nám skončilo v úterý, na sex bych měla i chuť, ale nějak se do toho nehrnem, navíc nejsem si jistá,jak by to u nás dopadlo, páč mi pořád kape z bradavek mlíko :grinning: .

Jinak mám pořád navrch 5 kg a ne a ne se jich zbavit!!sice do věcí vlezu, ale všechno mám dost těsný, trička si nemůžu oblíct vůbec, protože jsem všechny měla před těhotenství velikosti S a teď jsou fakt na fest i přes ty kozy. Oblíkám se jen sportovně, abych všechno mohla překrýt. Bůh žehnej vestám a nastávající zimě!!!

Jo už se otrkávám, už jsem kojila 2x venku (a to jednou jsem seděla na skruži na cyklostezce) a 1x v restauraci.
8. říj 2009 ve 20:57  • Odpověz
Pěkný večer,
tak já mám 4,7kg navrch. Přiznám se že své před těhu věci jsem ještě nezkoušela, koupila jsem si dva týdny po porodu dvoje kalhoty do gumy, kvůli pobolívavé jizvě po císaři. Trika mám taky moc úzké přes prsa, takže nosím volnější.

Sasanko: jo kontroly kyčlí bývají šílené, u nás to je obdobné jen přebalovacích pultů bylo pro 6 dětí.
V ordinaci sestra (kupodivu příjemná) a 2 lékaři, šlo to jak na běžícím páse, ale dalo se to přežít.
8. říj 2009 ve 21:23  • Odpověz
dobry rano, u nas kycle to samy - sileny, chtelo se mi z toho skoro brecet - jak na bezicim pasu, dr neprijemnej, taky jen posunte ho tak, tak, tak a jinak ani slovo, nastesti to zachranovala sestricka, ktera byla prijemna a vysvetlila nam, co jsme potrebovali, no uz se moc tesim az tam zas pujdeme

ja svoje vsechny veci obliknu, i dziny, ale to bricho nemam proste jeste uplne zpevneny - nebo spis mi tam prebejva ta kuze, takze mi pretejka pres dziny takovej jakoby spek, no priserny, ale dneska zacinam pekne cvicit, tak snad to bude brzo ok

malej zas hezky spinkal - v sest jsme krmili, v pul osmy usnul, pak v pul dvanacty krmeni a v pul paty, no a ted mam do pul devaty cas - to je jeho budici cas, tak jsem vas docetla a pujdu se zkulturnit, pocvicit, upecu strudly a vyzehlim pradlo :slight_smile:, hospodynka jak ma byt :slight_smile:, tak zatim pa pa pa
9. říj 2009 v 06:51  • Odpověz
jo sestra to taky zachraňovala, byla příjemná, dost ji obdivuju přitom humbuku tam

dnes to bylo neskutečné!!bude to zápis do deníčku, malá včera usla hned po kojení, jinak to bývá tak po 1,5 hod (tak nevím, včera uspával MM, tak trochu závist :grinning: ) a spala od 8 do půl jedné a pak do 6!! no ale vysvětlete mi holky, co vám tak dlouho spí děti, jak to děláte s prsy, já musím teď ochlazovat, protože taková bolest je to, že jsem to ještě nezažila a nepomáhá ani odstřikování.
9. říj 2009 v 07:38  • Odpověz
Ahoj holky, na kyčlíkách je to asi všude stejný,jak to tak čtu :slight_smile: . U nás taky, malá ordinace, malá čekárna, v ní asi 50 matek s dětmi, 2 přebalovací pultíky. Ortoped je tam vždy pouze ve čtvrtek od 13 30 do 14 00 a za tu půl hodinku stihne všechny vyšetřit, vše jde jak na běžícím pásu, matky s dětmi chodí do ordinace po třech a to se tam sotva vyhnou. Musejí mít miminka vyslečené do línečky, bodyčko může zůstat. Dítě položím na takové lehátko, doktor zkontroluje kyčle nejdříve ručně, pak ultrazvukem a u toho se vždy ptá na stejné věci - bylo toto miminko v bříšku hlavou dolů?, bylo porozeno přirozeně?, měli jste v rodině vadu kyčlí? atd.
No a pak jen řekne, jestli je to OK a kdy máme přijít znovu. Co mi teda dost vadí,tak to,že mluví strašně potichu, je to takovej mladej doktor,ale přijde mi totálně nepříjemnej a flegmatickej.

Já oblíknu rifle,ale taktak a to mi bývaly volné. Takže začínám rotopedit, posilování na přímé břišáky ještě nerisknu. Břicho už mám ploché,jen trochu povolenou kůži,ale nemám ji moc vytahanou, měla jsem malý bříško,takže se to moc nevytahalo. Holky,ale co mě štve,tak ta strie, nevím jestli jsem to sem psala,ale udělali mi u porodu jednu strii, nad jizvou. Jak mi tahali břicho,tak mi rupli kůži. Neměla jsem to tam, měla jsem krásný malý bříško bez strií. Navíc,když se tvoří strie v těhu,tak vždy svisle a já ji mám vodorovně. Prostě mi praskli kůži,když ji natahovali na šití :frowning2:. Naštěstí mám řez tak nízko,že i ta strie nad ním je ještě schovaná v kalhotkách,takže není vidět,ale i tak mě to štve.

Jo a navrch mám furt 6 kg,ale chci dát dolů 10 kg :slight_smile:
9. říj 2009 v 09:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.