• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Tak necháme mezi sebou komunikovat prcky a bude to :grinning: My budeme jen dohlížet na to, aby to bylo ve vší slušnosti, že Mariv :grinning: :grinning: ?

Já jdu zítra za holkama do práce, tak si vezmu číslo na účetní a zkusím jí brnknout a zeptám se, 4 týdny dovolené placené po staru by se mi hodilo :wink: . Pokud něco zjistím, tak vám to písnu.
7. led 2010 ve 20:16  • Odpověz
Mariv, to chce zkraslovaci kuru!!! Kadernice sice zarvala hruzou kdyz uzrela, co mi zbylo na hlave, no, ale udelala mi krásnej preliv (mela už jsem ty vlasy normalne tribarevny - nahore odrost a pak se to sisovalo až ke koneckum) a silene prerostly jsem to mela, tak mi to krasne sestrihala a hned vypadam jako člověk!
7. led 2010 ve 20:25  • Odpověz
O jsem na tu dovolenou zvědavá, i když mne je to asi burtik - ja od února nastupuju do prace, takže nárok budu mít urcite
7. led 2010 ve 20:29  • Odpověz
holky já to měla při Ivušce tak, že jsem jakoby měla dovolenou mezi mateřskou a rodičákem. Doufám, že si to dobře pamatuju . :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak malej se nakonec najedl , ale musela jsem ho oblbnout. Nasadila jsem kloboučky na kojení. Prostě musel cejtit ten bakelit.
7. led 2010 ve 20:32  • Odpověz
autor
Romco, tak bacha na věc. Já si takhle úplně zrušila kojení.
Malej nechtěl tahat a řval (ještě jsem kojila přes klobouček). Já kozy nateklý, tak jsem odstříkala a dala do flašky. No a jednou zkusil a pak už prso ani náhodou. Zkoušela jsem to několik dní i nocí a prostě se sám nepřísál, ale jak píšeš, moje odstříkaný mlíko chtěl ve flaše. A postupně se dělalo míň a míň, protože neodstříkala jsem prostě tolik, kolik by on vysál. A jsme už total na UM :frowning2:
7. led 2010 ve 20:32  • Odpověz
kaa neboj, pred srazem promluvim male do duse a poucim ji, ze nema ostatni cleny expedice nazyvat hajzlama :slight_smile:
zazit jdu ke kadernici pristi tyden, tak uz se taky nemuzu dockat! Jeste kdybych se vlezla do svych predtehotenskych hader, tak by to bylo fajn. Tyy jo, tak ty uz za mesic nastupujes?! To si nedovedu predstavit. To jsem zvedava jak to zvladnes bez Tomika, abys po tydnu neutikala zpet na materskou :slight_smile:
7. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
autor
Zazit, ty jdeš od února do práce?
7. led 2010 ve 20:36  • Odpověz
autor
Jinak, stává se vám, že když vidíte nějakou hnus scénu ve filmu, tak se vám pak jeví skoro všude?
To mám já.
Dneska v bazénu jsem se podívala do stropu a protože byla venku tma a ve vnitř světlo, tak se všechno promítalo v těch sklech, ze kterých mají střechu. No a uviděla jsem se tam v plavkách. Rozkydnutá jako bábovka a tekla jsem víc než těsto na mazanec. Chtělo se mi brečet. Tam takový krásný hubený maminky a já vedle nich vypadala jako jejich strejda :frowning2:
Takže od zítra nežeru vůbec a jediný maso budou bakterie v pitný vodě. :cry:
7. led 2010 ve 20:44  • Odpověz
bobi já mu to do lahve už nedávám. doktorka mi řekla přikrmit tak jsem přikrmovala. Dostával jen jednou max 2x za den. Z kloboučku si vzal asi si myslel, že je to lahvička. Ivušce jsem taky dávala 1x za den odstříkaný, ale ta byla v pohodě ta si dala vše co teklo. :grinning:
7. led 2010 ve 20:46  • Odpověz
autor
No náš Davídek právě taky. On vůbec nedělal rozdíl mezi prsem a flaškou. Krásně se najedl, ať už z toho a nebo toho. Tak jsem si myslela, že se nechá oblbnout i Míša. Ale asi to bude malej vychcánek. Nač se snažit, když teče samo
7. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
bobi jsi me zas pobavila :slight_smile: No my jsme byli vcera na tech kyclich a taky mi vsechny maminy prisly nechutne hubeny, nechapu jak to delaji!! Nespravedlnost!
7. led 2010 ve 20:51  • Odpověz
autor
Já tam byla s kamarádkou, která není hubená, ale jenom trochu měkká. A šly k nám do brouzdaliště 2 maminky v bikynkách. No, podívala jsem se na ní a říkám:"ty jsou na zabití. S těma kamarádit nebudu" :grinning: Ale byly celkem fajn. Aby mi nebylo trapně, tak jsem furt mlela něco o tom, že jsem po porodu a že jako to nemůžu schodit...... :grinning:
7. led 2010 ve 20:58  • Odpověz
Bakterie v pitny vode :grinning: :grinning: Bobi, ty jsi komik!!!! :slight_smile:

Holky, ja budu pracovat z domova, do kanclu bych nesla!!!! To bych nemohla bejt bez nej, na to je malinkej, ale chteji moc, abych nastoupila a vyšli mi ve vsem vstric, budu mít pocitac doma a občas projdu práci, co udelali kolegove a rozešlu prudici emaily, co udelali blbě :slight_smile:))
7. led 2010 ve 21:20  • Odpověz
autor
Ahá, tak to jo. Já myslela, že by jsi malýho šoupla někam do školičky. To jsem si neuměla představit.

musim jít zašít malýmu bundu. Se mi nechce nic dělat, ale musim. Tak dobrou noc všem :wink:
7. led 2010 ve 21:37  • Odpověz
Ahoj,
dovolená za rok 2010 - na celý nárok určitě mít nárok nebudeme - jen některé, co šly později, budou mít nárok na 1/12 ročního nároku - za "odpracované dny" v lednu. Pro splnění nároku na celoroční výměr dovolený byste musely "odpracovat", tj. být na mateřský 60 pracovních dnů v roce 2010. Mariv- účetní je trochu mimo, sorry.
Třeba mně to vychází, že si "sáhnu" na dovolenou v roce 2010 za leden - budu mít mateřskou do 29.ledna, tj. splním odpracovaných 21 prac. dnů...je to tzv.
Jinak samozřejmě budu čerpat hned po mateřský dovolený dovolenou z roku 2009 - tam mám nárok za celej rok pokrácenej o 2/12 kvůli překročení doby nemoci(za zameškaných 100 prac. dnů 1/12 dolů a pak za dalších každých 21 dnů další dvanáctiny).

Našla jsem i docela šikovný odkaz, abyste mi věřily :slight_smile:)

http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakonik-prace/cast9h2.aspx
7. led 2010 ve 22:55  • Odpověz
Holky, na KDY plánujete ten sraz???
Chtěla bych vás poznat :wink:
7. led 2010 ve 22:57  • Odpověz
Bobi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Taky mám pocit, že za chvíli nebudu s nikým "kamarádit" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. led 2010 ve 23:00  • Odpověz
Romčo - držím palce :slight_smile: , snad se to zlepší.
Mně zas malá nic umělýho nechce a večer už z kozenek skoro nic neteklo. V noci saje jako divá, ale levou vydrží tahat tak max.3 minuty, pak se vzteká, asi teče blbě a naše madam nemá náladu se s tím obtěžovat.
Takže chudák pravá jede na doraz :unamused: .
7. led 2010 ve 23:03  • Odpověz
Zazit, gratuluju k nový image :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
Mně by momentálně stačilo, kdybych měla čas si aspoň oholit nožky a...no prostě stíhat kosit porost včas :grinning:
7. led 2010 ve 23:05  • Odpověz
také bych vás ráda poznala osobně :slight_smile:
Já tu teď po probdělé noci sedím a studuji něco o kojení. Růstový spurt je mezi 3.a6.měsícem, takže proto si nejspíš říká malej častěji. V noci se budí po hodině. Ale už nerozeznám, kdy má hlad a kdy jen tak kňourá. Dělám to asi blbě, pokaždé nabídnu kozu, takže se z toho stává dost hustej zvyk, zlozvyk. teď mi tu plkal hodinu a půl. Konečně zadříml, tak já letím chrnět, abych mohla potom fungovat.
Bobi, ty jsi vtipná :grinning: :grinning: :grinning: Já chodím s malou také do bazénu. Už umí plavat, od února jde už sama. Také se cítím nesvá v těch plavkách, ale naštěstí tam chodí docela macandy, takže taková traumata zas neprožívám, jako kdyby tam chodily modelky nebo moje kamarádka, která má po dítěti postavu jak patnáctka.
Ale co, hlavně že jsou děti zdravé. Až budou větší, třeba se těch nabraných kil po porodech konečně zbavím. Mám nahoře pořád dobrých 20 kilo. Zrcadlo používám jen v koupelně, tak vidím jen hlavu a dál díkybohu nic. tak dobrou, snad si ještě schrupnu.
8. led 2010 ve 04:37  • Odpověz
teda verco, tys me dneska predbehla! zirala jsem jak je nase tema vysoko a cas 4:37 - husty, doufam, ze ti malej bude chrnet aspon do osmi, aby ses trochu vyspala

veru, diky za cenne info, ale myslela jsem si a uz jsem tu nekde psala, ze budeme mit narok jen na pomernou cast dovoleny z roku 2010

my dneska jdeme do poradny, jsem zvedava, kolik navazime, budu prekvapena jestli zjistim, ze mi Tomasek taky nepribira, nevim, pres mesic jsem ho nevazila - papa krasne, tak to snad bude ok, spsis si myslim, ze zas pekne pribral, protoze nosit ho je opravdu zazitek, coz mi pripomina, ze mi ted kamaradka doporucovala prej super vec - pro mimisky, co uz sedi - aby si zada rodicu odpocinuly a tolik se nekrivily http://www.spuntik.cz/hippychick-hipseat-pas-se-sedatkem/ clovek si to pripne kolem pasu a mimi na to posadi a uz ho jen jisti, ale to hlavni nese to sedatko, no musim to jeste prozkoumat, ale teda vcera jsem drzela Tomaska asi 15 min (ve fronte na ty kycle) a je to s nim fakt maso!!!
a asi dostaneme vcelicku :(, tu hexu, v noci se mi o tom i zdalo, jsem prdla, nechci aby ho pichali
8. led 2010 v 06:11  • Odpověz
jo a jsem zvedava, co mi mudra rekne na ty prikrmy
8. led 2010 v 06:12  • Odpověz
autor
Zazit, rovnou ti řekne, aby jsi mu udělala řízek, když je takovej jedlík :grinning: To bude takovej malej dřevorubec :grinning:

Verus a nevíš prosím tě, jak je to s dovolenou, když jsem z rodičáku najela na mateřskou a zase vlítnu na rodičák? Myslím tím dovču za rok 2009. Nemám odmakanej ani den, ale zase jsem patřila od konce července pod zaměstnavatele, i když mi to proplácela sociálka.
Děkuji :slight_smile:
8. led 2010 v 07:40  • Odpověz
čau ženský!
Jako bobi, já jsem po porodu sice všechno zhubla, ALE to znamená, že mám velikost 40-42! Takže zazit se svojí 34kou mě opravdu pobavila:grinning: S tou nekamarádím!:grinning:

kaa, mám to jako oficiální dopis, nahoře kdy kde a komu, pak věc, tu jsem pojmenovala...počkej, takhle prostě:

Věc: Oznámení o čerpání rodičovské dovolené a žádost o čerpání pracovní dovolené

Vážený pane řediteli,
dovolte, abych Vám oznámila, že jsem se rozhodla čerpat řádnou rodičovskou dovolenou, a to ve tříleté variantě. Tuto dovolenou budu čerpat po ukončení mateřské dovolené, tedy od…..
Zároveň prosím o držení mé stávající pozice, tedy sociální pracovnice, neboť bych po ukončení rodičovské dovolené ráda pokračovala v práci u Vás.
Prosím Vás zároveň o čerpání dovolené, která mi vznikla během pracovního poměru u Vás a kterou jsem do této doby nevyčerpala. Tuto dovolenou bych ráda vybrala zároveň s rodičovskou dovolenou, tedy od…. Částku za dovolenou prosím vyplatit na účet.
Předem Vám velmi děkuji za ochotu.
8. led 2010 v 09:27  • Odpověz
vroni ja jsem myslela, ze spurt je ve 3 mesici a pak v 6 a ne mezi. Mala ted taky v noci vstava kazdy dve hodiny a pritom pres den nepotrebovala papat skoro 5 hodin, nechapu, ale je to mazec.
verusko mne se to taky moc nezdalo, ale kdyz to tvrdila ucetni, tak jsem to dal nezkoumala. A nemohlo se to nejak zmenit? RIkala mi to jeste pred nastupem na MD. Ja jsem byla prave i prekvapena, ze mamnarok na celou dovcu, i kdy jsem pracovala jen pul roku.
verusko na sraz se pojede hadam nekdy v kvetnu az bude trochu tepleji. Pokud teda sezenem dostatecne velkej objekt, kde budou ochotni ubytovat tolik kriklounu :slight_smile:
zazit jeste mi vysvetli, jak je to mozny, ze dobrovolne tak brzy vstavas?! To fakt nechapu.
8. led 2010 v 10:09  • Odpověz
Jo, jo, dnes jsem zazitku předběhla:slight_smile:
ještě, že existuje net, píšou o tom jak v této krizi vydržet, jen přikládat a jenom přikládat a ono se to spraví časem. kdybych neměla tyto informace, tak už je na flašce. mléko mám, něco jiného je, když se mamince mlíčko neudělá, to zase jiná. ale kdyby se mi spadával a neprospíval, tak mu UM samozřejmě dám. Vo tom žádná.
už se těším na jaro. o létě nemluvě.
8. led 2010 v 10:36  • Odpověz
Mariv, oni píšou 3.a 6.měsíc, ale nemá se to brát doslova. dost píšou ženský, že je to potkalo kolem toho 4.měsíce.
8. led 2010 v 10:42  • Odpověz
Hooolky, sice mi to mozna nebudete verit, ale drevorubec (Bobi, vystihla jsi to presne!!) ma 8,5kg!!!!! Za pet tydnu 1,3kg - je to sileny!!! Ale dr spokojena, on je proste prej celkove vetsi nez 6-7m deti! No maso.
Dostali jsme hexu i Prevenar, nase mudra uz ma nakoupeno, dokonce mi vratila penize za ten muj koupenej, chudacek si zarval trochu a ted chrni, I kdyz mel v pul papat, trochu se bojim reakce :frowning2:
a jinak vse ok, dr ho hrozne chvalila, kdyz chtela zkusit pritahnuti do sedu, tak borec udelal regulerni shyb :slight_smile:, ze malem preletel az do predu :slight_smile:
8. led 2010 v 11:45  • Odpověz
Kat- děkuji, máš to moc pěkně napsané, s dovolením použiju. Jsi prostě zlatooooooooo :wink:

Zazit- šikula Tomášek :wink: A jak jste dopadli s těmi příkrmy?
8. led 2010 ve 12:13  • Odpověz
Kaa, no tak jak jsme mysleli - pomalu zacit s polednim mlickem davat mrkvicku - pred mlickem si ho dat do takoveho polosedu - asi nejlip do lehatka- a nabidnout mu 3-4 lzicky mrkvicky a pak pridavat, po třech dnech pridat další zeleninu a zas čekat tři dny atd., ovoce začít místo odpoledního mlicka, ale až bude bez problému bastit zeleninu, tekutiny zatím moc řešit nemám - v ty zelenině a ovoci je ji dost, kaše zatím dávat nemam - dává se dětem, který se v noci často budí nebo málo pribejvaj a to teda ani jedno není nás pripad, takže kaše zatím nedavat, pak rikala, ze by obzvast teď přes zimu davala ty prikrmy kupovane a vůbec, ze ty kupovane jsou lepsi, i kdyz dražší, ale ze je to opravdu pečlivě kontrolované a v kupovany zelenině člověk neví co je a i když je třeba bio, tak muže byt plesniva, no proste rikala, ze mám kupovat sklenicky
8. led 2010 ve 12:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.