• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Aha, Zazit, tak díky za info, já budu sondovat až příští týden, tento týden měla naše dr.dovku a i s tím očkováním jste teda pořídili dobře. Super.
Já si myslím, že nám řekne i kombinaci s kaší, Kuba je hubeňour.
A jdeš teda už do toho? Jsem zvědavá, jak Tomíkovi bude chutnat a jak bude po jídle vypadat :slight_smile:
Asi taky koupím skleničky, aspoň ze začátku, nebudu se tu piplat s jednou mrkví, a navíc jak píšeš, ta kvalita nemusí být vždy nej.
8. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
ahojky
Zazit - tak nám nějaký ten gram dejte. :grinning: Já jsem zoufalá Daneček zrovna prořval hodinku. jak málo papal, tak už mám asi méně mlíka , ale bojím se dát lahev. Zkoušela jsem to stříkačkou a plive to neřád jeden.
Já se vždycky musím smát jak všude píšou o kojení co a jak. Mě Danečka přinesli k přisání porvé po 15 hoinách a pak až za dalších8 a to jsem si ho musela vybrečet. Doktorka mi řekne přikrmit a já osel přikrmuju bych se nakopla, taky mě to mohlo napadnout. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já taky budu dávat kupovaný až v létě něco vypěstuju, tak budu i vařit.
8. led 2010 ve 13:31  • Odpověz
Kaa, v pondělí začnu pomalu s mrkvi, to už nám bude 4,5mesice a hlavně teď ho chudacka nechám se vypořádat s tou dvojitou dávkou očkováni a nebudu ho ještě stresovat mrkví, ale teda jak budeme vypadat oba po krmeni mrkvickou, to si raději ani nepředstavuju :slight_smile: a všichni straší, ze pak hovinka ještě víc smrdí, tak to v Praze vyhlásí utok nebezpecnymi latkami, protože i bez mrkve to smrdí úplne neskutecne!!!
8. led 2010 ve 14:09  • Odpověz
Tak to Tomášek vede :slight_smile: musím souhlasit, po příkrmech se to fakt strašnej puch. To se máte, že máte už první dvě injekce za sebou.
Romco, já už taky nemůžu, ten náš playboy už tu řve taky pěkně dlouho. Hlady asi ne, ale je naučenej v kočáru, tam je dnes boží dopuštění. Ani se mi ven nechce. Ale vystrčím ho na verandu, už musí bejt přetaženej jako kravka. A mé nervy jsou na pochodu.
V létě také pěstujeme na zahrádce zeleninku. mrkev máme ve sklepě ještě uskladněnou. Ale tu mu radši dávat už nebudu. Co říkáte na bio zeleninu? Bude z jara na krámu? Mně se ty flaštičky moc kupovat nechce. Já vím, píšou, že je tam méně dusičnanů, ale vitamín veškerý žádný. Dcera je narozena v únoru, té to vyšlo na konec léta, to už jsme měli svou mrkvičku. Ale bůhví, co v té naší zemi taky je.. a co je z povrchové vody. Ale malá v pohodě. má silnou imunitu. Ještě mi zatím , krom rýmy, za ty čtyři roky neomarodila. Ťuk, ťuk
8. led 2010 ve 14:20  • Odpověz
zazit tak to je teda sila! To musis mit fakt ruce jak orangutan! Mne staci to nase cca sestikilovy mrne a to jsem dvakrat takova jako ty :slight_smile:
romco tyy jo a kde jsi rodila prosim te!A proc ti ho nechteli dat driv? Prece na prilozeni se nosi kazdy 3 hodiny a v noci kazdy 4, alespon ja jsem to tak po cisari mela. I kdyz poprve mi ji donesli na prisani po 5 hodinach. Nastesti jsme se rozkojily, i prestoze jsme vcelku dost prikrmovali pac mala furt rvala hlady.
8. led 2010 ve 14:24  • Odpověz
vroni mne taky mala spi jen v kocaru, tak se furt modlim at hlavne nemrzne. Dnes jsem ji uspala na balkone, ale za pul hodky rev, zase jsem ji udrndala a zase rev, tak jsem ji vyndala, supla i s fusakem do lehatka, zanesla do loznice, otevrela okno a ukolibala. Pak jsem ji pustila na lehatku vibrace a uz pres hodinu chrni, tak aspon ze tak.
8. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
Jé, mariv ty máš kouzelné lehátko:slight_smile:) To nevím, že existuje:slight_smile:
já mu teď dala cucnout a zatím usnul v posteli, ale jakmile zařve, tak ho dám do kočáru a jdeme s malou na kopec, Za chvíli přijede od babičky. To bude zas tóčo.
8. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
Zazit- tak to bude v pondělí veselo, už se těším na info :wink: :wink:

Romčo, mi ho tež přinesli až po 8h a maminkám vedle nosili po dvou až třech hodinách a nikdo mi nic neřekl, ty dětské sestry jen chodily, buzerovaly a furt jsme jim podepisovaly papíry, a když jsem se něco zeptala, ta mně sprdly, že jsem měla poslouchat, že už to říkaly. Dvě na pokoji jsme se nemohly rozkojit a ony nic.

Holky, to ještě jde, aby to kakání smrdělo ještě víc :wink: ? No teda bléééé :wink: :wink:

Vy se máte, že máte balkony nebo verandy, na nás tady prdí, a my se s kočárem nedostanem ven, leda až to staje. :confounded:
8. led 2010 v 17:18  • Odpověz
Tak jsem tak trochu doufala, ze prdik bude po dvojitý dávce očkováni tak trochu spát přes den a já pobalim věci do krabic - prd- od 12 je vzhůru a prudí a prudí a prudí - musím ho porad nosit, mu dala dr nejaky kofeinovy to očkováni nebo co - doufám, ze aspoň noc bude ok
8. led 2010 v 17:39  • Odpověz
Já rodila v Mostě. V noci nenosily vůbec a za 40 hodin co jsem byla v jinem patře než malej tak mi ho přinesly 3x. Prostě se jim nechtělo. Když mě pak presunuly , tak mi ho hned daly aby měly o dítko méně.

JÁ kupovala bio brambory ve sparu. Pak jsem kupovala ještě mraženou zeleninu bio, ale ta je hrozně drahá. To je fakt lepší to koupit hotové.
8. led 2010 v 17:53  • Odpověz
Ty kupovaný jídla, už nejsou až tak drahý. Čas od času na to bývá nějaká akce a pak se to vyplatí koupit ve velkém.
8. led 2010 v 18:04  • Odpověz
Holky, tyjo, to čumím... a já si furt vnitřně nadávám, že jsem nebojovala, aby mi malýho nebrali vůbec, po porodu byl první dvě hodiny se mnou na sále, to se i přisál... a pak ho na 4 hodiny měly sestřičky, pak už teda furt já... Ale přiznám se, že s tím nejsem vnitřně vyrovnaná, že vím, že u dalšího porodu chci spoustu věcí jinak (neodnášet a budu si dítko dávat nahého k sobě, ne furt v zabálce do toho koše, musel se cítit hrozně sám...), no sorry, s etady tak rozlítostňuju zase...:slight_smile:

Jinak tady se sice doporučuje dávat skleničky, já je asi budu dávat občas, hlavně teď v zimě...ale jinak já půjdu proti proudu, nechci dávat do roka maso a cukry... a ono těch ovocnejch příkrmů bez cukru je pomálu...tady jen ze zdravky a ty stojej 38kč... tak to mu asi radši rozvařím jablíčko:slight_smile:
8. led 2010 v 18:22  • Odpověz
Kat já taky nedávala ovecné přesnídávky s cukrem ty frutapury nebo jek se to píše jsou ze 100% ovoce. Jinak maso jsem dávala a vařila jsem hodně telecí. Malá ho má ráda a nedělá jí problém ani hovězí i když je třeba trochu tužší.
Každej si to řídí jak chce. Nedej na nikoho . Já jsem třeba v létě sprdla i vlastní sestřenici, když Ivuše cpaly před obědem nejakej neřád. Pak na mě koukaly jak když jsem nějaká divná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. led 2010 v 18:33  • Odpověz
Kat, cukr chapu, ten Tomaskovi taky davat nechci, nic prislazovanyho, ale myslis, ze je to dobrej nápad s tím masem? Několikrát jsem četla a i dneska dr mi rikala, ze maso je dulezity - samozřejmě libovy a bio, no nevím, je to samozřejmě kazdyho věc.

Brouk konečně usnul! Jdu balit krabice! Venku je teda huste, teď jsem byla vyhodit pytle s bordelem a malem jsem zapadla do zaveju :grinning: :grinning:
8. led 2010 v 18:51  • Odpověz
Kat, já taky nejsem vnitrne vyrovnaná s porodem, docela často na to myslím a jsem z toho docela nešťastná - Tomasek byl v podstatě 24h po porodu úplně sám - chudacek můj malej, musel bejt ve strasnym stresu :frowning2:, venku z břicha a sám beze mne, měla jsem ho u sebe chvilku hned po porodu - ale jen asi pul hodiny a pak ho odnesli a na jipku mi ho přinesli za těch 24h asi jen 2x a to na chvilicku - bylo to hrozny a do teď si to vycitam strašně
8. led 2010 v 18:57  • Odpověz
zazit- já vím, že to není nejlepší začátek, ale my jim to vynahradíme. :grinning: Nic si z toho nedělej já mám tak už dvě. :grinning:
8. led 2010 ve 20:17  • Odpověz
Prijde mi blby, ze treba nedovoli tatinkum, aby s miminkem těch prvních 24h byli, když máma nemuze, aby mimi nebylo tak samo!
8. led 2010 ve 20:20  • Odpověz
Holky, jsem na tom stejně jako vy. Ale zase na druhou stranu si říkám, že to bylo pořád lepší řešení než, aby byl Tomášek přidušenej. Taky mám občas stavy, že jsem nezvládla porodit, ale nenadělám stejně nic, tak se snažím si to vysvětlit. :sweat_smile: Ale jsem ráda, že jsem zažila porod prakticky do poslední chvíle. Aspoň vím o čem to je. Po císaři jsem naštěstí neměla žádné komplikace.

A na sestry v porodce si stěžovat nemůžu. Tomíka nosily docela často a když jsem chtěla, tak mi ho nechaly. Jen první noc ne, ale to bych se o něj stejně nemohla postarat. A bylo super, že jsem měla nadstandard, tak mohl být manža s námi až dlouho do noci. Mohl tam i spát, ale jezdil na noc domů. Prostě na porodku vzpomínám jen v dobrým. :slight_smile:

No a co se týče našeho kojení, to je prostě věda. Dneska Tomášek celý den brble. Podobně jako Agi od Mariv, akorát do hajzlů mě nenadává. :grinning: Tak nevím, jestli to moje mlíko není nějaký blbý a nemá po něm hlad i když je ho dost. :confounded:

Zazit taky jsem dneska šla vyhodit odpadky a musela jsem si proházet cestu k popelnici :grinning:
8. led 2010 ve 21:10  • Odpověz
A s tím tatínkem, že by se mohl postarat - na tom nadstandardu by to asi šlo, ale u nás to bylo tak, že manža byl víc hotovej z porodu než já. :sweat_smile: Takže by to asi nezvládl. Taky mě to pak napadlo,že jsme si Tomíka mohli nechat hned u sebe a mohl se starat on, ale sám řekl, že by to nedal. Mám z toho taky prostě debilní pocit, že byl sám :frowning2: :cry: Doufám, že to na něm nezanechalo následky.

Ale když jsem chodila kojit na to novorozenecký odd. kde byl na fototerapii kvůli žloutence, tak ty sestry ty miminka nenechaly plakat. Oni je i chovaly a byly na ně hodný, aspoň co jsem viděla, tak to mě trošku, ale fakt jen trošku uklidňuje.

Jsem zvědavá jestli se s tím člověk vůbec někdy srovná, že to nebylo úplně tak jak si představoval.
8. led 2010 ve 21:15  • Odpověz
Tady u nás v diskusi porodilo přirozeně hodně málo holek že? Kdo? Katwind, Veruska, Bobisek, Kaa, Miska...ještě někdo?
8. led 2010 ve 21:18  • Odpověz
Jo a ještě mě přišlo vtipný, že když naši přiletěli do porodky hned po porodu, tak za mnou je nepustili a za Tomáškem jo :sweat_smile:

Holky a ještě mě řekněte, jeslti se vám mimouši líbili hned když jste je uviděli. Mě hrozně zajímalo ještě před porodem, jestli je pravda jak se říká, že vaše miminko je to nejkrásnější na světě. :slight_smile: U nás to tak bylo :grinning:
8. led 2010 ve 21:21  • Odpověz
Si tady diskutuju sama se sebou :grinning:
8. led 2010 ve 21:22  • Odpověz
Jo a ještě něco :grinning: Tomášek začíná mít nějaký maminkovský období. Při usínání mu musím dělat asistenta. On usíná a furt po očku sleduje jestli tam jsem a když ne, tak brečí. A neuklidní ho ani manža. Musím já a nejlíp držet za ruku. On mě ju chytne a připleskne na svůj obličej a spí. Taky to tak máte?
8. led 2010 ve 21:38  • Odpověz
Jankaj, ale jde ti to pekne :slight_smile:

no, nám se líbil Tomasek strašně moc - jak šel briskem, tak nebyl vůbec zmuchlanej, byl vlasatej (vždycky jsem si přála vlasaty miminko :slight_smile: a měl dlouhatansky rasy, byli jsme z nej úplne vyplesknuty :grinning:
8. led 2010 ve 21:39  • Odpověz
Tak nas Tomasek zatím usina sam, snažím se ho to neodnaucovat :slight_smile:, ale přes den, když chci, aby usnul aspoň na chvíli, tak ho vezmu normalne na nasi postel, lehnu si vedle a dam mu ruku a tak jedine usne, ale vecer usina v pohode sam, dáváme ho do postlky už polousinajiciho, během minuty spi
8. led 2010 ve 21:43  • Odpověz
já jsem je oba viděla na fotce. V Mostě když porodíš cs , tak ti udělají hned fotku a když tě probudí z narkózy, tak jí máš u hlavy. Jasně, že byly nejkrásnější. Jen když jsem porodila Danečka, tak jsem viděla fotku a on byl naprosto stejnej jak Ivuška, tak jsem se smála, že mám dvě stejné děti. Celou noc jsem na něho koukala.
Jinak já si na sesřičky nemůžu stěžovat. Pouze na tom dětském. Když jsem tam potom chodila v noci pro gázu s mastičkou Danečkovi na pupík, tak tam spaly na křeslech přikryté prostěradlem a děti řvaly. Tak to jsem se pak nemohla divit, že neměly čas mi miminko nosit.
8. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
Já jsem viděla Tomíka hned po porodu. Měla jsem epidurál. Byl mazec, že jsem všecko cítila a nebolelo to, to byl pro mě taky dost silnej zážitek. Tu první noc jsem vůbec nespala, nešlo to. :slight_smile:
8. led 2010 ve 21:52  • Odpověz
já jsem si taky zažila oba porody skoro až do konce. Poprvé jsem rodila 10,5 hodina a podruhé 11,5. Proto mi je taky líto, že to nejhezčí z porodu pak není. Já jsem se na to moc těšila na první chvíle spolu a s manželem.
8. led 2010 ve 21:53  • Odpověz
Ale tu první noc jsem pořád přemýšlela, jak to udělám s tou holčičkou co bych ještě chtěla, pač v porodnici mě už nikdo nikdy neuvidí :grinning: No, už si to nemyslím. :wink:
8. led 2010 ve 21:55  • Odpověz
To já jsem na poprvé byly tak mimo, že si toho moc nepamatuju. Měla jsem celkovou u obou, ale poprvé jsem ztratila hodně krve a než do mě zase těch 2,5 litru další dny napumpovaly, tak jsem byla mimo a všechno jsem prospala. S Danečkem si, ale pamatuju po probuzení všechno. Měla jsem na břiše dva pytle celou noc, tak jsem taky nespala, protože to docela bolelo :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
8. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.