• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Tak po prvním porodu jsem si řikala, že bych do toho ještě šla, ale po tom druhém už ne :grinning:
8. led 2010 ve 21:59  • Odpověz
Já už byla otevřená na těch 10 nebo kolik cm, tlačila jsem, ale Tomík si v poslední chvíli doslova postavil hlavu (asynklitismus-prý tu hlavu strkal kam neměl :sweat_smile: ) a pak to bylo všecko hrozně rychlý.

No a nejlepší bylo (tomu se s manžou teď hafo smějeme), když mě nachystali na porodním sále na sekci, tak porodní asistentka mě říká, tak si pojďte přejít na operační sál a já na to - to jako PĚŠKY? :grinning: Tak mě teda převezli na vozíku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. led 2010 ve 22:00  • Odpověz
Romi, já si taky některý věci nepamatuju. Docela jsem se divila, když manža popisoval porod. Přišlo mě chvilkama, že byl asi u nějakýho jinýho porodu. :grinning: Byla jsem mimo docela dost. Byla jsem na vyvolání a měla kontrakce hned po sobě, ne po minutě, ale prostě pořád jednu za druhou od osmi od rána a Tomíka vytáhli 15.50.
8. led 2010 ve 22:03  • Odpověz
Kurňa já mám dneska kecavou :grinning: Aspoň máte co dočítat :grinning:
8. led 2010 ve 22:04  • Odpověz
to já mám taky pěknou hlášku. Já když jsem šla v den odchodu z porodnice na kontrolu, ( v Mostě to tak dělají, ale prý to tak není všude) tak jsem hupsla na kozu a ta doktorka co mě prohlížela mi kouká mezi nohy a říká "vy jste nebyly šitá ?" to mi přišlo docela k smíchu. řekla jsem jí že jo jen trochu víš. Přehlédnout se to opravdu nedalo, protože jak jsem byla už šitá podruhé, tak jsem tam měla nadělané takové buřty.
8. led 2010 ve 22:09  • Odpověz
nebyly=nebyla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. led 2010 ve 22:11  • Odpověz
jankaj a co malej ještě přikrmuješ? Já už třetí den jen zase kojím a je to lepší i se stolicí. Po tom um jí měl hustou a nešlo mu to ven. Horší bude až půjdeme v úterý do poradny a řeknou mi, že nepřibírá, tak nevím jak mu to dám. On stříkačku nechce.
8. led 2010 ve 22:14  • Odpověz
Nevím teď na co dřív reagovat. S příkrmem najedu mezi 6.-7. měsícem, ale už se rozkoukávám. Hledám taky na netu pár rad. Zatím nemám ani misku, natož nějaké to papání. Začnu zeleninou, budu se snažit vyhýbat i kaším. Budu je nejprve nakupovat v lahvičkách a až bude hezky, tak budou babičky pěstovat na zahrádce. Jinak dobré BIO potraviny mívá Billa. V porodce jsem vyplňovala leták ke kufříku, který jsem dostala a teď mi chodí nějaké letáky, taky poslali pár vzorků i DVD o příkrmech, ale zatím jsem se na to nedívala.

kat, ty nebudeš dávat maso? ale jen do roku nebo vůbec? Myslím si, že pokud to nahradíš větším množstvím jiných potravin, které obsahují stejné vitamíny, tak by to nemělo snad vadit.

ad. porod. Taky jsem musela hodně rozdýchávat, když mi řekli, že budu rodit císařem. Rozumově jsem si to zdůvodňovala proč, ale stejně. Nechtěli přistoupit ani na variantu, že začnu rodit přirozeně a pak kdyby to nešlo tak císař. Když jste těhotní, tak se strašně bojíte, to asi ty hormony a tak jsem se bála, že se malé taky něco stane, než mě dovezou na sál, tak se udusí pupečníkem apod..Teď bych to taky právě chtěla jinak a asi bych si trvala na variantě přirozeného porodu. Císař nebyl zlý, ale chybělo mi ta přirozenost. Taky jsem chtěla malou pohladit a oni málem zapomněli mi ji ukázat (byla jsem ve spinální narkóze). Manžel navíc čekal dlouho než ji přivezli. Přikládali mi ji k prsu asi 4 hodiny po porodu a to tam manžel šel!Dnes bych ji taky víc chovala svlečenou, bála jsem se a měla ji často v zavinovačce i při kojení. Tak byla maličká, že jsem se bála, že ji ublížím. No a je a byla krásná :grinning: :grinning: . Takže ano mám nekrásnější dceru :stuck_out_tongue_closed_eyes: . No byla hodně maličká a tehdy se tam narodily samý obříci a tak se chodili sestřičky dívat na toho drobka.
8. led 2010 ve 22:28  • Odpověz
No tak já taky pobavím. Mě daly sestry klystýr a řekly: ,,jo běžte ještě dolů (o patro níž) na pokoj" Myslela jsem, že nedojdu, nejde chodit se staženýma půlkama :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale toho bobana bych je za tohle nechala utřít! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. led 2010 ve 22:33  • Odpověz
ahoj sas. Příště to bude třeba lepší. :grinning: Hlavně že jsou v pohodě dětičky . Stejně je to divné, že je tolik porodů cs. Dříve za dob kdy rodila moje máma to byla vzácnost. Asi je to možná tím že věk rodiček a váha dětiček stoupá :grinning:
Jdu hodit ucho pa zítra.
8. led 2010 ve 22:40  • Odpověz
sas- tak to bych nevydržela :grinning:
8. led 2010 ve 22:42  • Odpověz
s tim klystyrem je to husty! nektery ty sestry fakt nemyslej :(
taky nevim, proc je ted tolik cs, ale na druhou stranu - jak pise jankaj - lepsi nez kdyby byl mimisek pridusenej - ja mam takovej pripad primo doma - nasi mamku za kazdou cenu nechali rodit spontalne brachu a bracha je postizenej, protoze byl dlouho bez kysliku, mama si uzila neskutecnej porod (skakani po brise, kleste atd.) a brasku kdyz konecne vydolovali ven, tak byl uplne modrej a vubec nedychal, pak byl 4 mesice v inkubatoru a nikdo nevedel, co bude, no a ted ma mozkovou dysfunkci - mame tenkrat navrhovali (za totace se to tak delalo), aby ho dala okamzite do ustavu, ze nikdy nebude chodit, mluvit atd., coz by fakt nedelal, kdyby ho tam mama dala, ale ona nechtela - mela s tim tenkrat problemy, aby ji ho povolili vzit domu, tenkrat se tyhle deti, proste schovavaly do ustavu, no a ted bracha mluvi, chodi, chodil do zlvastni skoly, ale nakonec se i vyucil a docela funguje, ale i kdyz je mu 25 let, tak porad bydli u nasich a musi byt pod "dohledem", protoze mentalne je na tom asi jako desetilety dite a to vsechno kvuli zpackanymu porodu - ztratily ozvy a bracha se narodil az 45 min po to, co je ztratily, protoze ho mamka nemohla porodit, kdyby presli k okamzitymu cs, tak mohl bejt bracha uplne normalni a mit uplne jinej zivot nez ma ted, protoze pak ji i potvrdili, ze byl vyvojove naprosto v poradku a tohle jeho postizeni se stalo pri porodu diky tomu nedostatecnymu zasobovani mozku kyslikem, takze mne je sice lito, ze mi Tomaska odnesli a byl sam, ale to mu snad clovek nejak vynahradi a je to tisickrat lepsi nez kdyby se pridusil
9. led 2010 v 06:21  • Odpověz
Jo a noc po očkováni úplne ok - sel teda brzo spát, protože včera přes den skoro vůbec nespikal, takže usnul asi ve čtvrt na sedum, ale vstaval před 15minutama :slight_smile:, takze 14h na jeden zatah :grinning:
9. led 2010 v 08:38  • Odpověz
autor
No to je hustý s tvým bráchou Zazit. Takže díkybohu za pokrok a lepší přístup k cs

Jak to vypadá u vás se sněhem? Tady jsme zaházený až k oknům, takže dneska ani na krok.
Budu sundavat vánoční výzdobu asi
9. led 2010 v 09:08  • Odpověz
Ahojky holky, no Zazit- to je síla s tvým bráchou. :unamused: Moje mamka pracuje v ústavu pro tělesně a mentálně postižené "děti", a těm dětem je tak 25-60let, a bylo to fakt zvykem je prostě uklidit někam, ptž to byli exoti :frowning2: :frowning2: A přitom kdyby byli doma, tak spousta z nich by na tom byla lépe, ptž v těch ústavech není pro každého tolik času, kolik by potřebovali. :frowning2:

Já jsem se zas nemohla smířit s tím, že malého brali tím zvonem a nic mi dopředu neřekli,oni vlastně ani nemluvili, jen na sebe pokukovali a najednou tam bylo plno doktorů, začali se tam vozit vozíky, na malého čekali dvě doktorky a najednou šup- malý byl venku, ani nevím jak, Jirka se málem vybulil. Až po porodu mi řekli co se dělo, nechali ho s námi ty dvě hoďky a pak ho donesli na chvilku a pak až večer. A to mi ještě sestra řekla, že mi ho nedonese, že doktorovi se nezdají výsledky. Tak jsem bulela a psala si s Jiřím smsky. Ani jeho nechtěli za Kubou pustit. Dneska už bych se víc prala a udělala jim tam kravál, že by se z toho posr..Ale jak ty hormony pracují, tak člověk není schopný ničeho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Samozřejmě jsem ráda, že ho vytáhli včas, a mám za to nejkrásnějšího chlapečka :grinning: , ale ten přístup :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Měl na hlavičce malou bouli (jmenuje se to tak hnusně porodní nádor), která ale za pár týdnů zmizela a zatím to vypadá, že je i bez následků (krvácení do mozku neměl a poškození očí snad není), a je to náš miláček.

Sas- to je mazec s tím klystýrem, já bych teda nesešla dolů, mně dala sestra klystýr a sotva vytáhla hadičku, už jsem letěla :grinning:
9. led 2010 v 11:09  • Odpověz
Jo a jak jsem se bavila s dr před porodem, tak pokud řekneš, že chceš císaře, tak ti ho udělají, nikdo už nechce na sebe brát to riziko, že se něco stane.
Dříve přivázali ženskou na kozu, byla tam sama bez příbuzných a nechali ji to odrodit samotnou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bobi u nás kalamita, silničáři jsou asi překvapeni velice, že sníh zasypal jim silnice :grinning: , takže prdelky hřejem u topení a nevystrkujem nos. Akorát taťku máme v práci, ani nevím, jak se ráno dostal, ale asi jo :slight_smile:
9. led 2010 v 11:14  • Odpověz
Ahojky holky, teda tady je nakecáno...já jsem vás nechtěla rozlítostnit tím příspěvkem, ale možná je dobře, že o tom mluvíme... Jako já si taky nemůžu stěžovat na přístup personálu, porodnici, ani porod... ale přesto zpětně vidí člověk některé věci jinak no:frowning2: Takže já mám v hlavě i otazník, zda byl nutný vyvolávaný porod (ale rozumově se kloním k tomu, že to nutné bylo), porod byl fajn, oni šli podle mého porodního plánu, takže až na rupnutí vodu vše přirozené... Ale mě mrzí to potom, že mi ho položili na břicho asi na deset vteřin (a to jen díky tomu, že jsem to měla v plánu, jinak to nedělají) a že ho hned otřeli, oblíkli a na noc si vzali...
Te´d vím, že příště až mi s úsměvem řeknou "tak maminko, já si ho teď vezmu, abyste se prospala" tak s úsměvem odpovím "jé, to jste hodná, ale já to zvládnu"... A budu ho svlíkat a dávat na sebe, k sobě do postele... Myslím, že to jsem nezvládla, ale jak tu padlo, člověk měl strach ho držet i v té zabálce...

zazit, já nejsem radikálně proti sekci, věřím, že ve spoustě případech je to nutné! a sláva bohu za vědu a medicínu... Ale jsem přesvědčená, že ve spoustě případů to nutné není (viz osobnosti atd) - se mnou rodila holčina ve stejnou dobu, najednou ticho, žádný hekot, tak říkám sestřičce, zda už porodila a ona, že ne, že to vzdala a šla na sísaře... tak to s emi nelíbí... ale to není případ nikoho z vás, věřím, že vám to pomohlo a jinak to nešlo! S bráchou je to zaz hustý...to mě mrzí...a smekám před mamkou, musí to být extrémně náročné!

Ad kalamita, tady je taky hafo sněhu, ale my jsme zvyklí a teutonka je fakt super kočár, zvládneme všechno! Takže my vyrážíme den co den (ono co nám zbývá, když jinak nespí že):grinning:
9. led 2010 v 11:32  • Odpověz
A k těm příkrmům - já nechci maso dávat jen do roka, já ho jím, ale minimálně, manža vůbec... A načetla jsme toho fakt hafo a nabyla přesvědčení, že do roka to děti nepotřebují, že na to ty střevíčka ještě nejsou připravená. Ono to zní jako hrozivě, ale vemte si, že kojím plně, ráda bych i do sedmi, osmi měsíců, uvidíme, jak mu to bude stačit. Pak začnu zeleninkou a najednou je mu deset měsíců:wink: takže ty dva měsíce to na zelenince a obilíčku vydrží:wink:

Ublížit mu nechci samozřejmě, ale zkrátka si myslím a cítím, že to takto bude ok:wink: Já mám rozporuplný vztah i k bramboře (od porodu je to jediná věc, kterou nesmím, pač malje prdí a řádí):grinning: Ale začnu jako vy s mrkví:wink: sklenička či bio koupená, to je jedno:slight_smile:
Jinak mi dal kamarád výživolog radu, že až malej bude papat a udrží už sám vše v pacce, mám napařit malé nudličky mrkve chvilenku, dát mu tu nudličku do ruky a že on krásně vysaje tu šťávu, dužninu a zbyde jen vláknina, ten tvrdý kousek, který vyhodím. Prý to je super na dásničky i se učí jíst sám něco:slight_smile: (ta mrkev nakrájená na nudličky je jen trošku napařená, že je jen okraj měkký, snad chápete)
9. led 2010 v 11:39  • Odpověz
Jo a ještě k socce - já v sobotu poslala na socku ten papír, aby mi vyplnily ten denní vyměřovací základ a k tomu jsem napsala dopis, že prosím o co nejrychleší odeslání zpět na mou adresu a předsavte si, že včera to přišlo!! Takže já v sobotu odeslala, ono to v pátek přišlo, poslali to fakt obratem, super! Takže já jsem na oficiální rodičovské ve tříleté variantě od 5.2.2010 :wink: Takže te´d jen odešlu ten dopis zaměstnavateli (oběma, mám dva) a všechno odnesu sem na úřad práce a je to:slight_smile:
9. led 2010 v 11:43  • Odpověz
Já bych taky chtěla mít slizké a nahaté miminko na břichu :frowning2: , tak snad příště :grinning:
9. led 2010 v 11:44  • Odpověz
S porodem je to tak, že si vzpomínám, co bych dělala jinak, ale taky mě to včera tak dostalo, myslím mile :sweat_smile: , že jsem byla tak rozněžnělá, vybavily se mi i milé vzpomínky, škoda že toho manža nevyužil :slight_smile: . JInak až na vítání občánků jsem zjistila, že ve stejnou dobu v porodce zemřela rodička :frowning2: , právě díky komplikovanému porodu. Je to hrozné, když fakt nevíš, co by bylo v tu dobu nejlepší jestli porod nebo císař.
Na druhou stranu taky někteří zlehčují porod císařským řezem. Nevím proč, ale myslí si, že je to brnkačka a vy co jste na něm byly jako já, mi snad potvrdíte, že je to výmysl, viz případ i z mého okolí. Já se hojila dobře a tak si to tak vykládá manžel i má kamarádka.

Jinak ze sněhu se stal led, tak už zbývá jen vytáhnout brusle.
9. led 2010 ve 12:12  • Odpověz
Kat, s tou prouzkovanou :slight_smile: mrkvi je to super napad!!

U nas taky snehu strasne! Ale ja dneska ven nepujdu - drobek preci jen reakci na ockovani ma - ma skoro 38, ale zatim mu nechci davat Panadol, prej to pak snizuje ucinky toho ockovani, doufam, ze uz to nepoleze vys! chci ho dneska nechat v klidu, je i vic spavej

jinak ja pred moji mamou taky smekam, strasne, zazila si svoje, asi uplne nejhur ji bylo ty prvni mesice po porodu, za prve byla v porodnici sama, protoze brasku odvezli okamzite do Prahy (mama rodila v Beroune), takze vsude kolem stastny matky s miminky a ona nic a nikdo ji nevedel rict, jak to s nim vlastne vypada a to se nevedelo cely 4 mesice, co byl v Praze, na navstevu za nim smela jednou tydne na 15 min, kdyz ho konecne pustili domu, tak Mel hlavicku otocenou jen na jednu stranu, protoze ho nikdo neotacel - proste ho nechali v inkubatoru lezet jen na jednu strane, opruzeniny Mel snad az na zadech, musela s nim cvicit Vojtovku strasne dlouho, pamatuju se jak strašně plakal, strašně se mu věnovala, v podstatě mu podřídil všechno, ale jen díky ni všechno umi a je skoro sobestacnej, ale stalo ji to strašně sil - hlavně psychickejch!
9. led 2010 ve 12:54  • Odpověz
čus
sas- to jsi mi připoměla to zlehčování cs porodů. Já když jsem šla po prvním porodu do práce, tak se mě ptal jeden kolega co a jak a já řekla , že jsem rodila cs . Na to konto se usmál a říká , tak to si měla v pohodě né. Dneska už delaj pěkné jizvy a mezi prsty ukazoval asi 5 cm. Ani jsem mu nevysvětlovala, že jsem tam funěla celej den a že jizva musí být tak velká, aby prošla hlavička což 5 cm nestačí a o ton že mi pak dávaly 2,5 krve ani nemluvě. Někdo si prostě myslí že je to pohoda. Chlap jeden :grinning:
Zazit to je síla. Bohužel se to stává ještě i dnes.
Sněhu je u nás taky hodně. :grinning:
9. led 2010 ve 13:29  • Odpověz
No, to mas pravdu - je to fakt smutny, ze se to děje i ted!
Ono asi u toho císaře záleží - stejně jako u normálního porodu - normální porod musí byt silenej přímo při tom porodu a když ma někdo tezkej, tak pak klidně ještě medic po tom :frowning2:, u císaře je vyndani mimi v pohode, ale pak je fakt hnus potom, i když já to snášel docela dobře - prvních 48 h bylo silenejch, pak ještě tak týden nebyl nic moc a pak už to bylo docela ok
9. led 2010 ve 13:42  • Odpověz
autor
Holky mazec, máme asi zub.
Nejsem si vůbec jistá, protože mi nechce otevřít papulu a řve u toho, když se snažim mu tam narvat prsty.
A jako jestli to zoubek je, tak přeskočil tabulky a má rovnou stoličku.
Možná to je malej aftík, protože je to spíš z boku dásně běloučký. No ještě uvidim, ale byl by to mazec

Davídek měl hned 2 zuby na přesně den jeho 5.měsíce
Míša by měl stoličku na 4.měsíci :grinning:
9. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
autor
No a začínáme mít krásnej slovník. Myslím tím Davídka.
Včera jsem byla u mamky a přišla tam i ségra s dětma. Byl tam její 16ti letý syn a vyprávěl. Slyšeli jste někdy puberťáky? Takže nějaký sprostý slovíčko ho jako netankuje.

No a náš Dáda večer furt říkal Bbec (blbec)
Debil :fearful:

Takže těžký vysvětlování, že tak mluví jenom zlobivej kluk a děti........... :grinning:
Ale zase na Agátku jsme krátký. Nás to postihlo ve 2,5 letech , takže pohoda
9. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
bobi- já bych za toho blbce byla ráda. Ivuška nechce vůbec mluvit. Jen znakuje a taková ta lehká slovíčka řekne, ale nic víc.. :grinning:
9. led 2010 v 17:20  • Odpověz
autor
Romco, buď v klidu. Náš mladej taky nemluvil. Trochu to začíná rozbalovat teprve teď.
Věty jako vůbec, spíš jenom 2 slova k sobě dá. Už umí skloňovat (dády, s tátou...)
Ale jeho větičky jsou zatim jako Táta pryč
Mami, hají ne
Toupat jo (jo koupat)..........
Zlepšilo se to až tenhle měsíc, jinak to byl nemluvka. Všemu rozumněl, ale žvatlat se mu nechtělo :wink:
9. led 2010 ve 22:10  • Odpověz
bobi- tak to jsi mě uklidnila. My byly včera venku bobovat a tam byla malá holčička 17 měsíců a krásně říkala, že Ivuška nemá rukavičky. Jsem jen otevřela pusu.
Jinak hlásím že dnes už 4 den jen kojím a dnes dokonce i bez kloboučků, :grinning: tak snad jsme to zachránily.
V úterý jdem na kontrolu a na 2 hexu, tak uvidíme.
9. led 2010 ve 22:26  • Odpověz
ahoooj, tak my vcera trochu teplotkovali, ale pres 38 to nevylezlo, takze jsem mu Panadol ani nic jinyho nedala a ted jsem mu strcila teplomer do ouska, kdyz jsem vstala a 36.6, takze super, jsem moc rada, trochu jsem se bala, co ty dve ockovani najednou s tim malym tvoreckem udelaji, ale asi ma v tomhe vyhodu, ze je to asi dimenzovany na mensi deti (s mensi vahou), takze jeho 8.5 kil to asi zvladne ok, ale bala jsem se, clovek obcas cte uplny horory o tech reakcich na ockovani
10. led 2010 v 05:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.