• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Holky, pomooc. Včera nám nešla elektrika, po hodině nás zapli, ale dnes a přes večer NETOPÍ!!!Sedím tu v županu s dekou, už nemůžu spát. Malou jsem teď taky zabalila do deky a nevystrčíme noc asi z postele. Já budu muset něco vymyslet na pečení, ať je aspoň teplo v kuchyni. Ještě že jde elektrika a při nejhorším zapnem přímotop. Snad to brzo zprovozní.
10. led 2010 v 06:09  • Odpověz
Nám se to asi také upravilo, Petřík je klidnější, a dnes v noci se budil po třech a k ránu po 2 hodinách. Mlíka mám určitě habaděj. Snad jsme to zachránili. To nám řeknou za týden na převážení.
Romi, neboj, Ivuška se do tří let jistě rozmluví :wink: Takových dětí znám dost, ktré nemluvily a pak najednou pokroky každým dnem. Je to většinou i dědičné. jestli někdo z vás mluvil později, tak děti taky můžou.
10. led 2010 v 07:33  • Odpověz
Sas, to je hrozné :frowning2: . Tak držím palce, aby jste mely za chvíli teplíčko. My bydlíme v baráku, k ránu tu máme také chladněji. ćekáme na taťku, až vstane a zatopí. Ale dá se to vydržet, když jsme už oblečení.
10. led 2010 v 07:38  • Odpověz
Zazit, tak to je dobře, že to malej takhle zvládnul. Když byla naše malá jít na očkování, tak jsem si zaplatila hexa vakcíny, nebyly tenkrát ještě hrazeny pojišťovnou. Z těch starých se hodně dělali boule na nožičkách a průběh byl většinou dost drastický. Dřív z toho i některé děti ochrnuli. Díkybohu za šetrnou hexa.
10. led 2010 v 07:45  • Odpověz
Zkoukla jsem ten sklenickov. je to super místo, nabídka.
10. led 2010 v 08:11  • Odpověz
Sas, my to samé včera v noci, vstal jsem a zima v celým bytě (my v ložnici moc netopime, ale když jsem vylezl z ložnice tak zima všude !!), topení ledový, tak jsem okamžitě volala na teplárny - hlášení poruch a do pul hodiny to pustili - tak tam taky zkus zavolat!
10. led 2010 v 09:02  • Odpověz
Sasanko- to je hrůza, nám se to taky stalo, když vypli elektřinu, vypl i kotel a my tu měli kosu jak blázen, Normáně tu je teplo, že Kuba má jen bodýčko a ponožky a vyvaluje se, tehdá byl navlečený a ležel v lehátku pod dekou. A ani neprotestoval.

Zazit- tak to je super, že jste neměli drastičtější průběh, snad ta teplota byla jen první den. My máme protivu celé 4dny, ale pak jak utne- a zas vzorné mimčo :slight_smile:

Vroninko- Skleníčkov je super, ale Mariv nás počítala a je pro nás malý :frowning2:
10. led 2010 v 09:30  • Odpověz
Jo a dobré ráno :slight_smile: , v 9 jsme lezli z postele, Kuba už je po snídani a já se chystám.

Holky, včera jsem našla bodýčka vel 74, které jsme ještě nenosili, tak mu je rychle oblíkám na doma, ať je unosí. To jsem nečekala, že to půjde tak rychle :wink:
A jdu kouknout na bodýčka 80 a 86. Tak už si nedělám starosti s váhou, pěkně se vytahuje.
10. led 2010 v 09:33  • Odpověz
Romčo- to je dobře, že u jen kojíš, tak ať ti to vydrží co nejdýl.

Holky a k těm cs, kdo si říká, že cs je v pohodě, tak je to magor, prostě cs je operace a větší zátěž pro organismus než normální porod, taky tam hrozí více rizik. A normální porod taky není žádná sranda, abyste nemyslely, že to zlehčuju :wink:

Holky a nevíte co je s Barčou?
10. led 2010 v 09:36  • Odpověz
taky jsem si rikala, ze uz tu strasne dlouho nebyla, doufam, ze jsou v poradku vsichni
10. led 2010 v 09:54  • Odpověz
kaa, jak vam jde drzeni lahvicky ? Tomasek uz drzi, sice vetsinou musim asistovat, protoze by mlicko bylo fakt vsude, ale uz pochopil, ze musi trochu nadzvednout, jinak netece :slight_smile:, mrkni do albumu, ted jsem tam hodila fotku :slight_smile:
10. led 2010 v 09:57  • Odpověz
Zazit- já si to blbě přečetla a čtu "držení hlavičky" a pak s říkám: proč je mlíčko všude? :grinning:

No Kuba je lenoch, někdy chytne a nepustí a tak s tím řádí, že taky dávám pozor, ale většinou chytne a jak zjistí, že drží sám, tak pouští, aby mu přece jen maminka pomáhala :wink: .Vyčůránek.
Tak šikovný jako Tomášek ještě není.
10. led 2010 v 10:23  • Odpověz
A zkoušela jsi to pítko? Kubovi to ještě nejde, takže jsme na savce trojce.
10. led 2010 v 10:23  • Odpověz
Pitko nám nejde vůbec - taky mame savicku 3 plus dve ty variabilni, ted mi dokonce rikala kamaradka, ze jeji holcicka ten magic cup vubec neumi a to ji je osum mesicu, prej ji to s tim pitkem vubec neslo a nakonec byl pro ne nejlepsi hrnecek za stovku z DMka, tak jsem zvedava jak dopadneme - dostali jsme tri ty aventacky, tak doufam, ze se to nauci!
Kaa, nam trvalo dlouho nez jsme zacali drzet ty ouska, ale nejlepsi bylo ho proste nechat - zjistil, ze kdyz pusti nebo nenakloni, tak proste netece a to byla nejlepsi motivace :grinning: :grinning:
10. led 2010 v 11:12  • Odpověz
Tak já mu dám asi na cvičení čajík, ať se tím polívá, a to bude taky motivace, když nebude chtít být mokrý :slight_smile:
Ty hrnky netekoucí mám různé, zkoušela jsem i Mam a ten mi teda tekl a přitom jsem dávala bacha, ať mám ty ventily dobře dané. Říkala jsem si, aspoň nebude všechno slité a ono prd. Takže u nás Mam nee.
No uvidím, jak to prckovi z těch zbývajících kouzelných hrnků půjde.
10. led 2010 v 11:17  • Odpověz
Holky už topíme, super, naštěstí to tu máme malé, tak se to rychle vytopilo. Jinak je to ale hustý, sem tu fakt ležela v županu, s ponožkama na lyžování a zakrytá dekou. Chudáci v teplárnách, to tam museli určitě vyšilovat. Tata je u E-onu a zrovna má službu, tak se nedostal vůbec večer domů :frowning2: .

No mě by to dostalo, kdybychom měli horečky po očkování a ještě k tomu by netopili.

Holky mi budem asi na 80 až v létě :grinning: , máme liliputa :grinning: .

Taky jsem si říkala, kde je Barča, snad jsou v pořádku.
10. led 2010 v 11:22  • Odpověz
Ahoj holky...
Zaz - super, že rakce zmizela, tejně je zajímavé, že co dr, to názor...mně dr řekla, ať dám sirup (nurofen) hned, jak to bude nad 37, že u očkování to není jako u nemoci, že se imunitní reakce nespouští... my teda neměli ani zvýšenou.
Romco - kojní taky super! Nechtěla jsem to psát, ale mně laktační poradkyně řekla, ať nedávám flašku ani jednou, že děti nad 3 měsíce už jsou tak chytří, že poznají, že to jde snadno a prso už navždy odmítnou...prý stačí i jedou ta láhev... takže když nejde prso, tak buď z hrníčku nebo ze lžičky nebo z té stříkačky. Ono ne nadarmo nemají kojené děti vůbec flašku a přecházejí rovnou na hrníček...

Na barušku jsem taky myslela, nemám ji napsat sms? Jenom, zda je vše ok?

Sasanko, to je děs zima, to si ani neumím představit, fuj!

Kaa - ty už máš taky malý 74ky? Tyjo holky, to je děsn ty děti:grinning: my máme 74ku teď akorát... Ale přibíráme taky zdárně:slight_smile:

Skleničkov - je nás hodně a navíc tam nejsou samostatné ty sociálky:frowning2: co ta malina? chatamalina, co dávala zaz?

Mluvení - četla jsme zajímavý článek, že děti, které nelezou nebo jen chvilenku ahned se postaví a achodí (jakob přeskočí lezení), tak pak mluví až později, že to nějak souvisí? Jak jste to měly? Švagrová měla hodně lezoucí dítko a na roce a půl mluví krásně! Dokonce mi řekl, že mají doma internet:grinning: A kamarádka - synek na deseti měsících chodil, skoro nelezl, fakt jen pár dní a na skoro dvou letech nemluví:frowning2:
10. led 2010 v 11:24  • Odpověz
ale kažý dítě je jiný, nedělala bych z toho vědu, některé je šikovnější na mluvení, jiné motoricky atd:wink:
10. led 2010 v 11:24  • Odpověz
Kat- no úplně malé to není, je to prostě tak akorát, včera jsem mu oblíkla ze srandy tu 74, a s hrůzou jsem zjistila, že to má, a to těch bodýček mám asi 5 . Takže na doma bude teď nosit s dlouhým rukávem a klidně několikrát převlíknu.
A to jsem mu na jaro objednala úplně boží lacláčky- černá riflovina prošitá bílou nití, ale vel 80 :unamused: , tak se modlím, aby to měl. Už je mám totiž doma :unamused:

Sas- to je super, že už máte teplíčko, já jsem takový zimomřivec, topení máme namax, a mi je furt zima :frowning2: . A když vypnou topení, tak jsem nahraná :frowning2:
10. led 2010 ve 12:04  • Odpověz
Tak my mame za sebou prvni mrkvicku - asi 5 lzicek, teda myslim, ze s tim snad nebude problem - padalo to do nej jak do pece! Asi by zblajznul hned na poprve celou sklenicku, ale nechtela jsem to pokouset hned na poprve, tak zitra zas budeme pokracovat, pak jsem to i ochutnala a prvni karotka od hippu je teda vyborna :grinning:, hned bych si taky dala :slight_smile:, kamoska mi dokonce rikala, ze nejaka ta bananova kase od nutrilonu je tak dobra, ze se s manzelem vzdycky hadali, kdo to po dcerusce doji :slight_smile:
10. led 2010 ve 12:18  • Odpověz
Kaa to mi povídej, já jsem nespala od 5,probudila mě ta zima, moje ledové nohy nejsou zahřáté doteď :sweat_smile: Když jsme jezdili na hory, můj lítal v kraťasech a já měla 3 vrstvy a furt si stěžovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Mě by zaskočilo, kdyby malá začala růst, já zatím dopředu nic moc nemám. Nemám ani misku na příkrm :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jediné co mám tak lžičku a pítko od aventu. Musím začít nakupovat. Ať to stihnu z mateřské, ta rodičovská je naprd.
10. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
Zazit- tak jsi nevydržela a vyzkoušela už dnes? Psala jsi, že v pondělí :wink: A dopil se ještě mlíčkem?
A ohřívala jsi to, nebo jsi to nechala pokojové teploty?

Sas- ona ta mateřská bude tento měsíc taky naprd. To už máš asi jedno :unamused:
Já taky misky nemám, lžičky mám od aventu a talířky jsem teď viděla takové pěkné barevné v ikei.
10. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
vroni jojo, lehatko je zazracne a zachranilo nam v prvnich mesisich zivot. Rikame mu vibrator, jooo, holka vi uz od malicka co je pro ni dobry :grinning:
romi tak to je strasny, ze ti ho behem 40 hodin donesli jen 3X! Tak to ja jsem na tom byli jeste dobre, ze mi malou nosili kazdy 3 hodiny.
jankaj kde jsi rodila, v Bohunicich? Taky jsme meleli nadstandard, ale az druhy den. Tak bylo fajn, ze mi malou dali hned co jsme sli na ten nadstandar, manza tam ale musel se mnou byt nonstop (alespon ty prvni tri dny), jinak by mi ji tam nenechali. A taky si nemuzu na nic stezovat, s kojenim mi pomohly sestry hodne a kdyz jsem mela krizi, ze mala hodinu rvala a ja taky, tak jsem zavolala sestre,ta za chvili prisla a uklidnila malou i me.
No je to sila kolik nas tu rodilo cisarem.
jankaj je to asi hnusny, ale me mala nepripadala nejkrasnejsi :slight_smile: Ale asi to bylo tim, ze se louhovala v te zkazene plodove vode a mela zelou pusinku volezlou a cela byla volezla, popraskany rucicky a nozicky-ty byly nejhorsi, uplne rudy, jako kdyby se oparila, bylo mi ji strasne lito. Zkusim hodit fotku do alba. Jeste ted se mi svira srdicko kdyz to vidim. A rasy a oboci nemela zadny, byla jak malej cinan :slight_smile:
s tim maminkovskym obdobim je to u nas taky trosku tak, kolikrat u manzi strasne rve, vezmu si ji ja a je klid. Pritom predtim byl na uklidnovani expert manza. Spani je divocina, jednou usne u prsa, jednou sama, jednou na balone a nekdy nikde :slight_smile: Ze by usnula se mnou v posteli, kdyz bychom tam jen tak lezely, to fakt nehrozi.
taky jsem malou videla hned po porodu, ale jen asi dve minutky, ale bylo to krasny.
romco a proc tobe delali cisare? Taky jsem se tesila jak malou vytahnou, manza prestrihne snuru a ono nic. Jo a od prvnich bolesti do cisare jsem to mela 28 hodin. Nespala jsem dve noci a za pet dnu jsem naspala cca 13 hodin, dodnes nechapu jak jsem to vydrzela.
10. led 2010 ve 12:35  • Odpověz
Mariv- tys vydržela 28hodin bolestí?????????To bych si umřela :unamused:
10. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
zazit mamka si teda uzila, no fakt zlatej cisar. Ale je dobra, ze si ho nenechala vzit a ze se o nej starala, takovy lidi obdivuji, bojim se, ze ja bych to nedala. Fakt je hrdinka!
zazit malej je tedaobr spac! CO bych za to dala. mala pokracuje v buzeni kazdy dve hodiny a do toho se jeste treba v jednu probudi a zacne si vykladat, baba jedna ukecana :slight_smile:
jinak malou jsem mela taky furt v zavinovacce, bala jsem se ji drzet a taky jsem se bala, ze ji bude zima.
romco tak to je super s tim kojenim! jsi sikulka!
na Barcu jsem taky myslela, snad jsou vsichni v poradku.
My mame taky prcka, zatim porad jedem 62 az 68 cm. Zitra jdeme do poradny, tak si ji necham premerit.
Holky my mame 32 bodycek a nez to zvladnu vyprat a vyzehlit, tak uz nema skoro co nosit :slight_smile:
Na prikrmy nemam zatim nic, me strasite, budu taky muset zacit nakupovat.
10. led 2010 ve 14:11  • Odpověz
kaa nastesti nebyly tak strasny. Zacaly mi v sobotu cca ve 23 hodin a mala se narodila v pondeli v 5 rano. Asi dve hodky v nedeli dopoledne jsem mela klid,kdyz mi dali cipek na zklidneni kontrakci, ale pak mi chytraci zacali delat zatezovy test, takze mi je ani nemuseli davat. Jeste mi sestricka riakala, ze ten zatezovy test u prvorodicky porod neyvola a ono prd. Pomalu, ale jiste se rozjel, ale bohuzel i po rupnuti vody, cipcich na urychleni, epiduralu a konskych davkach oxytocinu jsem se neotevrela vic nez na dva cm. Navic mala mela spatny ozvy, tak ji dali sondicku na hlavicku, tak jsem se nemohla pohybovat. Navic ji pak nemohli sundat a do ted tam ma kolecko bez vlasku :frowning2:
10. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
mariv, tyjpo, to sis taky užila ten porod co?:frowning2: Asi jsem měla s bobiskem nejlepší porod... Jako já říkám upřímně, že bych rodila znova... ale to šestinedělí už zažít nechci, jedna velká obrovská depka, hrozně nám trvalo, než jsme se sladili...
A mariv, u nás sice usínání každý den stejně, to jest nakojím, dám do postýlky, ůehnu vedle něj (mám postýlku bez bočnice) a pak odejdu. Trvá to ale hodinu dohromady, večer je labužník a nechce kozu pustit:grinning:
Ale zase máme boj přes den, doma neusne NIKDY a kočárek sice miluje, ale musím s ním jezdit, takže já opravdu beze srandy denně jezdím 5-7 hodin:grinning: Někdy na velkou procházku, někdy kolem náměstí a někdy jen před domem, ale furt jak trotl, sem, tam, sem, tam:grinning:
Každá máme něco no...
Takže rodit ano, šestinedělí ne a prosila bych hodného zaziťáčka příště:grinning:
10. led 2010 v 15:38  • Odpověz
jinak jsem výborný tester kočárku a s mojim vytížením říkám, že teutonka je the best!:grinning:
10. led 2010 v 15:39  • Odpověz
kat tak to je masakr! Jezdit denne tolik hodin tak jsem kaput a jeste zmrznu! Jak to tam vydrzis?! To musi byt strasna nuda. Navic ja kdyz jdu tri hodky, tak pak pomalu nevstanu z gauce jak me boli nohy :slight_smile: To zlata nase Agi!
Dala jsem do alba fotku Agi po porodu, jak byla chudina cela voblezla :frowning2:
10. led 2010 v 16:00  • Odpověz
Mariv- bobeček- fakt vypadají ty nožky jak opařené a ten hrudníček, a i na pusině to měla. No tak hlavně, že je to pryč.

Holky, já tak najezdím max 2hod denně a teď teda nic, nebyli jsme asi 3 dny venku, u nás se nedá, už mi to leze na palici, kdybysme měli sáňky, tak Kubu narvu do fusaku a jedem. Kat 5-7hodin bych nedala.
10. led 2010 v 16:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.