• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Kat, souhlas - teutonka je super, dneska bych ale bejvala potrebovala pridelat na kolecka lyze :slight_smile:, ale projeli jsme nakonec :slight_smile:, Tom mi pres den taky moc nespi - max takovy dve pulhodky dopoledne a pak po obede, jinak jedine v kocarku - ale dokud spi v noci, tak at klidne nespi pres den!

Kaa, dala jsem si par lzicek prikrmu do toho via kelimku od aventu - byl v nejakym tom balicku co davali v porodnici a trochu to ohrala - mam ty sklenicky v lednicce, takze by to bylo studeny moc, dala jsem asi 4-5 lzicek a pak nprmalne celou davku mlicka - dr rikala, ze ta zelenina neni moc vyzivna, at pak dam normalne mlicko
10. led 2010 v 17:54  • Odpověz
Jj, holky, je to masakr v tomhle, ale jezdím no, většinou od 8.30 do 11.30 různě po městě, pak od 13 do 15 výletík někam a pak 16.30 - dokud spí jezdím před domem...
Ale on nespí moc v noci no:grinning: Ale tak hlavně, že je zdravej že:grinning: Beru to sportovně, myslím, že za chvíli oblíknu svou kdysi dávno ztracenou 38ku:grinning: Tuhle váhu co mám, jsem měla naposled na vejšce:wink: útočím na gympláckou váhu, což je teda ještě -8 kilo! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
10. led 2010 v 18:25  • Odpověz
Kat- mi poradila kolegyně, že jak jezdím, tak musím stahovat ještě půlky a budu mít dupku jak Kuba :grinning:
Zatím jsem to zkoušela jednou , funící do těch našich kopců :grinning:
10. led 2010 v 19:00  • Odpověz
Ty jo, Kat, ja si rikala, ze budes za chvili jak lunt!
Hele a zkousela si nekdy pres den tolik nejezdit - jakoze by Honzik tolik nespal pres den - nespal by pak lip v noci, mne kdyby naspal Tomik tolik hodin pres den, tak by v noci asi nespal.

Mne ted Tomasek odmita usnout odpoledne - driv si kolem paty daval pulhodku a pak vydrzel vzhuru az tak do osmi, ted ji vynechava, takze chodi spat zas strasne brzo - uz tak kolem sesty ho musim umejt a uz kolem pul sedmy usina - jsem ho chtela prodlouzit, aby chodil dyl, ale jak si vynecha to spinkani, ted uz odpada normalne pri krmeni, ale zajimavy je, ze vecer ted chodi driv, ale rano vstava pozdeji :slight_smile:, zajimava umera :grinning:
10. led 2010 v 19:12  • Odpověz
zaz, hele, taky jsem si to říkala, že by v nci spal...ale nevím, jak to udělat, on když ho nedám do toho kočárku, tak je unavenej a ječí a neví, co se sebou...když ho nedám spát, tak je ořetaženej, na zabití a večer nemůže usnout, noci sebou hází a nemůže spát:frowning2: takže je to paradox, ale honzík čím víc spí, tím víc spí:grinning: prostě musí být odpočatej na to, aby mohl spát:grinning:
10. led 2010 v 19:19  • Odpověz
no, ja si myslela, ze asi jinak rve - no, tak, ze bys jezdila min - jako min hodin, ze by se prochrupkal, ale ne tolik, jezis to je sileny takovejch hodin venku! Vim, ze si psala, ze chodis na prochajdy rada, ale tohle je trochu moc, ne? Ja uz to tu mam tak projezdeny, ze uz me to obcas taky nebavi, a to chodim jednou denne na 2-3 hodinky, takze proti tobe totalni chabrus :slight_smile:
Jo a teutonku bych si od tebe nekoupila :grinning: :grinning:, ta bude mit najeto sto tisic kilometru :grinning:
10. led 2010 v 19:57  • Odpověz
kat tak to je fakt husty s tim jezdenim. Koukam, ze Honzik spi pres den vic nez v noci. To je zajimavy, ze naspi tolik pres den. To Agi si da pulhodku dopoledne, pak cca 3 odpoledne a vecer jednou nebo dvakrat pulhodku, zalezi kdy se budi po odpolednim spinkani. Tak to so Honzika pres den ani moc neuzijes co? Ale zato v noci si ho uzijes az az co :slight_smile:
10. led 2010 ve 20:17  • Odpověz
autor
Katw, ty jsi denně venku 5-7 hodin???? By mi jeblo. Jsi kádr :dizzy_face:
10. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
jojo, kat by si zaslouzila metal! Minimalne je to na zapis do Guinessovky! :slight_smile:
10. led 2010 ve 21:07  • Odpověz
kat přidávám se k holkám, máš můj obdiv. Já ráda jezdím, ale co je moc, to je moc. Už sis dávala tachometr na kočárek? Fakt by mě zajímalo, kolik km máš za sebou. :slight_smile:

Tak to já fakt mám hodnou holčičku, Malá spí i doma, už si nějak navykla a je asi hodně unavená, stačí ji pustit medvídky na kolotoči a je do 5 minut v limbu. Přes den jsem těch 5 minut u ní, ale jinak večer odcházím hned. Umí usnout sama :slight_smile:.Teď tak spí přes den 4 hod. Je fakt, že je asi unavená ze cvičení Vojtovky (děláme to často). Doufám, že to nezakřiknu. Má ale samo občas nějaký ty chvilky. Nedávno brblala v noci, ale teď už je to zase dobrý.
10. led 2010 ve 21:15  • Odpověz
zazit ty budes s těma příkrmama jak ostřílená matka, budem chodit na rady.Už máš gumovej oblek nebo je Tomík čisťounký miminko?
10. led 2010 ve 21:17  • Odpověz
Mariv teda dívala jsem se na foto malé Agátky a vzalo mi to úsměv z tváře :frowning2: . Chudina malá, snad ji to nesvědilo nbo nebolelo.
10. led 2010 ve 21:23  • Odpověz
Ahoj holky, tak my máme dneska za sebou oslavu narozenin bráchy a Tomík to zvládl na jedničku :slight_smile: Byl hodnej celý odpoledne. Až se mě tomu nechtělo věřit. On měl asi fakt hlad. Musím ho přikrmovat. Zatím kojím (doufám, že nezačne odmítat prso). Vždycky nakojím a když brble, tak ho ještě dokrmím, když ne, tak mu UM nervu. On teď nebrečí, ale brble jak stará bába :confounded: :grinning:

Mariv to je teda síla Agátka po porodu. To ji muselo bolet, ne? :frowning2: Chudinka. To jsem nevěděla, že ze zkažené plodovky může mít mímo takový problémy.
Já rodila na Obilňáku. Já ty Bohunice moc nemusím, porodku neznám, ale celkově ten špitál nemám ráda. Vždycky když tam někdo ležel, tak byl nějaký problém. Obilňák je mě sympatičtější. Ale je fakt, že porodnici většina holek, co tam rodily chválily.

Včera tady bylo tolik sněhu, že jsme přidělali korbu z kočáru na sáňky a jeli do lesa. Bylo to fajn. :slight_smile: A teda teď jet s kočárem na procházku je zážitek. Dneska jak jsme jeli k bráchovi, tak jsme jeli po silnici, protože polovina chodníků není odmetená a druhá půlka je zatarasená, pač padá sníh ze střech a ještě se nedá nikde na ten chodník najet, protože je na krajích odhrnutý sníh ze silnice. Děs a hrůza :angry:
10. led 2010 ve 21:42  • Odpověz
A co se týká srovnání klasika porodu a císaře, tak já za sebe co jsem zažila můžu říct, že císař mě připadal jako vysvobození :sweat_smile: Ale já fakt po tom neměla žádné problémy. Jediný problém byl první dva dny se zvednout z postele, jinak fakt nic. :slight_smile:

Náš Tomík spí večer cca od osmi a ráno se budí mezi sedmou a osmou. Mezitím je teda, když je dobrá noc 2x vzhůru na kojení a když blbá, tak se budí i po dvou hodinách, ale jen na dudlíka. Pak spí od devíti do 3/4 na deset, od 11 do 14-15 v kočáru, podle toho jak dlouho jezdím a pak dá něco přes půl hoďky odpoledne v postýlce.
10. led 2010 ve 21:49  • Odpověz
čusky
mariv- já rodila cs, protože dětičky byly větší (3800g). Ivuška se nesnažila vůbec a když jí vyndaly, tak měla místo hlavičky šišku až se můj polekal a Daneček se snažil, ale nedorotoval.

Zazit já mám taky ty kouzelné hrnečky, ale jak mám avent ráda, tak ty hrnečky jsou docela na prd. Nakonec jsem používala taky z DM takovej s brčkem :grinning: Ale třeba budeš spokojená.

Katwind- s tím lezením je to zajímavé, protože na naší Ivušku by to sedělo. Ona se naučila nejdříve si sama sednout, pak chvilenku lezla v 10,5 měsících chodila a s tím mluvením je na štíru dodnes :grinning:

Tak jsem dnes byla u rodičů a vážila jsem Dandu a není to nic moc. Vypadá to , že za ten měsíc přibral 350g což je málo. Doktorka mi zase řekne, že mám přikrmit, ale nevím jak, když z lahve mám strach a ze stříkačky mi to plive. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak jak říkáte, že šestinedělí už ne, tak s druhým dítkem už to není tak hrozné. Člověk už ví do čeho leze. :grinning:
10. led 2010 ve 21:58  • Odpověz
Holky, a proč pro vás bylo šestinedělí tak strašný? Mě se to líbilo :slight_smile: Mimouš pořád spal a byl táááááááák krásnej :slight_smile: :dizzy_face: Teď brble, vymrčuje si, ...prostě chlap :grinning: Mě přijde, že jsem to zvládala líp než teď :confounded:
10. led 2010 ve 22:04  • Odpověz
jankaj- to spí docela dobře. náš malej spí přes den málo. Dá tak 4x 20 minut. Nespí ani v kočáru. Když jdeme ven tak usne hned na začátku a pak třeba hodinu v kočáru kouká. Možná by potom ještě usnul, ale já nejsem tak dlouho venku jako katwind :grinning: . Ivuška bohužel nechce tolik chodit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky zítra se jdu kouknout na čerstvé miminko. Se těším.
10. led 2010 ve 22:09  • Odpověz
Zazit, s tím bráchou je mě to líto :frowning2: Je to škoda, když člověk ví, že to mohlo být všechno jinak :cry: Já mám postiženýho bratrance, tak trošku vím o čem to je. Teta se mu taky strašně moc věnovala, tak je oproti jiným hrozně šikovnej, ale je proste jinej. Ale tam to nebylo kvůli porodu.
10. led 2010 ve 22:09  • Odpověz
jankaj a jak často za den dáváš lahvičku?
10. led 2010 ve 22:10  • Odpověz
My budeme mít čerstvouše za 3 měsíce :slight_smile: Brácha čekají holčičku :dizzy_face: Taky se těším. To ten náš brbla bude už velkej macek proti ní :slight_smile:
10. led 2010 ve 22:11  • Odpověz
Romi jak kdy. V pátek jen večer místo kojení. V sobotu 2x přes den a večer. A dneska 1x přes den a večer. Mám domluvenou váhu, tak ji jedu zítra koupit a budu vážit. Chtěla bych mít přehled co vypije, tak uvidíme. Chtěla bych jen kojit, ale hladem ho nechat nemůžu.
10. led 2010 ve 22:18  • Odpověz
váha je dobrá, taky bych potřebovala. Já bych ho měla asi taky přikrmit ale.. Fakt nevím s tou stříkačkou mi to vůbec nejde. Potřebovala bych ,aby mi to někdo úkázal. Malej se tím dusí a pak to stejně plive.
10. led 2010 ve 22:27  • Odpověz
Sasi, gumovej oblek jsem dneska nenasadila :slight_smile:, zatim, ale je to maso!!! Poloposadila jsem si ho do blooma - to je takova polohovaci zidlicka - a dala mu jen klasickej malej bryndak - a to vis, ze mu to po ty papuli teklo o sto šest a to ji přitom ukázkově otviral, jak když už to někdy dělal :slight_smile:, ale ono jim to leze ven, kdyz polykaji a tak - no bryndak komplet oranzovej!
10. led 2010 ve 22:45  • Odpověz
autor
Zazit a mrkev jde špatně vyprat. Jo a banány, ty už vůbec.
Borůvky taky moc dobře držej, ale můj táta říká, že borůvky z hadrů jdou dolů až když je po sezoně v lese. Takže když už v lese nerostou, tak se to pere jedna báseň :grinning:

A ten zub fakticky máme. Trochu nevrlý, trochu teplotka a řidký hovenzííí
mě se zdál už v týdnu na zub, tak jsem to odhadla dobře :wink:
11. led 2010 v 08:24  • Odpověz
autor
Já jsem mu zkoušela brokolici od Sunárku. Snědl asi 2 lžičky a za půl hodiny se mi po tom zeblil jako Angelika. Takže brokoška šla do polívky pro Dádu :sweat_smile: . Jo a na chuť byla fakt hnusná, i když já jí mám ráda, tak tohle bych blila taky
11. led 2010 v 08:26  • Odpověz
autor
A abych uvedla na pravou míru ty daně:

Fakticky nebyly už loni (omlouvám se Zazit)
Už loni byl ten systém, že si manžel nechal zdanit manželku na sebe. Je to výhodný u manželů, kde je velký finanční rozdíl v příjmech. Takže letos do toho jdeme taky.
Jak už jsem psala, tak nám to hodilo 24 tisíc
Sousedka to měla taky a jim to dalo taky 24 tisíc

takže kočky, kdo můžete, tak to urobte. Stačí, když váš manžílek v práci nahlásí, že má ženu na mateřský a jeho účetní si s tím bude vědět rady. Akorát jsem napsala ručně čestný prohlášení, že jsem nikde jinde nepracovala (pro ty, co jsou na mateřský(rodičáku) celý rok)
Teď je to trochu jiný, takže musim pro papír na sociálku, aby mi vyjeli příjmy (porodný...) a necháme to udělat zase. Dá se do toho dát i spoření (máme úvěr u Lišky)
11. led 2010 v 08:32  • Odpověz
Romi, dnes ráno jsem Petříčka zvážila, a je to stejné jak před týdnem :frowning2:
Hlavně duševní pohodu a bejt odpočaté, jinak se ztrácí mlíčko. Jo, a prý mimi, které nepřibírá by se mělo budit po dvou hodinách. Já nechala Péťu spát přes den i 4 hodiny. Tak máme na to ještě týden, pak jdeme na převážení. Zkusím ho budit po těch dvou hoďkách.
Vyrostl ti malej taky víc na délku? To potom mají méně na váze.
11. led 2010 v 08:44  • Odpověz
Ahoj holky, já jsem byla ráno úplně nějaká mrtvá,ještěže byl drahý doma a mohl se postarat o Kubu.

Vroni- my tež máme problém s váhou, nebo aspoň jsem si to myslela, dokud jsem mu ze srandy neoblíkla bodýčko 74, a ono mu bylo dobré :slight_smile: Takže u nás ten Nutroš jde do délky, ne do faldíků. A ve středu jdu k dr., tak jsem zvědavá, jak dopadneme s mrkvičkou Už bych mu ji chtěla dát :wink:
11. led 2010 v 10:29  • Odpověz
Kaa, náš playboy taky není michelin. my máme něco 68 a něco 74. Záleží na tom od jakého výrobce je.
Já se dr. ptala na mrkev, ale jelikož holt jen kojíme, tak na mě koukala jak z jara :fearful:
Koukám, ať je to UM nebo MM, tak taky nemusí přibírat. Asi fakt mají ten spurt.
Teď jsem odházela sníh kolem vrat. To jsou hotové Alpy. Máme jet do města, mám docela strach jet s dětmi.
11. led 2010 v 11:19  • Odpověz
Oni dr. u kojených dětí neradi začínaji před 6.měsícem.

My taky tady máme hrůzu, přítel mi odházel kolem auta a rozmrazil, kdybychom chtěli někam jet, ale nechce se mi. Jak jsem sama, tak se nebojím, ale jak vezu malého, tak mám strach, aby to nějaký idiot nehonil a netřískl do nás. A nebo aby mi to neujelo kam nemá:unamused:
11. led 2010 ve 13:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.