• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Vidím, že všechna dítka jsou ranní ptáčata. Máda vstává taky kolem 6-7 a já ji hned dávám pod hrazdičku. Je tam hodná, sice práská o sto šest, vykládá příhody hračkám, ale já mám čas se nasnídat a nějak se probrat. Už dlouho jsem nenaspala 8 hodin.

Navíc je to naše pohodářka. Dá nohy nahoru na opěru hrazdičky (někdy i nohy křížem :slight_smile: ) a bouchá. Vypadá to jak nohy na stole. Já tomu říkám lenoch línej a manžel naše pohodářka. Ale Čáslavská z ní nebude.
Jinak taky se nepřetáčíme, jsem zatím ráda, že se otáčíme na bok a to na obě strany.

Holky vy jste se teda rozočkovaly. Taky bych to už chtěla mít za seou, ale vypadá to stále bledě.

Napadá mě, jestli nezaložit novou nějakou stránku s těma pobytama. Už jste toho sem daly hodně, něco se mi líbilo a už nevím co a nechce se mi to hledat, navíc mám taky nějaké typy (asi 4). Mohlo by to být přehlednější.
Tady je jeden:http://www.selskydvur.net/fotografie.htm
12. led 2010 v 19:33  • Odpověz
Jinak romco 400 je slušný a já bych nepřikrmovala, pokud by nebrečela hlady (normálně stačí 100 na týden, to je limit). Co cvičíte za cviky?
12. led 2010 v 19:35  • Odpověz
autor
S tím prevenarem je to složitý.
Doktorka říkala, že to kupuje za svý a doufá, že jí to pojišťovna někdy proplatí. Jedna vakcína je prý za 1100 Korun.
12. led 2010 ve 20:05  • Odpověz
sas- on je v tom limitu. Těch 400 je za měsíc. Já nebudu přikrmovat. Zkouším tu stříkačku, ale moc mi to nejde.
S tím prevenarem je to opravdu na h...... Od 1 to má být zdarma a já si bláhově myslele, že mu jí dnes dají, aby toho neměl tak hodně. Za 14 dní jde znovu a pokud by měl třeba rýmu, tak jsme namydlení, protože by mu jí už pak nedaly. Jak nestihnou dát tu první do 5 měsíce tak už to nedaj.
U vás dávají prevenar nebo ten s.....? (Nevím jak se jmenuje ta očkovací látka co zahrnuje více knenů.)
Sas- cvičíme cvik na přetáčení, pak mu cpu lokty jako k sobě a trošičku do měho šťouchám (vychyluji ho) a pak děláme cvik na to aby jednu ruku předsunul dopředu.
12. led 2010 ve 22:16  • Odpověz
Romco, do tech povinnejch soupli ten Prevenar, Synflorix si leda muzes zaplatit sama, to je blby s tim limitem - do 5/2, kdyz mu to ted nedali, tak snad budete zdravi! Ja byla rada, ze to Tomaskovi prdli najednou, ze si zarval jen jednou a bylo to!
13. led 2010 v 06:41  • Odpověz
Romčo klid. Mám stejný případ, malá Máda musí být naočkovaná do 25. a asi nebude, už jsem to psala, špatná reakce TBC. Zjišťovala jsem si to a pokud já mám zájem o Prevenar a ze zdravotních důvodů to nestihneme do 5. měsíce, mám přesto nárok na očkování zdarma a to v době, kdy už bude zdravá. Vydali na to metodický pokyn. Pokud Dr. ti to odmítne naočkovat, je to pravděpodobně protože se mu nechce papírovat. On bude muset vysvětlovat ZP, proč očkoval později a žádat o dodatečné proplacení. Ale v celku tobě to může být jedno, je to už jeho záležitost, tak neboj, to zvládnete.
13. led 2010 v 07:24  • Odpověz
Ahoj holky,
reaguju na ten Prevenar + hexa...Máme jít znovu na pokus o očkování příští pondělí a myslím, že nás nenaočkujou - ta boulička po TBC je pořád stejná, prostě to není placka, na kterou se asi čeká (?).
Potěšila mě Sasanka s informací o možnosti dostat Prevenar zdarma i později, protože my to asi taky nestihneme do konce 5.měsíce.
Hlásím, že malá "už" má 6105g, no na Tomáška od Zazit to ještě není, že :grinning: :grinning: :grinning: , ale jsem spokojená.
Včerejší noc nyla strašná, malá se pořád budila, přes den mi spala 2xpůl hodinky a pak hodinu a půl v kočárku, z toho půl hodiny koukala...byla jsem totálně K.O. a vzdávám hold Katwin - nechápu, jak po těch probdělých nocích může 7 hodin přes den kočárkovat. Klobouk dolů, mně stačila včera hodina a málem jsem usnula za chůze.
Večer malá usnula v 19 hodin, tak jsem si myslela, že si zdřímne a budeme konečně koupat - no a ona spala jako dudek, hlubokým,klidným spánkem. Budila se opět po třech hodinách, nacumlala se a spala i při odříhnutí :grinning: . Zlatíčko, konečně jsem trochu spala a jsem O.K. Tak jsme nekoupali :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera přes den jsem měla zase málo mlíka, takže zřejmě prožíváme laktační krizi, co jsme měli na konci třetího měsíce. Dneska ráno ale dala Lucinka 160ml z pravýho,tak snad bude líp.
Mějte se a nezmrzněte, my tu máme docela zimu (západ Čech).
Papa :slight_smile:
13. led 2010 v 08:14  • Odpověz
Ahojky, Romčo, já bych nepřikrmovala, pokud je plně kojený a nemá hlad. U těch umělých je to něco jinačího.

Holky, ta naše potvůrka od 5 bantuje, tak jsem s ním šla do obýváku, chvíli si pohrál a teď si tu spokojeně chrupe. Darebák jeden. Já bych taky spala, ale na půl hoďky si lehnout nemá cenu.
13. led 2010 v 09:32  • Odpověz
Tomášek měl dneska maly manévry kolem třetí - on se pretocil na brisko - je kouzelník - byl ve spacim pytli a pod dekou a dostal se až ke spruslikum (naštěstí tam byl mantinel) a neuměl se otočit nazpátek, takže se dostal do patové situace :grinning:, probudilo mě děsný funeni :slight_smile:
13. led 2010 v 10:33  • Odpověz
Sasanko-ten odkaz je super, cena , restaurace, a z Ov 214km :slight_smile: , a mají tam kosmetiku a masáže a je to veeeeliké a vaří tam dobroty :grinning:
13. led 2010 v 10:33  • Odpověz
to hledal manža, on je v tom přeborník :slight_smile:, chceme jet někam tam v létě na kola
13. led 2010 v 11:06  • Odpověz
šikula, posílám pochvalu :wink:
13. led 2010 v 11:08  • Odpověz
no mám v záloze další 3, ale už nejsou tak supr
13. led 2010 v 11:14  • Odpověz
zazit, jeste chodite plavat? to bys asi mela problemy, co? Udrzet toho obrika a hlavne aby se ti nepretocil.

Jinak mi spime na boku nebo se tam taky vzdycky pretocime a posledni dobou sikula vecer chyta za monitor a vangluje s nim i se snurkou. Mam tam mantinel, ale ona sikula prostrci prstiky.

Dnes jsem taky vstavala asi 5x, potvurka podivna se chce mazlit, potahne dvakrat a pak usne v naruci a kdyz ji prendam do ostylky tak zase brble, tak to delame i hodinku, ja nechci povolit a ona taky ne :slight_smile:. Zatim ale vyhrava, ma silnejsi naturu :slight_smile:.
13. led 2010 v 11:19  • Odpověz
kaa tak to mas dobry, ze te Kubik uz tak posloucha :slight_smile: To ta nase mala tyranka by se mi akorat tak vysmala. Vcera byla tak protivna, porad jecela a rvala a vymrcovala si a skoro nespala, no des. Asi to bylo po te hexe. Dnes to pokracuje. Aspon, ze v noci byla vcelku v pohode. Mam tu mamku a i tak jsme ji vcera mely obe az az. Hned jak dosel tatka z prace, tak ji vyfasoval.
Ted jsem prisla z venku a v tom snehu se to neda. A to bydlim ve meste! Cortina neni vubec odpruzena, takze mala litala pomalu az k boude a div, ze jsem ji nepreklopila, no hruza, nevychazim do te doby nez to roztaje. Kazdopadne spala pul hodky a pak rev. Tak jenom doufam, ze je to fakt tou hexou a ze ji to prejde! A to po prvni hexe byla jak andilek.
kaa tak to ma pritel na prd, no a ty samozrejme taky :frowning2:
romco no vidis, jak jsou ty mudry ruzny. My jsme pribrali 390g, mudra nic nerekla a kdyz jsem se zeptala, jestli ji uz mam davat neco navic, tak rekla, ze zatim ne, ze je brzy. No a tobe rekne pravy opak.. A to cviceni bych taky asi nijak nehrotila. Mala se taky nepretaci. SIce uz tak tri tydny zpet se hodne tocila na bok a skoro se pretocila, ale ted posledni dobou na to prdi a uz se netoci ani na bok. A mudra to nijak neresila.
zazit mne mudra rekla, ze nam budou ockovat synflorix, takze me prekvapilo co jsi psala o tom prevenaru.
verusko tak koukam, ze tvoje drobena predbehla i nasi Agi (i kdyz pravda, ma dva tydny naskok). A to mne mala papa vcelku pekne a vidis, taky teda prd pribira, ale jak rikam, mudra to neresila, tak to neresim ani ja.
zazit tak to je malej teda fakt divoch! Ten uz bude na tom srazu chodit :slight_smile:
sas mala je taky sikulka. Koukam, ze to nase mrne je pekne liny a to pritom sebou neustale sije a neni chvili v klidu.
13. led 2010 ve 13:41  • Odpověz
jankaj jak tobe se jezdi s cortinou na snehu?
13. led 2010 ve 13:43  • Odpověz
Holky, dneska jsme byli u mudry, váha pořád stejná, dr. mi říkala, že nejde o váhové přírůstky,ale spíš o křivku, jestli stoupá, takže prý jsme v normě, i když za skoro 11dní nepřibral nic.
Prý kdyby i nadále nepřibíral, tak mu mám vařit Nutrilon z vody z ovesných vloček, a nebo do Nutrilonu rozmixovat banán :astonished: Do toho se mi teda nechce. A asi v pátek nasjíždíme na mrkev.

A ještě k té váze: v 6-ti měs by měli mít dvojnásobek porodní váhy a v roce trojnásobek, tak jsem v klidku.

A v pondělí mám zavolat, jestli mají vakcíny a když tak nám naočkuje hned Synflorix. Prý se musí stihnout 1. dávka do 5.měsíce, jinak cvakáme sami. A rozčilovala se, že každý den dostává jiné informace, no prostě v tom je bordel, ani to těm doktorům nezávidím.

Mariv- my měli po hexe taky protivu, 3-4dny a pak jak když utne- zase zlato :wink:
A s Quinny na sněhu taky nic moc, taky nemá odpružení a muldy jsou bomba, někdy se bojím, že to z něj dušičku vytřepe :wink:
13. led 2010 v 16:15  • Odpověz
Verusko, reaguji na tu nezahojenou jizvičku. nám taky očkování zatím odložili, ale já už týden mu to denně potírám řepíkem a hezky nám ta jizva splaskla a vysušila. už to není tolik zduřelé. Dceři jsem to taky potírala, ale to jsem zkusila, až v jejích deseti měsících, jelikož ji to neskutečně hnisalo. Dlouho měla i zvýšený bilirubin, takže jsem ji ani náušničky nenechávala píchnout, kvůli odloženému očkování. První hexa dostala až v jedenácti měsících.
13. led 2010 v 17:10  • Odpověz
autor
čau kočky, jsme dneska zavřený, protože Mišulka má reakci a zase teplotuje. Ale počítala jsem s tim, protože minule byl taky marodnej a Dáda měl takový všechny reakce na očkování. Tedy až na tu žloutenkovou, to bylo v pohodě.
V noci jsem nevěděla jestli jsem víc spala a nebo byla vzhůru, ale díkybohu funguju ve dne, tak mám asi naspaný rezervy. Ale jak to tak vypadá, tak usnu s nima při uspávání po 7 hodině :grinning:
13. led 2010 v 17:37  • Odpověz
Bobi, to mi povídej!! Já si nepřeju nic jiného, než se aspoň jednu celou noc vychrnět. Ale to se jen tak nedočkám. Já už jsem tak daleko, že jsem během týdně shodila šest kilo. jsem vysáplá, už nemůžu. To je určo tím kojení. Žeru jak prokopnutá a kila jdou přesto rapidně dolů. Bolí mně hlava, jsem dost podrážděná, ale spánek přes den mi nepomůže. Potřebovala bych spát v noci. Ale mladej se budí po dvou hodinách, k ránu po hodině. A nezáleží na tom, jestli přes den chrní hodně nebo málo. :frowning2:
13. led 2010 v 17:46  • Odpověz
vroni tak to je masakr, sest kilo za tyden?! To ja ani moc nejim a kila moc dolu nejdou a to se ted posledni dobou taky skoro nevyspim. Akorat ted dve posledni noci byly vcelku OK. Tak se drz holka!
kaa tak doufam, ze kdyz preziju jeste den ci dva, tak bude Agi lepsi. Dnes je to zas na palicu, nekrestansky rev!
13. led 2010 v 17:57  • Odpověz
Mariv nám říkala dr, že 3-4 dny může být nevrlý. V pondělí píchla, už noc byla na pikaču, a v pátek to byl zase starý dobrý Kubík :wink: . Takže to je ta hexa a bude zas dobře.

Vroni- No to je mazec, to tě děťátko pěkně morduje :frowning2:
13. led 2010 v 18:04  • Odpověz
Holky, morduje, slabý slovo :slight_smile:
S malou jsem taky skoro nic nejedla,a ještě jsem přibírala.Teď je to naopak. Ale kdyby jste ho viděly!! On se tváří jak neviňátko, je to až pozoruhodné dítko :grinning: Směje se, takovej sympaťák, když mu nic není, ale jakmile něco, tak to je fakt tryzna. To bude asi tím, že jeho asc je Ryby a Slunce Panna. To je opozice. Takže v noci Panna, přes den medová Rybička. Se picnu :sweat_smile:
13. led 2010 v 18:22  • Odpověz
Na reakci po injekcích nechci ani pomyslet, co to bude....
13. led 2010 v 18:23  • Odpověz
Jo, a od porodu mám 15 kilo dole. ne že by mi to nějak uškodilo, ba naopak,ale pak je člověk jak přejetej. :frowning2:
13. led 2010 v 18:26  • Odpověz
To jsou úplný horory ty vaše noci :frowning2:, je mi vás fakt moc líto!

Chtěla bych aby slezl ten blbej snih! Blbě se v tom kocarkuje a mrznou mi nohy, takže vydrzime venku max tak dvě hodinky a doma je to celej den nuda :frowning2:, dneska se mi povedlo usnout s mladým v my posteli a já chrnela asi pul hodiny a on byl asi celou dobu vzhůru a okusoval kralickovi uši :slight_smile:, jsem matka pako :grinning:
13. led 2010 v 19:02  • Odpověz
cus
kaa- já mám taky pocit, že mi sestra říkala, že bude píchat synflorix, ale zazit psala, že se píchá ten prevenar tak jsem z toho jelen.
sas- dík za info. Cvičíš s malou když jste po očkování. Mě nikdo nic neřekl, ale když má teplotu, tak prostě necvičím, protože s horečkou by se mi taky nechtělo.

U nás reakce na očkování docele šla. Má druhý den teplotu, ale jinak dobrý. On řve stále, tak ani nevidím ten rozdíl po očkování :grinning:
13. led 2010 ve 20:29  • Odpověz
přihodila jsem fotky: Daneček si zkouší klobouček na léto
13. led 2010 ve 21:00  • Odpověz
Ahoj holky, my jsme byli dneska na kontrole s kyčlema a má všecko tak jak má být, tak jsem ráda :slight_smile: A to se mě ještě podařil kvalitní kup :slight_smile: Měli jsme pro Tomíka kombinézu a ona je mu malá, tak jsem mu musela koupit jinou. Sehnala jsem Nextovou na mimibazaru a paní bydlí u nemocnice, tak mě ji tam donesla. Tak jsem ráda, že jsem nemusela nikam jezdit a za dobrý peníze máme krásnou kombinézu :sunglasses:

Mariv ten kočár mě dost štve :angry: Dneska jsem jela jen s podvozkem a autosedačkou a ještěže nemá Tomáš zuby, jinak už by je měl venku, jak to kodrcalo po tom sněhu :unamused: :grinning: A to autosedačka tam drží krásně, když se jede po rovince, tak super. Ale ta hluboká korba, to je strašný. Hrozně na tom podvozku lítá, dělá ti to taky? Nebo máme nějakej křáp? :angry: Myslela jsem, že to teda bude lepší kočár za ty prachy - v obchodě, když jsme ho vybírali, se s ním jezdilo krásně :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, před váma co vám děti nespí smekám. Tomík se probudí 2x za noc a během půl hodiny spí a já jsem stejně mrtvola a nemůžu se ráno probudit. Jak to děláte?

A pořád Tomíkovi dávám večer místo jednoho kojení Bebu a je spokojenej. Přes den se snažím nepřikrmovat a vypadá to, že mu to asi stačí. Já jsem dřív kojila jen z jednoho prsa, tak teď kojím z obou a je to asi lepší. Už mám tu váhu, tak mám přehled co zhruba vypije. Je blbý, že jak má hlad a řve, tak to naváží o něco víc, protože se ta váha třepe, a když už je nápápnutej, tak jen leží a funí a váží to normálně.
13. led 2010 ve 21:03  • Odpověz
jankaj- tak to máme stejný kočár pokud máš stejný jako mariv. Mě tam ta korba nelítá a to mám už ten kočár starší. Jinak taky skáče no nemá nafukovací kola a toho sněhu je trochu hafo :grinning:
13. led 2010 ve 21:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.