• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
dáváte děti už do šátků nebo klokánky?
10. říj 2009 ve 22:17  • Odpověz
ja jsem ho uz asi 2x dala do klokanky, ale jen doma a tak na tri minuty - jen na zkousku,aby si zvykal - jinak chci pockat do tech trech mesicu, nedavam ho ani do lehatka a i do autosedacky jen v nejnutnejsich pripadech a na co nejkratsi dobu, at si ty zadicka co nejmin huntuje
10. říj 2009 ve 23:28  • Odpověz
Holky, děloha je na youtubu, jako všechno:slight_smile: A zvuk je to zvláštní, takový jak když pouštíš hodně vody a zase méně, spíš splav jak když někdo mění jakoby:slight_smile: ubírá a zase přidává, do toho tam je slyšet vzadu srdce, občas nějaký bublání...:slight_smile:) ale na nás zabírá to auto:slight_smile:

Jinak já lehátko dala dolehu a dávám ho tam, je tam na kožešince a je tam rád:slight_smile: mariv, taky tam právě vydrží sám chvíli, když kvíkne, pokoupu nohou a zase je v klidu chvíli:slight_smile:
Šátek mám, já jsme zastánce toho, že si záda neničí, zkroucenej byl mnoho měsíců, takže dle mě je spíš nerad furt nataženej, ale to je věc každýho samozřejmě:slight_smile:
Te´d budu kupovat nosítko (ergo), tak jsem zvědavá:slight_smile:
11. říj 2009 v 11:01  • Odpověz
Ahoj misko, tak co teda malymu bylo? Na opruzeniny je dobry sudocream, zkus ho.
sasanko ty probiotika mam v lednici, ale mala mela stejne k ranu zase boleni, ale myslim, ze je to o neco lepsi. Ja i kdyz si dam malou do postele, tak narika a krouti se dal a na brisku se ji nelibi, to zacne vyvadet jeste vic :frowning2: Ja mam sice prebalovak v loznici, ale stejne pak musim putovat s pokajdenou plinkou na balkon, pac bychom se jinak do rana udusili, takze to vyjde na stejno :slight_smile: My davama malou do baby vacu anebo do satku do kolibky. Horizontalnich poloh se zatim vyvarovavame, i kdyz nekdy ji nosim ve svisle poloze a v lehatku je dost casto, pac to jediny ji trosku uklidni, v postylce nevydrzi:frowning2: Tak snad to lehatko neni na ty zada tak zly :frowning2: Jinak kamosky nosily mimca v satku i v horizontalnich polohach hned od narozeni, ale jaky to bude mit nasledky tezko rict....
kat ergo je pry dobry, taky jsem ho chtela, ale pak jsem dostala satek, tak uz ho asi porzizovat nebudu. Jinak s tema zadama taky nevim, tezko rict, kde je pravda. My jsme taky spavali na brisku, posazovali nas, ucili nas chodit za ruce a ze bychom z toho meli nejaky nasledky... tezko rict, clovek nema srovnani. Za par let treba zas prijdou s tim, ze by mimi nemelo spat na rovnym... ale kdyz clovek chce udelat pro to svoje mimi to nejlepsi, takze kdyz slysi, ze neco se tak delat nema, tak to stejne radsi nedela... je to tezky, ja mam nektery kamosky alternativni maminky a nektery zas takovy ty standardni a kdyz posloucham ty rozdilny nazory, tak nevim co si z toho vybrat...
11. říj 2009 v 11:59  • Odpověz
Sudokrem je fakt nejlepší.mazala sem bepantenem a nezabíral.sudokremem 2x a je klid.Já dávám do lehátka od začátku,ale dlouho mi tam nevydrží :unamused: jen jednou mi tam usl,ale po půlhoďce byl vzhůru :confounded:
11. říj 2009 ve 12:16  • Odpověz
Holky, budu vam pripadat jako exot, ale ja nemazu nicim... mame pres den ty latkovy pliny a on se neprudi vubec zatim, takze jen otru vodou, ususim a hup do plinky. Mazu jen vecer cely telicko mandlovym olejem, takze i prdelku, varlatka, ale jinak nicim. Lec mam doma milion vzorku, vcetne sudocremu, bepanthenu, rybilky, johnsona anevim ceho:slight_smile: Vyzkousim, az se zacervename, preventivne to zatim davat nechci...

A s tim prebalovakem, ja mam prebalovak v koupelne, ale v noci kdyz se probudi, tak ho prebaluju v postylce, nechci, aby se moc rozkoukal, obzivnul:slight_smile: takze v postylce, on jak je zavinutej, tak ma jen bodycko a ponozky, takze rozepnu, vymenim plinku, zapnu, pak ho vezmu k sobe, nakojim, odkrkneme nekdy a vratim do postylky. Je ale fakt, ze my moc nekakame:-ú jen tak jednou za tri dny poradnou naloz:slight_smile:
11. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz
mariv a z těch názorů standartních, alternativních, moderních...si prostě vezmi to, co se ti intuitivně zdá nejlepší:wink: Já taky nevím, co je nejlepší, nevíme to nikdo, jak říkáš, názory se mění dobou z generace na generaci to je jinak...
moje intuice mi říká, že první tři měsíce je pro dítě nejlepší být u mě, houpat se, být v klubíčku...takže šátek je fajn. Horizontálních poloh se nebojím, ale používám minimálně. V lehátku je ne na rovným, ne úplně v klubku, myslím, že ok. Jen v autosedačce se mi nelíbí, tam mi přijde moc zkroucenej, takže tam ho dávám fakt jen na cestu.
Ale je to o tom, jak to cítíš, asi nemá cenu se řídit stoprocentně knížkama a doktorama :wink:
11. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz
kdyz ja se v tech horizontalnich polohach (satky, klokanky atd.) bojim i toho, ze mu nejak primacknu kulky - ze si na ne bude tlacit, no nevim, asi jsem blba, ale proste do tri mesicu ho nechci moc svislit :slight_smile:, jen at si polezi, ale jak pise mariv - s nama se delali veci - posazovalo se brzo, tahalo za rucicky do sedu, spalo na brise a nevim, co jeste a zadny ujmy z toho nemame, ted se vsechno moc resi

a ta autosedacka mi taky vadi nejvic - malej je v tom jak paragraf, nikdy nevim jestli jsme ho do toho spravne dali, jestli tam sedi fakt tak jak ma - a pritom znam mamky, co v nich miminka od malicka nechavaj - davaj je do nich i doma - pouzivaj to misto lehatka a kdyz v tom prinesou spici mimi domu, tak ho v tom nechaj jeste klidne 2h dospat :frowning2:
11. říj 2009 v 15:59  • Odpověz
kat, zavidim ti docela, ze Honzik chce byt u tebe, nas mladik je individualista, chovat se necha jen obcas, skoro si ho v naruci neuziju, za chvili se zacne kroutit a chce polozit a hned je spokojenej, pak si s nim muzu hrat, hladit, zpivat atd., ale anruc neni jeho oblibeny misto, trochu jsem si vycitala, ze nechce bejt u mamy, ale on nechce bejt ani u taty a zkouseli jsme snad vsechny mozny doporucovany polohy - klubicka, klasicky v naruci, na predlokti, na kolenou atd. a proste dlouho nevydrzi, on mi i pri zkouseni te klokanky (mame BabyBjorn) tam vydrzi tak tri minuty, jedina poloha, ktera teda nani klasicky nosici, ve ktery jakz takz chvili vydrzi je, kdyz si lehnu na zada a dam si ho briskem na hrudnik, tak se tam chvili rochni, zveda hlavicku, tam chvili vydrzi, ale jinak vubec, ma to uz od narozeni, porad doufam, ze to neznamena, ze to nebude mazel, protoze ja ho chci mazlit tak do jeho 30 let :grinning: :grinning:
11. říj 2009 v 16:04  • Odpověz
a jak casto ty latkovky vmyenujes kat? To mas dobry s tim kajdenim, to nam mala kadi 6x denne a jeste dela v noci caviky, kdyz se nemuze vykadit a tlaci a tlaci, jak uz jsem psala. Jojo, taky se ridim tou zlatou stredni cestou, clovek by nemel nic prehanet.
To ja kdybych prebalovala v postylce, tak mi hrozi, ze ji budu celou prevlikat, zrovna dnes v noci mi pokajdila cely prebalovak :slight_smile:
11. říj 2009 v 16:42  • Odpověz
jojo, jsou to ony zazit. jsou to fakt vydridusi!
11. říj 2009 v 16:49  • Odpověz
Holky, dávám odkaz na fotky, ale nejsme si jistá, zda vám to půjde... kdyby jste některá byla na facebooku, písněte, ráda budu vaším "přítelem":wink:

http://www.facebook.com/album.php?aid=26713&id=1659170453&l=d38702a446
http://www.facebook.com/album.php?aid=28558&id=1659170453&l=47fc05b8e5

Maric, měním stejně jako papírovky, za dvě až tři hodiny... (když vím, že jdu ven, dávám ještě buď ppaírovku nebo speciální bambusovou plenku, v který není mokrej - to přebaluju za ty tři hodiny, v noci stejně tak)
11. říj 2009 v 17:15  • Odpověz
mariv, jj, s kakaáním chápu, my když akkáme, tak ho většinou dávám rovnou do kyblíku:slight_smile: ale takhle, když jen čůráme, je to v noci v pohodě... i když s emi taky stává, že s epočůrá zrovna když ho svllíknu...často si taky počůrává bodýčko na zádech a plenka je suchá, doteď jsme to nepochopila:grinning:
11. říj 2009 v 17:20  • Odpověz
Ahojky holky, včera jsem chtěla pokecat, ale nešel mi vůbec net :frowning2:

Mariv- taky se vlezu jen do těhu riflí :grinning: , ale přes zimu se nadbytek schová a pak až Kubík bude mít příkrmy, tak najedu na dietku, abych mu teď nešidili i tu trošku mlíčka co dostává.
A v pátek jsem byla u naší dr. a pokud vám ještě slzí ty očka, zkus si fakt zajít za dr., může to být neprůchodnost slzných kanálků
Máme super doktorku, perfektně jsme si povykládaly a bere i názor maminy, neprosazuje si svou a komunikuje.

Holky, s těma cenama je to fakt bordel, protože jsem teď narazila na polský Nutrilon pod názvem Bebilon a je o cca 90,- levnější. Asi vezmu krabici a sjedu do polské lékárny to omrknout, protože ty peníze teď nějak letí.
11. říj 2009 v 17:31  • Odpověz
Kat- moc pěkné fotky
11. říj 2009 v 17:36  • Odpověz
kat fakt pěkný fotky, musím taky něco přidat

u nás kakáme do každý plíny, nestačím ani vyměňovat, vždycky přebaluju před kojením, protože ublinkáváme a začala mi teď kadit práve během kojení (navíc tak tlačí, že mi ,,hryže!!" bradavku, v dobrém případě jen tahá)
11. říj 2009 v 17:50  • Odpověz
Sas- u nás je "hryzání" u prdíků :slight_smile: , ale nechci ani pomyslet na to, až tam budou i zoubky, au au :grinning:

Jinak já taky přebaluju před kojem a pokud je naloženo, tak musím počkat, jinak by mi to vyblinkal. Jedině když jdeme ven, tak přebaluju před i hned po, ale musím velmi opatrně.
A musím teda říct, že zásoby plínek (15balíků) se mi nějak krátí :slight_smile:

Holky, já jsem teď malého nosila a houpala, strašně plakal a nepřestával, a jak jsem mu chtěla uvařit Nutroš, tak jsem ho položila na chvilku do lehátka a je klid, on se nechce vůbec chovat. Jsem zvědavá, kdy ho vymuckám :unamused:
Zazit- co to máme za miminka? Nemazlíky?? :frowning2: :slight_smile:

Jinak já jsem chtěla pak někdy opravit prsa, ale přítel nechce doma plastiku :grinning: , tak budu rolovat :grinning:
11. říj 2009 v 19:42  • Odpověz
Rolovat :grinning:, hele, ja nekojila, mne se prsa jen desne nalily a pak splaskly a mam to jak hadr na nadobi :frowning2:, takovy mekouse, tvar zustal jakz takz, ale fakt jak hadr

A co to mame za divny mimi nevim - ale u nas to samy - v naruci u mamy rev jak tygr, jakmile polozim, nejlip do postylky, tak klid, nebo bych si ho chtela pomuckat aspon v leze, kdyz uz ne v naruci, a on se chce koukat z okna a bejt sam
Jinak uz zacina docela hezky ovladat rucicky - chyta mi prsty a cilene cvrnka do hracek na hrazde

A dneska mi zas dal - malem infarkt - spinkal v postylce, tak jsem ho sla prubezne zkontrolovat a on normalne spal s napul otevrenejma ocickama - mel je uplne skleneny - no mrtvola hadr :frowning2:, bylo to hrozne desivy
11. říj 2009 ve 20:00  • Odpověz
holky, ted jsem videla predpoved - to jsou teplotni rozdily - minulou stredu 25 st a ted na stredu hlasej 4 stupne!!! Co to je??? Prej snehove prehanky :frowning2:, ja tu zimu nechci :frowning2:, to abych zitra vytahla zimni veci
11. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz
zazit, fakt začíná kontrolovat ručky? juu, se těším:slight_smile:
A Honzík je teda rád v náručí, až moc rád:slight_smile:
Já přebaluju před kojem nebo tak různě... po koju ne nebo velmi opatrně... ale my blindíme normálně, on prostě neumí pít akorát, vždycky se přežere:slight_smile:
A při prdíkách taky chce odkráčet s bradavkou v puse, zuby si neumím představit :confounded:
11. říj 2009 ve 20:08  • Odpověz
Jo a prolítla jsme diskuzi o těch kapkách, co sem dala zazit článek a většina mamin tvrdí, že jsou k ničemu jako všechny kapky, že si to prostě musej ty děti odkroutit ty tři měsíce :cry:
11. říj 2009 ve 20:09  • Odpověz
Zazit- tak ty ručky jsou teda super, prsty mi nechytá, ale u hrazdičky je nějaký velký kravál, čím dál větší (jakože hračky štěrkají, ne že malý pláče :slight_smile: ), a ještě se u toho směje a brouká. Ale musí být sám, jakmile přijdu, tak se jen chechtá. Takže pozoruju za rohem :grinning:
A ty očička mi vyvrací, je mu vidět bělmo, ale pak je zavře. Ještě mne tak nevyšokoval, ale ten tvůj Tomík by mi způsobil infarkt.

Jo počasí je na prd, už musím konečně koupit fusak, zatím trajdáme se zimní zavinkou do autosedačky a dekou, já jsem myslela, že letos bude zima mírná, a prd. Doufám, že si ten sníh odbydeme teď a pak do března bude klid.

Kat- ber to zase z druhé stránky, ber to optimisticky. Měsíc prdů už máme za sebou, a ty dva utečou. :grinning: A přijdou zoubky :frowning2:
11. říj 2009 ve 20:35  • Odpověz
Zazit- prosím tě, jak řešíš mlíčko a cestování, jako ohřev?? Já jsem měla termosku na reklamaci(nová, po dvou dnech se mi rozpadla, a trvalo to fakt těch dní, a to jsem to kupovala v dětském, si taky mohli pohnout), a byli jsme dlouho venku bez možnosti ohřátí, takže Kubík dostal mlíčko studené (ne ledové, venku bylo asi 25st.).
Nevíš o nějakém ohřívači třeba do zapalování?
11. říj 2009 ve 20:39  • Odpověz
kaa,taky jsem si rikala, ze jeste ze je ted zima, ze ty kila schovam a do leta snad budou pryc :slight_smile: Jinak zimu taky nesnasim, fuj, se mi ani nebude chtit chodit ven :frowning2: Jinak my jsme byli s tema ocickama u dr. uz v porodnici nam dali ty antibiotika a pak moje dr. ten ocuflash a pry by to melo zabrat, aby nemusela jit na protahovani slznych kanalku, coz bych fakt nechtela :frowning2:
Jinak s tema probiotikama, prave mi rikalo hodne kamosek, ze to bylo jediny co jim zabralo. U nas je to o neco lepsi, ale uplne bez prdu nejsme. No tak hlavne aby to nepokracovalo i po tech trech mesicich!
11. říj 2009 ve 21:13  • Odpověz
kaa, ja pouzivam termosku a jeste ji davam do termoobalu a super - voda presne tak tepla jak je potreba, termosku pouzivam pul litrovku nerezovku Tescoma a termoobal, co jsem mela v prebalovaci tasce ke kocarku

my nastesti zatim porad prdime, ze o tom vubec nevime - on normalne uchazi :slight_smile:, jak prdlej balonek :slight_smile:, jsou to strely, jak na strelnici, davam jako prevenci do jednoho krmeni denne 10 kapek sab simplexu, nevim, jestli je to tim, ze by to tak ucinkovalo nebo proste nema od prirody s prdama problem :grinning:, hlavne at mu to vydrzi, horsi je, ze zas 2 dny nekajdil - uplne se desim, co to bude zas za naloz - to zas bude podelana pulka loznice :frowning2:
11. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz
Jo Mariv- do léta jsme kočky (doufám :grinning: )
Právě že vím, jak jsi s těma očkama bojovala, tak ti píšu o těch kanálkách, nám zas totiž to jedno očko hnisá, ne moc, ale i tak jsme dostali žádanku na oční. Doufám, že to půjde přeléčit antibiotiky, protahování kanálků bych asi nezvládla :confounded:

Jinak my máme všechno pravidelné, i prdy, děsím se půl sedmé večer, to chytá malý takové křeče :stuck_out_tongue_closed_eyes: , a rázem sedmé je to pryč. A pak si dál prdí zas v poklidu. :grinning:

Zazit- já jsem taky všechno dokoupila, akorát ten termoobal má ten vnitřek malý, takže se mi tam nevleze ani flaštička ani termoska. Tak budu muset bojovat jen s termoskou. Jsem myslela, že máš nějaký fígl :slight_smile:
11. říj 2009 ve 21:50  • Odpověz
Mariv- poloha tygřík je na prdění?
11. říj 2009 ve 21:52  • Odpověz
autor
ahoj kočky,
měla jsem co dělat abych vás dočela.
Tady je to počasí totál na prd, furt prší a je zima. To nemůžu ani ven, protože by se mi Dáda promáčl až na kost. Holiny sice má, ale on je vodumil a neudržim ho u kočáru. Vloni si dokonce lehl do kaluže a vyvaloval se tam jako prase :grinning:

Mám v plánu zajít do papírnictví a nakoupit hromadu udělátek a papíru a cokoliv, z čeho se dá něco vytvořit. Musim vymyslet nějaký tentononce, který s nim budu vyrábět, když bude furt takhle hnusný počasí.

Dneska nám skapal křeček. Vůbec nevíme proč. Jestli stářím a nebo po těžkým boji. Minulý týden dostal samičku jako spolubydlící. A hned se začali zbožňovat. Pohodička a dneska ráno byl vedle baráčku a měl hlavu od krve. Tak nevim, jestli nějaká nemoc a nebo mu dala mladá nakládačku. Trápil se chuděra, tak jsem mu pomohla :frowning2:

A musim říct, že nemažeme pupíček, a sab dávám tak jednou za 2-3 dny (když si vzpomenu a dávám mu Nutroš na cestu ven a kolikrát se toho ani nedotkne a pak to leju psovi) a prdíkama netrpíme. Love zatlačí a lítá to. Někdy teda mu to fakt nejde,ale stačí ho dát do klubíčka a poklepat na zadeček a za chvilku to jde a je klid. A pomáhá mu teplá koupel večer. Nechávám ho tam dýl, aby se krásně prohřál a zadováděl. Už začíná kopat nožičkama.
Kolotoč je nenahraditelnej kamarád a povídá si s nim a směje se na něj. A když ho nemůžu uklidnit, tak pomáhá plína. Roztáhnu jí a zmačkám a dám mu jí, aby si jí mohl ručičkama chytit a mazlit se a většinou se uklidní.
12. říj 2009 v 08:47  • Odpověz
jeee, ahoj bobi, uz vcera jsem si rikala, kde te asi mame :slight_smile:

chudak krecek - asi neprezil mladici, to vis, to je vzdycky, kdyz si starej kocour poridi mladyho zajicka, tak za chvili nestiha no a nebo fakt dostal nakladacku, tos me pobavila, i kdyz je to teda smutny, ze zaklepal backurkama

a vas pes jede na Nutrilonu, jo ? :slight_smile:, tak to doufam, ze mu davas aspon HA, aby mel poradnou imutintu :slight_smile:)), ten vas pes se ale ma :slight_smile:

plinka u nas taky funguje, ja ho jako by zakreju - proste na nej hodim rozbalenou plinku a on se snazi ji odkryt a tim hned prestane brecet a pak si ji taky muchluje a u nas je nenahraditelnej kamarad hrazdicka - mydli si tam do tech hracek (oblibena je kocicka :slight_smile:)), dela to zvuky, on se na to smeje a brouka o sto sest :slight_smile:, pak je taky zajimavy, ze totalni usmevy nahazuje kdyz ho polozim na brisko, to se smeje jak jelito :grinning:
12. říj 2009 v 09:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.