• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// z Vánoc 2008 jsou už v dupačkách

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Bobi, já mám okolo ledničko-mrazáku plíseň, už jsme se s ní tak nějak sžili :slight_smile:).
A námrazu taky (v mrazáku) - kašlu na to. Hlavně klíííííd :sunglasses:
6. únor 2010 v 10:16  • Odpověz
Katwin, malá blije taky, min. dvakrát si krkne po kojení a jakmile s ní pohnu, nebo zafouká větříček, jsme zblitý obě, většinou ublinkává průběžně a těsně před dalším krmením to zakončí natráveným tvarůžkem(bleeee), někdy(jako včera) hází šavličky. Vždycky říkám, že vypije "120" a vyblije "250" - v ml :grinning: .
Jednou jsem zkusila dát jí dvě lžičky mrkve a od tý doby mám flekatý tři plenky, dvě trička moje, tři mikinky její.
Fakt pohoda :grinning: - takže už mám připravený hadříky, co jí budu dávat dopoledne, co bude jíst a blejt příkrmy a pak uvidíme, jinak to bude katastrofa a mrkev podle mě nevypere nic - nebo máte tip???
6. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
....jo a vleže blinká jako dámička!!! :sunglasses:
Vždycky otočí hlavu na stranu a "odplivne" si dva tři litry (nebo pár ml) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. únor 2010 v 10:21  • Odpověz
Veru, mateřskou jsem měla přesně do 31.1.2010. Od 1.2. rodičovská. U nás v práci jsou jen chlapi, 1 důchodkyně a účetní, takže jsem první v naší firmě, kdo je na mateřské. Tak se radši ptám, aby mě to nějak nepopletli :sweat_smile:
6. únor 2010 v 11:02  • Odpověz
Bobi, mas recht :slight_smile: Tomik by fakt stravil i tu lahev :slight_smile:, ten blindi jen když se nacvakne svoji 240tkou a pak se hned v nestrezenem okamžiku pretoci na brisko, já ho musím po jídle vždycky aspoň na pul hodiny zabavit, aby vydržel na zadickach - musím mu porad něco podávat do ruky a on si to ruzne prehazuje z ruky do ruky, ozira to atd.

Já byla zas dopo cvicit, je to super, člověk se poradne protahne a je to úplne jinej pohyb než kolem malyho a ty endorfiny :grinning:, je to bomba!
6. únor 2010 ve 12:07  • Odpověz
cusky
tak náš malej si někdy ublinkne, ale je to tak 2x za týden a jen nepatrné množství. Já naštěstí nemám blinkací děti. Naše Ivuška se po.... jen jednou když jí zaskočil gumovej bombon, tak se jí zvedl žaludek a šlo to ven. To jsem byla opravdu ráda, protože se mi tím málem udusila. Ona je jedlík a co sní to už nepustí. :grinning:

Jinak já byla v práci a mě dali dovolenou za rok 2009-20 dní a za rok 2010 12,5 dne, ale zda je to dobře opravdu nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Já mám normálně nárok na 30 dní. a mateřskou jsem měla do 3.2.2010.

Jinak máme zase problém s jídlem. Malej nechce jíst. Mezi kojením má i přestávky 5 hodin. Když ho dám k prsu, tak hrozně řve. Mě se to mlíko šatně spouští a než začne pořádně téci, tak to někdy trvá víc než minutu a malej je nervní a řve. Nevím zda je to normální, ale Ivuška když byla malá, tak večer když už byla unavená tak taky nechtěla tahat. Tak mám strach, že Danda zase nic nepřibere. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. únor 2010 ve 14:15  • Odpověz
Romčo, minuta na spuštění je ještě OK...když je malá někdy rozeřvaná, třeba tím, že je nevyspalá nebo už unavená, tak pokud se nespustí mlíko "hned", tak potáhne, řve, potáhne a třeba 5 vteřin před spuštěním už je tak naštvaná, že už to do pusy nevezme!!!! Ale fakt ani za nic!!! Tak jde spát třeba nenajezená(přes den). Je to i o psychice, vždycky se modlím, aby už mlíko teklo, jinak se malá rozeřve a jako naschvál to teče třeba až za 2-3 minuty a pokud řve a netáhne, tak o to je to delší. Je to začarovanej kruh. Pokud je v pohodě, klidně počká, až mlíko začne téct a není problém.
Večer toho malá vypije nejmíň za celej den, je to spíš takový usínací rituál, že po koupání se papá, ale je unavená a vytáhne tak max.80, někdy 100(ale to výjimečně). Nejvíc pije ráno, dopoledne a čím se den chýlí ke konci, tak míň a míň.
6. únor 2010 v 17:33  • Odpověz
ahoj holky, neco na me leze, asi po te nasi vcerejsi prochazce s jankaj, bylo to moc fajn, akorat desne ficelo. To vis, ze jsi nam Jani taky padla do oka, vo tom zadna :slight_smile: Skoda jen, ze bydlis na opacne strane Brna :frowning2: Ale az bude KONECNE teplo, tak to bude lepsi a urco nejaky navstevy zvladnem. No Agi sice nebrecela (coz je divny), ale ani nespala a v noci jsme si to pekne vyzrali :frowning2: No a musis prijit nekdy na navstevu k nam, abys videla jakej je to nervacek a jak se vzteka na hracky na hrazdicce :slight_smile: Ale poblijon to neni, to jsem zase rada, ta blije jednou za cas a fakt malinko.
verusko na plisen je dobry savo na plisen s rozprasovacem, neverila jsem tomu, ale vyzkouseli jsme to a plisen je fuc! Je to ted manzova oblibena zbran - nici plisne vsude mozne a bavi ho, ze to funguje :slight_smile:
No mne ted mala ji pres den minimalne a pak to dohani v noci, coz je vcelku mazec. Nevim co se to potvurka naucila a odnaucit ji to bude asi horor a par probdelych noci a nasrati sousedi, nacoz momentalne nemam :frowning2:
Holky vydrzi vasimprckum na nohach ponozky?! Ja jak je male dam, tak je okamzite skopne dolu a furt se sudli tema nohama o sebe, az ma od nehtiku doskrabany cely nohy. Ji vzdycky rikam, ze tancuje irsky tance, fakt to tak vypada :slight_smile: Nehty ma sice ostrihany, ale poskrabe se stejne.
Jo a dneska se mi osypala i po vine :frowning2: Takze nejenom, ze nemuzu bastit, ale jeste se ani nemuzu uklidnovat chlastem :angry: Ale pivo nastesti snese :slight_smile:
6. únor 2010 v 18:18  • Odpověz
Ahoj, tak jsem právě dospala naši příšernou noc, kdy se Tom budil pořád dokola. Hrůza :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi začnu shánět odvar z makovic :grinning:
6. únor 2010 v 19:22  • Odpověz
Minula noc zas asi byla nejaka spatna pro miminka, i Tomasek mel manévry - cca od dvou do pul čtvrtý proste nespal - on nebreci, ani jist nechtěl, nic, ale proste byl vzhůru - vrtel se v postýlce, držel si kralicka a občas něco tichoucce zblebtnul, ono by se u toho dalo v pohode spát, což manza praktikoval, ale já jakmile je vzhuru, tak proste nemuzu spat!
6. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
cus, tak tady nikdo není. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
verus- tak to máme stejné. Já se taky vždycky modlím a´t už to teče. Někdy jsem už naštvaná sama na sebe když to malej nemůže vytáhnout a někdy musím do sprchy, napařit se hodně teplou vodou a pak to jde lépe.
Mariv- já dávám ponožky pod punčochy, protože náš malej si za ně pořád tahá až je sundá. Já mám rohovej byt, tak u nás není moc teplo, tak to poškrábání zatím nehrozí.
6. únor 2010 ve 22:49  • Odpověz
autor
Ahojky, taky dávám ponožky pod punčošky :wink:

Tak dneska super noc, fakt. Mladej se probudil až v 5 na dlabačku. Rovnou jsem ho převlíkla, protože mi poprvé pročůral plínu a byl mokrej a pak se zase zachumlal do peřin a chrupkal dál. A já, asi tim, že jsem spala v kuse, tak jsem se v posteli válela do 5:45 a pak jsem nasraně vstala a šla jsem se psem ven. Takže jsem hezky vymrzla a teď tu lemcám kafíčko

Mám tu dneska přes noc 2 synovce, tak jsem zvědavá v kolik vstanou. Jsou to už skoro pubošové 12 a 8, ale zatím zlatíčka. Švárová potřebovala vypnout a chtěla si vyrazit s kámoškou, tak mě poprosila o jejich údržbu :grinning:

No Mariv, ani se nedivim, že jsi nastydlá, když s jankou lítáte v tomhle čásku 2,5 hodinky venku. Je to hnusný vlhký vlezlý a to prý zase mají být mrazy :angry:
7. únor 2010 v 06:23  • Odpověz
autor
Holky, Mišákovi přestává stačit už asi mlíko, i když dostává obídky a odpol kaši bo přesnídávku. Narve se Sunarem a pak ječí jako kráva, když vidí, že dávám po lžičkách Dádovi bobíka a jemu nic do tlamičky neskáče. Tak jsem mu po mlíce zkusila dát trochu přesnídávky a on to do sebe házel jako němce do krytu..........není to kulička, to ne, ale jedlík je to ukázkovej.
Koukala jsem na očkováky a jsou si s Davídkem s váhou vyrovnaný. Dady nebyl tlušťoučkej a kor, když začal lízt a běhat, tak se mu smáli, že je to žebro. Teď už mám menší pupíček a je to chlapák :wink:
7. únor 2010 v 06:27  • Odpověz
autor
mám menší pupíček :grinning: :grinning: :grinning: Haha, samo jsem myslela Dádu
Mojí vaně se nikdo nevyrovná
7. únor 2010 v 06:29  • Odpověz
autor
Jo a co se týče golfek, tak jsme doma měli rozpravu.
Chci jet na dovolenou ať se děje, co se děje, takže jsme se domluvili, že golfáč nebude a prostě se místo korby nasadí sedačka a bude sporťák z bebecaru. Sice se s nim nevejdu skoro nikam, ale prý to do auta vždycky nějak srovnáme. Máme tada velkej kufr, tak snad tam ještě 2-3 kufry porovnáme :wink:
No šetří se jak se může

Holky, kolikátky plenky už máte. Já furt dávám 3, ale po dnešní pročůraný noci, bych už asi nasadila 4. Oni ty 3 jsou už tak maličko těsný, ale furt držej. Mám tu jeden balík 4, tak je rozdělám, nasadim a uvidíme jak seděj.
7. únor 2010 v 06:43  • Odpověz
autor
Věrko, to je super, že máte taky takovej krám za lednici. Nemyslim to ve zlym, ale uklidnila jsi mě, že i při námraze může fungovat normálně :wink:
To Savo na plísně používá moje mamka kolem oken a fakticky to pomáhá, ale smrdí to jako svině :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. únor 2010 v 06:45  • Odpověz
autor
Romčo 12,5 dne dovolky za tenhle rok? To je super.
Já myslela, že to bude tak 2-3 dny
A tobě už ty cililinky dorazily za dovolenou?
7. únor 2010 v 06:47  • Odpověz
autor
No za tu mojí proplacenou se koupí nový gumy na auto :cry: takže myčka zase nebude
A to jsem za minulý měsíc ušetřila 2,5 tisícka, ale tenhle měsíc je asi utratim do žrádýlka, když bylo tak málo rejže na účtě. To mě sejří, protože musíme zaplati povinný ručení.
Achych ouvej, to jsem si to zase krásně sama pokecala :grinning:
7. únor 2010 v 06:49  • Odpověz
bobi, my máme 4ky už měsíc:wink: pampersky 4ky jsou totiž už od 7mi kilo... ale dávám i jiný 4ky:wink:
7. únor 2010 v 07:52  • Odpověz
My taky jedeme 4 Pampersky už dlouho, koupila jsem jednou i Huggies, ale vzteky jsem vyhodila pul baliku, jsou na prdlačku!!! Tomik měl regulérně mokrý kuliky (prebalovan po dvou hodinach!) a jak se furt mrska, tak měl i zarudly kolem nozicek a pak byl i zarudlej kolem kuli, tak šly krámy jedny!! To se mu z Pampersek nikdy nestalo, ono je to i n a omak úplne něco jinyho - ty Pampersky jsou takový mekkoucky, příjemný, huggiesky byly jak prkno! Nikdy víc
7. únor 2010 v 08:33  • Odpověz
zaz, stejná zkušenost, hug. jsou na ho.. a pampersky teda taky jen ty active baby, ty oranžový sleep and play taky na prd... :astonished: :grinning:
7. únor 2010 v 09:16  • Odpověz
Kat, presne, jen ty active, ted pouzivame ty 7-18kg, oni delaji jeste ctyrky 9-20 kg, ale ty jsem zatim nezkousela, ty sleep and play jsem mela jednou a taky nikdy vic! Ja uz s plinkama odmitam experimentovat, meli jsme taky jeste ty z DMka, ty nebyly zas tak spatny, ale pampersky to taky nebyly, proste pamperskujeme, uz nezkousim nic jinyho, akce neakce, s ubrouskama jsem spokojena bud taky s Pampers (jak ty bily sensitive, tak ty active), ale fakt dobry jsou ty bily Babylove z DM a jsou teda podstatne levnejsi, jedinej rozdil od tech bilejch od Pampers je, ze na tech pampers je nejakej vzorek kyticky nebo ceho a ty DM jsou holy - a to je mi teda na utirani zadku dost fuk :grinning: :grinning:
7. únor 2010 v 10:49  • Odpověz
Čus holky,
jsem se tu neukázala, nějak nebyl čas,
Bobi- nám se zas začala dělat plíseň v ložnici v rohu (máme rohový byt), hlásili jsme to na úřadě, že máme celý mokrý roh, protože jsme měli problém s okapama a tak jsme si říkali, že je to střechou a prý je to naše vina, že máme v bytě vlhko. No tak nehledím, topení mám puštěné na max a k tomu otevřenou ventilačku, to zas budou lidi při vyúčtování řvát (nám se to rozpočítává na celý barák). Žádný rok jsme to neměli, až teď co opravovali ty okapy, tak je to trošku divné, ne??
A stříkáme to nějakým biologickým preparátem, ptž tam spíme a malý tam má postýlku. A Savo plíseň mám taky, jak to nezabere, tak to tam holt stříknu.

Holky, Kuba neblinká, ale u jídla začal dělat auto (brrrrrrrrrm) a to jsem nadšená, páč jsem pak od jídla já a celé okolí, tak jsme začali jíst v kuchyni, kde je to omyvatelné.
A rozhodla jsem se, že plínky od jídla, co mi nepouští, obarvím na červeno, aspoň poznám, která je jídlová a nestane se mi trapas, že bych u dr. vytáhla plínku od mrkve.
Močím to v Arielu a pak ještě peru v Arielu a ta svině nepustí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kat- díky za uklidnění s kočárem, už to neřeším,prostě ho nemám kam dát, tak musíme jezdit ve sporťáku a hotovo.
Bobi- já jsem ani neplánovala, že budu kupovat golfky, my pořád pofrčíme ve sporťáku, akorát tou přestavbou nějak ztěžknul :grinning:

Plínkujeme zatím trojky, ale uvažuju, že přejdeme na 4. Dost mně to s..e, bo mám ještě balík a půl trojek.
Holky, já jsem spokojená s Pampers active i sleep and play a Huggiesky jedině ty premium.
7. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
Zazit a ty 7-18kg jsou taky označené jako čtyřky? Já koupila v akci ty 9-20kg, tak aby mi z toho nevypadl :wink:
7. únor 2010 v 11:23  • Odpověz
Bobi- my máme tento měsíc 2 povinné ručení a ještě objednanou sedačku :stuck_out_tongue_closed_eyes: A na kontě nula nula prd :grinning:
7. únor 2010 v 11:24  • Odpověz
Mariv- my byli včera venku jen na půl hoďky a frčeli jsme dom, foukal tak studený vítr, že se nedalo, fakt byla kosa. A celou cestu jak jsme jeli, tak jsem se modlila, ať nejede auto (chodníky jsou jen u hlavní cesty), nevím, kam bych skočila.
A ještě jak to bylo včera namrzlé, a neposypané, tak jsem byla ráda, že je Kuba ve sporťáku a připoutaný. Z kopce jet po ledu- bájo.
7. únor 2010 v 11:28  • Odpověz
Holky, dala jsem do alba fotku jak obědvá Kuba- obložím mu lehátko plínou a pak i jeho, aspoň nemůsím pokaždé čistit a převlíkat, jen vytřu :grinning:
Akorát je to blbá fotka, je to z mobilu.
7. únor 2010 v 11:41  • Odpověz
Kaa, jo oboje - ty 7-18 kg i 9-20 kg jsou oznacene jako 4, mo nechapu proc delaji dva druhy, ale delaj, ja zatim kupuju ty mensi protoze za stejnou cenu je v tom baliku vic plinek

a mrkvovy plinky jsem vyresila - ja mu proste u jidla tu tlamicku otiram tema vlhcenejma ubrouskama, ty pak vyhodim a je to
7. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz
Aha - díky, tak těch menších jsem si teda nevšimla a jsou to teda pakoni, proč to nedají jako čtyřky a pětky? No Kocourkov.. :wink:
7. únor 2010 ve 12:58  • Odpověz
kaa, s těma plínkama to je dobrek nápad:wink: já k dr beru jen obrázkový, takže doma to asi řešit nebudu a holt budu mít desítku plínek obarvenou:wink:
7. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.