• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Za kolik se da poridit vybavicka na miminko?

(Zamčená)
27. června 2008 
ahojky maminky,posledni prispevek je pres rok stary,ceny se meni. porizovala jste ted nekdy nektera vybavicku pro novorozence?kolik jste za ni zaplatily? a taky by me zajimalo kdy jste zacali vybavicku porizovat?ja jsem tepve v zacatku, 11tt. Rozhodne jsem nechtela do konce tretiho mesice zadne veci na prcka,jsem poverciva:slight_smile:
Ale kdy zacit nakupovat veci typu kocarek,prebalovak atd?
10. čer 2008 ve 12:13  • Odpověz
berunka: já začala pořizovat asi od 5. měsíce a cenama moc neporadím, nekupovali jsme nic zbytečného. Postýlku máme zděděnou, takže do ní jsme koupili akorát novou matraci, koupili jsme kočárek a nějaké oblečeníčko. Přebalovák nemám, ani bych ho neužila, stejně přebaluju na posteli a malá se začíná odrážet, takže i přebalujeme i na zemi. Koupila jsem sice umělohmotnou přebalovací podložku, ale zatím jsem na ní nepřebalovala ani jednou. Jsem zastáncem koupit jen to hlavní a když se něco ukáže, že je to potřeba tak přikoupit, než to koupit na začátku a pak to nepoužívat :wink:. Taky jsem si nakoupila dopředu nějaké plíny, když byli v akci, takže teď čerpáme z předkoupených zdrojů.
10. čer 2008 ve 12:33  • Odpověz
berunka: Já jsem kupovala všechno po 30. týdnu, do té doby mi to připadalo zbytečné a navíc jsem nechtěla zbytečně zabírat místo doma. Jinak kočárek 4700, postel + matrace 3500, přebalovací podložka 350, látkové plenky 1000, oblečení zděděné, takže za nové jsem dala asi 500, pak kosmetiku jsem měla z gyn balíčku + z porodnického, takže to je asi tak všechno, co jsem koupila :slight_smile: Času máš dost :slight_smile: Jo a vlastně jsme si ještě koupili starší autosedačku 350. Takže suma sumarum je asi 11 - 13 000. Což je za porodné :slight_smile:
10. čer 2008 ve 12:49  • Odpověz
berunka já začala nakupovat od toho 15týdne ale spíš drobnosti, malý se narodí v říjnu tak kočárek,přebalovák budu kupovat asi až v srpnu to mi přijde akorát. Tento měsíc budem ale asi kupovat postýlku a kolýbku protože je hezká az a dobrou cenu :slight_smile:. No a už začínám sledovat slevy na pleny, kosmetiku taky kdyby byla nějaká dobrou koupím
10. čer 2008 ve 13:07  • Odpověz
beru:urco mas casu dost ,spis premyslej zatim co koupit a co ne at se ti doma pak nevali vsemozne vymozenosti,ktere tve dite stejne nemusi mit rado :slight_smile: jinak u nas to bylo takto:
4300kocarek,kosmetika150kc(ale nema cenu krom ribylky,vody na ocka a lihu na pupip pripadne indulona na telo nic kupovat ja jsem mela johnson a vcera sem stare zasoby hazela do kose(nikdy sem je nepouzila)pleny sem mela asi 5baliku dopredu par baleni ubrousku na zacatek,postylka 1200i a matraci+jedna podedena.povleceni dvoje(darem dostala)zadne nebesa mantinely apod sem nemela..par plenek bavlnenych,obleceni podedene +max1500za vsecko co sem nakoupila nove.hrazdicka400,kolotoc350(na houby pac ji to znervoznovalo)takze tyto veci sou zbytecne koupit dopredu.komoda z ikei za 2000k ni prebalovaci nastavec za 250z vyprodeje pridelanej.podlozky sem nemela.zadna lehatka do vany,jednu starou vanicku po brachovi(nova stoji 150kc)hraci deku nemela..mela obycejnou king size deku velmi polstrovanou a nejake hracky na ni to ji stacilo,vajicko 1000kc ,tot vse..
10. čer 2008 ve 13:08  • Odpověz
Ahojte, tak ja uz pomaly ale isto nakupujem. Asi tak od 20tt som zacala. Nejake dupky a tak, ked sa mi nieco zapacilo v obchode. Proste som neodolala :slight_smile: A hlavne ked som uz vedela, ze to bude dievcatko :grinning: Ale vela veci som kupila aj cez bazar, hlavne fusak do autosedacky a najake veci skor na vacsie dieta, ktore nejdu priamo na telo. Po takych malych detoch nie su tie vecicky znicene, lebo to ani nevynosia, tak je skoda kupovat vsetko nove (dedit nemam po kom).
No a kocik si objednam asi az v juli, ale mam uz vybraty typ. Postielku kupime tiez az tak ku koncu, akurat perinky a plachty skor, nech to operiem a ozehlim, kym som este fit :wink: Prebalovaciu podlozku si asi kupim a budem ju mat na pracke v kupelni polozenu, aby som mala pri prebalovani blizko k umyvadlu.
Takze ceny:

kocik 20 tis (trojkombinacia s autosedackou)
postielka + vybava do nej + matrac - asi 6 tis
zatial kupene vecicky - cca 6 tis
este potrebujem daku decku, zavinovacku, dupky... - cca 4 tis
kupanie (vanicka, kozmetika) - 1000
prebalovanie (podlozka, plienky, kozmetika) - 3 tis
ostatne (cumle, flaska, teplomer, hracky) - 2 tis

Spolu cca 42 tis (juj, ani sa mi to nezdalo... :unamused: ).

Ale niektore veci takticky naznacim starym mamam a okolitej rodine, aby nekupovali zbytocnosti, ale to co mi treba.. A jasne, ze sa to da kupit aj za menej aj za viac. Mne tam dost robi ten kocik (ale su aj drahsie).
10. čer 2008 ve 13:10  • Odpověz
Tak já si udelala seznam toho co chci pořídit a vyšlo mi to na 33000,- :frowning2: Nakonec jsem z něčeho slevila a spoustu věcí jsme dostali darem, takže základní výbava nás stála necelých 16000,- + po porodu narychlo manžel kupoval odsávačku a sterilizátor - takže + další 1000,-
ale jak píšu, hrozně moc věcí jsme dostali od příbuzných nebo jsme dostali peníze. Jinak by to bylo mnohem víc peněz
10. čer 2008 ve 13:11  • Odpověz
jj jeste bych zapomela,na dva cumliky Nuk za 60kc oba dva,jedna flaska chicco120kc,teplomer do vanicky 40kc,rychlobezka60kc,zavinovacka200kc tot vse uz doufam :slight_smile:
10. čer 2008 ve 13:12  • Odpověz
jojo souhlasím s aponchie, že kosmetiku nemá cenu kupovat. taky jsem měla akorát rybilku, jedno neparfémované mýdlo, koupila jsem olej v lékárně, tak ho občas kápnu do koupele, líh a to je vše :slight_smile:
10. čer 2008 ve 13:14  • Odpověz
kacka.va: s tou kosmetikou nevím, malého teprve čekám a je to 1 dítě ale teda si strašně pochvalovala ten sebemad či jak to je a dost ho používala a i její doktorka ho doporučovala jako dobrou kosmetik
10. čer 2008 ve 13:16  • Odpověz
kosmetiku nekupovat, my nakoupily Johnson do zásoby.. a teď v něm ségra koupe psa a mažeme si s tím nohy :slight_smile: Malej se mi potom šíleně osypal už v porodnici ! :fearful:
10. čer 2008 ve 13:17  • Odpověz
ja nechapu jak nekdo nakupuje kosmetiku za 1000kc treba a pritom nevi jestli to mimco to vubec snese? :confused: muze mit ekzem nebo alergii a stejne se na tak male mimi zadne johnson sracky nemaji davat i v porodnici mi doktorka rekla ,ze reklamu maji,ale sama mi rekla nic nez voda na umyti a maximalne..slunec.nebo oliv.olej trosku do ruk a promasirovat telo a hlavicku kvuli supinkam..ribylka na dupku,otrit ocka vodou borovou,pupicek lihem a smitec.zbytecne neplacat zadne humace :slight_smile: ale taky sem se nechala dohoukat a koupila celou sadu johnson a mela ji pro sebe ..levandulova sada klidnej spanek je fakt brutus i pro muj nos ne tak pro dite,ktere ma prej citit matku ,ktera nema bejt nejak moc parfemovana a oni klidne delaji toto no smysl toho nula..
10. čer 2008 ve 13:19  • Odpověz
no Johnsona jsem dostala mléko a zkoušela jsem se tím namazat já a za prvé je to děsně převoněné a za druhé mě po tom svědila kůže, takže jsem usoudila, že je to pro miminko docela humus.
10. čer 2008 ve 13:19  • Odpověz
a diksuze na tema za kolik se da poridit vybava je stejne mimo misu podle me pac to zalezi jaka ta mamka je jestli chce mit vsecko co se da koupit a nove a moderni tak klidne 50az100tis da a zase naopak..takze tak :slight_smile:
10. čer 2008 ve 13:21  • Odpověz
neni to diskuse na nic.je to pro orientaci jak se to asi tak pohybuje :wink: komu se ta diskuse nezda tak neprispiva.
10. čer 2008 ve 13:22  • Odpověz
dobre tak zmenit nazev:kolik Kc jste utratili za vybavu pro vase mimi vy? :grinning:
10. čer 2008 ve 13:23  • Odpověz
beru:pohybuje se to všelijak, za jednu věc můžeš dát pá stovek nebo i tísíce :slight_smile:
10. čer 2008 ve 13:24  • Odpověz
no prave o tom to je :slight_smile: ale jestli to nekomu pomuze v jeho rozhodnuti tak je to dobre :wink:
10. čer 2008 ve 13:25  • Odpověz
No, mně ho v tom vykoupali.. tak jsem nemohla udělat nic .. :confounded: Jedeme v sebamedu a jsme spokojený :slight_smile:
Kolik výbava pro mimi ? Jednoznačně dost.. ale pokud jsou rodiče rozumní a kupují věci dle svých možností, lze to zvládnout. :wink:
já to viděla na té podložce, kterou ani nepotřebuju. já dala asi 430,- ale ta samá jinde stála i 600
decka ja mam plne skrine znackoveho obleceni pro malou jak debil!plne tasky a vaky nacpane k prasknuti pac sem narazila v te dobe tehu na unikatni sekac pro deti kde maji skoro nove veci kus 10az30kc takze sem denne neco koupila a skoro nic me to nestalo to je super ,chapu,ze vsude takovej sekac neni,ale jedna vec je ta,ze kdyz sem ted delala porad v tech vecech videla sem jak to je zbytecne,ze na co mela patery saticky v pul roce,patery laclace a pod.spis se to hodi az na chodici deti ktere spini drou a tak,ale musela sem to mit jak to bylo bozii a levne ze?ted uz sem chytrejsi takze do roku nema cenu mit vybavu jako blazen :grinning: ja bych oblikla skolku s tim co mam :grinning:
10. čer 2008 ve 13:28  • Odpověz
mozna co bych koupila,ale da se i usit..ten kojici polstar ,ale nevim jak je to vyuzitelne..spis jestli to neni lepsi v tehu na spani :grinning:
10. čer 2008 ve 13:29  • Odpověz
já ho používala v těhu, teď vůbec :slight_smile:
10. čer 2008 ve 13:30  • Odpověz
ja si to myslela.. :grinning: ja kojila zasadne v leze pac sme u toho usnuli a to me bavilo :grinning:
10. čer 2008 ve 13:32  • Odpověz
nám se vleže nějak nedaří :slight_smile:, vždycky jí to prso ně :grinning: kam uteče
10. čer 2008 ve 13:34  • Odpověz
aponchie_tema jsem nezakladala ja,takze zmena nazvu neni v me kompetenci a je to celkem jedno jak se tema jmenuje.pokud se nekomu nechce psat tak nepise a nezavadi sem jine diskuse :wink:
10. čer 2008 ve 13:35  • Odpověz
beru :okokokok :slight_smile:

kacka:hehe to me utika az ted po tom kojeni do vsech stran :grinning: to se upravi pac ste malinkati takze az se rozpije jak dabel tak uvidis :grinning: ale dle me laktacni poradkyne je fakt zase,kdyz sedis a dite je pod prsem lip to vali dolu to mlicko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. čer 2008 ve 13:43  • Odpověz
holky tohle je diskuse o tom za kolik se da poridit vybavicka a ne o kojeni.tak si to prosim piste do IP.diky,pak se tady v tom clovek neorientuje kdyz musi prejit prispevky,ktere sem nepatri.
11. čer 2008 v 09:51  • Odpověz
no tak sorry :slight_smile: ale to navázalo na kojící polštář, který bývá součástí výbavičky :wink:
11. čer 2008 v 18:00  • Odpověz
aponchie: no, to mas dobre, ze zo sekaca...ja som kupov. kopec noveho znackov. oblecenia-napr. saticky 6-9 mes. za 800 kc-a mala ich mala 2x :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. čer 2008 v 18:02  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.