• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme...od testíků po dudlíky...VI.

(Zamčená)
2. září 2011 
Proti žloutence chci též.NAd jiným ani né,my máme ais dobrou imunitu,malý nebyl ještě pořádně nemocný(ťuk ťuk ťuk)
12. črc 2009 ve 20:57  •  2 děti  • Odpověz
Mám pocit, že v plno evropských státech je Prevenar v povinném hrazeném očkování. A nevím, něco jsem slyšela, že děti narozenené od 1.1.09 to mají už taky v povinném očkování????? Těžko říct, já do toho šla, abych si pak něco nevyčítala, ale nevím. Ynámá, co má o pár měsíců mladšínho kloučka než je Čenda, tak ten trpí na záněty středního ucha, tak to uhnala nějak přes pojišťovnu a zaplatili jim to, tam to určitě smysl má.
12. črc 2009 ve 20:58  • Odpověz
Peti je hrazen plně pro děti nar od 1.1 09, takže my máme utrum.....
12. črc 2009 ve 20:59  • Odpověz
Ještě zvažuji proti meningokokovi, ale taky si říkám, že toho očkováníje tolik, že nevím jestli ho ještěš zatěžovat dalšíma. Nás teď čeká druhá dávka Trivivaku, vůbec se mi do toh nechce, Čenda měl 3 dny 39 horečky i po Priorixu, šetrnější vakcíně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. črc 2009 ve 21:00  • Odpověz
Luci, tak si právě říkám, že když to dali do povinného očkování, tak to asi smysl má :confused:
12. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz
No já prevener furt řeším,asi si o tom promluvím s naší mudrou
12. črc 2009 ve 21:02  •  2 děti  • Odpověz
Co dr tojiný názor. Naše je zase taková ta stará škola, takže mě nic nenutila, o ničem navíc neinformovala. prostě jsem přišla, že chceme a napsala mi recet,nerozmlouvala mi to ani nechválila, že do toho jdeme
12. črc 2009 ve 21:03  • Odpověz
No ta naše je zase taková trochu alternativní,tka uvidím...furt nevím :frowning2:
12. črc 2009 ve 21:04  •  2 děti  • Odpověz
Peti to jo.....incicdence a prevalence o tom mluví jasně , protot to uzákonili....jenže ted kterou že.....já teda asi dědičně uši mám (táta, já jako děcko jsem to měla i 4x do roka) :frowning2:
na ten prirox se něco doplácí nebo hradí celé, když to chceš místo Trivivacu????
12. črc 2009 ve 21:04  • Odpověz
Za Priorix jsme platila 500.
12. črc 2009 ve 21:08  • Odpověz
jj to není taková trága...teda nevim proč dávaj trivivac, když priorix je šetrnější......
12. črc 2009 ve 21:09  • Odpověz
otázka "šetrnějšá",možná je to jen tah farmaceut. firmy, Priorix je relativně novej, tak ještě nemají tolik poynatků o reakcích, možná :confounded:
12. črc 2009 ve 21:10  • Odpověz
KOukám že tady probíhá odborná diskuze :grinning:

Holyk a ty 2000 stojí jedna dávka?
12. črc 2009 ve 21:12  •  2 děti  • Odpověz
Hoja babuchy!
Nazdar Peťo, jak je? Sem tě neviděla celou věčnost :wink:
12. črc 2009 ve 21:15  • Odpověz
kačí prevenar cca 1800-2000Kč, Synflorix 1600-1700Kč
hpja fanuš
12. črc 2009 ve 21:17  • Odpověz
Ahoj Dani :wink: To víš, s Čendou se moc u PC sedět nedá, teď jsem v práci :wink: Ty jo, Adámej už je taky pěknej kus chlapa, to to letí ženský.
Já dala za Prevenar 1600za dávku,ale to jsem ho kupovala v IKEmu v lékárně s mojí zaměstnaneckou slevou :wink: Ten synflorix je asi něco nového, ten vůbec neznám
12. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz
autor
Hola...dítko spinká už od 20:15 :dizzy_face: a to zabral i odpolko, tak uvidíme, v kolik bude budíček :sweat_smile: Já pověsila prádlo, udělala očistu a už se láduju nanukáčem :slight_smile:

Jinak já s Prevenarem ani ničím podobným nepočítám. Chceme jen očkovat proti žloutence a proti meningokokovi... obojí kolem 700,- a to bude vše :slight_smile:
12. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz
Musím jít trošku pracovat, ještě nakouknu :wink:
12. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz
eti ten je taky na pneumokoka ale má 12 aktivních látek (teda podtypů na které je účinný), prevenat má 7 těch podtypů, sohoda je v 5 ti.-..takže synflorix má širší spektrum
12. črc 2009 ve 21:24  • Odpověz
hoja marky
jo meningititda tu taky ...noooo toho je, navíc hepa A, prevenar a meningokok..klíšťovka brrr.....
12. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz
autor
Já teda jen ty 2...možná později, až bude víc běhat, tak i tu klíšťovku, ale to bych si nejdřív vyzjistila, jak jsou klíšťata rozlezlý atd...my zase tolik do volné přírody nechodíme :slight_smile: A do žloutenky už půjdeme teď co nejdřív, on jak furt na něco chmatá a olizuje se...hnus pomyslet, když vidím ty tmavý v buse :zipper_mouth: :astonished:
12. črc 2009 ve 21:27  • Odpověz
havrix A na tu žloutenu je od roka..... :wink:
12. črc 2009 ve 21:27  • Odpověz
Meningokokové nákazy se šíří kapénkovým způsobem, v hlenech nebo slinách bacilonosičů nebo nakažených pacientů. Zdrojem nákazy je výhradně člověk. Meningokoková onemocnění způsobují bakterie Neisseria meningitidis, které existují v několika podobách označených skupinami A, B, C apod. V Evropě působí především meningokoky skupin A, B a C, z nichž bakterie skupiny B a C se vyskytují častěji. Meningokokovými nákazami bývají zpravidla postiženy děti do 4 let a dospívající mládež ve věku od 15 do 20 let. Jedním z rizikových předpokladů pro meningokokovou infekci je pobyt ve velkém kolektivu v uzavřeném prostoru, kde jsou příznivé podmínky pro možné šíření této nákazy od náhodného bacilonosiče (vojenská služba, internáty, diskotéky, letní tábory apod.). Také rodiče kuřáci svým kouřením cigaret zvyšují riziko meningokokové nákazy u svých dětí, protože meningokokové bakterie se lépe zachycují na dětské ústní a nosní sliznice poškozené kouřem z cigaret.
Přestože v České republice jsou zaznamenávány meningokokové nákazy vyvolané skupinami C a B a v ojedinělých případech i skupinou A, epidemie se u nás nevyskytují. V Jižní Americe či Africe se objevují také infekce meningokoky skupin Y, W135 a další. Četnost výskytu meningokokových nákaz je u nás poměrně nízká, zhruba 50 až 200 případů ročně. Očkování proti meningokokovým nákazám skupiny A a C se provádí pouze cíleně v souladu s metodickým návodem MZ ČR z roku 1994, který doporučuje cílenou vakcinaci ohrožené části populace v lokalitě se zvýšeným výskytem tohoto onemocnění. Od roku 1995 se očkují branci při nástupu do vojenské služby. Jinak se očkování proti meningokokovým nákazám skupin A a C provádí u lidí, kteří si toto očkování vyžádají.Očkování proti meningokokovým infekcím skupin Y a W135 má význam pro osoby cestující do oblastí s výskytem těchto infekcí, zejména do Jižní Ameriky nebo Afriky.
12. črc 2009 ve 21:28  • Odpověz
autor
Já vím Luci, taky říkám teď co nejdřív :wink: 12.8. jdeme na roční, tak se hned s mudrou domluvím a píchneme co nejdřív. Na tý roční dostane čtvrtou hexu, tak do konce sprna píchnout tu žloutenku :slight_smile:
12. črc 2009 ve 21:28  • Odpověz
teda to je mazec kde všude můžeš co chytnout.....a ten meningokok dokáže zabít
12. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz
autor
Luci já nad těma nemocema takhle nepřemýšlím. Zabít tě může i auto na přechodu...nechci zase Aďulkovi zničit vyvíjející se imunitu tím, že do něj budu hustit jedno očkování za druhým. Dám jen to, co si myslím, že má smysl. :slight_smile:
12. črc 2009 ve 21:32  • Odpověz
právě marky....já taky nechci napocat do sáry všechno
jen mě to už nemyslí...čím víc to studuju, tím větší pocit mám, že ta daná očk. vakcína je nutnost....asi bych měla vyplnout.....
12. črc 2009 ve 21:33  • Odpověz
čauky holky , byli jsme dneska na pívečku a dojeli jsem v 21hodin..ale už všichni spí... no add očkování - tak Ondra je očkovaný prevenarem z dlůvodu recidivních zánětů středního ucha nikdy na to netrpěl, ale jak nastoupil do školky tak hruza a běs... neslyšel na uši, tympánometrie špatná myslím že měl dostatečný náběh na pneumokokové onemocnění, páč neslyšel a hleny se mi hned usadily do ucha i když třeba rýmu vůbec neměl..fakt blbé období.. a musím zaklepat, jak když utlo, nejosu ani nějak závažnější chřipky, či angíny a už vůebc ne uši... :dizzy_face:

na meningokoka je která vakcína?? tedka v tom nemám jasno :sweat_smile:
12. črc 2009 ve 21:35  •  3 děti  • Odpověz
autor
Asi jo :grinning: ale ne, pro někoho to prostě důležité je a pro někoho ne...netvrdím, že je to hloupost, to v žádném případě, jen z mého hlediska to není nutnost a vidím v tom hlavně farmaceutický vymývání mozku :zipper_mouth:
12. črc 2009 ve 21:35  • Odpověz
no u KUbíka jsme měli celkově problém ho naočkovat povinnými vakcínami, natož nějakými dobrovolnými. Jinak Luci zitra jdu na kontrolu (poradnu) :grinning:
12. črc 2009 ve 21:36  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.