• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme...od testíků po dudlíky...VI.

(Zamčená)
2. září 2011 
Jo nad tím pejskem sem taky uvažovala Reni,když sjem byli na pohádce tak sjem z něj byla sice víc nadšená já. JSme si tu písničku zpívala ještě týden :grinning:
20. říj 2009 v 10:10  •  2 děti  • Odpověz
Terči stan je super věc, už jsme měli dva, u prvního prakly ty výztuže a druhý byl na dvorku na sluníčku a teplem se výztuže zohýbaly, takže bylo po stanech :angry: další asi pořizovat nebudeme, už by se nám do pokojíčku asi děti ani nevešly :grinning:
20. říj 2009 v 10:10  • Odpověz
no Reni právě tohle se mi tady n a tom systému líbí, že je to takové skládací a rozkládací puzzle, i postele se dají pak rozdělit na 2 samostatné, až budou treba děti větší. Stojí to hodně peněz, ale zase je to mobilní :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. říj 2009 v 10:10  • Odpověz
No vidíš Kači, u téhle paní jsem ho viděla zatím nejlevnější, mám všechny věci od jedné ženské :wink:
20. říj 2009 v 10:11  • Odpověz
anky: no u nás je taky problém s prostorem, už takhle je celej byt jak herna :stuck_out_tongue_closed_eyes: já mu fakt nebudu kupovat nějaký obří dary, on to moc neocení..když má věcí moc, tak neví, s čím si má hrát..spíš je lepší mu dát jen jednu věc a postupně pak přidávat :wink: nás ted čeká psycholožka, logopedie, EEG a foniatrie..Tygr vůbec nemluví a s porozuměním to taky není žádná sláva...takže mám trošku jiný myšlenky, než dárky :wink:
20. říj 2009 v 10:12  •  2 děti  • Odpověz
No jako uvidím co nakonec vyberem.Stan byhc chtěla taky,ale ted by ho nebylo kam dát,tkaže až někdy do většího
20. říj 2009 v 10:12  •  2 děti  • Odpověz
fíha Teri a čím to? Neřekne ani mama a tata?
20. říj 2009 v 10:13  • Odpověz
Siss - ahojky - ať vyšetření u mudry dopadnou dobře a nic se neprokáže, vždyť všechny děti nemusí být mluvky. Není mu zas tolik ne?
20. říj 2009 v 10:13  • Odpověz
anky, zolik: on ale ani moc nerozumí :wink: neukazuje prstem a tak :wink: zatím to mám jen teoreticky načtené, takže by mohlo jít o receptivní dysfázi..tudíš nerozumí mluvenému slovu a proto nemluví :wink: je to docela závažná porucha, je na to normálně II.stupen ZTP..a prodloužený rodičák do 7let :wink: a ještě se musí vyloučit autismus..ale prý do 3let se stejně žádná diagnoza mimo opožděný vývoj řeči nedává..tak si stejně ještě počkám :frowning2: jako pokroky jsou, ale oproti stejně starým dětem je strašně pozadu v tom porozumění a mluvení :wink:
20. říj 2009 v 10:16  •  2 děti  • Odpověz
Teri tak ať to dopadne dobře, to je trápení co? :frowning2:
20. říj 2009 v 10:17  • Odpověz
siss - tak snad autismus se vyvrátí, možná bude s tou řečí potřebovat větší péči, ale snad to nebude tak závažné :frowning2: :frowning2: Držím palečky.
20. říj 2009 v 10:18  • Odpověz
Jujky,Teri,tak ať vše dopadne nejlíp jak může :wink:
20. říj 2009 v 10:19  •  2 děti  • Odpověz
nj, je to blbý..ale zas si říkám, že není ochrnutej nebo nějak smrtelně nemocnej..takže může být i hůř :wink: on je stastnej tak jak je, furt se směje..mazlí..nechybí mu nic :wink: Mp byl taky do 3let absolutně bez slova, nic moc nedělal..a pak dobrý, tak třeba to bude taky tak..ale nechci nic zanedbat...jako ted začal aspon žvatlat, donedávna byl prostě ticho jak pěna..nevydal absolutně žádnej zvuk mimo řevu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ted už se snaží, i víc rozumí....no ale furt je to slabý :wink: počkám, co na to psycholožka..a pak začneme s komunikačníma tabulkama a znakovkou..aby jsme se líp dorozuměli :wink: :slight_smile:
20. říj 2009 v 10:21  •  2 děti  • Odpověz
vařím si kafe a nemám konvici v elektrice, a čekám a čekám :angry: jsem fakt trefená

Teri, pak napiš, jak jste dopadli, budu na vás moc myslet, kdy jdete?
20. říj 2009 v 10:22  • Odpověz
Reni to se mi stává taky :grinning:
20. říj 2009 v 10:23  •  2 děti  • Odpověz
anky: až 20.listopadu, dřív nemá Dr. čas :wink: pak jsme objednaný ještě do Prahy, ale tam je čekačka půl roku a více..takže tak počítám nejdřív ve 2,5-3letech, že se tam dostaneme..to je tak akorát už na diagnozu :wink: :slight_smile:
20. říj 2009 v 10:23  •  2 děti  • Odpověz
tak fakt může být po příteli :wink: ale hlavně že je brouček spokojenej a ty až budeš vědět, co se děje, tak se taky uleví, pak už budeš vědět, co s ním :slight_smile:
20. říj 2009 v 10:24  • Odpověz
Teri - vidíš, tak třeba nemá zatím potřebu mluvit jako tp když byl dítě, věnuj se mu jak se mu věnuješ a třeba to za rok nepůjde znát :wink: a máš recht , hlavně že je šťastné dítko :dizzy_face: :dizzy_face:

Reni ať se ti kafčo brzo uvaří :grinning: :grinning: :grinning: to se mi taky často stává :grinning: :grinning:
20. říj 2009 v 10:25  • Odpověz
mně jen vadí, že my se fakt nedomluvíme..on když něco chce, tak prostě brečí...něco poznám, ale něco vůbec...a to je pak těžký :confused:
20. říj 2009 v 10:27  •  2 děti  • Odpověz
a beztak malý udělá takový skok, že pak už bude dobrý :grinning: :wink:

káva je na stole :slight_smile:
20. říj 2009 v 10:28  • Odpověz
to znakování je prý super, kamoška chodí s malým na znakování a domluví se perfektně :slight_smile: malému je rok a půl :wink:
20. říj 2009 v 10:29  • Odpověz
No my se domluvíme jak kdy,většinou na ěnco ukazuje a hučí nebo mě někam táhne.Ale nemluví.Ale docela rozumí,až se divím,že ví co po něm chci.
20. říj 2009 v 10:32  •  2 děti  • Odpověz
anky: no nevím, jestli se na to bude chytat..páč on právě moc rukama nic nedělá..třeba pápá nebo paci paci neudělal nikdy v životě..spíš dělá jen kolo kolo a berany :confused: furt nějak nechápe, že ruce jsou taky na komunikaci..když mu třeba ukážu prstem, kam co má dát..tak to tam nedá...podle mě to vůbec nechápe..a nebo to tam jen prostě dát nechce schválně..ale to už je na psycholožce, aby to posoudila..já to nepoznám :wink:
20. říj 2009 v 10:32  •  2 děti  • Odpověz
Tak snad to bude dobrý Terči

Náš malý teda taky moc ukecaný není, minule se mě ptala mudra, jestli už spojuje slova :grinning: no kde, já jsem ráda, když něco řekne, leda že by se za spojení dalo brát "kde je" "tady je" to je jediné spojení a teď ho jdu zakousnout, protože mi ramuje nádobí ze skříněk :angry:
20. říj 2009 v 10:43  • Odpověz
No my nemumíme ani máma a táta,max ham a haf haf
20. říj 2009 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz
anky: nás už v 18m posílala Dr. na neurologii..ale to je pro mě až poslední možnost...radši chci zkusit nejdřív tu psycholožku, a až pak tu neurolku...co jsem četla, tak to není nic moc :unamused:
20. říj 2009 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz
kaczka: Tygr fakt neřekne NIC...ted je úspěch, že začal aspon zvatlat typu bá, má, jé atd, ještě donedávna byl úplně zticha :wink:
20. říj 2009 v 10:46  •  2 děti  • Odpověz
malý teda trošku něco kecá, ale haf haf fakt neumí, zato umí datla, když se optám jak dělá datel, tak mlátí hlavou do knížky :grinning:
Jinak volá mamí, tatí, Ají(Aní), říká halo, mňam, ham, hají, či či, ko ko, ky ky, mé, bé, bů, bác, bába, deda, neni
20. říj 2009 v 10:48  • Odpověz
Kuba umí fakt jen základ, ale já to beru asi podle Aničky, která v jeho věku plynule mluvila, tvořila věti o 3 slovech a všichni jí rozuměli :grinning:
20. říj 2009 v 10:50  • Odpověz
jo a hají,ale to tka napůl....jako on žvatlá o sto šest,ale tou jeho tatrštinou,ale vždy se ke mě nakloní a něco mi důležitého vysvětluje,ale teda mu fakt hafo rozumím :grinning: ALe prostě to říká úplně vážně
20. říj 2009 v 10:51  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.