• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme...od testíků po dudlíky...VI.

(Zamčená)
2. září 2011 
Luci, já už jsem jak vepřice, ale mám furt hlad :astonished:
11. lis 2009 ve 22:11  • Odpověz
jj marky chápu.... tak y půjdu do hajan ráno bud ekruté
11. lis 2009 ve 22:13  • Odpověz
MArky doboru :slight_smile:
11. lis 2009 ve 22:13  • Odpověz
dámy loučím se :wink:
11. lis 2009 ve 22:14  • Odpověz
holky dobrou, já přiložím, sklidím háčkování a lehnu u telky, jsem kapku hotovson :wink:
11. lis 2009 ve 22:14  • Odpověz
Dobrou Luci a zítra prvaou nohou! A ať se líbí :dizzy_face:
11. lis 2009 ve 22:16  • Odpověz
Oooo faine, tak doboru všem! Sama tu nebudu :grinning:
11. lis 2009 ve 22:17  • Odpověz
ahojky holky.. co se to tu rozběhlo za fámu já a těhu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to jste mě fakt pobavily :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: někdy jindy..

:sweat_smile:

nu dneska jdem jeste poklidt prostory pro zabíjačku..Jinak já taky nemusím vidět tu smrt ani nějak kolem toho to věechno ale když už to musí být :zipper_mouth:
12. lis 2009 v 07:55  •  3 děti  • Odpověz
autor
Ahojky. Tak jsem se konečně ukecala a došla na tu sociálku :sweat_smile: ještě tam budu muset pak dodat papír na 3-letou rodičovskou a už mě tam nikldo nedostane :stuck_out_tongue_closed_eyes: očistec, a to jsem tam nebyla ve středu nebo v pondělí :sweat_smile: Koupila jsem gyros, tak jsem si dala do nosu a jinak budeme dojíždět špagetky ze včerejška :slight_smile:
12. lis 2009 v 10:22  • Odpověz
Tvarohová štola s rozinkami (příprava 20 minut, odležení 30 minut, pečení 40 minut)

500 g hladké mouky + 1 kypřicí prášek
100 g moučkového cukru (dávám míň)
1 vanilkový cukr
2 vejce
250 g tučného tvarohu + špetka soli
3 lžíce rumu
250 g změklého másla
150 g propláchnutých rozinek
100 g barevného kandovaného ovoce
1 lžíce strouhané kůry z biocitronu
100 g mletých oloupaných mandlí
150 g marcipánu

Na potření
70-100 g másla
120-150 g moučkového cukru (nesypu, je to sladké samo o sobě dost)

1 Mouku prosijte s kypřícím práškem, přidejte oba cukry, vejce, tvaroh, sůl, rum a máslo. Vytvořte hladké těsto. Na závěr do něj zapracujte rozinky, kandované ovoce, citronovou kůru a mandle. Těsto přikryjte a nechte ho půl hodiny odležet při pokojové teplotě.

2 Z těsta vyválejte obdélník a do středu položte váleček z marcipánu. Jednou z delších stran zakryjte marcipán a druhou přitlačte navrch - měla by vzniknout vlna. Pečte při 180 stupních 40 minut na plechu vyloženém pečicím papírem.

3 Upečenou štolu potírejte máslem, vždy nechte vsáknout do těsta. Pak ji hustě sypte cukrem - měl by se přestat vsakovat do másla a vytvořit suchou vrstvu

4 Štola potřebuje rozležet, v alobalu ji dejte třeba do spíže nebo na balkon a nechte ji tam klidně několik týdnů. - u nás vydrží tak dva dny po upečení
12. lis 2009 v 10:45  • Odpověz
nazdar děvčátka, jukám na Vás ze severu Čech.

Nedočítám jen jsem jukla Renatce do albíčka a jsem nadšená.
Reni nádhera, krása no prostě paráda, čepulínka parádní. Pak mi do Ip napiš cenu atd a domluvíme se :wink:

Kouknu na Vás snad až bude chvilku času :wink: páčko
12. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz
tak já psala ráno 3x a pak jsem na to hodila bobika, vždycky mi to kobyla sežrala :angry: Ale snad už bude ok a nic mi nesežere

Simirku jsem ráda, že se ti líbí :slight_smile: pak ti napíšu do IP až budu mít ten zbytek a budu to posílat :wink:
12. lis 2009 v 15:25  • Odpověz
Holky, asi tady přes ulici máme týden mrtvého chlápka 62let :confused: Od minulého čtvrtka má noviny ve schránce, neotvírá, sousedka tam bušila, zvonila, zkoušela otevřít, neotvírá, světlo tam nesvítí, topení netopí, má vafky, tak kdyby topil, bylo by to teplé, to co z toho čučí ven a klíče má ve vratech zevnitř v zámku :confused:

Tak sousedka volala jeho segře, tak uvidíme, co bude, furt čučím z okna, jestli už tam někdo nepřijel, ale jeho sestra je až někde z Pardubic??? Tam někde a nemá se sem jak dostat, tak nevím, jestli přijede nebo tam pošle cajty, či co? :confused:
12. lis 2009 v 15:28  • Odpověz
autor
Ahojky :slight_smile: My jsme s Adým po o dali 2,5hodinky spánku :sweat_smile: teď byl Romča vrtat do auta a kleklo úplně :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže uvidíme, co vůbec s tím...Oni teď oba odešli k rodičům a já si jdu dát svoji spršku :dizzy_face: Pak se vrhnu na úklid...vytřít, povlečení vyměnit, nádobí...no snad to stihnu :sweat_smile: a to jsem se chtěla ještě ostříhat, ale to asi už nestíhám, budou pryč tak 2hodinky a to bych musela mít v pr*eli vrtuli :sweat_smile: :grinning:
12. lis 2009 v 16:30  • Odpověz
doprčic, vypadla mi velká plomba ze sedmičky :frowning2: to nevím, jestli mi už ten zub nezruší :confused: budu se muset asi zítra objednat, ale mám bobky :frowning2: já nechci k zubaři :sweat_smile:
12. lis 2009 v 17:15  • Odpověz
autor
Jsem hotová :stuck_out_tongue_closed_eyes: poklidila jsem, uklidila jsem i lednici a umyla, převlíkla povlečení a teď jsem vylezla ze sprchy a cpu se....na nějaký stříhání se vyprdnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Reni já musím taky k zubařce a objednat i Adýho, ale taky se mi do toho moc nechce...on stejně pusu neotevře :unamused: Ale černají mu horní dvojky :frowning2: čistíme zoubky a stejně se mu začínají kazit :confounded:
12. lis 2009 v 17:49  • Odpověz
autor
Jinak musím říct, že s dárkama pro malýho se nějak roztrhl pytel :sweat_smile: my máme teda zatím ty magnetky, naši mají odrážedlo a tchánovci stan a ještě prý neodolali a koupili nějaký velký auto :sweat_smile: jako tatrovku :sweat_smile: my mu chtěli koupit ještě ten vozík s kostkama, ale už ho na MMB nemají :confounded: a včera se to rozhodlo :sweat_smile: malej začal skákat po tom nafukovacím válci :sweat_smile: a tak mu místo toho vozíku koupíme to hopsací zvířátko...vyhlídli jsme si tu zebru, tak snad jí tady někde seženu, kdyžtak to jistí MMB :sweat_smile: Tchánovci ještě chtějí koupit malýmu do toho jeho koutku koberec s těma silnicema, tak se nebráníme :sweat_smile: taky jsme ho chtěli koupit, i když až později, ale takhle to budeme mít z krku :slight_smile: no takže si vánoce malej asi i užije :sweat_smile: dál má oblečení (což prostě v naší fin.situaci beru taky jako dárky :stuck_out_tongue_closed_eyes:) a botky, takže i když peněženka kňučí, tak to bude dobrý :slight_smile: a my si nic nedáváme, tak to je vyřešený :sweat_smile:
12. lis 2009 v 18:13  • Odpověz
hojááásem tu
vykoupala jsem gojgadlo a půjdu já..až usne
ve dvě jsem usínala páč sjem prd spala....
12. lis 2009 v 19:10  • Odpověz
holky, já mám z toho chlápka naproti blbý pocit :confounded: ta jeho segra přijede až zítra a on tam klidně může ještě žít :frowning2:
12. lis 2009 v 19:26  • Odpověz
hmmm renat a chlastá????
12. lis 2009 ve 20:00  • Odpověz
jako duha a jen tvrdý
12. lis 2009 ve 20:08  • Odpověz
hm třeba je v lihu, táta taky tak i 14 dní a jede....ale třeba fakt exnul, když netopí....
12. lis 2009 ve 20:11  • Odpověz
ani televize mu tam nejde, ani světlo, ani se tam nic nehne, ani noviny nebere a to má ve vratech tu díru, kam se strkají a ani neodpovídá na volání a bušení :pensive:

uvidíme zítra, jestli ta jeho sestra přijede

Já háčkuju a přetopila jsem si tu :grinning: tak tu mám vedro a musím se odsléct :wink:
12. lis 2009 ve 20:44  • Odpověz
autor
Ahojky...noc nic moc...když už usnul malej, tak velkej začal chrápat :rolling_eyes: no užila jsem si...pak nemám s tím malým po o spát :sweat_smile: Nevím, co udělám k obědu, asi smažák, ale ještě jsem se nerozhodla :sweat_smile:

Reni ať se to už dneska vyřeší a máš klid :wink:
13. lis 2009 v 08:18  • Odpověz
ahoj kočičky

tak já trefená šla spát v 1,45 :grinning: no a co myslíte, malý vstával v 6 :grinning: zatím ale funguju, jen to vidím, že kolem poledne bude krize.

Teď ucucávám kávičku, budu dodělávat čepičku.

Dančo a Simčo, asi ve středu odešlu balíček :wink:
Stejně tak Markétce :wink:

snad to stihnu, nejhorší jsou ty rukavičky, na ty se musím moc soustředit :grinning: a v sobotu nebudu mít čas háčkovat, musím sadit česnek :wink:
13. lis 2009 v 09:34  • Odpověz
autor
Tak u nás už se spinká, což jsem ráda, neb odpoledne máme spicha s holkama, tak aspoň nebudeme dělat potíže, že dlouho spíme :sweat_smile:

Byli jsme nakoupit, stavili se tady u nás v krámku s hadříkama (sekáček s anglickou modou-Next atd) paní je hrozně milá, malej si tam pohrál na těch skákacích zvířátkách, tak je rozhodnuto a v pondělí mu ho tam koupím. Zamiloval se do žlutýho sobíka a navíc je paní má jen za 180,- :astonished: :slight_smile: takže není co řešit :grinning:

Oloupala jsem brambory, jdu obalit smažáka a dáme si dneska do nosu. Těším se, bude to bašta :dizzy_face:
13. lis 2009 v 11:30  • Odpověz
autor
Reni ty jsi éro...kdy ty se pořádně vyspíš :grinning: A už se na čepičku moc těším :dizzy_face: :dizzy_face:
13. lis 2009 v 11:31  • Odpověz
No co toto má být :astonished: jsem vás ani najít nemohla, kde to vázne???

Marky, dneska schrupnu u telky, protože už na držtičku padám :sweat_smile: Kuba je na ťofku, ty spodní špičáky se ne a ne vyklubat, ale už je cítím na omak :grinning:

Toho chlápka sestra přijela až neska odpoledne, ve 14hodin. Pán leží mrtvý v posteli a čeká se, až přijede doktor, který musí potvrdit úmrtí. Prý nikdo z doktorů teď přijet nemůže, tak si musí počkat na pohotovost od 17hod, pak kriminálka k vyloučení cizího zavinění a pak teprve pohřebáci, kdy se paní dostane domů to nevím, ale už to mohla mít dávno vyřízené, kdyby přijela včera, jak ji volali :angry:
13. lis 2009 v 16:59  • Odpověz
Anička se soplí, já musím zatopit a uvařit něco k večeři, ale bzry zase přijdu :wink:
13. lis 2009 v 16:59  • Odpověz
Ahojky lidičky, užívám jsi manželskou idilku tak na Vás nemám čas.
13. lis 2009 v 18:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.