• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme...od testíků po dudlíky...VI.

(Zamčená)
2. září 2011 
no on zmenil mamito na mamíno :grinning:
10. čer 2009 ve 21:40  •  3 děti  • Odpověz
Luci no co,mám to radši než na oleji.Ale bylo to dobré,ale ted s emi při té představě zvědá žaludek jak mě je zle :confused:

Já už doma knížku o výchově mám,ale je to spíš pro větší děti,teda i pro malý,ale to už sjem přečtla.Ale dělám většinu úplně jinak.Rozhodně ho furt nehcovám stva kvíkne.Byt vím,že mě potřebuje
10. čer 2009 ve 21:40  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj mamulky :slight_smile:
Děsně děsně děsně dlóóóóúho jsem tu nebyla, ale občas jsem na Vás jukla, většinou dlouho večer, kdy už jste tu stejně žádná nebyla, tak jsem nepsala.
Jak se máte, jukla jsem na fotečky vašich dětiček a už to teda nejsou žádná miminka, stejně jako to moje :wink:
Jsem na noční, pacienty jsem uložila, tak jsem sedla k netu. Od října jsem zpátky v práci, ale jen 4 služby v měsíci, takové odreagování od mateřských povinností, je to moc fajn a korunky jsou za to taky pěkný, doma zvládají, tak proč ne :slight_smile:
Jinak se máme dobře, Čenda je neposedné šídlo, krásně se rozmluvil, už ovládá čůrání, ale nechce potvora sedět ani na nočníku ani na záchodě :angry: Od víkendu spí ve velké posteli.
Na MK v albu nemám nové fotky, tak jsestli chcete juknout, tak tady?
http://picasaweb.google.cz/petra.lud/EndaOd1Roku#
10. čer 2009 ve 21:52  • Odpověz
Peti no čáááááááááááááááááááááááu
takže super prácička že, já taky jezdím rychlou sem tam, v červnu 5 šichet, červenec 3 a srpen 6, korunky jsou třeba.....
fotky jsem zkoukla to je šílené jk to letí......
kačí já ji taky nechám..ale fakt dlouho nevydržím........pak se ke mě silou tiskne jako by věděla, že za chvíli půjde zase na zem...no.....
10. čer 2009 ve 21:57  • Odpověz
Ahoj Luci :wink: Koukám, syndrom zdravotníků, že bez práce nevydrží, co? :grinning: A to máš 12tky?
10. čer 2009 ve 21:59  • Odpověz
Ahooooooooooooj Peťulko.Si jako dnes pamatuju,jak sji mi spala,že se Čenda narodil.Šíleně to eltí :sweat_smile:

Luci já jak kdy,pokud mu ěnco je,tka ho hned vemu,ale pokud s ejen vzteká tak ať s evzteká.A poslední dobou s evzteká často :confused:
10. čer 2009 ve 22:01  •  2 děti  • Odpověz
Peti jo 12 :slight_smile: a jde to hany je sice ko ale co suhlasil, tak ať se stará
Kačí davídek je extrémně hodné miminko....a spací :grinning: máš nejhodnější dítě z diskuze řekla bych
10. čer 2009 ve 22:03  • Odpověz
Ahoj Kači :wink: jojo, letí. Davídek už jetaky velkej kluk, za pár dní roček, to bude oslavička a dárečků :slight_smile:

Čenda se vsteká taky a to tak, že si klekne na zem a bochne hlavou o zem, na koberci to jde, ael dlažba v kuchyni nic moc. Ale naštěstí se nevasteká tak často :sweat_smile:
10. čer 2009 ve 22:04  • Odpověz
Jo to asi mám,ale vztekloun už je to pěkný.Dneska nám pořád vypínal televizi.Ale vyloženě schválně.KDyž jsme ji zapli,tak zase šel a vypnul ji a víc ho nezajímala.A tak fakt hodněkrát.Tak pak už dostával po paprčce od Toma a vždy hned tlačil hysterák a lezl za mnou :sweat_smile: Nbeo když mu něco vemeš atak no :fearful:
10. čer 2009 ve 22:05  •  2 děti  • Odpověz
peti týjo to je na subdurál :astonished:
gojgy si lehne ruce v pěst a na pěsti čelo a řve :grinning: a je rudá usoplená a vzlykajíc ji vždy zachráním..... :grinning: neb ji miuluju :dizzy_face:
10. čer 2009 ve 22:06  • Odpověz
Luci: mě hlídá hodně babička, hlavně, když jdu v týdnu, o víkendu hlídá Marťas tak napůl s babčou :slight_smile: Ale zvládá dobře, jen říká, že po něm nikdo nemůže chtít, aby byl někde s Čendou na čas :grinning:
10. čer 2009 ve 22:06  • Odpověz
Peti,no od nás bdue jeden dáreček a dort.To mu musí stačit :grinning: CO dostane od dalších moc nevím.Jen od mého taťky dřevěnou kostku a myslím ještě něco a od Tomového taťky velké gumové auto a dál nevím.Ale slavit to budeme na 3x :grinning:
10. čer 2009 ve 22:07  •  2 děti  • Odpověz
ha ha ha :grinning: :grinning: :grinning: chlapi že...největší prča je palvčo dopolende a prší...to hany volá že nedojede že malá má rýmu :grinning: :grinning: :grinning:
10. čer 2009 ve 22:07  • Odpověz
Holky nemáte receptík na nějaký piškotový dort pro prcka,aby mohl mlsat?
10. čer 2009 ve 22:08  •  2 děti  • Odpověz
Tak u nás snad tatínek sám ještě nehlídal.Jen napůl s babičkou,když sjem byla na plese :slight_smile:
10. čer 2009 ve 22:09  •  2 děti  • Odpověz
kačí jé oslava na 3x :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: my dáme gojgy odrážedlo a kočárek a dort, segra ji koupila batúžek s rákosníčkem a nějaké oblečky, od kámošky houpačku, od druhé klavírek hrací....a pak nevim.....myslím že tohle fakt bohatě stačí
10. čer 2009 ve 22:09  • Odpověz
kačí pošli maila do ip mám složku dětských receptů možná tam bude
10. čer 2009 ve 22:10  • Odpověz
Já dělala k prvním narozkám dort . piškoty, tvaroh, ovoce a želatina. A dobrej je taky piškotovo jablečnej, nevím teď poměry, roymixují se jablka, voda, citronová šťáva, cukr,zavaří se pudinkem a proloží se piškoty, je to mňamka, my si na vrch dáváme ještě+ šlehajdu,´mňam :slight_smile:
Nakrájíme na kousky jablko, banán, hrušku nebo co je doma. Dáme povařit . Až je ovoce měkké nalijeme do misky, poklademe piškotama a navhr dáme bílý jogurt. Necháme odležet dokud piškoty nezměknou
My máme pro prcka houpacího šneka.už jen čekám až jim dojde platba a pošlou to :dizzy_face: Dneska došli botičky a už v nich malý štrádoval.SIce mu nejsou o moc větší,takže je budme emít jen na chvíli,ale zase nechci aby mu v tom plandala nožička když se učí chodit.Konečně totiž pochopil co po něm chci když ho chytnu za ruky a chci aby chodil.SIce je to ještě zvláštní chůze,ale už mu to docela jde.Kolem nábytku už je jak drak.Hold do boku mu to jde líp :grinning:
10. čer 2009 ve 22:11  •  2 děti  • Odpověz
anán s jablečným kompotem a vločkami
Z jablka si uvaříme kompot, který trochu osladíme a přidame trošku skořice. Do horkého kompotu přidáme uvařené ovesné vločky . Pak přidáme rozmačkaný banán a můžeme podávat.

-Dezert
Nakrájíme na kousky jablko, banán, hrušku nebo co je doma. Dáme povařit . Až je ovoce měkké nalijeme do misky, poklademe piškotama a navhr dáme bílý jogurt. Necháme odležet dokud piškoty nezměknou

-Výborné pečené banány
Máslo rozpustíme na pánvi, přidáme na kolečka nakrájený banán, posypeme skořicí a asi 2 minuty opékáme. Nakonec přilijeme pomerančovou šťávu a pečeme ještě další 2 minuty. Ihned podáváme rozmačkané vidličkou.

-Svačinka pro mrňousky
Uvaříme si mléko, přidáme ovesné vločky a krátce povaříme, vznikne nám ovesná kaše. Banán a jablíčko si nastrouáme na struhadle a přidáme k ovesné kaši.

-Domácí vanilkový smetánek
Uvaříme si pudink klasickým způsobem. Necháme vystydnout a vmícháme tvaroh ( vaničku) . Osladíme dle chuti a věku dětí, pro které je tento recept určený.
Jedná se o výborný dětský dezert, který velice připomíná chuť kupovaných krému pro děti. Je však ve Vašich rukou jak moc ho osladíte. Tato pochoutka je také výrazně levnější než prodávané produkty.
Pro děti používáme mléko plnotučné a vzhledem ke kravskému mléku je tento recept vhodný až od 1. roku.

-Ovesné vločky s jablky a medem
Vločky namočíme přes noc do mléka. Ráno jen lehce povaříme s nastrouhanými jablky, medem a ořechy, které do vloček přidáme. Lze podávat teplé i studené. Vaření vloček mléko nebo voda, ořechy nebo bez. Záleží na stáří dítěte

- ovocná krupicová kaše
uděláme pyré z ovoce buď jablko nebo banán....atd.... pokud děláme kaši z klasické dětské krupičky , necháme si krupičku nabobtnat od odpoledne, pokud děláme instantní ( zkoušela jsem ale ta nejde nechat nabobtnat- nezhoustne , naopak řídne) pyré vlijeme do připravené kaše, přidáme kojenecké mléko a necháme povařit.
Pokud děláme instantní ( sice se píše že kaše dává už jen do horkého mléka ale já to dávám povařit) smícháme vodu s kojeneckým mlékem, přidáme pyré, necháme přejít varem , dosypem krupičku a za stálého míchání povaříme cca 2min. Přidáme máslo , na talíři pocukrujeme

Jogurtový pamlsek
Rozmačkaný banán, rozdrcené piškoty a šťávu ze 2 pomerančů zamícháme do bílého jogurtu. Pamlsek nepodáváme příliš studený.

Jablíčko se sušenkama
Oloupeme , nakrájíme na kousky jablko, přidáme cca 3-5 ks dětských sušenek ( výborné jsou v tomto případě bio sušenky od Happy) a rozmixujeme. Pokud je dítě už zvyklé na citrusové plody. Můžeme přidat do doho vymačkanou šťávu z mandarinky nebo pomeranče.
10. čer 2009 ve 22:11  • Odpověz
Kačí to je správně s botama má být 12mm místo od palce po šev vnitřní...víc ne :wink:
10. čer 2009 ve 22:12  • Odpověz
kačí máš to v mailu.... :slight_smile:
10. čer 2009 ve 22:13  • Odpověz
Jo a oslava bude na 3x...teď v neděli nás někam pozval Tomův tatk,tkaže do oslavíme 3 + Davídek,příští sobotu to bdueme slavit s rodinou mojí mamči a první víkend v červenci to budeme slavit s taťkovou rodinou.Budem totiž slavit i jeho a babiččine anrozky :wink:
10. čer 2009 ve 22:13  •  2 děti  • Odpověz
jo táák to bude párty :wink:
10. čer 2009 ve 22:14  • Odpověz
Tak malý tam má mísot tak okolo půl centimetru.JAko má jen jedny botičky,další budme kupovat 19tky
10. čer 2009 ve 22:15  •  2 děti  • Odpověz
jj holt co 3m nové boty ...to je fakt síla při těch cenách
10. čer 2009 ve 22:16  • Odpověz
Jo to jo.Jako je to mazec.Ale tak co,na tomhle šetřit nechci.Botičky jsou krásně měkké a mají pěkně podporu klenby
10. čer 2009 ve 22:17  •  2 děti  • Odpověz
My měli oslavu jednu. Dostal skákacího oslíka, houpačku, dřevěnou vkládačku, tatrovku, něco do vany.

My máme teď čersvé mimčo v rodině, ségra před 3 týdny porodila druhého prcka Barborku. Když jsem jí viděla jako 10denní, tak mě přišla děsně mrňavá a že Čenda byl větší, ale přitom mají stejnou porodní váhu. Už chápu ty babičky, že se na tz chrostíky bály sáhnout
10. čer 2009 ve 22:18  • Odpověz
My jsme zatím s botkama v pohodě, první jsem kupovala v říjnu zímní 20tky, ty nám vydrželi celou zimu, v březnu jsme koupili jarní 21tky, v květnu sandálky a ještě jsem mu koupila takové tz plastové nazouváčky na vybíhání na terasu. Jemu roste nožka pomalu,tak si myslím, že nám do podzimu vydrží. Jo vlastně ještě jsem mu koupila v bazárku jedny zachpvalé keckz, které nosí na písek :wink:
10. čer 2009 ve 22:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.