• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme...od testíků po dudlíky...VI.

(Zamčená)
2. září 2011 
chceš lívanečky?
já budu dělat vdolky, takže to je jiné, ale lívanečky jsou :

mléko, hladká mouka, jedno vejce, trocha kvasnic, trocha cukru a špetka soli. Uděláš těsto, do kterého když strčíš prst, máš ho obalený tekutým těstem, musí na prstě držet, ale těsto nesmí být příliš husté, musí téct :wink: necháš vykynout a děláš pak lívanečky

ještě ti napíšu na ty vdolečky :wink:
17. bře 2010 v 09:26  • Odpověz
No Reni netroškaříš. :grinning: :grinning:

Já zvládla zatím jen ustlat postele a vyndat nádobí z myčky, zbývá mi dovysávat půlku bytu, včera jsem zvládla jen polovinu, protože mladá už si šla prsotě lehnout do postele a spát, a to že nemá plínu a není vyčůrana ji netankovalo, dát prát prádlo až mladá zabere postírat podlahy a večer žehlendo a je hotovo.JO a ještě něco uvařit a nevím fakt co na nic nemám chuť :angry:
17. bře 2010 v 09:27  • Odpověz
děkujáju :grinning: :wink:
vdolky děláš ale ve friťáku né?
17. bře 2010 v 09:27  • Odpověz
Simi ty taky jedeš jak fretka :sweat_smile:
17. bře 2010 v 09:29  • Odpověz
tak toto je recept od staře Jílkové, ta už je skoro 30 let posmrti. My vdolkům říkáme béleše :wink:

20g kvasnic, 1/4l méka, 1 vejce, 50g másla, 1/2kg polohrubé mouky, sůl a trocha cukru na vykynutí

těsto nechat vykynout, rozválet, vykrájet kolečka a ve středu vytlačit důlek. Pak smažíme ve větším množství tuku :wink:
17. bře 2010 v 09:30  • Odpověz
Jo holky,též nevím co vařit.O víkendu bude gulášek,ale dneska fakt netuším!

Jo a ahojky kočky :wink:
17. bře 2010 v 09:31  •  2 děti  • Odpověz
Dani nedělám, protože friťák nemám, ale je to nejlepší, já mám hlubokou pánev a tam je smažím, ale budu je smažit, až dám Kubu spát, to by bylo o hubu :zipper_mouth:

Simi teda, já dneska ještě neudělala nic, jen převlékla malého :grinning:
17. bře 2010 v 09:32  • Odpověz
nazdárek Kači :wink:

Simi já vysávala včera ráno a večer už jsem mohla znova, Kuba baštil čínu s rýží a rýže byla všude, ale krásně se nadlábl sám :grinning:
17. bře 2010 v 09:34  • Odpověz
jéé já mám dobrou kávičku :grinning:
17. bře 2010 v 09:34  • Odpověz
Ahojky Kači!
Renki díky za receptíky :wink:
asi zkusím ty vdolky, kdyžtak si Romeo vezme do práce :wink:
17. bře 2010 v 09:35  • Odpověz
že by dneska byl oběd taky na sladko?
17. bře 2010 v 09:38  •  2 děti  • Odpověz
jsou dobré a jednoduché, dám na ně tvaroh a trochu povidel a je to žrádelko :grinning:

ještě je dobré do těsta zamíchat štamprli rumu, pak se do nich nevsaje tolik tuku :wink:
17. bře 2010 v 09:38  • Odpověz
ahoj Kačenko,

teda vdolečky bych si dala též, ale pro nás 2 se to fakt nevyplatí, to je prostě dilema každého dne, co vařit pro 2 malé jedlíky. Včera jsem na oběd loupala slovy - 2 brambory a dohromady jsme měli 2 rybí prsty co zbyli od minula a 1 kuřecí plněný řízek :grinning: :grinning: no vaření fakt ve velkém :grinning: :grinning:
17. bře 2010 v 09:39  • Odpověz
a kdo má rád koblížky, tak se z toho taky dají, ale na koblížky mám radši bramborové těsto, jsou mnohem jemější, vláčnější, tak kdyby jste chtěli, dám vám i tento rodinný recept :grinning:
17. bře 2010 v 09:40  • Odpověz
Simi to je fajn, já musím vařit pro 4 dospělé, protože děti baští jako dospělí a navíc musíme mít denně polévku, protože hlavního chodu se Kuba moc nenají, on je přes polévky :wink:
17. bře 2010 v 09:41  • Odpověz
no Terka polívky taky miluje ale když není nezblázní se :wink:
17. bře 2010 v 09:42  • Odpověz
Kuba se taky nezblázní, ale taky moc nejí, jak nemá co má rád tak radši nejí :angry:
17. bře 2010 v 09:44  • Odpověz
Tak Kubíček si vybírá :grinning: :grinning: no nemáš to jednoduchý :grinning: :grinning: to Terka ma co chvíli den, že nejí,ale ať nejí, ona to umí dohnat. Takže jí klidně nechám půst, když nemá chuť :sweat_smile: ona to opravdu dožene jindy :grinning: :grinning:
17. bře 2010 v 09:46  • Odpověz
dneska jsem měřila Aničku a má 109cm :slight_smile: roste nám kočka roste :grinning:

Kuba má 87cm ve stoje :wink:
17. bře 2010 v 09:46  • Odpověz
Tý jo Reni už 109 cm to je hustý :dizzy_face:

a Kubíček má taky dost. To máme my teď :wink: kolem těch 88 cm
17. bře 2010 v 09:47  • Odpověz
Simi to je dobře a jde vidět, že jí nic nechybí :wink: a jednoduché to opravdu nemám, protože mám 2 mlsné chlapy, Jirka je děsně mlsný ale Kuba je extra :angry: jak mu něco nechutná, tak to hned plive :angry:
17. bře 2010 v 09:48  • Odpověz
Simi to je šikulka, to je dost vysoká :slight_smile: a kolik váží? Já musím Kubu zase převážit, ale má kolem 12kg :wink: tlustý není, je prostě tak akorát :grinning:
17. bře 2010 v 09:49  • Odpověz
No se nedivím, že jsou mlsní, když jim tak vyvařuješ :dizzy_face: :dizzy_face: máš je moc zhýčkaný :grinning: :grinning: můj manža je občas rád i za krupicovou kaši :sweat_smile: :grinning: :grinning:
17. bře 2010 v 09:49  • Odpověz
že jo, moc jsem si je vymlsala :angry:
17. bře 2010 v 09:52  • Odpověz
tak jdu zadělat těsto, ať máme oběd k obědu :wink:

zatím kočičky :slight_smile:
17. bře 2010 v 09:52  • Odpověz
těsto na vdolky kyne a bramboračka už tu voní.... :sunglasses:
17. bře 2010 v 10:32  • Odpověz
Já asi budu dělat čočkovou polévku...a kdyby se mi chtělo tak bych si dala vdolečky...ale dnes mi zase není nejlíp :unamused:
17. bře 2010 v 10:48  •  2 děti  • Odpověz
Dani, to budeme mít skoro stejný obídek, taky mi to tu kyne, musela přidat trochu mlíčka, ale šlo to dobře :grinning:

volala babička a chcípla nám koza :cry: :cry: :cry:

co bude s malým Janečkem, to teda nevím :frowning2:
17. bře 2010 v 10:48  • Odpověz
jejky jakto Reni :frowning2:
17. bře 2010 v 10:49  •  2 děti  • Odpověz
Reni tak si dáme do nosu :dizzy_face:
Nekecej.... copak se stalo? :frowning2: Tak si ho vem do výchovy! Jeden hladovej krk na víc se už nepozná :wink:
17. bře 2010 v 10:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.