• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2006

(Zamčená)
16. ledna 2009 
ahojky tehulky,ktere budete rodit v zari, pojdme se podelit o radosti a starosti ty posledni dva mesice :slight_smile:
Ja mam termin porodu +/- 20/9, ale uz aby to bylo...
jak to snasite vy?
15. črc 2006 ve 22:31  • Odpověz
Ahoj,

já mám termín 17.9. podle ultrazvuku a zatím to jde, i když v těch vedrech prosedím většinu dne před větrákem se sklenkou vody. Jsem na neschopence, tak naštěstí nikam nemusím, to bych asi těžko zvládala.

:wink:

Během prvních 4 měsíců jsem měla pořád nějaké potíže a nervy, jak to dopadne, takže teď jsem mnohem víc v pohodě a cítím se dobře. Miminek sebou už tak nemele, jen se trochu vrtí a kope (asi už nemá tolik místa), přibrala jsem zatím 8kg. Jsem zvědavá příští týden na UZ, jak je velký a jak se má :slight_smile:
20. črc 2006 v 18:32  • Odpověz
Já mám termín až na konci září, ale už mě ty vedra občas docela zmáhají :slight_smile:
Chodím ještě do práce, ale jen tak na půl dne a pak si vybírám dovču. Ještě 3 týdny a jdu na mateřskou, hurá :grinning:
26. črc 2006 v 10:50  • Odpověz
Ahoj holky, taky mám termín v září.Podle PM 9.9. a podle posledního ultrazvuku až 23.9. Se to těm doktorům nějak rozchází. No, uvidíme. Jsem na rizikovce, takže vegetím doma, po kámoškách a po obchůdcích s mimihadříky.Je mi 30let a je to naše první a doufám, že ne poslední mimčo :slight_smile: Přibrala jsem už 15kg a vůbec mi to v tom vedru nedělá dobře. Jsem celkem prcek a už se těším až to všechno půjde dolů. Čekáme holčičku a hroooooooozně moc se na ni těšíme.Přeji nám všem, abychom to ty dva měsíce zvládaly ještě líp než doteď :sunglasses:
26. črc 2006 v 17:50  • Odpověz
Ahoj skoromaminky, já mám termín 15.září, má to být holčička. Strašně moc se těším (nejen já, ale celá rodina včetně manžílka :slight_smile: ), ale to těšení mi v posledních dnech trochu narušuje strach z porodu. Ale jelikož jsem byla od začátku na rizikovém těhotenství a v červnu jsem navíc zvládla svatbu i státnice, říkám si, že už to musím dotáhnout do zdárného konce (ono se to tam stejně nechat nemůže :slight_smile: ). Takže jestli má některá z vás termín kolem 15.září, tak se mi ozvěte a napište mi, jak jste na tom vy. Mějte se krásně!!!
30. srp 2006 v 10:31  • Odpověz
Ahoj holky! Jak jste na tom? Už některá z vás porodila? Mně připadají ty poslední dny nekonečný :unamused: Už to chci mít za sebou. Manžel se pořád ptá, kdy už konečně pojedeme (myslí do porodnice) a já furt nic...
13. zář 2006 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj,je tu nějaká mamča co rodila v září?
3. led 2007 ve 13:57  • Odpověz
autor
isacku, ahojky, ja rodila 22/9 na Bulovce :slight_smile:
3. led 2007 v 15:18  • Odpověz
Ahoj holky,
já sice měla rodit v září, ale naše Kačenka si to rozmyslela a narodila se už v srpnu (34+6) :slight_smile:
3. led 2007 v 15:20  • Odpověz
autor
helabella
to se asi Kacenka nemohla dockat, az uvidi maminku, co? :slight_smile:
a byla v poradku?
3. led 2007 v 15:24  • Odpověz
marie_m,
já rodila 23.9.tak to máme stejně staré mimča :slight_smile: !

hellabella,
tak to se opravdu nemohla dočkat :slight_smile: !
3. led 2007 v 15:32  • Odpověz
Manžel o ní už v těhotenství říkal, že je to osobnost :grinning:
Byla sice v pořádku, ale přesto musela být 10 dnů v inkubátoru kvůli teplu. Měly jsme hrozný problém s kojením, protože malá nechtěla vůbec jíst, měla sondu a pak ji naučili na láhev. Ale po třech měsících odstříkávání se konečně naučila pít z prsu. Jenže teď to vypadá, že mám asi málo mlíka, protože špatně přibírá :unamused: Ale jinak je zdravá a moc hodná.
A jak "válčíte" vy? :slight_smile:
3. led 2007 v 15:33  • Odpověz
Já nekojila skoro vůbec tak jsme už od narození na umělé výživě.
Malá mi taky špatně papala a nepřibírala,ale teď posledních týden je to dobrý :slight_smile: !
Tak to byla asi maličká,když se narodila takhle dřív,co?
3. led 2007 v 16:03  • Odpověz
autor
ja ze zacatku jenom kojila, ale Kubik nepribiral, tak mi mudra naridila prikrmovat, az to vypadalo, ze jenom prikrmuju, tak se se nastavala a zase se rozkojila, ale do toho ma malej reflux, takze musim mlicko odstrikavat, zahustovat a davat z flasky...je to cëlkem opruz, ted zkousim znova odstrikat pulku a zbytek dat prso, ale myslim,ze toho zase za chvili necham, pac mi kubik zase zacina blinkat :(
jinak je to zlaty mimco, fakt :slight_smile: obcas teda rve, ale cim je starsi, tim sem nejak vic v pohode a nechavam ho chvilku vyrvat, prej je to zdravy na plice
co uz vase miminka umi?...vubec nejak netusim, co by mely uz umet...
3. led 2007 v 16:06  • Odpověz
Isacek -- on je malá pořád :slight_smile: Ještě nedávno nám lidi na ulici říkali "To máte čerstvě narozené miminko, že?" :grinning: Ale to vůbec nevadí, však ona to dožene. Teď váží 4,40kg, když se narodila tak měla 2,14. A jakou výživou malou krmíš?

Marie -- naprosto s tebou soucítím. Odstříkávání je fakt dost pakárna. To je teda Kubík chudáček, to se asi moc nenají, ne? Musíš ho krmit častěji?

Myslím, že miminka by měla umět držet hlavičku, sledovat pohledem lidi i věci, občas něco brouknout a možná i objevit ručičky. :slight_smile:
3. led 2007 v 16:14  • Odpověz
autor
hela no, kubik se napapa celkem dost :slight_smile:)) davame mu tak 150 ml a ji zhruba 6x - 7x, naucilï jsme si ho tak, ze mezi 7 - 8 vecer koupeme, nakrmime a sup do postylky, spinka nam hezky do 4, 4:30 bez koja

kdyz se malej narodil, mel skoro tolik jako tvoje holcicka ted :wink: mel 4050 a 51 cm, ted ma 61 cm a necelych 7 kg :sweat_smile:
3. led 2007 v 16:29  • Odpověz
Aha, já myslela, že musí jíst často a v malém množství.

Taky jsme Kačku naučili chodit rozumně spát. Spala jednu dobu od sedmi večer do sedmi ráno (s krmením v 10), ale v poslední době se začala budit v 5 :angry:

Páni, 7kg, to už se pěkně pronese, co?
3. led 2007 v 16:42  • Odpověz
autor
no,celkem jo :slight_smile: ale kdyz se ma dobre :slight_smile:
3. led 2007 v 16:50  • Odpověz
hela
tak to je jěšte maličká :slight_smile: !Začínaly jsme bebou,ale tu nechtěla.Ted máme Nutrilon A.R.,protože má taky asi reflux takže musí mít zahuštěné mlíčko.
zkoušela jsem i Sunar,ale ten mi taky odmítala a občas ji dám na noc Nutrilon Forte,ale to mi pak hodně ublinkává.Tak ji ho teď míchám s tim A.R.,aby to bylo sytější.
Holky to vám spinkaj krásně,to malá už od narození spinká špatně! :unamused:
jinak když se narodila tak měla 3.900g a 54cm a teď má 5.600g a 57cm,tak to jsme mezi váma :slight_smile: !
3. led 2007 v 17:07  • Odpověz
Isacek -- mně doktorka doporučila HA bebu pro případ nouze, byla jsem nepříjemně překvapená tou cenou :unamused:
Holky, a jak se vám rodilo? Přeci jen děti byly docela velké :slight_smile:
3. led 2007 v 17:28  • Odpověz
Já měla velké bolesti a stehy jsem měla vnitřní i vnější,ale porod jsem měla rychlý!Osm dní jsem přenášela tak jsem čekala,že bude velká :slight_smile: !

Marie_m,
co Tvůj malej všechno dělá?Malá už by mi nejraději seděla,ale to ještě nemůže.Pak se převalí z bříška na záda,hodně už reaguje,když na ním děláme blbosti.To se třeba i zalyká smíchy :sweat_smile: !A hlavně je hrozně aktivní nedokáže být chvilku v klidu,takže přebalování máme hodně veselé :slight_smile: !
3. led 2007 v 18:11  • Odpověz
Fakt už se převaluje? To je teda šikovná holka :slight_smile:
Já měla porod taky hodně rychlý. Odtekla mi voda, pak 2 dny nic, doktoři nechali věcem přirozený běh. A když se nic nestalo, tak jsem dostala prášek do čípku a Kačka se narodila za 3 hodiny od té pilule :grinning:
3. led 2007 v 18:24  • Odpověz
autor
ja mela porod tragickej, vyvolavali mi ho 4 dny, cpali do me cipky a injekce a kapicky a nic, dycky prisly bolesti,ale prej nebyly tak silny a nebylo to ono...no, rikala jsem si, ze to asi nebylo ono, pac se to dalo, ten 4. den to uz bylo fakt vostry, kontrakce od 15 hödin, byla sem po tech 4 dnech fakt hotova, tak sem si nechala dat epidural,ale protoze se mi nejak nerozbihaly dalsi kontrakce, museli mi chvili na to pichout neco, co ty kontrakce vyvolalo znova...byla jsem uz otevrena, ale malej se zamotal do pupecniku, takze me museli akutne kuchnout...protoze se anesteziolozka netrefila, dali mi celkovou narkozu a malyho videla az druhy den odpoledne (narodil se v patek v 10 vecer), jizva je v pohodce, hezky me zasili a kdyz me chodili pak mudri kontrolovat na vizite, tak si to siti dycky pochvalili :slight_smile:

kdyz jsem sla z porodnice, tak sem si rikala, ze kuba bude asi jedinacek, ze neco takovyho uz nechci zazit, ale s odstupem casu....vsak to znate :slight_smile:
3. led 2007 v 18:34  • Odpověz
Marie, to je škoda, že máš takový špatný zkušenosti z narození Kubíka. :unamused: Ale hlavní je, že jste oba v pořádku, že to doktoři stihli včas :slight_smile:
3. led 2007 v 18:37  • Odpověz
marie,
tak hlavně že jste oba v pořádku a to s tím dalším dítětem máš pravdu :slight_smile: !
Taky jsem hned říkala,že malá bude jedináček,ale teď už se za tři roky těším na další.Za to štestí který ty děti přináší to stojí!A kde jste rodily?
3. led 2007 v 19:01  • Odpověz
Rodila jsem v Motole a nemůžu si stěžovat. Porodní asistenky byly velmi příjemné (za ty 2 dny co jsem tam ležela se jich vystřídalo několik :slight_smile: ) V tu dobu rodilo hrozně moc maminek, ale na chování personálu to nebylo vůbec znát. Oddělení šestinedělí nemůžu hodnotit, protože málá byla v inkubátoru a nás rozdělili na různá oddělení, protože neměli místo.
Tak a musím jít koupat a uspávat. Přeju vám dobrý večer, ať jsou vaši drobečkové (i když ne tak malincí :slight_smile: ) hodní a pěkně spinkají.
3. led 2007 v 19:08  • Odpověz
hela,
tam jsem měla taky rodit,ale když jsem tam jela tak mě nevzali,protože měli stopstav :frowning2: !A jediná byla volná Vinohradská!
Chodila jsem do Motola už měsíc a půl předtím a byla jsem naprosto spokojená s přístupem setřiček i doktorů,všichni byli moc milý!Tak jsem se tam i těšila a pak jsem byla hrozně zklamaná.Akorát co bylo hrozný,že se tam do poradny hrozně dlouho čekalo a když byly ty vedra a tam třeba tři hodiny v čekárně a kolikrát si nebylo ani kam sednout.Tak to mě omývali :slight_smile: !
No můj "drobeček" už hajá,ale ne na dlouho :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Taky přeju hezký večer.
3. led 2007 v 19:16  • Odpověz
Tak to teda naštve :frowning2: S poradnou nemám žádnou zkušenost, protože jsem tam ani nestihla zajít :slight_smile: A jaká byla Vinohradská?
Teď už fakt musím běžet. Pa.
3. led 2007 v 19:20  • Odpověz
HROZNA!!!!Už bych tam nešla a raději bych porodila doma :unamused: !
3. led 2007 v 19:26  • Odpověz
autor
holky dobre ranko, meli jsme vcera navstevu, tak uz jsem nestihla napsat, mladej nam usnul kolem 20:30 a vzbudil se ve 4:45, coz je fajn, spi celou noc, ale pak uz nezabere a mit budicka tak brzo se mi teda uplne nechce, co byste poradily?
taky ti isacku mala dava do pusiny vsechno, co ma po ruce? ja je kubikovi ty ruce porad vyndavam a on je tam porad strka znova, je to sila, da si to tlamicky celou pest...
teda, jinak ctu, ze se ti mala uz otaci na brisko?...to je ale sikulka, kubik se snazi taky, ale jeste mu to uplne nejde
4. led 2007 v 09:37  • Odpověz
Ahojky,malá taky strká do pusinky na co přijde.Dáváme ji chrastítka,kousátka,a všechno možný,ale nejvíc ji zajímají její ručičky :sweat_smile: !Taky si je tam strká tak až se z toho dusí,ale to ji vůbec nevadí a pokračuje.Neustále ji je utírám a vyndavám.Tak to jsem ráda,že nejsme sami :slight_smile: !To mě se dnes malá budila snad každou hodinu,hrůza :frowning2: !
To jak se už přetočí je hlavně tím,že je hrozně aktivní a pořád sebou mrská.A když nemá náladu být na bříšku tak sebou hází a hned se přetočí :slight_smile: !
A to se ti malej nevzbudí ani na jídlo?Malá chce ted i v noci po čtyřech hodinách,ale dřív mi vydržela i dýl!
4. led 2007 v 10:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 9
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.