• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@eveluska já taky nesnesu jakýkoliv rady, i od zkušenejch rodiček, pokud si je teda nevyžádám. :unamused: Buď to jsou rady, se kterými nesouhlasím, nebo je už dávno znám :grinning:

@antana123 v pondělí budem volat dvě, já budu volat zase na infolinku do Prahy, ... pak mi ještě volala paní z prahy 8, co to má na starost zpátky, ovšem výsledek žádnej. :angry:
13. srp 2010 v 18:44  • Odpověz
@ lio: mě by kapička krve po těch zkušenostech vyděsila ale taky. ....no zase když to není krve jak z vola a jasně červený, tak to je dobrý ....
13. srp 2010 v 18:45  • Odpověz
@eveluska připrav se, chce to fakt silný nervy, nebo se uzavřít před světem :grinning: nezvedat mobily atd

@antana123 jj tchánovci byt na minutku mne čekaj zítra a neska sem se po msn s tchánem fakt pobavila

a kdybys cthěla vědět, jak plánoval manža strávit POSLEDNI VIKEND VE DVOU ...tak ti to povím..přijel domu a rozzářenej mi řek "ty tu máš zítra návštěvy vid, tak sem vyvalila oči ,jaké návštěvy má na mysli, a on že by se potřeboval na tak 5-6 hod zdejchnout do práce .........no tak byla bouřka, kdy jsem mu sdělila představu o posledním víku ve dvou, že žádnou návštěvu neplánuju, že chci vidět a pozdravit babičku a být s ním, ne aby mne odvezl k našim a jel na půl dne doprdele , navíc když on řekne 5 hod, je to tak na 8....pak začal něco o tom jeslti chápu, že si pak ani neuprdne....no tak to sem měla dost, porodím mu kouli na krk nebo co....no po pár výměně názoru tedy řek, že zůstane doma...sem řekla že o tom to není, poikud se to bez něj neobejde, což asi ne, jinak by tím netrávil sobotu jen jeslti si jako uvědomuje, že ted ho potřebuju a ráda bych ten víkend prožila s ním a ne sama .....prej zapomněl že to má v diáři a já že jako porod v diáři nemám, ale že ho prostě neovlivním a že možná zítra ani nikam nedojede :grinning:
ted tu čte o vyvolávačkách a tak, jako žádnej drastickej článek spíš možnosti a jak to funguje, tak vydech, že to snad bude v pohodě....a že je rád, že je v obraze ..
UFF
13. srp 2010 v 18:45  • Odpověz
@lio to je dobře, že jsi v klidu :slight_smile: tak z návštěvy rovnou do porodky :grinning: ...tašku do auta, kdyby něco :wink:

@antana123 teda ty rady nezávidím :confounded: mě naštěstí v ne moc velký míře bombardovali otázky "furt celá??" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
13. srp 2010 v 18:46  • Odpověz
@hupcza jj v klidu sem, a ted doopravdy :grinning:
13. srp 2010 v 18:48  • Odpověz
@ojo oni sou naši od nás 10 min a do porodky max 30 min takže s taškou nepojedu, to už by manžu kleplo :grinning:
a zase tak horký a rychlý to není.-)
13. srp 2010 v 18:49  • Odpověz
@lio já mám u toho svýho taky pocit, že to chce stihnout všechno co nejdřív, aby pak mohl být s námi. Myslím, že se dost bojej, jak to bude vypadat, hlavně když ještě pracujou doma..... no a že je taky potřebujem i jinak a teď to už nějak nekapištujou.... já mám zítra slíbenej celej den, juchů!

jo a včera mě taky překvapil, volal další hebamme, ta už nás bude mít na starosti pořád, tak jsem mu děkovala, že to zařídil a on se čílil, proč mu jako děkuju, když jsem udělala nechápavýho smajlíka, tak odvětil, že je to přece taky jeho věc :dizzy_face:
13. srp 2010 v 18:50  • Odpověz
já jsem někdy tak ráda, že jsem daleko.....nikdo mi nevolá, nepíše.....jako ozvat by se mohli, to jo, ale jinak je božskej klid.
13. srp 2010 v 18:51  • Odpověz
@zvirka ty jsi psala, ze budete delat tu anabazi s muzem na rodicaku? kdy presne se to resi? az po porodu? a musime na urady oba nebo to staci nejak pisemne treba pres ucetni v zamestnani?
13. srp 2010 v 18:52  • Odpověz
@lio aha...já myslela, že jedete dál :grinning:

jinak můj chlap chce taky všechno do porodu stihnout, takže dělá skoro celý víkendy :rolling_eyes: naštěstí počítá s tím, že kdybych rodila,tak prostě odejde z práce a už se nevrátí, páč se musí starat o Tomáše a že i po příjezdu z porodky s námi bude aspoň 2 dny, než se sžijem :slight_smile:
13. srp 2010 v 18:54  • Odpověz
@suik taky nesnasim rady v cemkoli od kohokoli pokud jsou nevyzadany :slight_smile:
13. srp 2010 v 18:56  • Odpověz
@suik on ale pracuje doma proto že ho to baví, že chce, že si něco připravuje na další den, víš ne že se maká na projektu a aby stíhal dělá to doma ale je to na omezenou dobu...to člověk ani nepípne....tuhle sem udělala snídani a neměla ji krz ntb kam dát....tak sem ho požádala at to zklidí, tak jedl a u toho datlil.....včera u večeře zase v mobilu listoval emaily co mu přišly.....a když včera z kontroly v autě v zatáčce hrabal na mobil aby si přečet v mobilu mail, co mu přišel, vyrvala sem mu to z ruky, že to už si snad dělá srandu, že jsme za 10 min doma a že to počká.....
13. srp 2010 v 18:57  • Odpověz
@ojo ne ne nikam dál ne, babču přivezli naši k sobě, neteče ji voda (jinak je 150 km od nás a celé těh usme se neviděly bo jsem lehla a nemohla jsem za ní a ona není ve stavu aby cestovala sem tam) takže ji to vyšlo že tu bude krz porod a uvidí pravnouče, takže jela i ráda a těší se ....
13. srp 2010 v 18:59  • Odpověz
@suik o dálce to asi uplně nebude..naši sou 10 min od nás a klid, tchánovci 30 km a přijedou sem jen s polívkou aby měli záminku mne poprudit tedy ehm podpořit :grinning: a volaj denně jeslti sem celá :slight_smile:
v nešní době skype, icq, msn, telefonu, emailu asi vzdálenost není problém aby tě někdo "obtěžoval" neustálými dotazy
13. srp 2010 v 19:01  • Odpověz
@eveluska Jj, asi budem. Dá se to stejně řešit až po šestinedělí, takže klid. Na tu mateřskou totiž může chlap právě až po šestinedělí, zatím si jenom Ty zažádáš po porodu o rodičák, papír s volbou délky pak vyplní manža, až bude on na mateřské. Manža volal účetní, tak pak prý nějak přes ni, tu mateřskou. Ale budem to muset posílat, bo má firma, kde pracuje, sídlo v Praze. Ale ať manža radši zkusí zavolat účetní, nevím, jestli by budou ochotné to řešit všechny.
13. srp 2010 v 19:03  • Odpověz
Holky, stíhám dočítat, ale nestíhám reagovat :slight_smile:
už máme víc než 1000 stránek :astonished: to je fofr :slight_smile:

@lio : sem ti prorokovala, že to bude v sobotu :grinning: Však uvidíš :slight_smile:

Co se týká rad, tak na to už sem taky alergická :frowning2: A kolik sem si za dobu těhotenství vyslechla porodních historek, to raděj ani nepočínám :frowning2: Jak někdo viděl břicho, hned začal bez vyzvání vykládat :frowning2: Ženské, chlapi, prostě kdokoli :frowning2:
13. srp 2010 v 19:11  • Odpověz
@zvirka - diky za info :slight_smile: tak ja se te pak poptam, jak to u vas slo, ju? jestli teda budes mit naladu na konika po porodu....muz ma ucetni moc hodnou, ta nam snad pomuze, spis abysme taky vedeli, co a jak, aby z toho nemela hlavu jak patraci balon
13. srp 2010 v 19:12  • Odpověz
ahojte holky, druhý den vás dočítám a stále jsem se nedobrala konce. přijeli jsme s martinem na moravu, s přestávkama v brně na úřadech to bylo v autě okolo 6ti hodin, to už mě moc nebavilo. včera jsme vyrazili do hor na houby, a z plánované celodenní výpravy jsme po hodině měli plný batoh a tři kabely, tak jsme se vrátili domů.

pra-babička dnes na mě mrkla zkušeným okem a řekla, že břicho je nízko, že tu bude každým dnem, že tři týdny určitě nevydrží. tašku jsem si teda vzala, a krnov to kdyžtak jistí, jen je na houby, že další týden je muž pryč.

no nic, zas budu dočítat, snad se doberu konce.

13. srp 2010 v 19:14  • Odpověz
@eveluska Jo, jasně, dám vědět :wink: Taky doufám, že po porodu budu mít čas a náladu na koníka :grinning: Jo, a s tím rodičákem, automaticky jsem popsala variantu, že nemáš mateřskou jako já, ale nejsem si jistá, jestli máš nebo ne.... V případě že jo, tak je to to samé, jen nežádáš po porodu o rodičák jako já. :wink:
13. srp 2010 v 19:19  • Odpověz
@zvirka jj, mam prave to samy, nemam materskou .... tak diky moc :slight_smile:
13. srp 2010 v 19:22  • Odpověz
@lio no jo máš pravdu, já jsem to možná i blbě napsala... není to jen tou vzdáleností, ale tím, že u nás v rodině si nějak moc nevoláme.... pak jenom slyším poznámky a výtky od strýců, že bych občas tý babičce mohla zavolat a tak. :unamused: Že to funguje i na druhou stranu to zas ne....

táta je na to úplně nejhorší, ten sotva odpoví na email, nejvíc si povídám asi s tetou a se ségrou.

já to myslela jako tak, že jsem daleko hlavně fyzicky.

13. srp 2010 v 19:33  • Odpověz
@lio: ale ten můj to taky dělá rád, občas ho přistihnu, jak nepracuje ale lozi po netu, nebo dělá na něčem jiným, co zrovna nehoří a z čeho není jistej zatím žádnej profit, tak jako pro zábavu ..... teď ale maká na čem má celkem fest.
13. srp 2010 v 19:34  • Odpověz
@eveluska A neměla bys mít mateřskou za to, žes dřív než před 270 dny před nástupem na MD ukončila úspěšně školu? Mně to třeba nevyšlo, protože jsem státnivcovala loňský červen, ale jestlis státnicovala až letos, tak by Ti ji aspoň v té nejnižší výši měli dát. Jestlis nebyla, tak si zajdi nebo aspoň zavolej na OSSZ, škoda každé koruny :wink:
13. srp 2010 v 19:37  • Odpověz
@suzete mě příští týden manžel taky na deset dní odjíždí :frowning2: , bude tu se mnou chvilku ségra a teta s babičkou, ale tak 4 dny tu budu taky sama, na začátku a na konci :frowning2:
13. srp 2010 v 19:38  • Odpověz
@kali.kal tak mě porodní historky nikdo něříká, i když moc chci a jsem zvědavá, že mě nechtěj strašit... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. srp 2010 v 19:38  • Odpověz
@suzete no zrovna se ted za mou babičkou budoucí prabábou a matkou 5ti dětí chystám, tak su zvědavá na její proroctví, ale bříško mám nahoře, i dyž mi přišlo že maličko se dolu posunulo, ale asi vyloženě dolu mi už nestihne klesnout.....
13. srp 2010 v 19:39  • Odpověz
@zvirka no mela, podle zakonu jo, ale podle babic na ossz a na pracaku ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: jako ja uz to neresim, je v tom totalni bordel a pro nas bude financne vlastne i lepsi, kdyz ja nebudu cerpat nic a muz treba celyho toho pulroku, takze uz se s nikym dohadovat nebudu, ale muz na ni pujde asi urco, pze to uz bysme prisli o moc penez...
13. srp 2010 v 19:55  • Odpověz
@eveluska Tak to je teda síla... Vím, že u mě to právě paní na OSSZ počítala a říkala, že mi to vlastně o pár měsíců nevyšlo... Tak to je mazec, že Ti to nechtějí dát, když na to máš nárok. A manža to bude mít s prací jak? Protože přece zároveň pracovat a být na mateřské nemůže, ne?
13. srp 2010 ve 20:48  • Odpověz
vsem moc diky za rady, nakonec sem byla na gyn. ambulanci a zrovna tam byla doktorka co me rodila. napsala mi atb ale kdyz sem si je byla vyzvednout lekarnik se docela zhrozil ze mam tohle brat pri kojeni..je to peknej driak asi- Roxithromycin-nemate naka zkusenost?zatim si ho odmitam vzit a zkousim babske rady. odsavacku urcite ale poridim,pac pochybuju ze ty prsa vyprazdnim sama, fakt mi to nejde a boli to.
13. srp 2010 ve 21:20  • Odpověz
@zvirka fakt? teda ja tam mela asi fakt samy kr... no ale byla jsem na tech uradech asi 5krat a uz na to proste nemam silu, navic jezdit do prahy.... kaslu na to proste... a ono to nejak jde, ze jde na materskou muz a pak s tebou sepise dohodu, ze to zas jako predava tobe, nebo ze si te "najima" na peci o dite nebo tak neco, ja presne taky nevim, ale melo by to jit ... nebo dokonce muzes bejt na matersky a pritom mit praci - ale jinou nebo jiny zarazeni, nez predtim
13. srp 2010 ve 21:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.