• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda ehm ehm.....ale aspoň se nepracuje....plánovali jsme jet do města, ale leje jak z konve.
Já jsem mastila na nákup na trh, koupila jsem hnědý hříbky!!! tak když nemůžu do lesa, tak aspoň tohle. :dizzy_face: teď jdu něco vařit..... taky jsem sehnala povlečení do postýlky, teda koupila jsem normálně v tchibu dospělácký pruhovaný a z toho bych měla našít dvě, nebo jedno a zbytek použít na mantienel.....ty dětský se mi buď nelíbí nebo jdou drahý.

@eliska-v já se záněteu taky trochu bojim, spíš teda močáku, cejtím takový píchání a tusání a nejsem si jistá, jestli to je miminko nebo ne.....nějak se mi to nezdá, ale jinak mě nic při čůrání nebolí, tak se pozoruju. Ale jinak taky moc neporadim :unamused:
14. srp 2010 ve 13:40  • Odpověz
@lio jo takže sis vyslecjla taky samé užitečné rady :grinning: :grinning:
ad placení u nás se platí ař se jde domu platí se za noci ve špitále a přítomnost u porodu takže tak :wink:
14. srp 2010 ve 13:44  • Odpověz
eliska_v promin ale nemám zkušenosti tak jsem ani nereagovala
14. srp 2010 ve 13:44  • Odpověz
@lio prostě anesteziologové, co to tam píchají stojí za prd :angry: A maminek, co má po tom problémy (ne jen týden, dva, ale v řádu měsíců a víc) je prý dost :confounded: Asi mít známého anesteziologa, který je na to machr, tak si vydupnu jeho a asi to neřeším.......

@lendaw u Kacerovského jsem byla včera...milý, vyšetření bezbolestivé, ale nic mi nevysvětlil, že kdoví, jak to bude a dozvím se vše až už budu ve čtvrtek přijmutá, že sami nevědí, kdo bude operovat ten den atd.....

@petja v pondělí vše budu řešit...ale nějak mi už nezbývají na nic síly :frowning2:

@lendaw na porodní plán jsem se neptala, ale hodlám k němu zítra sednout a sesmolit tam požadavky od přijetí mého, po přítomnost manžela aspon pro miminko, atd.....no uvidím, říkala jsem si, že se na to vybodnu, ale fakt si ho sepíšu....otázka, zda mi k něčemu bude. O naší porodce je známé, že pro miminka je tu prvotřídní péče, o maminky už zas tak moc ne a to co mají psáno v profilu, že porodnice nabízí, jsou jen kecy a "reklamní" triky....skutek utek :unamused: Pokud je mamča nenáročná, prost si přijede rodit bez plánu, přirozeně a nemá zvláštní požadavky na nic, prý v poho...jinak nic moc.....Tak jsem zvědavá, jaké budu mít postřehy já :sweat_smile:
14. srp 2010 ve 13:47  • Odpověz
no nic jdu se natáhnout a pak vyrazíme směr hody pa holky večer :wink:
14. srp 2010 ve 13:54  • Odpověz
@eliska_v : tak to ti neporadím. S tím naštěstí/bohužel zkušenost nemám :frowning2:
14. srp 2010 ve 14:06  • Odpověz
@rennu : plánuješ rodit ve fakultce?
14. srp 2010 ve 14:09  • Odpověz
@suik: tak to já mám pravý opak - ač všem říkám, že pokud jejich porod nebyl vyloženě medovej, že to nechci slyšet, tak mi to každej vypráví, ... :angry: :angry: :grinning:

@lio: no jasný, že pak to budete asi těžko tajit, ale tak aspoň ty tchánovci to budou mít jako překvápko :slight_smile:

Já si teď zkusila lehnout, ale nějak mi nejde usnout, furt přemejšlím, co mám udělat dřív a co je ještě potřeba, ... No, jde na mne hnízdění teda asi silně. :slight_smile:
14. srp 2010 ve 14:09  • Odpověz
@kali.kal jojo, ve fakultce, tady v HK to jinde ani nejde...
14. srp 2010 ve 14:15  • Odpověz
@kovalda taky hnízdím, ale výrazně až od včera.....neska uklízíme, sem vyčistila kožený židle....pelech, manža tedy luxoval a za chvíli jede pro mamču s babi, nějak se mi to do zítra nechce nechávat, že mamča projevila přání povlíknout postýlku, no už vlastně můžu že ....a že si babička užije nějaké ty přípravy.....pak se půjdem projít uděláme fotky venku....manža je se světlem na focení spokojený, je fakt že lepší jak ostré slunce...tak snad vydrží nepršet....
no a ted sem frkla do trouby poslední křehké těsto :grinning: tak bude ke kávičce, babči štrůdl slaďárna nejvyšší, tak si dáme do nosu něčím nesladkým :slight_smile: už to tu fest voní
14. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem propuštěná z rizika z nemocnice.... Už od včera... :slight_smile: S tou blokádou v žebrách, nebo co s tím vlastně mám :rolling_eyes: mi nic neudělali (prý těhotné to odblokovat nemůžou), akorát jsem pod práškama a měli by mi to trochu rozhánět, ovšem pokud se bolest zlepšovat nebude nebo se naopak bude zhoršovat, mám za 14 dní nástup na vyvolávačku... :frowning2: Volala jsem na mobil sestřičce od mého gyndaře a když jsem jí vše vysvětlila, tak mě prý mudr bude chtít vidět co nejdřív. Takže jdu hned v pondělí na 7. hodinu do poradny...
14. srp 2010 ve 14:23  • Odpověz
@lio: super, že jste to s tou babi stihli a viděly se :slight_smile:. Jsem zvědavá na tu fotečku :slight_smile: No a teď už teda rodit můžete :slight_smile:

@suzete: to je dobře, že nebudeš sama, když muž bude pryč :slight_smile:

@hupcza: dar okecávání u zkoušek závidím. Já normálně okecám kde co, ale když jde o zkoušky, ... tak si netroufnu.

Nevíte proč jsou vždycky nějaký čas prostoje a pak je hotové vše najednou? Já mám naráz ohřátou polévku, vylouhované čaje, dopranou pračku, ... :slight_smile: No, myslím, že netřeba dodávat, že jídlo má přednost :grinning:
14. srp 2010 ve 14:24  • Odpověz
@rennu aha aha..už to chápu, takže se bojíš anesteziologů....bohužel nejsem z kraje tak neporadím co by se dalo, nebo za kým by se dalo jet....tak pokud máš tyto info, asi bych se taky obávala....otázkou je, co ti zbývá jiného, anesteziolog je přeci u epi i celkové, oboje má svoje pro a proti....resp. mžůe mít "následky"....
my zase řešili nadstandard, manža chce abych se nechala přijmout rovnou na něj, abych nebyla s maminkama a mimi na pokoji a nečekala na svůj porod...já nevím....ty prachy za to, ale on řek, že sem nebyla na dovče, tak si zaplatím péči /bohužel to tak v té porodce je, že s pokojem si zaplatíš i péči sester/ ......tak babo raď ...je fakt že jsem ted dostala penízky od babči, platím z účtu "nájem" tak mi to pak dává hotově, takže mi dala za tři měsíce, takže mám i prachy doma....
bohužel počítám trochu že pokud bude vyvolávačka a pokud to bude mít neúnosný spád /přírodňačky druhorodičky nečíst :grinning: / s epidurálem, který se tady platí, protože se dávkuje postupně, maj to od externích anesteziologů a ten dozoruje i den po porodu.....takže ve výsledku by to byly příšerný prachy, ale manža furt přesvěedčuje, že chce aby o mne bylo postaráno a já byla v klidu ...
14. srp 2010 ve 14:27  • Odpověz
@lio teda ty tu provokuješ zase nějakou mňaminkou.....tood tebe není vůůůůbec hezký, víš??? :grinning: :grinning: :grinning:

@tatarina ahojky...teda chuděrko, to musí být bolest...nedovedu si to vůbec představit a nedivím se, že to nechtějí těhulce nijak odblokovávat...prášky teda fuj fuj :unamused: , ale nic jiného asi nezbývá, co?? Tak držím pěsti, at je to co možná nejlíp a v pondělí v poradně at jsou samé dobré zprávy :wink:

@kovalda jojo, prostoje a pak najednou řve pračka, že doprala, trouba že dopekla.....a do toho pes, že chce venčit :grinning: Také to máme tak :wink:
14. srp 2010 ve 14:29  • Odpověz
@tatarina ahojky, názory na odblokování se různí, jsem trochu z oboru, takže vím že se na těhotné v tomhle ohledu fakt nerado sahá a taky záleží co to je ....což jak sama říkáš ani pořádně nevíš, ,an poradnu držím palce, šak za 14 dní bude mimi v poho dopečené tak se nemusíš stresovat z předčasného porodu, uvidíš co ti řekne gyndař v pondělíl.
A je to po těch práškách lepší????
to musela bejt bolest jako prase, že si skončila v nemocnici.....
JInak já jdu v pondělí na vyvolávačku :frowning2:
14. srp 2010 ve 14:30  • Odpověz
@suik: no, holt plány jsou jedna věc a realita druhá :grinning: ... jé, tak na povlečení jsme zvědavé, pak určitě dodej fotky :slight_smile: Jé a co budeš vařit z hříbků?

@antana123: no vida, tak přeci jen ty hody dáte :slight_smile:, tak si to hezky užij a pěkně se se Šímou nacpěte :grinning:

@lio: já mám ty návaly uklízení tak nějak v etapách. Přijde mi, že jsem teď furt někde trajdala a že nic není nachystané a všude bordel a tak ... ,tak mne to nějak chytlo. Možná se zklidním krizovkama, bo mi to přijde nějaké dnes přehnané. Tak si hezky užij návštěvu a focení :slight_smile:

@tatarina: vítej zpět. A co zkusit nějakou masérku, která dělá i těhu masáže, že by to zkusila nějak odblokovat?

@rennu: no, ten porodní plán zkus sepsat a manža by s tebou nemohl jít ve čtvrtek na ten příjem a kdyžtak ti pomoci některé ty věci prosadit? Když už tobě dochází síla, tak třeba on by ji měl :slight_smile:
14. srp 2010 ve 14:33  • Odpověz
@kovalda foteček pár je, na některých není poznat že jsem těhu, na jedné mi babi místo bříška drží prsa, takže sranda :grinning: užily jsme si..a za chvíli je tu mám a foteček přibude, tak snad bude do rodinného alba nějaká použitelná :grinning:
já si ted prostoje moc dovolit nemůžu, a když píšu sem, tak jen že odpočívám v sedě, jinak tu pobíhám, ohýbám se uklízím, poklízím, a taky mám bramborajdu v lednici :slight_smile:
nějak se cítím že je to za dveřma.nevím jeslti v kostech či vnitřně....jsem nějaká těžká najednou...vnímám bolení, ale stále tak jako že za týden to mám dostat....v noci byl naprostý klid....i dyž sem večer při venčení sotva došla dom a nešli jsme vůůůbec daleko, bo jsem neměla sílu :grinning:
jak vylezu 7 pater po schodech nevím, včera jsem šla 2 k našim a funěla jsem 15 min, s tím sem prob neměla

JOOO o dyž sme zalezli do pelíšku, tak jsme asi hodinu a půl "poslouchali" mimíse, jak se vrtěl, čutal, pěstičkoval, měla jsem pocit ,že mi za chvíli proleze spodem sám, manža držel ruku na bříšku a nestačil se divit, chvílema to i dost bolelo, zejména dyž tam mmi nějak "rejpalo" v jednu chvíli tam i něco luplo .-D jak dyby brnkal o struny :slight_smile:

14. srp 2010 ve 14:35  • Odpověz
odpo sem hodím povlečenou postýlku ale nečekejte zázrak, bo je vše neutrál....na kolíbku v barvě se těším jak blecha :grinning:
14. srp 2010 ve 14:35  • Odpověz
@rennu : sem myslela, že je tam ještě ta soukromá... ale asi mám už zastaralé info :wink:
14. srp 2010 ve 14:37  • Odpověz
@lio tak na druhou stranu proč si nadstandard nedopřát, místo té dovči a od manžela je hezké, že myslí i na tvoje pohodlí :wink: Já ani nevím, kde budu ležet ten čtvrtek, tuším že na oddělení těhulí a po porodu bych asi na nadstandard nešla....resp. nejsou na to prašule, pobudu si tam víc dní, tak by to vyšlo draho a asi by mi vadila ta "samota"..... Je pravda, že výhodou tady u nás je, že na nadstandard může návštěva kdykoliv a přímo na pokoj a ta péče je také znát :sweat_smile: :sweat_smile: Na normální společný pokoj návštěva nemůže a mamina musí s mimčem na chodbu.....tak too nevím, kdy budu po císaři schopná :confounded: i když za mnou bude chodit jen manžel :confused: Ad anesteziolog, jasně, je u obou variant, ale celkovou ti nepíchá do páteře, prý tu mají problém právě s tím vpichem a následnými problémy....no uvidím. V pondělí jdu k obvodnímu na předoperační, tak se pozeptám i jeho a budu pátrat po informacích.....
@rennu no provokuju no....to víš těsto ještě jedno zbyla, tvaroh taky, ovoce je tu mraky....návštěva za dveřma, tohle je za 20 min hotový, až manža prones, že to je jednoduchý že by to zvládl taky, sem řekla, at se usadí, že funguju, takže s dovolením to udělám sama :grinning: ale že nepochybuju že by to nezvládl, už mi pekl mufiny s banány ....no on tu beze mne hlady neumře :slight_smile:
@pet.s: jé, tos měla včera hezký den, teda až na ten závěr, jak jste se kousli s manžou. Ale to bude dobrý. :slight_smile: Třeba si manža jen myslel, že budeš unavená teď v těhu. :slight_smile: Koncert závidím, to muselo být super :slight_smile:.

@lamia: :grinning: :grinning: :grinning: holky se spoďákama na hlavě musely být super :slight_smile:, škoda, že to nemáte vyfoceno :grinning:

@lio: to muselo být krásný, dostat pohled od kámošky. Já jsem úplně na větvi, když je ve schránce něco jiného než účty, letáky apod....., dostat dnes pohled je skoro sci-fi no a dopis, tak to už snad ani nikdo nepíše, škoda :frowning2:
14. srp 2010 ve 14:38  • Odpověz
Antano hlavně klíííd, až se Šimonkovi bude chtít, tak se narodí - věčně tam nebude a ještě nemáš ani po termínu, tak trpělivě čekej :wink: Ona je to tady na MK trochu davová psychoza s tím přenášením, ale de facto opravdu přenášení by bylo až těhu po ukonč. 42. týdnu a to stejně dneska už dr nikoho nenechají...Prostě některý mimča si dávají maličko načas (a Šíma ten čas rozhodně ještě má) a pokud je vše ok, tak se nic neděje. Lepší rodit chvíli po TP, když je mimi ok, než třeba o měsíc nebo i víc dřív. Prostě všechno má svůj čas a prudiče pošli do p...

14. srp 2010 ve 14:40  • Odpověz
@kovalda však na příjem se mnou půjde, aby mě tam dotáhl...:slight_smile: sama bych tam asi nebyla schopná dojít, bo jsem posera a brzo bych začla couvat a obracet to pryč..... :unamused:

@kali.kal jj, je u Sanus, ale tam mám pocit, že nedělají porody.....gynekologické operace ano, ale porody myslím ne....ale nahlodala jsi mě, jdu se juknout :wink:
14. srp 2010 ve 14:40  • Odpověz
@kovalda no bohužel jsme to nestihli nafotit, ale moc se jim to líbilo.

@rennu tak už se dočkáte, prima, budu moc držet palce. Neuvažovali vůbec o normoš porodu, nebo je mimi veliké nebo poloha nepříznivá??
14. srp 2010 ve 14:42  • Odpověz
@rennu no tu se právě taky přijímá na normoš šestinedělí, v diskuzi na té porodce mi holky psaly, že tam si prostě s mamčama a mimi, nemáš klid, což u rozbíhajícího porodu je trochu soukromí asi výhoda...sprchy na chodbě....
u toho nadstandardu záleží jaký by byl volný je víc typů některý maj dvě lůžka, nebo sprchu pro ty dva nadstandardy dohromady...ale pořád tam o tebe "pečují" trochu jinak, prostě si je zaplatíš no ...což je hrozný....
a po porodu....těžko říct....mne samota nevadí, a prej tam zase víc řeší to kojení, i dyž je to porodka s laktační ligou, zkušenosti jsou různé, na šestinedělí je prostě fofr a zase nadstandard je o kapku vejš co se péče týká...
nevím, peněz to bude tak jako tak mraky, ale kdybychom si to nemohli dovolit tak to samo neřeším.
taky nesměj návštěvy jen na nadstandard...a já pokud bude vše ok, tak tam dýl jak 3 dny nebudu no....v tom mám výhodu, ty víš že si tam přeci jen pobudeš déle, i dyž kámoška šla po plánovaném CS za 4 dny dom.....prostě fabrika....lifrujou to domu jak jen to jde....pokud je mimi k světu...
14. srp 2010 ve 14:42  • Odpověz
Jo já mám porodní plán stále napsaný jen v ruce, už asi 2 týdny se ho chystám překlepat na pc a furt nemám čas, to jsou ty vytížené matky :grinning: :grinning:
14. srp 2010 ve 14:43  • Odpověz
@petulka86 ne, žádné speciální. normální skleněné flašky na krmení pro prcky..
14. srp 2010 ve 14:45  • Odpověz
@lamia davová psychoza je dobrej výraz, ale v případě ANT to asi nebude výstižné, s jejím tlakem otoky a bolestmi je každý den "utrpení", ne jako u mne která si to fakt užívám a vyvolávačku jsem zkousávala hůř .....už je to ale dané, tak uvidíme ...
14. srp 2010 ve 14:46  • Odpověz
@lamia Honzíček je ve špatné poloze, takže přirozený porod mi nebyl doporučen zhlediska velkého rizika :confused: Mele se to ve mně, no...těšení se, že v pátek bude malej na světě a protchůdný pocity a strach z operace :angry:

@lio hele, já být tebou, nadstandard beru...pravda, že nevíš jak dlouho to bude trvat po vyvolání a alespoň budeš mít soukromí a klid....je to hrozný, že když zaplatíš, máš lepší péči, ale tak už to bohužel chodí :unamused: Tady pouští po císaři 5. den myslím, když je mamča a mimčo v pořádku, jak píšeš....jak na běžícím pásu, tak snad budem v pohodě a aspon ty 3 dny potom si manža vezme dovču, abych měla ještě trošku klídek :sweat_smile:
14. srp 2010 ve 14:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.