• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda máme se dobře, až nato kojení, takže kojím, odsávám, kojím odsávám. když málo vypije,tak ještě dokrmuju, takže furt dokola. sice míša je hodnej, ale tohle mě ubíjí. ale tak je to moje jediná "starost". pro míšu všechno!!!! ale dneska na mě doléhá únava, hrozně mě bolí hlava, tak jdu hodit relax.
14. srp 2010 ve 14:47  • Odpověz
@rennu uvidíme, snad bude nějaký volný.....i dybych tam měla být den dva bez kontrakcí, tak budu radši sama, než s maminama po porodu.....nebudu mít náladu na povídání, zážitky z porodu atd...radši budu odpočívat, číst...uvidíme no..škoda že to nemůžu třeba probrat s mamčou, dyž chudák neví, že už tam v pondělí zůstanu :grinning:
14. srp 2010 ve 14:49  • Odpověz
@lio souhlasím, že to má Ant opravdu těžké a rozhodně jí přeju rodit co nejdřív, ale fakt je, že to prudění okolí člověku na psychice nepřidá
14. srp 2010 ve 14:50  • Odpověz
@lio: teda, takhle se ti to všechno v těle děje a mění, no fakt budu moc držet pěstičky, aby se to chtělo rozběhnout samo. :slight_smile:. Nás taky baví mimčo poslouchat a hladit bříško, manža kolikrát poskočí, jak Žanda prudce kopne nebo napne nožku :grinning:

@antana123: teda čtu, co je vše na těch hodech a slintám si do klávesnice. Tady je tento víkend taky pouť, jen škoda, že manža zrovna maká. :frowning2: Tak se napucni i za mne :grinning: Šíma beztak čekal na ty hody, že si to ještě hezky užije, v mlíce by to tolik nepocítil jako rovnou přes pupečník :grinning: To víš, je to gurmán :grinning:

14. srp 2010 ve 14:51  • Odpověz
@rennu tak budeme moc držet palce, ptala jsem se jen jestli to s Tebou nějak probrali, bc pokud není mimi úplně macek, tak i KP se dá dobře odrodit vaginálně (jsem živým důkazem, akorát moje mamča to do porodu netušila, že jsem KP :grinning: ), ale pokud je ta poloha riziková, tak není co řešit...chápu, že to člověka rozhodí, protichůdné pocity jsou asi úplně normoš, taky bych z císaře nebyla nadšená...Jéje, tak to máte vlastně už fakt jen chviličku. No budu se moc těšit na zprávu, že už je Honzíček venku, akorát by měl někdo ještě přihodit nějakou princeznu, zatím jsou tu samí klucíííí :slight_smile: :slight_smile:
14. srp 2010 ve 14:55  • Odpověz
@lio pokud u nás bude nadstandart na šestinedělí volný tak do něj jdu. Sice u nás můžou návštěvy na pokoj, ale jen v omezenou dobu. chci hlavně kvůli manželovi a Dominičkovi aby za mnou mohli přijít kdykoliv a to jde jen u nadstandartu :wink: jinak se u nás neplatí nic , žádná extra péče na porodnici ani epidurál, což je fajn :slight_smile: Co jsem našla nějaké info na stránkách tak u nás by snad měl mít manžel přístup i k CŘ,ikdyž doufám že se mu vyhneme.
@eliska_v pokud máš podezření na zánět tak si určitě dojdi k doktorovi. mě na zánět přišli a hrozně mě to překvapilo protože jsem neměla vůbec žádné problémy nic. teď čekám na výsledek jestli jsme ho přeléčili antibiotikame nebo ne.
14. srp 2010 ve 14:59  • Odpověz
@lamia už máme jednu holčičku :wink:
14. srp 2010 v 15:00  • Odpověz
@hanncca: no tak super, že jinak to je vše v pohodě, však i to kojení se brzy zlepší, přeju vám to :slight_smile:
14. srp 2010 v 15:09  • Odpověz
@lamia no mám úzkou pánev, odhad váhy budou dělat ve čtvrtek, ale hoví si v bříšku fat blbě mrňousek jeden, takže by to bylo zbytečné riziko a vypadá to na krátký pupečník :unamused: tak at je hlavně Honzíček v pořádku a maminka si to nějak vytrpí a pronervuje :sweat_smile:

@gazel u nás si nadstandard také berou převážně už maminy, co mají doma dítě, aby za nimi mohli na pokoj :slight_smile: Pro mě to nebude mít cenu....já budu pak ráda, že budu mít aspoň s někým prohodit pár slov a na chodbu za manžou se snad vymátožím po operaci brzy :slight_smile:
14. srp 2010 v 15:09  • Odpověz
@hanncca neboj, ono to bude každým dnem lepší a lepší :slight_smile: a těšíme se taky na nové fotečky :wink:
14. srp 2010 v 15:11  • Odpověz
@gazel no chtěla jsem původně napsat skoro samí kluci, ale nějak mi to vypadlo :grinning: :grinning:

Rennu hlavně když bude vše ok, aspoň zas víš, na kdy se máš připravit :wink:
14. srp 2010 v 15:12  • Odpověz
@lamia jojo, vím no...dnes projdu ještě jednou tašku, v pondělí kolečko po doktorech a bude....i když jsem si říkala, že by se mohl klubat dřív v noci, mlel sebou hrozně v tý bouřce, ale kdepak.....
14. srp 2010 v 15:15  • Odpověz
@rennu hele já jsem si taky říkala, jak to bude super popovídat si s nějakou maminou na pokoji, ale prd... byla jsem na pokoji s jednou pipinou která měla dokonale přečtené všechny knížky a nebylo o co stát. Navíc byla o dost starší než já (neni se čemu divit, že když jsem rodila ve 20 :grinning: ) měla holčičku, kterou pravidelně budila na jídlo přes den po 2 hodinách a v noci po 3 :grinning: když jsme se po pár měsících potkaly tak se jí ptám jak jí malá spí a ona zničeně povídá že se jí v noci budí pořád po 2hodinách :grinning: mě v tý době Domíček spal už skoro celou noc :grinning:

když jsme u té holčičky nevíte něco o jenny?
14. srp 2010 v 15:24  • Odpověz
@rennu No, bolest přišla skoro z ničeho nic a stupňovala se teda docela rychle a přicházela v takových vlnách, nejhorší je to, když se i jen trošku najím nebo napiju... Jsem se ještě před polednem chtěla do té nemocnice odvézt sama a ve tři mě už raději vezl manžel, to už bych nezvládla.... A koukal na mě co blbnu, když jsem nakráčela k autu se sbalenou taškou... :sweat_smile: Měla jsem tušení, že si mě tam nechají...
@lio Tak v propouštěcí zprávě je napsáno od neuroložky: VS. blokáda stř. TH úseku 1. dx. Beru na to Dorsiflex a zatím žádná velká úleva asi po 4 dnech léčení tímhle lékem nepociťuju, jen je ta bolest "k vydržení". Dělali mi i utz vyšetření kvůli vnitřnostem (slinivka, ledviny, játra, žlučník, slezina), ale tam bylo vše v pořádku. Prý i těhotenství samotné může být příčinou těchto problémů (větší zátěž na páteř a tak) a po porodu by se to mělo zlepšit, případně pak nasadí rehabilitaci...
@kovalda No vzhledem k tomu, že jsme dnes vyprovodili tchýni domů na moravu, která hlídala teď týden malýho u nás doma když manža chodí do práce a já bych s těma práškama na ústřel neměla řídit, tak už asi maséra řešit nebudu... Stejně si myslím, že by se mnou ale nic moc neudělal... :unamused:
@lamia Díky moc za rychlokonzultace ohledně léků, jsem teď na tom Dorsiflexu a snad to bude do těch 14 dnů lepší... Jinak mě opíchávali injekcema a kapačkama (Tralgit, Perfalgam), zabíral krátkodobě Perfalgam v kapačkách, ale po něm mi modraly až šedivěly ruce (sestra to prý nikdy neviděla, když jsem jí to ukazovala :sweat_smile: )
14. srp 2010 v 15:28  • Odpověz
@gazel no jo, je fakt, že to je o lidech, na který narazíš..... No o jenny nevím...¨.jedině kovalda, ta na ní má kontakt :wink:
14. srp 2010 v 15:28  • Odpověz
@rennu Hlavu vzhůru, uvidíš, že druhý den už nějak po císaři vstaneš (ostatně budeš muset :sweat_smile: ) a další den už se to jakž takž dá... :slight_smile: Já se byla druhý den vážit a ušla jsem pěkných pár metrů přes dlouhou chodbu jipky k váze...
14. srp 2010 v 15:31  • Odpověz
@tatarina brrrrrr, 2x jsem měla zablokovaný krk....máš pravdu, že to šlo rychle..ráno jsem ho trochu cítila a 4.hodinu ve škole už jsem měla hlavu natočenou doprava a odučila se slzama bolesti v očích, naštěstí to byla moje třída, tak mi děcka pomohly a já hned mazala k doktorovi a bralo m to dost dlouho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to byl "jen" krk.....u tebe v hrudní oblasti to musel být vůbec nářez :angry: A pokud to pořád neustoupilo....chjo :frowning2:
14. srp 2010 v 15:32  • Odpověz
@rennu Jo, ústřel krku jsem měla taky v těhotenství, když jsem čekala malýho, to mi aspoň píchla injekci, napsala žádanku na límec a naštěstí za týden jsem měla pokoj...

Mě Barča pořád ty bolavý místa okopává, nesnesu na sobě ani volnou podprsenku, bolest příliš neustupuje a na večer je to boj, Barunka dost řádí a někdy i skoro hodinu v kuse... :confounded:
14. srp 2010 v 15:43  • Odpověz
@rennu to chapu s tim epi - oni s tim maji obcas problem, zato celkovou umej snad vsichni, dela se to vic - ja kdyz byla na bulovce na operaci s nohou, tak jsem taky odmitla epi, ze chci celkovou - maji tam lemply anesteziology, co to proste neumej napichat a stava se jim az moc casto, ze cloveka rozpichaj a pak mu stejne daji celkovou, takze je ti pak blbe a jeste nesmis sedet ani vstavat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@lio - ty budes rodit v podoli? a ten napoj mas? nechces ho radsi uz zkouset nez tu vyvolavacku?
s tim KP, oni prej takhle nechtej rodit hlavne kluky u prvorodicek, ze se casto poskodi vybavicka.... ale to ani nevim, odkud mam, tak to muze bejt i kachna
14. srp 2010 v 16:26  • Odpověz
ahojte, ty jo to byla bouřka jak sviňa, až mi vikis celý ztvrdl. vůbec nemám čas vás dočítat, mamka slaví 55. snad večer. tož hodila jsem aspoň nová bříška. obří bříška.
14. srp 2010 v 17:08  • Odpověz
@suzete: pupík suprovej, podle mne tak akorát
a kde jste vzali takovejch hub a takový obříci?
14. srp 2010 v 17:17  • Odpověz
ahojte...byla jsem s dětma na táboře v lesích a zažila katastrofální bouřku sama ve stanu..umírala jsem strachy takže mě dneska manžel odvez a koukám že se mi pěkně hnulo cs a hlavičku mám natlačenou v pochvě...v út mám jít na kontrolu...ale asi do té doby porodím :slight_smile: tak se hlásím do boje o nevím kolikáte místo :slight_smile:
14. srp 2010 v 17:18  • Odpověz
@kovalda my jsme vyrazili do hor, první půl hod nikde nic, pak jsme našli tři plantáže - tak 40 praváků na jednom místě a museli jsme nazpátek, nedalo se to unést. je to v jeseníkách...
14. srp 2010 v 17:27  • Odpověz
@petja - kdy zacnes brat arnicu?
14. srp 2010 v 17:47  • Odpověz
@vafle: jede se boj o 6. místo :slight_smile:. Panečku, myslíš, že tou bouřkou se ti to tak "pohlo"?

@suzete: no, Jeseníky mám kapánek z ruky, tak bude muset stačit náš les tady, v pondělí zas manžu poženu :slight_smile:
14. srp 2010 v 17:53  • Odpověz
@tatarina Ahojky,to je fajn,že jsi doma,i,když pod práškama,mimi to zvládá dobře?J8 se o tobě bavila s chiropraktikem a má názor,že napravit by to jistě šlo a šetrně.Spíš se divil,že jsi radši pod práškama,respektive doktoři...

@eveluska Já arnicu užívám podle potřeby i během těhu,ke konci hlavně na zátěž na kyčle a když mám po celým dni dost,což bude asi i dneska,páč máme stěhování malému do pokojíka,tak už je vše na místě a umyto,ale jsem ráda,že to největší stěho už máme dávno za sebou,ve vysokém stupni těhu to fakt dá zabrat! Jako na tu přípravu k porodu stačí začít užívat 2-3týdny před TP a
@vafle No ve 35tt nic moc zpráva :frowning2:
14. srp 2010 v 18:03  •  3 děti  • Odpověz
já myslím že bychom to zvládli, zítra nám začíná 36. Jo myslím že to je tou bouřkou a tím jak jsem se bála mimi sebou mlelo div že nevylezlo....uvidíme co řekne doktorka....ale já už se tááááák těším :slight_smile: Mimčo je tak o 5 cm níže než bylo takže mám prostor pro žaludek a pro změnu chodím furt čůrat :slight_smile:
14. srp 2010 v 18:29  • Odpověz
@vafle ženská kam spěcháš? Já bych teď nechtěla rodit ani za zlatý prase, i když se už moc těším. Ještě jsme malinký.
My jsme teď dodělali dětskej koutek, omyli okna,pověsili závěsy, ...by oko jsem je zkracovala, a jsou nějaký kratší, ach jo :frowning2:
jsem úplně hotová, předtím jsem ještě vařila a to mě odrovnalo dost, špatně se mi u tý linky stoji,kroutím se tam jak paragraf a bolí mě záda.

@kovalda: dělala jsem hříbkovou omáčku, knedlíky a maso, jen jsem si nějak nevšimla, že to maso je uzený, ale manžel to zpucoval, zítra chci píct houbovník ....

14. srp 2010 v 18:30  • Odpověz
@vafle ten koník to ale nijak divně počítá, já mám 36, ty jenom 35 ...... přitom jsem 35 + 2 dle kolečka.....fakticky bychom ale měli být 33+6. :astonished:
14. srp 2010 v 18:38  • Odpověz
@petja diky :slight_smile: myslela jsem jako tu přípravu před porodem
14. srp 2010 v 18:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.