• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
úplně v pohodě na mě je to už tak nějakpoznat tak každý na mě jen vypleštil oči a ani nebylo třeba to nějak oznamovat :slight_smile:
14. únor 2010 v 11:29  • Odpověz
Ahoj,
Markes, tak všechny přažské nemocnice to mají sjednocené, nejdříve se musíš registrovat, když jsi 14+0.
U mě je to jasně daný, Podolí, a to kvůli miminu...mají tam super zařízení pro nedonošené děti a mě hodně pomohli, byla jsem tam na několika operacích...tak ať si líznou té smetany, když si mě dali do kupy. Také rizikové oddělení je fajn, pokoje po dvou, já budu rodit stejně cisařem, takže jde jen o šestinedělí, které je teda nic moc, ale těch pár dnů to člověk vydrží.
NO jinak dneska je mi pořád mdlo.....v sedě jsem udělala roštěnky a teď jsem ráda, že malý spí, že nemusím nic dělat...
14. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz
Jééé, tak blahopřeji k oznámení těhu...
No jinak nějak nemůžu moc jíst, takže zatím hubnu...od začátku těhu 2 kg, ale při prvním jsem měla první kilo nahoře až ve 22.tt a to pak šlo nahoru jedna dvě, ve 35.tt, den před porodem jsem měla 15 kg nahoře....na to, že jsem ležela a jedla to šlo, 10 jsem nechala v porodnici a zbytek při kojení.....
Je to jedno kolik kdo nabere.....moje kamarádka se stresovala a po porodu byla štíhlá, jako laň.
Moje mamka ztlousla skoro 30 kg a po porodu to šlo dolů razdva....hlavně že jsme v pohodě, kila neřešme :wink:
14. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz
nat: určo platí,že je důležité být v pohodě, ale já bych teda s 30kg hore v pohodě nebyla ...jsem zvyklá se pohybovat,cvičit ..v prvním těhu jsem i do porodnice jela ve vysokých šněrovacích botách a na příjmu nechápali,že jsou od rodící ženské ...strašně by mě to limitovalo a tím vytáčelo

jinak s jídlem-já vždy solila naprosto minimálně - spíš kořením, bylinkuju ...a to jsem nijak zásadně neupravovala ...když se jí pestře,může být dle mého vše
to samé u kojení - většina kámošek s kojením svůj jídelníček z gruntu skrouhla už dopředu,jelikož se všude píše,co kojení vadí (květáky,brokolice,pečivo .....) - já jsem to dělala tak, že jsem testovala- nakonec se ukázalo,že s kojením u nás kolidují jen ovocné kynuté knedlíky - takže je zbytečné omezovat se předem,ale spíš podle individuální potřeby
samo,že jsem vyloučila tatarák,krvavé steaky ....ale jinak fakt ne
14. únor 2010 ve 13:00  • Odpověz
Holky tak mám teda naprosto po náladě, našim jsme to ještě neřekli, bc když slyšeli, že je Anička nemocná, tak nám sice donesli oběd, na který jsme měli jít k nim, ale nešli ani dál...no a takovéhle věci se dost blbě říkají na chodbě před bytem, že :angry:

A tchýně ráno volala muži a jen tak při řeči zmínila, jestli si prý ještě nechceme to třetí rozmyslet, prý to neřekla naplno, ale manžel říkal, že bylo evidentní jak by byla ráda, kdybychom do toho nešli.......ach jo. Tak mě je zle, jsem unavená jak pes a neposlouchám kolem vůbec nic jiného než to, jak by bylo super, kdybych šla na potrat....a to ještě naši nic neví. Fakt se mi chce brečet. Muž to tak nebere, ale mě je to fakt líto, moc....
14. únor 2010 ve 14:31  • Odpověz
lami:to je blbý ...tuhle masáž zažívala kámoška ...bohužel i od manži..když si posteskla,že jí je blbě,tak jen podotknul "a tak málo by stačilo" ..docela si užila ...ale naštěstí když přešl první trimestr,tak to zchroustal a obrátil o 180 st.
buď ráda,že s tebou drží basu alespoň manža -oni to rozdýchnou....a když ne,je to jejich volba,ty se tím netrap, neděláš nic špatného:wink:
14. únor 2010 ve 14:45  • Odpověz
Lami: to bych asi taky těžko rozdýchávala, držím pěsti a vykašli se na ně. Na mě rodiče s vnoučetem tlačí už několik let, ale na jejich reálnou reakci jsem zvědavá - muž má strach, že ho zabijou, protože se s ním už dlouho táhne rozvod a furt to není u konce. Totéž u jeho rodičů, prostě mají strach, aby jeho bývalá něco neprovedla. Ale doufám, že si můžu být jista, že by nikoho nenapadlo, abychom se mimáka vzdali. Spíš po chvíli případného šoku přijde těšení, jen je otázka, jak dlouho ta chvíle potrvá.
14. únor 2010 ve 14:49  • Odpověz
Hup dík, já myslela, že aspoň tchýně to pochopí...v pochopení mých rodičů moc nedoufám. No nebýt o tom ani můj muž přesvědčený, tak bych to snad fakt nezvládla, hodně mi teď pomahá a rovnou mi řekl, že si z toho nemám nic dělat, že je to naše rozhodnutí do kterého nikomu nic není....a má pravdu. Jenže jak je člověk navíc v téhle hormonální situaci hodně citlivý, tak je mi to fakt hodně líto. No nic, hlavně aby bylo všechno ok.
14. únor 2010 ve 14:50  • Odpověz
lamia - ahoj :slight_smile: taky nakukuji i sem :slight_smile: teda s tema recma o potratu - to je teda sileny, to te lituju :-/ Proc myslis, ze vasi te nepodporej? Treba vam to predtim rozmlouvali, ale vnouce je vnouce, urcite budou mit radost :slight_smile:
14. únor 2010 v 15:18  • Odpověz
Evelusko my jsme to naprosto neplánovali, měla jsem jít od února na půl úvazku do práce, naši byli v sedmém nebi, že půjdu konečně pracovat, měla jsem Aničku ještě na škole a Johanka se narodila pár měsíců po promoci....jako já to sama vím, že to bude náročné s 3 dětmi, že jsem tím svojí kariéru nejspíš dost pohřbila a je velká pravděpodobnost, že budu dělat něco jiného než jsem studovala, ale prostě bych potrat neustála a na miminko se těšíme....
14. únor 2010 v 15:31  • Odpověz
kariera pocka, neboj - je preci spousta lidi, co se treba vubec studovat rozhodnou pozdejc :slight_smile: co jsi studovala?
14. únor 2010 v 15:33  • Odpověz
Medicínu. Kariéra bohužel moc nepočká, jak jsem teď sháněla práci velmi dobře jsem si všimla, že doba od ukončení studia je pro primáře docela dost důležité kritérium pro přijetí....a já už teď jsem 2 roky po promoci, plus další dítko - do práce půjdu nejmíň 4 roky od promoce, obávám se, že to už budu prostě bez šance...ale vadit by to mělo přeci hlavně mě, ne...
14. únor 2010 v 15:37  • Odpověz
autor
lamia: ty jo, já nemám slov, nechápu, co na to říct, můj tchán je teda hovado, ale říct mi, at jdu na potrat, i když ne na přímo, tak mu řeknu, jak moc ho nenávidím............to je fakt něco, vůbec si to neumím představit, ale jak ti píšou holky, kašli na ně, je to vaše věc a vaše dítě - bych se jich zeptala, jestli až se narodí a trochu povyroste, tak jestli mu máš říct chudáčkovi, že babička a dědeček přemlouvali maminku, aby se vlůbec nenarodil, bych je chtěla vidět, jak by se cítili...................naprosto ti rozumím, jak se cítíš, podle mě nikdo nemá právo toto říct.......................

spousta lidí by nešla na potrat, ani kdyby věděla, že budou mít postižené dítě a ty máš jít na potrat jen tak, protože se ti dítě "zrovna nehodí"??? fakt děs...............
14. únor 2010 v 15:42  • Odpověz
Sinix! Dík moc za uklidnění! Já teda zjišťuju,že špatně reaguju na bílkovinu z kravskýho mlíka,se mi zdá,že po otom mi to vyběhlo hlavně.Takže teď vždycky jím 2 dny nějaký jídlo a pozoruju to.Kortikoidy nemám v úmyslu ani omylem. Vzala jsem si konstituční homeo lék a zatím je to na ústupu! Fakt moc díky,žes zareagoval.Proč myslíš,že mi atopák vůbec vyskočil?

Lami,taky mě bolí,jak ti dává rodina kapky,ale musím říct,jen to,co děvčata! Buď šťastná,jakého muže máš po svém boku!To je ta největší výhra,vy jste parta,s holkama k tomu,to je ta největší podpora! Je to ale fakt šílený,jak vaše rodiny přemýšlí! Kdo by to čekal od inteligentních lidí,že?!
14. únor 2010 v 15:49  •  3 děti  • Odpověz
Holky dík moc, fakt jsem ráda, že to můj muž vzal takhle supr a těší se, bez něj nevím co bych dělala..Tchýně to neřekla naplno, že potrat, ale bylo to prý zcela jasné....Co naši teprve uvidím, ale vidím je na naprosto stejnou reakci.

Ale už to nebudu rozebírat, ať se pořád nebavíme jen o mě, těhotenství má být radost, tak pište nějaké pozitiva o vás, ať se můžeme radovat!!!

Já mám třeba dobrou zprávu, už 2 dny vůbec nekojím :grinning: :grinning: Johanka sice ráno přepadla v posteli tatínka a chtěla "titi", což znamená prso, a sahala mu pod pyžamo ( ale prý nijak extra vehementně...) ale jinak se tváří dost v pohodě, tak už je na odstavení asi zralá...já teď spím s nemocnou Aničkou, jak měla teplotu trápily jí i zlé sny a vůbec, jsem radši mít jí po ruce ať mám klid, že je v pořádku...Tak snad nám nekojení vydrží i přes týden až tady nebude taťka :wink:
14. únor 2010 v 16:01  • Odpověz
A co Anča,byly potřeba léky teda?
14. únor 2010 v 16:08  •  3 děti  • Odpověz
autor
lamia. a taky jak píšeš, vadit by to mělo hlavně tobě, jestli si rodina myslí, že tě donutí k potratu, ty nastoupíš do práce, na kterou jsi studovala a tím se ti zaručí štěstí, a ty na všechno zapomeneš, že jako nemáš svědomí.............?
a co řekl manžílek té tchýni na to?
14. únor 2010 v 16:12  • Odpověz
Je to hrozné,jak krátkozrace mohou lidé hledět. Přitom,když v jiné situaci,kterou ani neznají by právě ten potrat odsoudili!
14. únor 2010 v 16:21  •  3 děti  • Odpověz
A Johanka s maminkou jsou šikuly!Ukončení kojení je kolikrát větší strašák pro maminku,sama sem to tak měla.Navíc pozvolna, jak to jistě ty děláš je to nebolestivé :wink:
14. únor 2010 v 16:23  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky vespolek,

dneska spíme u tchýně, neboť zítra ráno se mám dostavit nalačno na odběry. No a protože odtud je to jen 1 stanice tramvají, je dost možný, že to i přežiju :grinning:
Tchýně se mne snaží vykrmit jak nadívanou husu, takže tu ležím a funím, ale podařilo se mi se ubránit.

laurinka: jj, s kojením se budu muset taky v jídelníčku omezit, u nás se česnek a cibule nedávaj jen do buchet, jinak všude :slight_smile:
Dovolenou moc závidím, ale přeju vám to, hezky si to užijte.

antana: tak super, že to rodinka vzala hezky a teď už se všichni těšej :slight_smile:

hupcza: no to jsou dobré zprávy, že možná mimísovi můj jídelníček vadit nebude. Tatarák a tak ... to se mne netýká, takže v pohodě. :slight_smile:

lamia: to mi je líto, že to takhle u vás probíhá. To je jasný, že jsi z toho smutná a ještě ke všemu vyčerpaná z nevolností, nemocí tvých i dětí a ještě takováhle "podpora". Hlavně, že manža je při tobě a miminko chce stejně jako ty :slight_smile:

suzete: no máte to teda taky veselý, tak snad manželova bejvalka nebude dělat problémy.
14. únor 2010 v 16:26  • Odpověz
lamia: no super, už 2 dny bez titi :slight_smile: a u vás kojí i tatínek? :grinning:
14. únor 2010 v 16:30  • Odpověz
Kovalda,já myslela,že jsi psala,ještě,že já nemám tchýni,jak jsme tu onehda psaly :confused: No je vidět,že tě chce nadít dopředu,abys to zítra nalačno zvládla :grinning: :grinning: :grinning:
Já naštěstí nalačno nemusím,ale s vodou nebo čajem to pak taky nějak zvládnu... :rolling_eyes:
Jinak Koval,já si první těhu taky nedovedla představit,jak se bez cibule bude moct točit zeměkoule,ale při kojení jsem vařila bez ní a ono to fakt taky chutná :grinning: :grinning: :grinning:
Lamia bojuje,to jo!!!
14. únor 2010 v 16:45  •  3 děti  • Odpověz
Petjo, vůbec nemáš zač. Klidně to mohla být reakce na to mlíko. No hlavně, že se to lepší. :wink:

Lamio, koukám, že máš skutečně jedinečného muže - zastoupí tě úplně ve všem; i v kojení!!! :grinning: :grinning: :grinning:
14. únor 2010 v 16:50  • Odpověz
Petjo dnes už je bez teploty a kašle trošku míň, ale noci nejsou dobré, budí se kašlem, pláče že jí není dobře... a poslechový nález má všude, naštěstí jí dost pomáhá ten spiropent, že se jí dýchá pak dobře....ale i tak jsem vždycky nervozní, když jí něco je, i když už není takové mimčo...v noci na mě spala nalepená jak vosa na bonbonu a ráno se šíleně mazlila, no ona ještě vlastně JE takové větší mimčo :grinning: :grinning:
S tím kojením je to u mě přesně jak píšeš, máma to nese hůř než dítko, u Aničky jsem to nakonec i obrečela, že už prsíčko nechce, i když už to bylo v 2.trim. druhého těhu a já padala na hubu, stejně mi to pak přišlo líto...

Kov tatínek je šikula, u třetího už prolomí i to kojení :grinning: :grinning: Ale za poslední rok udělal velkej posun v látkovkách, jak ze začátku občas zapoměl na svrchňáky, nebo to prostě jinak domotal, tak teď už je fakt profík a co víc, dává všude přednášky o výhodách látkových plen, byť jsem ho zezačátku musela já setsakra ukecávat na jejich používání :grinning: :grinning: Počítám to musí bejt dost hlína, když se ajťák mezi kolegy v práci rozpovídá o látkování :grinning: :grinning:
14. únor 2010 v 16:53  • Odpověz
Laurinko přesně jsi vyjádřila, jak to cítím, taky nevím jak by si to představovali, jakože půjdu do práce a budeme dělat že se nic nestalo....nebo nevím...já bych si tohle vyčítala do smrti.
14. únor 2010 v 17:03  • Odpověz
Jo ale jinak naše Anča je pěkně vyčůrané stvoření, včera jsem usnula po obědě, tak manžel se s ní koukal na nějakou pohádku a Aňa prý - tatínku, ale až se maminka vzbudí, tak to vypneme, jo?? a muž prý proč...no aby to maminka neviděla :grinning: :grinning: Aňucha moc dobře pochopila, že jí velmi nerada vidím u tv, ale že je až takhle prefikaná ve svých 3 letech, to jsem teda nečekala.... :angry:
14. únor 2010 v 17:07  • Odpověz
lamia: vím, že nám se to hovoří, ale lepší teď zabojovat a miminko si prosadit, než celý život litovat. Však oni pak budou nadšení, až se Hugo narodí :grinning:
No tak to je manžel teda fakt šikulák, látkovky už zvládá, u třetího se naučí kojit, hele, tak to 4. dítě už by mohl nosit v břiše a rodit on, no ne? :grinning:

petja: nee, tchýni mám, možná jsem to nějak blbě napsala, že se to tak dalo pochopit. Ještěže nemám tchýni, která by asi něco něchtěla nebo dělala.... to fakt už teď nevím. Jinak tchýni mám, v srpnu jí bude 70, takže mimouš bude takovej opožděnej dáreček :grinning: Už se na to třese, bude to první vnouče.
No, snad to bez tý cibule a česneku kdyžtak přežiju, ale nebudu házet flintu do obilí, třeba to prckovi vůbec nebude vadit :wink:
14. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
Sinix manžel asi opravdu je jedinečný, poslední dobou mi fakt hodně s holkama pomáhá, řekla bych velmi nadstandardně na to, kolik sám pracuje....až je mi to někdy fakt trapné, ale když jsem teď úplně grogy... :sweat_smile:
14. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
autor
lamia. taky myslím, že to u vás bude do třetice chlapeček....................a mimochodem, taky bych chtěla tři děti, tak uvidíme....................

kov. taky jdu ráno na odběry, nalačno, ale mně to neva, už je mi ok, takže super...................

jdu připravit miláčkovi večeřku, nějakou valentýnskou mnamku...... :grinning:
14. únor 2010 v 17:28  • Odpověz
Ty jo Lamia,snad to látkovka bez svrchňáku odnesla jen počůraným :grinning: :grinning: :grinning:
Já jsem po odstavení kojení na tom byla 14 dní psychicky dost špatně :frowning2:

Kov.70? To už je teda věk!
14. únor 2010 v 17:30  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.