• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@ojo: zvýšená kazivost zubků

@suik: já teda mám v paměti církevní pohřeb prababičky, kdy farář tlachal nějaké nesmysly, které by pasovalo na 80% lidí, ale ne naši babču ..ani se neobtěžoval zjistit info ...měla jsem 100 chutí tam jít a zatřepat s ním, že se chová jako hovado, že úcta k člověku se projevuje jinak ...děs běs
aromaterapii používám na všechny možné způsoby - koupele, masáže, inhalalce, nebo jen navonění pokoje při potížích, kápnutí na oblečení ...no prostě cokoli ....teď jsem si koupila i krém - jako základní bázi a zkusím si něco míchnout

@kovalda: jj ...běžný sortiment lékáren
16. srp 2010 ve 12:51  • Odpověz
@kovalda no asi mě chtějí utahat :grinning: což jako už jsem totál grogy dneska :stuck_out_tongue_closed_eyes: ty homeo mi psala petja, jen je neměli, tak zítra zkusím jinou lékárnu, ale už mám tu Arnicu na hojení :grinning: a ještě jsem si vzala hroznový cukr, až mě budou týrat hlady, tak mi snad povolí si vycucat aspon bonbon na získání energie :slight_smile:

@safryy díky za pochvalu fotek, fotil i upravoval manžel sám doma :slight_smile: jejku, připomínám ti mamku jo? A to je dobře nebo špatně :sweat_smile: :wink: kterou fotku máš na mysli?? Jinak vy máte také hezké fotky z venku, snad budu zítra schopná jít na vycházku a taky jich ještě pár uděláme venku :slight_smile:
16. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz
čaute holky, pomalu dočítám, co se týče sítovaných gatěk, tak mě paní taky strašně přesvědčovala, že M jsou na mě akorát a s přehledem, ještě mi je vytáhla a demonstrativně natáhla na nevím jakého obra...no a doma při zkoušce mi to je taky přes stehna dooooost těsné. ještě jednou pak vyzkouším a když tak beru L.

no nic, zas vás teď nedočtu, musím jít péct roládu.
16. srp 2010 ve 12:54  • Odpověz
@lendaw: tvůj popis vyčkávání na sanitku mě dostal :grinning: :grinning: :grinning:

ad odtok plodovky - ony jsou různé formy ...z někoho to odkapává, z někoho teče trvalý čůrek a z někoho to řízne, jako by se vylil kýbl ....no a pak podle zákonů fyziky - ten odtok není sto vtáhnout tu šňůru - to je ten poslední případ, kdy to prostě čachne ....což se neděje často ....k tomu - plodovka na začátk uodtéká jen někdy - někdy drží až skoro do konce porodu ...takže pravděpodobnost, že se tahle sitauce stane je hodně malá ..neznám nikoho (ani z vyprávění) komu by ta plodovka takhle brutálně čachla
16. srp 2010 ve 12:59  • Odpověz
@suzete No a Ty jsi střízlík největší, pak to máme obléct my, oplácané baby krev a mlíko! Navíc po těhotenství, že.... :rolling_eyes:
16. srp 2010 ve 13:08  • Odpověz
Půjdu si chvilku číst a možná i zdřímnout... Tak zatím :wink: Ještě se vrátím... :grinning:
16. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz
@suik ..... :grinning: tak drevene naslouchatko teda nema :grinning: A jak to drevene teda pouziva? To ho prilozi k brisku jako hrnicek a posloucha co se tam deje? :grinning:

@rennu ....no venku urcite neco pofotte, s takovym upravovacim talentem by byla skoda toho nevyuzit....jeste zes ho premluvila aspon k nejakym fotkam :wink: Tak na ty z venku se taky moc tesim. No, tak pripominas mi ji na vicero fotkach, ale nejvice asi na te, jak pises, ze uz se ti brisko nezda zrovna male :slight_smile: Je to takova jakoby starodavna fotka :slight_smile:
16. srp 2010 ve 13:11  • Odpověz
@suik @safryy Moje Dr. má dřevěný naslouchátko. POužívá ho jako záložní, když se jí rozbije to malý elektronický - podle kterýho mi v břiše zpívají velryby :grinning:
16. srp 2010 ve 13:14  • Odpověz
@lendaw ...... :grinning: :grinning: :grinning: ty mas vzdycky takove hlody, ze nemuzu :grinning: No ja o drevenem slysim prvne, ale asi to neni tak neobvykle....kdyz je s drevenym naslouchatkem v zastoupeni nemecka strana a taky ceska....anglie opet pokulhava :grinning:
16. srp 2010 ve 13:16  • Odpověz
jste mě s těma kalhotkama vyděsily ..minule jsem měla m a byly ok ..ato teda střízlík nejsem ....jestli je nezačali šít nějhak jinak :sweat_smile:
16. srp 2010 ve 13:19  • Odpověz
@hupcza tak to byl asi blb,já měla zase zkušenost s paní z obřadní síně u dědy, kdokoliv z nás by to řekl líp....pro ně to je rutina, ....no kněz by to tak brát neměl, ale znáš to :unamused:

jinak díky za uklidnění s tou plodovkou, taky se konejším tím, že se to tak často nestává.....

@safryy jo přesně tak, je to takovej dlouhej trychtejř, manžel si to taky zkoušel, ale moc mu to nešlo.....musí se to přimáčknout na břicho pořádně a nedržet...
16. srp 2010 ve 13:20  • Odpověz
@hupcza ....no ja si je kazdopadne dneska vyzkousim :grinning: pro jistotu....mam teda L...ale kyty mam taky solidni...tak se obavam, ze mi budou k prdu :grinning:
16. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz
@zvirka ad ty sitované kalhotky, M je mi taky malé a L tak tak...kolem stehen natěsno...taky mi říkali, že to mi bude určitě eMko v poho a prdek :unamused:

@safryy :slight_smile: zkusím ho "znásilnit", aby jsme vyrazili...uvidíme, ono je to táááák nadlouho občas, než se rozhoupe...nafotit, upravit....ještěže máme jasný termín, tak už ví, že mu jako moc času nezbývá :grinning:
16. srp 2010 ve 13:24  • Odpověz
Ahojky, hlásím se po víkendu. Úspěšně jsme přežili sobotní pouť, manža mě nepustil ani na labutě :grinning: a tak zatímco on s mojí ségrou lítali na všem možným, já seděla s mojí mamkou u stánku a akorát se pořád něčím cpala,. protože tam pořád něco vonělo. :rolling_eyes:
Do toho jsem chytla pěknou rýmu, takže tu od rána prskám a teče mi z nosu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera jsme byli s manžou na houbách. Našli jsme plné dva koše, no ale dali jsme si pěknou túru, obešli jsme celý les (cca 5-6 km), na konci už jsem mlela z posledního a bříško tvrdé jako kámen ... a vyloženě jsem měla pocit, že ho domů nedonesu, měla jsem takový hrozně tíživý pocit, že ho neunesu. Ale unesla. :wink: Jen se dneska regeneruju. Celé dopoledne jsem prospala a myslím, že bych mohla jít klidně znovu.
@kovalda mě postihli poslíci jednou (jestli to byli oni) :sweat_smile:
Síťovaný kalhotky jsem si nezkoušela, tak doufám, že mi budou.
Jakpak se asi má lio? Docela jí závidím, že už toho drobka bude mít u sebe.
Včera mi přišla zpráva od kolegyně, že se jim narodila Terezka. Měli termín desátého. Psala, že to bylo dlouhé, ale stálo to za to. :dizzy_face:
16. srp 2010 ve 13:29  • Odpověz
@safryy nějak jsem se dneska dobře vyspala :grinning:
16. srp 2010 ve 13:30  • Odpověz
já furt kalhotky nemám, ale spoléhám na to že jsem rozumněla dobře a že jsou k dispozici, ale beru takový bavlněný bombarďáky ještě......taky nevím jaký vložky na doma.
16. srp 2010 ve 13:31  • Odpověz
@suik: no víš, on za ní chodil právě domů ...a evidentně ji vůůůůbec neposlouchal ...prostě jak píšeš -rutina .....ať už je babka pryč ...zvedal se mi z něj žaludek
16. srp 2010 ve 13:32  • Odpověz
autor
@hupcza takže když bude plodovka jen kapat nebo poteče po troškách, a neví se, jestli je hlavička dole v pánvi nebo ne, tak co radíš......čekat, normálně chodit a v klídku odjet do porodky za nějakou dobu a nebo nic nedělat, přesunout se do auta a radši jet?
16. srp 2010 ve 13:37  • Odpověz
@hupcza s tou plodovkou si říkám, zda bych to třeba v noci poznala, když jsem zavrtaná a obložená, podložená vším možným...tak kdyby plodovka jen kapala, tak se třeba ani nevzbudím, ne???
16. srp 2010 ve 13:40  • Odpověz
@lendaw - koček bych se nebála,ale na kocoury bych si dala pozor :grinning:
Holky já zase necítím pohyby,chjo..a to do malé furt dloubu, už nevím co by,aby mi dala znamení, že je v pohodě. :frowning2:
16. srp 2010 ve 13:42  • Odpověz
@pet.s tak jestli necítíš pohyby už dýl jak 12 hodin, tak si zajed radši k mudr..pro klid duše....
16. srp 2010 ve 13:44  • Odpověz
@rennu když já furt váhám..minuel jsem ji necítila celý den, večer jsme mazali na pohotovost..jen přiložila UZ tak malá dělala psí kusy, ale nechali si nás přes noc v nemocnici. Ted bych musela bud zítra do Prahy a nebo zítra ke svému gyndaři. No uvidím.
16. srp 2010 ve 13:48  • Odpověz
@laurinka.22: já ti řeknu jen, co jsem dělala já - když začaal odtékat, zavolala jsem manžovi a dule, v klidu se zbalila ...za hodniku cca jsme vyrazili směr opava, kde jsme se sešli s dulou u ségry, v klidu jsme poseděli, dali večeři, koukli na zprávy a vydali se směr porodnice ....ono záleží na mamči, jak bezpečně se cítí - mi bylo dobře a necítila jsem nutnost jet (dneska bych od ségry jela ještě později)

@rennu: ona ti může kapat už i teď :wink: to neva ....důležitější je to větší množství

@pet.s : mi nejvíc pomáhalo- sednout si někam do klidu ..vypnout mozek, prodýchnout a poprosit o kontakt ....nestalo se mi, že by do pár vteřin nebyl ....u takovém tom poklusu to ale nefungovalo ...chtělo to ten klid
kdyby nebyly ani pak, jela bych pro zichr
16. srp 2010 ve 13:51  • Odpověz
@pet.s Zkus ji ještě pošťouchnout. Mně tohle malý taky občas dělá a musím pořádně a dlouho třepat břichem a dloubat ho, než se ozve. Asi bude ospalec nevzbuditelný po mamince :grinning:
16. srp 2010 ve 13:52  • Odpověz
autor
hupcza. ok. díky :slight_smile:
a měla jsi zároveń i kontrakce nebo jenom odtékala plodovka?
16. srp 2010 ve 13:53  • Odpověz
@pet.s já jsem minulý týden začala vyšilovat, že necítím pohyby. Pak mi ale došlo, že jsem celý den někde lítala, byla v pohybu a nevěnovala jim pozornost - pokud tedy vůbec byly. Někdy je mám dokonce tak zvláštní, že je necítím jinak, než přes ruku. Asi už je břicho nějak otupělé a všechny neregistruje. Nezkoušela sis lehnout na bok, odpočívat a ošmatávat břicho, jestli se tam něco nevrtne? Moje mamča, bývalá PA, mi říkala, že pohyby se musí hlídat. Tak pokud bys měla pochyby, honem na pohotovost.
No, tak koukám Lio už to bude mít brzy za sebou, takže asi další místo v tabulce je jisté :wink:
Já mám pokáceno, až jsem na sebe hrdá, začínám mít praxi :grinning: Teď se jdu dát dokupy a hurá do velkoměsta za panem doktrorem... budu tu asi až zítra. Máme plno vyřizování a ještě i mezipřistání u našich a oslavu sestřiného svátku...
Tak zatím páček
@laurinka.22: kontra začaly až tak po 5 hod...je to fakt strašně individuální ....
16. srp 2010 ve 13:56  • Odpověz
@hupcza No jen k tomu postupnému odtoku plodovky, kámoška co rodila v lednu, už přenášela a odtekla ji troška vody, asi 5 dní před porodem, poslali ji domů, chodila pak každý den na kontroly a pořád ji posílali domů... až ji chtěli vyvolat porod zjistili, že má horečku a infekci i miminko, takže akutní císař... Mimichodem porodnice v Opavě...
Ale nevím teda jestli ten pomalý odtok nemůže způsobit tu infekci :confounded:
16. srp 2010 ve 13:57  • Odpověz
@hupcza dobrá, píšu si, kapání plodovky nevadí :grinning:

@pet.s jak radí holky sednout, lehnout....a zkusít šmírovat a když nic tak k dr. ...jistota je jistota :wink:
16. srp 2010 ve 13:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.