• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
taky budu muset končit musím uvolnit pc pa zítra zde :wink:
18. srp 2010 ve 20:01  • Odpověz
@antana123 já nadstandard určitě budu chtít, pokud bude volný. Měla jsem ho i na začátku těhu, i vloni v září po laparce. U nás stojí 300/den a nedám na něj dopustit. Není to sice žádný extra luxus, takový normální pěkný pokoj - ale to soukromí je k nezaplacení. A soukromá sprcha se záchodem je už luxus na entou. Navíc neomezené návštěvy, jídlo nosí na pokoj, nemusí se chodit do jídelny, na pokoji lednice, varná konvice, TV, dřevěný nábytek. A navíc si můžu prdnout kdy chci a nemusím brát ohledy na ostatní maminy :grinning:
18. srp 2010 ve 20:04  • Odpověz
@lendaw EKG mám také natočené....nevím no, asi mě znají a bude to kvůli tomu jídlu :grinning: anesteziolog prý chodí až odpoledne :rolling_eyes: Nadstandard stojí u nás 650Kč, pokud to nezdražili, což je pálka teda.....spíš o něm přemýšlím třeba na sobotu, pokud by mi nešlo vstát, tak at za mnou může manžel...jinak máme smolíka :unamused: Ten zítřek snad přežiju, koupím časopisy, křížovky, tunu kapesníků a bude :sweat_smile:
18. srp 2010 ve 20:06  • Odpověz
@rennu Tý jo, 650 to už je pálka :confused: skoro tolik chtějí u nás za apartmán, kde může bydlet i tatínek :confused: No, tak to ti opravdu nezbývá než si vzít nějakou literaturu. A co ntb a nějaké filmy? Večer by mohl manžel ten ntb zase odnést.
18. srp 2010 ve 20:11  • Odpověz
@rennu tak tfuj tfuj....a v sedm hodin to je teda nelidský :frowning2:

s tím čtením tě chápu, já vždycky hltala knížky a teď mě taky nic neba, spíš lehký čtivo....no asi sáhnu po osvědčené Aghatě Christie. Ale nejvíč teď čtu těhu a miminčí literaturu. Jak jinak, že?

@kovalda....no já myslela taky.....navíc ještě vtipkovala, že kdyby to na mě přišlo, aspoň bude u toho. :unamused: No nevim, co to má bejt.

18. srp 2010 ve 20:12  • Odpověz
@lendaw je to pálka, co..... no ntb mám jen tenhle mini a na tom filmy fakt nepůjdou....asi by mi šly na mobilu nebo MP3....ale to je těžký, včera jsem chtěla do MP3 nahrát hudbu tak ji dal můj nabít a že mi hudbu stáhne a nic se neděje, tak na to prdím......zítra koupím časáky a ty křížovky a bude....
18. srp 2010 ve 20:15  • Odpověz
@suik díky, také jsem předtím četla hodně a ted nic.....
18. srp 2010 ve 20:16  • Odpověz
Tak se mějte, v pátek si vzpomeňte a někdo vám sem určo písne dřív než nás propustí domů....
18. srp 2010 ve 20:17  • Odpověz
se neptejte kolik stojí nadstandart tady.....i když vlastně přesně nevím, myslím ten rodinnej pokoj. Ale na jednu noc bych si ho chtěla dopřát. myslím, že to nebude špatná investice. Pak mi to je asi jedno. nevím vlasntě kolik se platí za jednolůžák.
18. srp 2010 ve 20:17  • Odpověz
@lendaw. jj, já s kámoškou pořádáme - resp. jedna společná známá pro nás pořádá :grinning: babyshower :grinning:. Už se moc těším. Budeme to mít pestřejší ještě o to, že tam budou 3 štěněcí miminka :grinning: Taky se mi to moc líbí, tahle tradice.

@antana123: no jasný, to není chlácholení, určitě to tak bude, že o co déle teď nosíš, o to rychlejší a pohodovější bude porod :grinning:

@petja: dobrou :slight_smile:

@lamia: jé, čočku bych si taky dala, sakryš, v plánu už je jakou dobu :slight_smile:. Tak dobrou
18. srp 2010 ve 20:22  • Odpověz
@antana123: pa :slight_smile:

@lendaw: no, po porodu se asi budu bát si prdnout, ať už u toho někdo bude nebo ne :grinning:

@suik: asi jí přelítlo něco přes čumák a kolik je ségře?
18. srp 2010 ve 20:24  • Odpověz
@kovalda babyshower? O co jde, prosím tě... To jsem ještě neslyšela... :confused:
18. srp 2010 ve 20:26  • Odpověz
@rennu: držím palec ...tfuj tfuj na cestu

@kovalda: já mám debilní otázku - co to je za akci ten babyshower
18. srp 2010 ve 20:26  • Odpověz
@hupcza :grinning: No to já jsem asi taky nějaká divná, ale taky nevím vo co go... :sweat_smile:
18. srp 2010 ve 20:29  • Odpověz
Tak Jájucha šla spinkat a Andulíno ještě kaká, ta to zas bude natahovat do nekonečna......Taky nevím, co je babyshower :grinning:
18. srp 2010 ve 20:35  • Odpověz
@kovalda mohla bych taky zkusit zalarmovat kamarádky a sezvat je, ale myslím, že by se to asi moc nechytlo :sweat_smile: Já teda byla na babyshower jen jednou, během studií v USA, ale bylo to super. Sice to byla taková malí slepičárna, ale fajnová.
18. srp 2010 ve 20:35  • Odpověz
Jo jinak normálně mi roste snad bříško před očima, ta naše Třeťucha bude asi dobrej macík :grinning: Jestli to takhle půjde dál, budu se do porodnice kutálet....
18. srp 2010 ve 20:36  • Odpověz
já si teda dovolím předběhnout kovaldu v odpovědi, i když se mě nikdo neptal:slight_smile: Babyshower je tradice, která se drží hodně v USA. možná i v jiných anglicky mluvících zemí. Před porodem se sejdou u těhotné její kamarádky, příbuzné, přinesou dárečky pro mimi a mají takovou malou oslavičku. Určitě jste to viděly někdy ve filmech.
18. srp 2010 ve 20:37  • Odpověz
Tak jsem mrkla na net do Wikipedie a babyshower je oslava k narození (většinou prvního) potomka. Většinou se jedná o "dámskou jízdu". Holky donesou mamince dárečky pro miminko, dají kafíčko, sní zákusky a potěší se pohledem na děťátko... Tradiční je to právě v USA, UK, nebo Austrálii...

Zase jsem o něco chytřejší... :wink:
18. srp 2010 ve 20:42  • Odpověz
@lendaw Před porodem, já jsem pochopila, že až po porodu... No nic...
18. srp 2010 ve 20:43  • Odpověz
@tatarina z mých zkušeností se to vždycky dělalo před porodem, ještě během těhu. Ale je to zkušenost pouze z USA. Možná se to někde děje i po porodu.
18. srp 2010 ve 20:46  • Odpověz
@lendaw No už podle názvu show je přece, že něco jako ukážeš... Takže jsem si myslela, že jako se prvně ve společnosti uvede dítě... :sweat_smile:
18. srp 2010 ve 20:49  • Odpověz
Aha, no tak to u nás asi nehrozí, prvnímu dítku měl každý tendenci něco dávat, druhému už nikdo nic moc a u třetího už valná většina ani neví, kdy máme TP :grinning: :grinning: Ale to je na druhé straně lepší, aspoň nikdo neprudí, jestli už nebudu rodit :angry:
18. srp 2010 ve 20:52  • Odpověz
@tatarina není to odvozeno od slovesa "show" kdežto od podst. jména "shower", což je chápáno tak, že nastávající (a v některých případech zřejmě i čerstvá) maminka je zasypána dárky. Podobným stylem se slaví i tzv. bridalshower, kdy je pro změnu v centru dění budoucí nevěsta.
18. srp 2010 ve 20:53  • Odpověz
@lendaw: jé, moc díky, já dohlížela na dopékající se buchtu a pak jsem byla s pejskem, tak díky, žes to tu vzala za mne a vysvětlila to :slight_smile: Prostě takovej "miminkovskej večírek" ještě před tím, než se prcek narodí. :grinning:
18. srp 2010 ve 21:06  • Odpověz
@lendaw Jo tak zasypat dárkama... Tak to nevím, koho bych si musela pozvat, abych se cítila zasypaná dárkama.. :sweat_smile: My máme s holkama zvykem, že se scházíme až je mimčo na světě a samozřejmě se vždycky něco mamince a miminku přinese... :wink:
18. srp 2010 ve 21:15  • Odpověz
Teď jsem ještě hodila přesnější očko na Wiki a třeba v Rusku a v Etiopii se tahle oslava dělá tradičně opravdu až po narození mimča... Fakt zajímavý... :wink:
18. srp 2010 ve 21:18  • Odpověz
@tatarina no to já právě taky nevím koho bych si pozvala :sweat_smile: Vidíš, to jsem ani nevěděla, že se tohle praktikuje i v Rusku a Etiopii :slight_smile:
18. srp 2010 ve 21:20  • Odpověz
@lendaw Jo jo, zajímavý, jak už jsem psala, a fakt síla už mi připadne i kulturní náplň takové "dětské sprchy". Bývá zvykem, že se hraje speciální bingo k této příležitosti, hádá se datum porodu
18. srp 2010 ve 21:22  • Odpověz
@tatarina+ @lamia : jsem si říkala, jestli se mám ptát veřejně, že s enidko neptá, tak že asi budu jediná mimo ...to mě těší, že ne :slight_smile:

mmm ...to je asi o zvyku ...ale mi se teda moc nelíbí představa slavit něco dopředu a obdarovávat nenarozené
jako česká pověra s kočárkem mi příjde ujetá taka, že nesmí být doma před narozením ....
něco mezi tím je asi moje cesta
18. srp 2010 ve 21:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.