• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Zjišťovala jsem u LIO, jak to u nich dopadlo - no ošetřující lékař tam je jen dopoledne, takže nic nemohli domluvit. Odpo se ukázal primář, ale toho zajímali jen pravidelné stahy, které nemá. Byla ale aspoň s manžou na krátké procházce. Pak vyzpovídali sestřičku a prý už se jí cesty dobře připravují, tak snad ta 3. tableta zabere. No a ještě jí i v noci kontrolují mimčo každé 2 hodiny, takže teda spánek má trhaný, ale prý se jí docela daří spát anebo aspoň klimbat i přes den.
Manža jí zítra donese jídlo a shake a Lio prý napíše, pokud přežije tu 3. tabletu.

A já dnes končím, dobrou noc.
18. srp 2010 ve 21:30  • Odpověz
No, my ten babyshower budeme mít spíš se známýma, u kterých neočekávám, že by přijeli ke mně domů ani do porodnice. Takže je lepší, že je to před narozením, protože po šestinedělí bude někdy cca půlka října a spousta chřipky a tak, tak bych malou asi do tak velké společnosti nebrala, ...
Dárečky budou spíš drobnosti, jak říkám, jsou to spíš známé než kamarádky :slight_smile:. S kámoškama se uvidíme jednotlivě, před i po narozením :slight_smile:
18. srp 2010 ve 21:34  • Odpověz
hojda,
tak co tady nového, koukám že lio stále drží po kupě, rennu zítra nastupuje a jinak po petu žádné nové mimčo?
Holky, kdo má zkušenosti s homeopatiky neměla by se zubní pasta s mentolem, chápu to dobře, že si mám dát perličku? :slight_smile: JInak mamči, co už máte zkušenosti s kojením, nemáte nějákou radu? Já mám zásobu kojo a fenyklových čajů, gravimilk, melta, teĎ homeo a stále nic. Malej má každý 3 hodinky mít 50ku, já mám tak 25 :frowning2:. Zatím se teda moc na prso nechytá, je na to prý moc pohodový, takže od zítra nebo pozítří budem asi muset najet na flašku :pensive: , aby ho v po pustili. Nadšená z toho vůbec nejsem, ale nic jinýho nám asi nezbyde :astonished:
18. srp 2010 ve 21:44  • Odpověz
@beru3nek určitě na to jsou nějaký homeo. a odsávačka by ti nepomohla? když se nechytá, to znamená že je prso málo stimulovaný a odsávačka by ti mohla pomoc :wink: hele ikdyby se mu měla na pár dnů nasadit flaška, tak bych to neviděla jako konečný. můžeš dál i kojit a hlavně až by se ti pořádně rozjela laktace tak flašku hodíš do kouta :wink:
18. srp 2010 ve 21:50  • Odpověz
@beru3nek ahoj, jestli jsem to pochopila správně, tak pastu mám teda obyčejnou, ale dělám tam přestávku, většinou nejdřív jím homeo, pak dlouho nic, pak jím, dlouho nic a pak si vzpomenu, že jsem zapomněla na zuby :grinning:
18. srp 2010 ve 21:58  • Odpověz
možná blbej nápad, není lepší místo flašky třeba stříkačka, jako aby si mimi nezvyklo na umělý dudání.
18. srp 2010 ve 21:59  • Odpověz
@suik nikdy jsem od žádný maminy neslyšela, že by miminko kvůli flašce nebo dudlíku přestalo správně sát prs :wink: je to podle mě jen hloupá pověra, samozřejmě že ta stříkačka je řešení a neodsozuju jí :wink:
18. srp 2010 ve 22:02  • Odpověz
@beru3nek mne mama rikala, ze hlavne se do flasky musi udelat jen minidirka jedna - jehlou, aby to mel srovnatelne tezky nebo tezsi nez z prsu, kdyz to pro nej z lahve bude moc jednoduchy, tak pak uz bude na prso "linej" ...
18. srp 2010 ve 22:05  • Odpověz
@beru3nek: tu pastu nesmíš hned po a nebo před homeo ...jinak jo :wink: ..to nechytání bude spíš o technice - sehnala bych si lp ....a to mlíko souvisí s tím - když nesosá, netvoří se ...zákon nabídky a poptávky

@gazel: tak to já znám takové maminy osobně :wink: ..není to pověra - chce to míň práce s větším efektem, takže je pak preferují
18. srp 2010 ve 22:06  • Odpověz
@eveluska tak v dnešní době není problém koupit dudlík do flašky s přiměřeným otvorem.je toho tolik druhů, že si fakt vybereš :wink:
18. srp 2010 ve 22:06  • Odpověz
@hupcza asi záleží na miminku, já jsem od 5 měsíce přikrmovala a nebyl s tím žádný problém. je fakt že malej byl od mala velkej jedlík. takže sál všechno co mu přišlo do pusinky
18. srp 2010 ve 22:07  • Odpověz
@gazel: samo, že záleží na miminku...ale ono těžko říct, které má ....a cesta zpět je násobně těžší, pokud vůbec lze :wink:
u nás se flaška třeba nekonala nikdy - když začala příkrmy, byl z ní tak vyjevený a odmítal ji, takže my jsme šli z prsa na hrneček (bez pítka - rovnou natvrdo - v 7 měsících pil sám z hrnku)
18. srp 2010 ve 22:11  • Odpověz
@gazel : já teď nezkoušela odsávačku asi týden, ale mlíka mám od poslední zkoušky asi stejně :frowning2: no vyzkouším asi ještě naposled. Měla jsem mechanický, dvě eletkrický a ani ťuk :unamused:
@eveluska : no já budu ze začátku asi ráda, že vůbec tu flašku vypije při jeho aktivitě :grinning: Je prý abnormálně pohodovej a hodnej, takže se nenamáhá ani s brekem, ví že ho to moc vysílí. :sweat_smile:
@hupcza : mám tady na ně tel. ale budu volat asi , až budu s malým doma, aby přijela a ukázala mi co a jak. V nemocnici záleží jaká je tam sestřička, jedna mi ho vyloženě nasadí na prso a drží, aby se přisál. To nám zatím nejde ani jedomu. Nevím jak správně chytnout prso, aby se opravdu chytnul. S kloboučkem to nemělo význam vůbec, to dal jen 5 ml, mám na něj slabej proud ještě :confused:
@suik : jo, viĎ stačí aby byla jen pauza mezi pastou a homeo :wink:
18. srp 2010 ve 22:12  • Odpověz
@beru3nek: mamce kolikrát volají mamči ještě z porodnice ... domluví se hned na příchod z porodnice, aby se doma netrápila první noc sama......jak chceš
já měla elektrickou dvoufázovou medelu ...a stejně mi šlo nejlíp růčo
18. srp 2010 ve 22:21  • Odpověz
@hupcza : já jsem si říkala, že asi zítra zavolám, abych se i zeptala co dělat, až budou chtít v nemocnici abychom zkusili z lahve dávat, tak jestli není lepší tou stříkačkou. No uvidíme :wink: , třeba se Adámek pochlapí :grinning:
18. srp 2010 ve 22:33  • Odpověz
tak dobrou mamči, jdu pro změnu dojit :grinning:
a pohlaďte bříška :wink:
Já dneska byla na ko, čekala jsem, že mě udělá aspoň Uz, přijde mi, že mám totiž pořád dost velký bříško, na to že jsem už 19 dní po a nic mi nedělal, jen změřil tlak :confounded: . Prý je to normoš po císaři, mě to teda přijde že je to už pěkná doba, už jsem přestala skoro i krvácet a děloha se ne a ne zatáhnout. :cry:
18. srp 2010 ve 22:36  • Odpověz
Dobrou beru, po císaři to holt trvá dýl, vím z vlastní zkušenosti... :wink: Nezoufej, bude to lepší... Pa pa...
18. srp 2010 ve 22:46  • Odpověz
@tatarina : tak to jsem ráda, že to píšeš, už jsem myslela, že já mám opět něco extra a bříško budu mít do vánoc :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Já teda nemám ani tu visací kůži, prostě furt mám jako trochu bříško, teda vypadá to spíš jak netěhu špek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak dobrou :slight_smile:
18. srp 2010 ve 22:51  • Odpověz
@beru3nek Jo, tak nějak vypadalo i to moje, nestresuj, to je normální, holt to máš zašívaný, tak se to i dýl hojí a budeš moct i později začit se cvičením a posilováním břišních svalů... Ty se běhum těhudoby rozestoupili a po operaci je to fakt trochu horší, než se dají dohromady... Dobrou noc a posílám pusinku Adámkovi... :dizzy_face:
18. srp 2010 ve 22:53  • Odpověz
ahojky holky, hele někdio tu psal, že si balí tašku na sál.Co si balíte do igelitky na sál?Vůbec máte někde někdo seznam, co sebou?
18. srp 2010 ve 23:05  • Odpověz
autor
pets. psala to hupcza. já to mám taky rozdělené, mám tašku na pobyt, kde jsou věci pro mě a prcka a pak menší na sál. na sál si beru - ručník, osušku, labelo, deodorant, hroznový cukr, minerálku, sušenky, přesnídávku, foták, kameru, přezůvky pro sebe i manžu, prohlášení o jménu, kopii oddacího listu, doklady, těhu průkazku a občanku a tak......
zbytek jako vložky, plenky, kosmetiku, časáky, toaletáky, noťas, další ručníky, kojo podprsenku, noční košile atd. si beru do větší tašky na pobyt.
18. srp 2010 ve 23:09  • Odpověz
to já toho mám na sál teda míň....pití, nějakou sušenku k jídlu, teplý ponožky,malou žínku, pak asi ještě jednu, olej na masáž hráze, olek k porodu, homeo, gumičku do vlasů, pouzdro na brýle (?), foťák a víc mě nenapadá, co bych mohla potřebovat. Jo asi ty pantofle..... a tu osušku možná taky, když se budu ráchat ve vodě.

Doklady nechám v tý druhý, to snad na sále nepotřebuju, ne? teda jen na přijmu....
18. srp 2010 ve 23:46  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile: hlásím se stále 2v1 :grinning: jsme prostě nerozlučná dvojka :grinning: :grinning:
19. srp 2010 v 08:13  • Odpověz
@antana123 Tak už to přiznej, ty si chceš nechat Šímu jenom a jenom pro sebe :grinning:
Samozřejmě přeji dobré ráno :slight_smile:
19. srp 2010 v 08:19  • Odpověz
@lendaw jo já se o něj nechci dělit s nikým :grinning: :grinning: :grinning:
19. srp 2010 v 08:20  • Odpověz
no nic jdu posnídat pak sem mrknu zatím :wink:
19. srp 2010 v 08:22  • Odpověz
dobré ranko :wink:

@pet.s: já si na sál budu brát cd, olejíčky, homeo, vodu, sponku do vlasů a ručník ....jinak vše nechám na pokoji - jsou pár m vzdálené a budu se sebou mít dulu a manžu, takže v případ potřeby donesou ostatní
naivně si plánuju krátký porod :grinning: :grinning:
19. srp 2010 v 08:49  • Odpověz
@hupcza to si teda hezky plánuješ :grinning: :grinning:
19. srp 2010 v 09:03  • Odpověz
tak já snad začnu balit tašku. vy už sjte všichni nachystané, sbalené a já furt nic. Dneska dám do tašky alespoň foťák, oddací list a ten papír na jméno miminka. Ať tam mám alespoň něco. :grinning:
19. srp 2010 v 09:19  • Odpověz
@hupcza to jsme v tom plánování za jedno ... :slight_smile: Taky si myslím, že to bude natotata ... :wink:
19. srp 2010 v 09:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.