• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ahoj holky,jak se máte?My sme před chvílí s malochem dorazili z města,počasí dnes docela nepříjemný,tak buď ať prší,nebo ať je vedro,ale tohle střídání prádelny a lijáků je fakt šílený!No každopádně už sme rádi,že sme doma.Narychlo sem hledala zprávy o Lio,ale kde nic tu nic :frowning2:
Já byla dnes na kontrole,doufám už poslední,nakonec jsem se nechala i vyšetřit,páč mě samotnou zajímal posun...No čípek změna žádná,otevřená na 2cm,to ale nijak neřeším,s Fildou to nebylo jinak a to ještě na příjmu v den porodu.Ale hlavička sestoupila už níž a to natolik,že už fotečka obličejíku nebude,no ale to mi neva,mám z nálezu radost.KTG i UTZ naprosto v pořádku,jen ten tlak je prý hodně nízko,dnes 90/50.Další kontrol zas za týden,to mám 2dny po TP,takže už ji snad neabsolvuju,nebo jako poporodní :wink:
19. srp 2010 v 16:27  •  3 děti  • Odpověz
@antana123 Tak ta si užívá teda :frowning2: Ale to jídlo mi opravdu hlava nebere,to jako nevyřešili nic ani s primářem,jo? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@suik,když máš nutkání na tlačení a PA řekne,že nemůžeš,je to zpravidla proto,že mimi ještě není dorotované v pánvi
19. srp 2010 v 16:29  •  3 děti  • Odpověz
@petja super nález snad tam nebudeš muset jít to já s pondělní kontrolou počítám :unamused:
19. srp 2010 v 16:30  • Odpověz
@petja tlak máš teda hodně nízký, abys sebou někde nesekla při tomhle počasí :confused: U nás je teda docela příjemně - celé dopo pršelo, ale po poledni se vyjasnilo a je azůro a příjemných 22°.

@antana123 koukám, že Lio si to vyžírá teda parádně :frowning2: CHudinka :frowning2:
19. srp 2010 v 16:31  • Odpověz
@petja jo to taky nechápu jí mohli nechat jíst a až by to vypadalo na porod tak jí můžou přece udělat klystýr né??
19. srp 2010 v 16:31  • Odpověz
na mě ta vyvolávačka čeká a když to čtu tak se bojím co mě fakt čeká :confused: :confused:
19. srp 2010 v 16:32  • Odpověz
@antana123 Jo,myslíš,že dobrézprávy?Čípek se za týden nezměnil,ale to možná není směrodatný,když to tak bylo i s Fílou.A na KTG dobrý,ale kontrakce 0
19. srp 2010 v 16:35  •  3 děti  • Odpověz
@antana123 Nebo,jak včera zmínila Hup,kdyby bylaněkde na grilovačce nebo co a tam jí to chytlo,tak jí jako vypumpují žaludek? Klystýr jí dát můžou a když se pozvrací,tak co?Já taky u porodu zvracela
19. srp 2010 v 16:36  •  3 děti  • Odpověz
@petja tak přece je dobrá zpráva to že hlavička klesla jinak čípek i kontrakce se můžou změnit klidně během hodiny né??
19. srp 2010 v 16:39  • Odpověz
@petja měli by jí i vypumpovat žalůdek když je najezená aspon tak nás to učí ale očividně se to v praxi neděje :confused:
19. srp 2010 v 16:40  • Odpověz
HOlky, jak poznám na tom papíru, co vyjede z KTG, kontrakce? Mám tam 3 křivky - u jedné jsem pochopila, že to je tep miminka. POd tím jsou nejaké kostičky, napadá mě, že to jsou asi pohyby, ale těžko říct. Hned po kostičkama je další křivka, která vyskakuje nahoru vždycky tam kde jsou ty kostičky. No a dole na papíru je ještě jedna křivka a u té už mě nenapadá co by to mohlo být.
19. srp 2010 v 16:40  • Odpověz
@antana123 Asi jo,díky :wink:
No praxe mazec,ale divím se,že tam manža neudělal pořádek,myslím,že už je z toho pěkně na nervy,kdo by nebyl,když vidí,jak milovaná osoba tak trpí.Mě tak napadlo,jestli ty slabé kontrakce taky nemají souvislost s tím velkým množstvím magnézka co spolykala a jak musela chudina dlouho ležet na udržení :confused: No jsem fakt zvědavá,jak to dopadne..
19. srp 2010 v 16:43  •  3 děti  • Odpověz
@lendaw Kontrakce je velkej kopec a mělo by to být i ve zprávě pak od ošetřujícího mudra
19. srp 2010 v 16:44  •  3 děti  • Odpověz
@petja já k tomu žádnou zprávu nemám. KTG mi dělá moje Dr, budu u ní v poradně až do porodu, do nemocnice mě pošle až kdybych přenášela. Zítra se jí budu muset zeptat, co ty křivky znamenají.
19. srp 2010 v 16:45  • Odpověz
@lendaw Jo,zeptej,budeš klidnější,že tomu rozumíš
19. srp 2010 v 16:48  •  3 děti  • Odpověz
@ojo díky :slight_smile:
19. srp 2010 v 17:02  • Odpověz
@suik no protože nemusíš být ještě dostatečně otevřená na těch 10cm a dítko by tě hodně potrhalo...

@hanncca jo tak to roztahování znám taky :confounded: já teda cítila, jak dr. dal do mě prsty a jakoby objel tu hlavičku, aby mě víc roztáhl...nakonec teda taky musel střihnout :sweat_smile:

@hupcza u mě naštěstí sestra neskákala, ale přiložila ruku na břicho podélně a zatlačila, tak to bylo v poho :grinning:
19. srp 2010 v 17:09  • Odpověz
@ojo Takže s dorotováním mimča to nesouvisí? :confused:
19. srp 2010 v 17:16  •  3 děti  • Odpověz
chudák Lio :frowning2:
19. srp 2010 v 17:17  • Odpověz
@ojo @petja: díky za vysvětlení ...

já mám teda na CTG křivku jen jednu, ale sondy na břiše dvě :confused:

na číselníku běhá tep a pak nějaký procenta...ale na to papíru je jen ten tep :confused:
19. srp 2010 v 17:18  • Odpověz
@petja to nevím :sweat_smile: mě při porodu právě PA říkala, že ještě chybí kousek k úplnému otevření, tak abych ještě netlačila...
19. srp 2010 v 17:19  • Odpověz
@suik jj, na pupku mám taky 2 sondy, z toho jednu na srdíčku miminka - druhou podle mě jen tak náhodně položenou, kam to zrovna vyjde. Na monitor nevidím, co tam běhá, páč na horizontálně a v leže tam prostě nevidím.
19. srp 2010 v 17:21  • Odpověz
holky já se dneska na procházce normálně lekla svýho stínu, že už mám takový pupek :grinning: :grinning: :grinning: ...takhle ze shora mi to nepřijde :sweat_smile: ušli jsme dohromady asi tak půl kilometru a doma jsem skoro únavou usnula :sweat_smile:
19. srp 2010 v 17:30  • Odpověz
@ojo, teď jsem ti chtěla okomentovat fotku ze Zoo s tygrem, ale pořád to po mě chce přihlášení, i když přihlášená jsem... no tak aspoň tady: Ta je fakt super! :wink:
19. srp 2010 v 18:07  • Odpověz
@hupcza já už taky nemám sílu se dohadovat, ale vnitřně cítím, že mi na tom záleží a pak to moc nejde :unamused: No je to napytel, lepší po nich nic nechtít, nic neočkávat a radši jim nevolat, akorát se zbytečně rozčílím :frowning2:
19. srp 2010 v 18:09  • Odpověz
ahoj,tak mam za sebou uz vse .holeni,pohovor s anestez.,injekci proti embolii,nachystane leky na tlumeni zaludec.stav...rano v 5.budicek,klystyr,kapacka,oblbovak a hura na sal,odhadem kolem 10.h.,pak max.hodina zakrok,6h na JIPu.Pak cekejte info od Kovaldy nebo ode me.Jo a odhad mdme 3kg podle utz a podle mudr.3,4kg. Pozdrav lio.
19. srp 2010 v 18:11  • Odpověz
mi to s tou lio příjde naprosto šílené ...
jako osobně bych byla už doma na revers - cukrovka evidentně není důvodem vyvolání ...to by jí nemohli nechat hladovět, kdyby ji měla až tak silnou
dle mého je potřeba nasbírat nějaké body

@lendaw: taková ta křivka v rozmezí 140-160 je tep miminka, křivka cca 20-40 je děložní činnost .....žádnou další křivku jsem tam neměla - jen zaznamenané svislou čárou momenty pohybu prcka

ad netlačení - dle toho, co mi říkala pa to je jak píše ojo - dokud není zašlá branka, nemá se tlačit, jelikož bude ženská porvaná jak samica - porodit se dá ....ale ve výsledku to, co není ve "východu" uvolněno bude protrženo

@ojo: ad břicho - ani mi nemluv - včera jsem se na joze viděla ve velkém rzcadle přes celou stěnu ...no mazééééc ....
19. srp 2010 v 18:18  • Odpověz
@suik: to je jasné, že ti na tom záleží ....jsou to nejdůležitější lidi v životě ....škrtnout se nedají ....prostě život nám ovlivnili a ovlivňují tak jako tak ,...ale dala bych tomu teď čas ...věnuj se sobě, pak prckovi ...a za čas se nějak pořeší i toto :wink:

@rennu: téda to bude budíček ....těším se na info o dalším mrňouskovi :wink:
19. srp 2010 v 18:23  • Odpověz
@lendaw Mě sestra při CTG vždycky tu spodní sondu dá tam kde má mimi srdíčko a tu vrchní nahmatává rukou ... si myslím, že hledá, kde mi končí děloha. A já tam mám tedy také tři křivky. Vrchní na tep miminka, ta prostřední podle mého názoru na pohyby mimi a ta spodní na kontrakce. Si alespoň myslím.
19. srp 2010 v 18:35  • Odpověz
@hupcza :pensive:

no já z toho mýho CTG jsem teda blázen
.......moje mimi mělo jednou 200 :confused: , ale to se zrovna hejbal, jinak tak kolem toho co píše hupcza 140 - 160
19. srp 2010 v 18:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.