• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
holky tak ja beru calibrum..ten mi konci a mam velkou pikslu mamavitu..takze to budu mit skoro az do konce...neberu uplne kazdy den, nekdy zapomenu:frowning2:((( ale snazim se:slight_smile:
jinak mi je dneska pekelne blbe..uz jsem navstivila zachod..no a to jsem myslela, ze uz to mam za sebou a k tomu me jeste boli hlava a mam blokla zada, takze fakt lahudka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
male delam zrovna lososa s bramborem a mam co delat abych pokazde co jdu do kuchyne neutikala hned na druhou stranu :frowning2: :frowning2: :frowning2:
16. únor 2010 v 10:50  • Odpověz
tux no, je s nima sranda, objevujou svět, tak přeci nebudou spát nebo někde potichu sedět :slight_smile: . ale naštěstí byla i v tomhle příroda moudrá a nával na maminu je postupnej. já si pamatuju, že jsem byla vyřízená, když se malej narodil a to jen jedl a spal. kdyby se mi rovnou narodilo todle tak nevím.

laj tak lososa bych taky čmuchově nedala :stuck_out_tongue_closed_eyes: musím dělat neutrální věci.
16. únor 2010 v 11:11  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
tak včera jsem to měla náročný, domů jsme se dostali až ve 23,30, to už jsem teda padala na ústa, tak jsem dneska taková nedospalá, ale je mi fajn :slight_smile:.

laurinka: jé, dej nám recept na pizzu stejnou nebo lepší jak v Itálii :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

lamia: ty si to třetí těhotenství "užíváš" teda opravdu se vším všudy. Ať už je ti taky brzy líp jak Aničce.

petja: jejda, to je mi líto, že jsme si nevzpomněly, no já tu včera vlastně skoro nebyla, v práci mazec a po práci taky. Ale dopadlo to dobře, to je paráda. Ale vzpomněla jsem si na tebe, když jsem vytvářela tabulku a vlepila jsem tě tam s údaji, které už o tobě vím :grinning:, tak aspoň nějaký kladný body mám, no ne? :grinning: Koukala jsem na fotku drobečka, to je kráása, už se taky těším :slight_smile: A jaký tip na pohlaví tedy máte?

vopicka: vítej k nám :grinning:
16. únor 2010 v 11:14  • Odpověz
lat, to já tak nemyslela, ale právě že když je mimčo tak ti to přijde, že je to drsný a pak když prcek začne objevovat svět, tak je to daleko náročnější ale prostě to k tomu patří, jen si to ještě nedokážu představit a docela se toho bojim, zatím si vůbec nedokážu představit jak to budu zvládat s prací nejen ve firmě ale zároveň nějak fungovat i v domácnosti. No budeto záhul, to jsou asi poslední měsíce, co si odpočinu a pak už asi nikdy.

Kov, ahoj, tak dneska budeš spát asi dřív než jindy, večer budeš vyčerpaná. Koukala jsem že máš za sebou odběry a zvládla jsi to na 1, tak to je fajn, jsem ti to říkala, jsou to profíci. každá sestra by měla dělat praxi na odběrech aby se to naučila :grinning: .

Rybu bych taky nedala, aspoň ne to vaření ale jídlo jo :wink: .
16. únor 2010 v 11:20  • Odpověz
tux jo, já tě pochopila. psala jsem to jen tak všeobecně :slight_smile:
laurinka taky bych chtěla recept, pizzu milujem
16. únor 2010 v 11:32  • Odpověz
Lauri, taky se přidávám k holkám a ráda bych recept, v neděli jsem si koupila mozzarelu na pizzu a už jsem šmejdila na netu kvůli receptu.
16. únor 2010 v 11:39  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
tak jsem byla dneska ještě na krev na NT, na ten ultrazvuk jdu 5. března, tak už se těšíme..........akorát to bude až čtrnáctý týden, ale to neva........
receptík vám sem hned zkopíruju.

3 hrnky hladké mouky
lžička soli
2 lžíce oleje
kvasnice - 1 kostka (42g)
1 lžíce cukru
1 hrnek teplé vody................
je to na dva plechy.......

smíchat kvasnice, vodu a cukr, udělat z toho kvásek, pak přimíchat ostatní, vypracovat těsto a nechat cca hodinu kynout, pak vytvořit cca 2-4mm tenké pláty a můžeme zdobit - potírám, olejem, pak protlakem a už sázím co chci......... šunku, sýr, hříbky, bazalku, oregano, mozarellu, rajčátka, slaninu, olivy, prostě co kdo chce..............
peču na 180-200 stupnů asi patnáct minut.
16. únor 2010 v 11:51  • Odpověz
laurinko dik moc. musím vyzkoušet. já teda neumím zadělat kynutý těsto, ale pekárna si s tím snad poradí :slight_smile:
tux a ty budeš mít pro malé hlídání nebo se budeš starat sama a do toho ještě pracovat?
16. únor 2010 v 11:58  • Odpověz
Lauri, díky, tento týden to vyzkouším a dám vědět :slight_smile:

Lat, hlídání budu mít, vlastní rodinu, mamču, my jsme rodinná firma, tak to mám dobrý, prcek může být se mnou v kanceláři ale jen pokud bude hodný a spolupracující mimčo, jinak fakt nevim. Mám takovou představu, že budu chodit do práce 3x týdně na pár hodin max. 5hod., jinak doma na emailu a telefonu jenže to je jen představa, realita může být dost jiná.
16. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz
autor
laterna, je to jednoduché, uděláš kvásek, necháš ho vzejít, pak to přimícháš do těch ostatních surovin a pořádně propracovat, to je nejdůležitější, mně to dělává manža, i těsta na buchty, protože má větší sílu....... :grinning:
tux: určitě dej vědět..............
16. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz
tux tak to budeš mít náhodou super. ne se jen motat kolem dítěte, ale taky nějakej ten oddech prací :grinning: . a když ho bude moct pohlídat mamča...
16. únor 2010 ve 12:39  • Odpověz
laurinko já technicky postup znám, ale právě nedokážu tak pěkně vypracovat těsto, je to pěkná makačka :stuck_out_tongue_closed_eyes: . nikdy mi pak pěkně nevykyne.
16. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
Holky jednou jsem tak zuřivě zadělávala těsto až jsem měla puchýře na dlaních a prstech, od té doby si dávám bacha a těsto taky vykyne :wink:
16. únor 2010 ve 12:55  • Odpověz
autor
lat: no jo, nejlíp to uměly babičky, ty seděly u stolu a i půl hodiny zpracovávaly těsto...............ale je to na tom to nejdůležitější, tak ty máš stroj, já mám manžu......... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a nemusíme se s tím mordovat........
tux. to je dobrý teda............... :grinning: já teda měla puchýře zatím jen od smetáku nebo od žehličky, od těsta ještě ne............ :grinning: :grinning:
16. únor 2010 ve 13:00  • Odpověz
tux tak ty jdyž něco děláš, tak do toho jdeš s vervou,co :grinning: . já měla puchejře tak možná od motyčky nebo od hrablí.
laurinko tak to je manža frajer, že to umíchá, mýho bych k tomu asi nedonutila...
16. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
holky, to moje dítě je dnes tak hodný :slight_smile: přebírá v kuchyni ceďáky a vařejky a je spokojenej :grinning:
16. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
Ahoj holky,
tak tak vás stíhám dočítat....gratuluju moc k úspěšným kontrolám a doufám, že už vám je líp. Já poslední noci mizerně spím, tak jsem utahaná jak kůň, do toho mám v pátek poslední zkoušku a už nemám sílu...normálně jsem unavená, s tou nespavostí ještě víc, zkusila jsem už meduňku, mlíko na noc (to se mnou pije náš pesan :grinning: ) a nic...jsem jak praštěná palicí.....navíc v práci hrůza, dnes jsem manželovi brečela do telefonu, že už nemůžu...to co učím, nejsou snad ani děti...slušně se to nedá nazvat....pokud má vše v těhu vliv na mimčo, tak potěš :frowning2: bude nespavec a nervní...a kdoví co ještě...jak řvu na ty děti :frowning2: to se tak nenervuju snad ani při zkouškách...
Jinak ráno si užívám zvracení :grinning: , bříško leze ven víc a víc :slight_smile:
Psaly jste tu o vitamínkách, já dobírám Femibion 800 (je super, co se týče té listovky) a pak mám koupené Calibrum mami :wink:

Vopička, vítej, tak už jsme tu 2 Hradečandy, aspoň si můžeme dávat různé rady a tipy na kde co :wink:
16. únor 2010 ve 13:12  • Odpověz
Lat, do všeho s vervou nejdu ale to těsto mi dalo zabrat :grinning: to jo
Lauri, to můj muž chvilku hněte a pak mi to vrátí, že už nemůže, takže stejně si to musím udělat sama, dřív když jsem neměla ani mixér, tak třeba vyhnětat sníh, to byla fuška. Dnes už mám přístroj a je to super úleva.

Rennu, holka ty toho ale máš, zkoušky, učení dětí nebo spíš dnešních spratků a do toho nevolnosti, v pátek to dáš uvidíš už jseš kousek a pokud by to ve škole bylo nesnesitelný dál, šla bych na kontrolku než se nervovat.
16. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz
tux: a to jsem vynechala doučka, co mám soukr. dnes do pouhých 18.45 (od půl 4), jsem fakt unavená, jedním okem koukám do přednášek...druhý už skoro spí.... :grinning: :grinning: jenže zalomit to nemůžu, jinak bych nespala v noci :unamused:
16. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
rennu jak se tak dívám tak není o co stát chuděro,já taky studuju ale ted jsem na neschopence a mám na všecko čas tak je to docela v pohodě nezávidím ti to držím palce at vše zvládneš
16. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
antana: studium vysiluje, co?? ono i na neschopence to je určitě náročný....při zaměstnání vůbec no, ale finišuju, pokud tuhle dám, pak koncem dubna státnice, hezky s bříškem, to bude sranda :grinning: a z prcka musí být zeměpisec nebo cestovatel, jinak to nevidím...když studuje se mnou v bříšku :wink:
16. únor 2010 ve 13:38  • Odpověz
laurinka: jé, díky za receptík, vyzkoušíme. Já teda dříve hnětla těsto sama, ale teď už mám pekárnu a panečku, to je pohodička :grinning:

Jinak už nevím, kdo se tu ptal na ty vitamínky, tak já baštím jen listovku a nic jiného.

rennu: a nešlo by si vzít třeba maroděnku, aspoň na týden, že by sis odpočinula? Ať se holka nesesypeš.
16. únor 2010 ve 13:44  • Odpověz
kov: když to je těžký, koncem září mě srazilo auto, 3 měsíce jsem marodila a finančně se z toho dostáváme ještě ted...takže to je problém, kdybych byla doma, nevyjdeme finančně :frowning2: musím holt zatnout zuby a doufat, že to nějak zvládnu...
16. únor 2010 ve 13:50  • Odpověz
rennu:jo studium vysiluje není to jednoduchý mě čekají ještě 3 roky snad to zvládnu prostě musím :slight_smile:
16. únor 2010 ve 14:00  • Odpověz
autor
holky, tak můj manža i rád vaří, takže s těstem nemá problém..............
rennu. ty jo, to ti teda nezávidím, chtěla jsem ti taky napsat, at jdeš marodit...............a nebo ty děti trošku ignoruj, nestresuj se tak, řekni si, že prostě kvůli mimču musíš....................

kov: listovka se má jíst v prvním trimestru, pak už je tělu na nic..................takže za chvíli ji můžeš přestat užívat............
já jím ted GS Mammavit, až mi dojde, koupím Calibrum mami...............
16. únor 2010 ve 14:05  • Odpověz
Holky k těm vitamínům.Já beru acidofolan,to je + železo a vit.sk B.Já nemůžu klasické doplňky,páč všudeje jód a ten já doplňovat nemůžu.Takže jsem si zvolila alternativu.Nebo taky kyselina listová aktiv.Ale jak říkáte že do konce 1.trim,tak už budu pomalu končit.Pak asi nic.Z krevního obrazu to dyžtak ukáže,čeho je málo.Piju ale čaj těhotenská směs podle Ingeborg Stadelmannové a to je prý prevence nedostatku železa apod.Akorát,že na začátku jsem ho nějak nemohla,bylo mi z něho blbě.
Dnes jsem si objednala epi-no na posilování hráze.Chystáte se taky některá?
16. únor 2010 ve 14:18  •  3 děti  • Odpověz
antana: to zmákneš, neboj, my ženský jsme odolný... :wink: můj manža začal taky studovat dálkově a to je teprve nářez :confounded:
laurinka: když oni jsou ty "děti" bez pardonu některý na přesdržku :rolling_eyes: a buď si je srovnáš a nebo máš celou hodinu v háji...je to těžký, ale dnes mě odrovnali... :unamused:
16. únor 2010 ve 14:19  • Odpověz
Těsto kynutý je dobrý propracovat během kynutí několikrát,aby se z tama dostal ten vzduch.Dřív sem taky neuměla aby mi vykynulo,pak sem to přestala tak prožívat a najednou to šlo i s klasik.droždím.Předtím jen sušený...
16. únor 2010 ve 14:20  •  3 děti  • Odpověz
autor
petja. já asi epi-no určitě ne, ale docela brzo jsi ho objednala ne?
a k těm vitamínům - ono se říká, že důležitý je ten první trimestr, pak už se ani nic nemusí, no já radši chci, protože ovoce, zeleninu a zdravé jídlo moc nejím, tak proto............. :slight_smile:
16. únor 2010 ve 14:21  • Odpověz
petja: zatím jsem o tom četla v diskuzích, bližší info nemám...ale nezdá se mi to být od věci, pozitivních ohlasů je plno....ani nevím, kolik to stojí.....ale chci juknout na podrobnější info a uvidím, ale asi do toho půjdu :wink:
16. únor 2010 ve 14:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.