• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda no tady kousek na štěrkáč jsou tam bazénky pro děti nějaké tý hříštátka podél celé přehrady tak než to projdeme trošku děcka uštveme :grinning: :grinning: a naši jsou na dovolené tak at ségra není sama doma
22. srp 2010 ve 13:18  • Odpověz
@suzete: no kdyby jí řekli, že to je opravdu riskantní, určo by se hlídala ....jako kdyby mi někdo řekl, že má lehce vyšší hodnoty, ale jsem i tak v normě, tak jsem v klidu a nehlídám se nijak extra

@antana123: to je myslím to nejlepší ...nečekat a nejít si nějaký fajnový program :wink: ..užijte si odpoledne

@kovalda: na to bych nespoléhala :slight_smile: ...když si vzpomenu, jak některé holky šílely z toho, že se jim miminko poškrábalo (samo svými nehtíky, což dělají občas všechny) atd. - prostě buď se k tomu člověk postaví rozumně a nebo bude šílet ještě víc
samo i čas hraje roli ...když má člověk čas se pozorovat, vždycky něco najde (nejen v těhu)

ad hemeroidy - už jsem to tady psala - ale je mi jasné, že pro někoho to je ústřel - alternativci říkají, že to je obava z něčeho nového, na co se ale i tak těšíme ....naprosto to pasuje na těhu
no a i mi i pataje samy po pár týdnech zmizely ..když se to doma usadilo
samo se to dá zaléčit dubovou kůrou, čípkama ....ale já mám vyzkoušeno, že je to "z hlavy jdoucí"
22. srp 2010 ve 13:23  • Odpověz
Tak koukám zprávy od Lucky a nic moc.....dr koukám to dost podcenil a Lucka asi taky.....snad bude prcek v pohodě :rolling_eyes:

Po včerejším úklidu jsem teda dopo krapet odpadla, asi je to i tím horkem, udělalo se mi šíleně zle od žaludku plus příšerná únava, naštěstí už je to lepší. Odpo budeme slavit mužovi včerejší narozky plus Jáji svátek (mají to oba ve stejný den :slight_smile: ), tak jdu dělat pomazánku na chlebíčky, nic zdravého to teda nebude a já po dopo obtížích se k tomu nehodlám ani přiblížit,budu jen vyrábět :grinning: Nevolnosti mám teď nějak čím dál častěji.....no čemu se divit, Třeťulka je čím dál větší....
22. srp 2010 ve 13:37  • Odpověz
@antana123: tak to máte super, že to máte takhle kousek :slight_smile:, tak si to hezky užijte :grinning:

@hupcza: no, trošku už "jsem se vyzkošela" na několika dětech, které jsem hlídala, ... myslím, že úzkostlivá nebudu :slight_smile:

@lamia: tak si užijte krásnou dvojtou oslavu a moc to nepřeháněj s tou prací, dneska je fakt vedro :slight_smile:
22. srp 2010 ve 13:50  • Odpověz
@antana123 @suzete holky, tak takový obavy mám taky a to mám malýho doma a furt ho kontrolu, jestli je ok...je to k zešílení a už tu budou jenom starosti s dětičkama, ale i radosti :slight_smile: ale ty obavy jsou normální určitě u všech maminek!!!
@kovalda @lucinecka222 přeji hodně štěstí, ať vše dobře dopadne!!! neboj, určitě to bude dobré!!! drž se!!
22. srp 2010 ve 13:57  • Odpověz
@kovalda dík, dneska nehodlám hnout brvou, nebude-li to nutné, vedro mi tentokrát asi nějak nesedlo.....Úzkostlivé matky jsou fakt šílená věc, ale taky věřím, že to nebude zrovna Tvůj případ. Vidím to na manželově sestřence, je ze všeho tak vyprděná, že malého až brzdí ve vývoji, vůbec nemá šanci na nějakou samostatnost, navíc už další dítě neplánuje, takže tuhle škodlivou hyperprotektivnost koncentruje jen na něj....přitom je to jinak super ženská, chytrá, vtipná, ale jako máma si to vůbec neužívá, vidím to na ní pokaždé když tam přijedeme, jak je ze všeho šíleně ve stresu....a přitom je to škoda, protože malej jako každé dítě hrozně rychle roste a jí to zbytečně utíká, myslím ta radost.
22. srp 2010 ve 13:58  • Odpověz
@hanncca takhle na začátku je to naprosto normoš, než si na život s malým zvykneš, je všechno trochu stres a obavy, ale normálně to pak přejde a zůstane jen takové to běžné maminkovské bojení se o dětičky :wink:
22. srp 2010 ve 14:01  • Odpověz
@lamia: to je fakt škoda, když si to vlastně ani neužívá, jen se strachu. Bohužel těžko říct, jak jim pomoci.
Jj, já dnes v tom vedru mám taky jen omezené zdroje energie, ale kupodivu jsou stále větší než včera :slight_smile:, tak žehlím a vařím,... :slight_smile:
22. srp 2010 ve 14:04  • Odpověz
@lamia to je mi jasné, ale teď kolikrát když spinká a nehýbe se, tak koukám, jestli vůbec dýchá a on jak téměř vůbec nepláče, tak kolikárt ani nevím, že ho doma mám. Vím, že časem to přejde, ale teď jsem kolikrát šílená, ještě když byl tak brzo narozenej, tak se bojim, aby se "něco" nestalo...
22. srp 2010 ve 14:04  • Odpověz
tak já jdu něco dělat...Tchán vyvezl prcka. Tak já jdu vypustit bazének...sem si ho moc neužila :frowning2: co se dá dělat...a nakrmit venku hladovou zvěř....
22. srp 2010 ve 14:05  • Odpověz
No a trochu i pro pozvednutí nálady, mám tu velikánskou MMS od LIO:

Včera fungoval naplno taťka, já měla stále dost. Ani jsem malého dovčera pořádně nechovala.
22. srp 2010 ve 14:06  • Odpověz
LIO - pokračování:

Mamča se dneska přidala do péče a po nočním dojení prsou a spánku spolu v posteli jsem se dneska prvně dopo vyspal v "mé" postýlce.
22. srp 2010 ve 14:08  • Odpověz
LIO - závěr:

A taky mamča přišla dneska na to, jak si sednout a vzala si mě na odříhnutí do parády. Moc zdravíme všechny Koníkovky.

Rennu nás přeskočila jo? Gratulujeme.

Už je mi líp dneska. Lejou mi prsa, ale malej nesaje, ale to zmákneme. Pa LIO :slight_smile:
22. srp 2010 ve 14:10  • Odpověz
No to je krásnej špagetka, úplně bych ho pohladila po té tmavé hlavičce, už se strašně těšííííím na tu našííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
22. srp 2010 ve 14:20  • Odpověz
@hanncca tak u vás je to fakt dost dané i tou nedonošeností, je jasný, že potom je ten strach větší
22. srp 2010 ve 14:20  • Odpověz
Od Lio krásné fotečky :dizzy_face: , vypadá unaveně, ale to není divu po tom všem....

k Lucce: PROBOHA! na co se ty testy kruci dělaj :astonished: ....
Já z toho nějak nemám dobrej pocit, tady to je samej průser, pardon, že tak mluvím, ale jsem z toho dost v šoku a neumím si to vysvětlit. Taky mám černý svědomí, že jsem některý věci sama podcenila. :pensive: a teď se trochu bojim.

@hupcza :wink: .... je fakt skvělá,
se ségrou jsme si to vyříkaly, ona není moc typ co nesnáze ventiluje slovy, spíš to dusí v sobě, no přiznaly jsme si navzájem, že pro ní to je těžký v tom, že jsem daleko, že se moc nevidíme a hlavně, že já čekám rodinu, mám manžela, zatímco ona je sama, nikoho si nemůže najít, navíc táta jí štve taky a něco se tam děje a je v poslední době nesnesitelnej a je na něj taky načtvaná a ztrácí ho...no já jsem zas musela přiznat, že jsem na ní hodila věci, který bych asi za normální situace "hodila" na mámu, a ona že to na to asi prostě nemá.

no zjistila jsem, že budu muset řešit kočku, nějak nesnáší návštěvy, je nesnesitelná a zlobí, už od tý doby, co přijel páníček, ale možná je to taky tím, že teta a babička do mě hustí, ať si jí víc zpacifikuju a já jsem pak nervní taky a přenáším to na ní. Já se s ní "domluvím" ale jak tu je někdo cizí, ztrácím kontrolu.....za chvíli dorazí kamarádka s malýma dětma, tak bude zatěžkávácí zkouška č. 2. a pak objednávám bachovky....

zatím jsem do ní nacpala homeo, co tu mám. Tak uvidíme.
22. srp 2010 ve 14:28  • Odpověz
@suik naše kočky na Bachovky reagují naprosto geniálně, každého Silvestra dostávají už předem....

22. srp 2010 ve 14:33  • Odpověz
Ahoj holky... :wink:

To horko mě ubíjí, ráno jsem měla nevolnosti, jak kdybych byla na začátku těhu a ne na konci a pak před poledne se mi zas parádně rozjela bolest toho žebra, tak jsem si musela vzít i dávku v poledne jak v nemocnici... Se to zhoršuje a jsem fakt zvědavá, co mi řekne v pondělí ráno můj doktor v poradně... :unamused:

Lio moc gratuluju!!! Prcek je nádhernej :dizzy_face:

@suik Děkuji za chválu na fotky... Co se týče homeopatik a tak... Bych teď potřebovala nějak spacifikovat tu naší jorkšíří madam... Si dovolila mi dojíst oběd, co jsem si odložila na konferenčním stolku... Jsem jen došla pro malýho do školky dvě ulice pod námi a zpátky a talíř vylízanej... Už to nedávno udělala taky, tak jsem docela naštvaná... Mívala problémy se záněty střev a kupuju jí dietní granulky a ona si pak ta naše nádhera kliďánko sežere košickej řízek a br.kaši... :sweat_smile:
22. srp 2010 ve 14:37  • Odpověz
@lamia Prosím, prozraďte mi, o co se jedná... Vůbec nevím o co jde... :sweat_smile:
22. srp 2010 ve 14:38  • Odpověz
@tatarina tak to jsme strávily koukám dopoledne úplně stejně, nevolnosti jak sviňa.....
22. srp 2010 ve 14:38  • Odpověz
@tatarina Bachovy květinové esence, je to přírodní léčba, kterou se zabývá moje máma stejně jako homeopatií, proto to znám a užíváme taky...kdyžtak pohledej na netu podrobnosti, nejsem na to expert :wink:
22. srp 2010 ve 14:42  • Odpověz
@lamia Jo, na mě ty nevolnosti padly, jak jsem přijela z obchodu s třema narvanejma taškama... :unamused: Jsem to chvíli rozdýchávala, pak jsem si lehla na gauč a řekla manžovi, ať me vzbudí, až bude oběd... Ten na mě vytřeštil od počítače oči, jestli si nedělám legraci... :rolling_eyes: :sweat_smile: No, tak navrhnul, že si na oběd někam zajedeme, upřímně řečeno, nevím, jestli bych to zvládla, tak začil vařit sám, ale když jsem to viděla jak se bezradně motá v kuchyni, hned se mi udělalo líp (i po té další tabletce Dorsiflexu) a radši jsem si uvařila sama... takže u nás byly kukuřičné špagety se smetanovo sýrovou omáčkou s kuřecími a šunkovými nudličkami... :sunglasses:

Ad esence, mrknu, díky, nastuduju, jestli je to jen na zvířata nebo i na lidi, že bych občas něco kápla třeba manželovi do jídla nebo tak... :grinning: :grinning: :grinning:
22. srp 2010 ve 14:47  • Odpověz
@lamia já chci zkusit ten ořech, co tu doporučovaly holky....on nový člen pro ní možná bude taky záhul.....no překvapila mě, jsem tu na ní pěla ódy, jak zvládá změny, ....no možná jen velký množství lidí nedává.

taky jsem si všimla, že víc zlobí když manžel odjede, to taky nebývalo a když odejdu já, tak občas pláče.
22. srp 2010 ve 14:52  • Odpověz
@tatarina určitě doporučuji krizové kapky - ty jsem objednala a vyzkoušela na manželovi, a funguje, jsou dobrý na uklidnění, já si taky kápla, .... jen se mi pak špatně spí. Ale je možný, že to se potom srovná, vypozorovala jsem, že nemůžu spát, když jsem moc nabuzená,je nějaká akce, hukot...a to jsem pře těhotenstvím taky moc neměla.
22. srp 2010 ve 14:55  • Odpověz
@suik A co bys mi doporučila pro manžela, který je vystresovaný z práce a z rodinné situace jeho rodičů, i když navenek vše zvládá... Trpí na migrény a je často hodně vyčerpaný... :confused:
22. srp 2010 ve 14:55  • Odpověz
@suik Jsi rychlejší, jak moje dotazy, že by tu fungovala telepatie? :grinning: Jo, ty krizový kapky by mohly pomoct, teď se ještě koukám na web, kde ti podle pocitů rovnou namíchají tu užívací lahvičku... :wink:
22. srp 2010 v 15:03  • Odpověz
@tatarina tak u nás dnes muž musel aspoň dovařit, ale zvládl to :slight_smile: Je to určitě i pro lidi, já si ty krizové kapky dost dávala před státnicema :wink:

@suik naše kočky zvládly teda přírůstek v rodině hodně zle, ony vůbec nerozdýchaly ani mého muže, natož děti....ale my jsme se pak stěhovali do bytu a kočky zůstali u našich v domku, tak už jsou zas v pohodě :slight_smile:
22. srp 2010 v 15:04  • Odpověz
@lamia :slight_smile: Tak to bude něco pro něj... A já si je asi budu dávat před porodem, jestli je dost rychle seženu... Chytám trošku nerva z porodu, lépe řečeno kde budu rodit. Dlouho dopředu jsem byla rozhodnutá pro Č. Krumlov, kvůli osobitějšímu přístupu a méně porodům, ale když to kvůli tomu žebru před nedávnem vypadalo, že mě snad i odrodí dřív, tak jsem si říkala, že v ČB je přece jen vyhlášená neonatologie a já že porod "nějak" vydržím.... Včera mi zas manželův kolega nabídl v ČB na por. sálech protekci, tak nevím... Volala mi kamarádka z rizika, která tam pořád leží, jakej tam sestry z rizika řešily včera večer "průser" a o dalším (zašitej tampon v paní se stal asi před 2 měsíci).... tak se mi tam moc nechce.... Zřejmě vyhraje Krumlov, protože mě jde fakt o ten přístup a Barunka už je velká a dovyvinutá, tak se nebojím, že by s ní něco mělo být...
22. srp 2010 v 15:15  • Odpověz
Ahoj holky,
tak včera konečně nějaký pokrok, večer u televize jsme solidně poslíkovali, už jsem chtěla začít stopovat mezistupy, ale po jedenácté to ustalo. Ono je pravda, že jsme předtím s manžou trošku pomáhali, tak možná i z toho :confused: Malý má nějak moc energie, snad vůbec nespí, ve dne v noci se vrtí a už to teda pěkně bolí :fearful: . Navíc mě v noci vzbudila 2x šííílená křeč v lýtku, ale to jsem fakt ještě nezažila, noha mě bolí ještě teď.

@kovalda Pozdravuj Lucku, jestli jí budeš psát. No je pravda, že na to docela kašlala, ale zas ji opravdu někam neposlali a řekli jí, že to má jen na hraně, tak by asi spousta lidí to nebrala moc vážně. Navíc její starosti s malou a s tím jejím... No nezávidím jí.

@r.m Manža má na hemeroidy mastičku Faktu, ale nevím, jestli je i bez receptu a vhodná pro těhule, ale zabírá dobře.

@antana123 A který termín jsi měla dřívější, podle ms nebo podle utz? Já třeba podle ms a mám dost velký rozdíl (8 dní), takže bych se nedivila, kdyby platil až ten druhý, k čemuž se klonila i moje gyn. Ale zas teď v porodce berou vážně ten první... Tak nevím....

No úzkosti o mimčo mám pořád, klidnější budu, až bude na světě a bude mít po vyšetřeních, ale ono to bude furt něco.... To už je holt úděl mamin....
22. srp 2010 v 15:49  • Odpověz
@suik: to je super, že jste si to se ségrou vyříkaly :slight_smile:

@tatarina: tak výběr porodnice máš teda složitej, tak přeju dobrou ruku :slight_smile:. Aspoň, že už je Barunka dopečená :slight_smile:
Jinak kupovala jsem taky krizové kapky a velká spokojenost, když mne teď chytne občas panika, když se toho na mne nahrne více, tak si kápnu :slight_smile: a super :slight_smile:, můžu doporučit.
22. srp 2010 v 16:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.