• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Nechala jsem se vámi zlákat a rozhodla se zakoupit krizové kapky :slight_smile: A jak je hledám na internetu, tak jsem našla i krizové pastilky. Je to to samé? Pro manžela by asi byly pastilky vhodnější, ale potřebuju poradit, jestli to má totožný účinek, ev. kolik tam těch pastilek je.
22. srp 2010 v 16:39  • Odpověz
Btw. Dají se koupit i v normální lékárně?
22. srp 2010 v 16:41  • Odpověz
snad se tu objeví hupcza, ta s tím má větší zkušenosti, myslím, že říkala, že ty pastilky jsou super taky třeba při řízení, aby ti pak nenaměřili alkohol, kdyby něco....teda jako muselo by se kápnout asi opravdu těsně přd dýcháním.

@tatarina: já myslím, ž by to pomoct mohlo, manžel je taky vystreslej z práce, jak nás uživí, co bude, jestli dopadne tan další grant a tak.....teď po něm chtějí nějakou zprávu o tom co dělal a ono toho moc není....jsou tam trochu zvláštní poměry, nikdo mu moc neříká, co by měl dělat, a jeho už nebaví ci práci vymýšlet, tak maká na jinejch vědeckejch projektech - svejch.
občas má krizi a lupal různý oblbováky chemický, tak když se jednou nad něčím vztekal, tak jsem mu vrazila lžíci s kapkama do pusy a řekla o co jde a docela si to pochvaloval....

tak jeď do Krumlova, kdyby nedej bože náhodou něco, tak jí určo rychle převezou, je to kousek :wink:
22. srp 2010 v 16:52  • Odpověz
@zvirka taky mám poprvé dva termíny, dle PM už 22.9., což bere jako relevantní moje dr, dle Uz cca 28.9., což beru jako relevantní já :wink: Tak jsem zvědavá, kdy se mimi rozhodně, ale zas čím blíž k TP tím líp, takže se nikam neženu.
22. srp 2010 v 16:52  • Odpověz
@lendaw to vůbec netuším, já jsem tady třeba v jednom biobchodě kde maj všechno možný viděla bachovy krizovky, ale byla to úplně jiná krabice a obal, tak nevím, jestli se tomu dá věřit nebo ne....
22. srp 2010 v 16:53  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jak se všechny máte? Lio má nádherný fotečky :wink: Tatarina krásný fotky bříška :slight_smile: ....a co jsem tak ještě zaregistrovala z těch posledních stran....Lucka - to je teda mazec - s těmi všemi problémy co má doma ještě tohle! :confused: Tak hlavně ať jsou oba v pořádku :wink:
Holky, já jsem pořád taková udivená, když čtu o těch krizových kapkách...nikdy jsem o tom neslyšela, až tady od vás - pořád mě to přijde jako sci-fi :fearful:, že něco takovýho může existovat a fungovat - to vůbec neznamená, že tomu nevěřím, spíš naopak - mám někdy chuť to taky vyzkoušet :wink: ...ale asi mě zatím nenapadá, proč a na kom to zkusit - jooo, možná našeho psa, jestli by neuklidnili, je to takovej bláznivej pošuk, ale to bude asi tím, že je mu teprv 9 měsíců a stále si chce hrát :grinning: :dizzy_face: ....vlastně já jsem z něj taky někdy na mrtvici, tak by mě nějaká ta kapka mohla pomoct :grinning: :wink:
22. srp 2010 v 17:10  • Odpověz
Ahojky holky, :slight_smile:

Díky moc všem za gratulace :slight_smile:

Přidávám se ke gratulantům pro Renu a Honzíčka a Lio a Dominika :slight_smile:
Kov: týden těhu sem byla při porodu 39+2 :wink:

Od včera sme doma :grinning:
Musíme teda ještě slunit kvůli té žloutence a hnedka v pondělí nás čeká kontrola u paní doktorky, ale hlavně už sme všichni spolu. :wink:
Ještě maličko bojujeme s kojením, malá pořád usíná, tak to trvá věčnost, ale až nabere trochu síly, určitě se to zlepší :wink: V noci se jí vůbec nechce spát, tak děláme sousedům radost :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak si to pěkně užíváme a péče o malou nám zabírá téměř veškerý čas :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Tak se omlouvám, že tu asi nebudu tak často jako v těhu :wink:

Nějaké fotečky:
22. srp 2010 v 17:13  • Odpověz
@kali.kal nádhernej puclík, jak spokojeně spinká, krásná!!! A vítejte doma!
22. srp 2010 v 17:16  • Odpověz
@lamia : díky moc :grinning: Opravdu je krásná, když spinká :grinning: Ale když pláče, tak sem z ní nešťastná :frowning2: A ty xichty, co už umí házet, to by se jeden posmál :slight_smile: Je to prostě beruška :grinning:
22. srp 2010 v 17:18  • Odpověz
@kali.kal neboj, ono se to srovná, zezačátku pláčou víc, je to i pro ně všechno nové a neumí se vyjádřit jinak. Chce to jen trpělivost a maminčinu náruč. Taky mě vždycky dostalo, jak už takoví pišišvorové jsou schopní se tvářit, s manželem jsme dostali záchvat smíchu, když Johanka na por. sále kýchla a pak usnula a cukaly jí ze spaní koutky....a taky úplně miluju jak jsou po narození plyšovoučký, ty měkké vlásky a pleť, to je prostě neuvěřitelná nádhera!!!
22. srp 2010 v 17:22  • Odpověz
@lamia : to máš pravdu :slight_smile: je překrásně heboučká, furt bych se s ní muckala, i když spinká :slight_smile:
Nejhorší je ten pocit bezmoci, že jí něco je, já nevím co a neumím jí pomoct... Ale to se spraví, jen co si na sebe trochu zvykneme :wink:
22. srp 2010 v 17:26  • Odpověz
@kali.kal no úplně vám to už závidím, ale musím ještě Třetislavu pořádně dopéct. Tak si užívejte!!!
22. srp 2010 v 17:31  • Odpověz
ahoj holky, akorát odsávám mlíko, mám ho víc než co teď vypije Honzík a taky chvilku klidu, dnes zase krizovka, Honzík jedno krmení komplet vyzvracel a potom spustil neuvěřitelnej křik až se zalykal a k tomu dost slinil, už jsem pomalu balila malýho na pohotovost, nakonec se uklidnil, slintani přešlo, asi reakce žaludku, no ale já byla hotová, ted chrní po jídle,tak snad bude dnešní zbytek dne bez potíží.

@kali.kal krásná holčička, vítej doma, s tím strachem-bezmocí neprosto vím očem mluvíš, no doufám, že se to časem spraví a nebudeme zbytečně panykařit, aspoň já ano.
22. srp 2010 v 17:36  • Odpověz
Hlásím, že od západu jdu mraky :slight_smile: Tady se příjemně zatáhlo, tak jsem se odvážila vylézt z baráku na zahradu očesat rajčata a ostružiny a vytvořit si tím plán na zítřejší den - bude se dělat ostružinová marmeláda a koláč s ostružinama :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@kali.kal malá je nádherná, taková malá vánočka :slight_smile: Gratuluju :slight_smile:
22. srp 2010 v 17:37  • Odpověz
@kali.kal Jéééé, ta je krásňoučká! :dizzy_face: Moc gratuluju, že už jste všichni pohromadě, tak ať vám dělá prďolka jen samou radost! :slight_smile: A přihoď i nějaký postřehy, rady a informace pro ty nezasvěcený prvorodičky :grinning: :wink: Ať jsme chytřejší :wink:
22. srp 2010 v 17:39  • Odpověz
první fotky z domova, fotit moc nezvládám, když Honzík nespí tak křičí hlady, pak se nabaští a chrní a pořád dokola
22. srp 2010 v 17:40  • Odpověz
Já se musím pochlubit, na oslavu muže narozek přišla moje mamka s bráchou a vzali pak holky ven, tak my oba odpočíváme!! Byla jsem fakt moc vděčná, bc v tomhle vedru se mi vůbec nechtělo kamkoliv jít....tak že by se s hlídáním blýskalo na lepší časy?? :slight_smile: :slight_smile: No i kdyby ne, 2 hodiny klidu jsou k nezaplacení :grinning: :grinning: :grinning:
22. srp 2010 v 17:40  • Odpověz
@lendaw děkujeme za předpověď :wink: ...takže my na severo-východě můžem být ještě chvíli v klidu :grinning: Pěkně sis naplánovala zítřejší práci! :slight_smile:
22. srp 2010 v 17:42  • Odpověz
@kovalda: tak v hlídání jsem úzkostlivější na cizí než na vlastní - holt sama sobě nějakou tu modřinu zdůvodnit nemusím

@lamia: jj ..taky mám kamarádky - bezva ženské, vzdělané, chytré ...ale co se týká dětí ... tak úplně jim nerozumím - bezmály v roce a půl stále vaří extra jídlo, v roce stále vyvařovaly všechny předměty a to denně atd. ..samo, je to každého věc ...neřešíme to spolu, jelikož se stejně nemůžeme shodnout ....

@hanncca: když ondra začínal spát celé noci durch, občas jsem se probudila a v hrůze ho šla zkontrolovat, že už se dlouho nehlásil ...taky trochu ujeté ...ale co :sweat_smile:

@suik: to je fajn, že jste si to probraly a vyčistil se vzduch :wink:

22. srp 2010 v 17:45  • Odpověz
@lamia tak si užívejte klídku! Chápu, že vy obzvlášť musíte být hodně vděčný za ticho :grinning:

@alisek jak spokojeně spinká! :dizzy_face: Je úžasnej! :slight_smile:
22. srp 2010 v 17:45  • Odpověz
@hupcza no to já mám tady kamarádku na písek - učitelku z MŠ - tudíž by člověk řekl celkem na děti zvyklou....nikterak úzkostlivá teda v jiných ohledech není, ale její děti chodí skoro celé léto v teplákách a pod nima punčocháče!!!!! Teda v těch největších vedrech je neměly, ale už jsem je zažila v punčocháčích plus teplákách, i když venku bylo třeba 26stupňů....tak jsem se opatrně ptala na důvod (zas takové kámošky nejsme, abych to řekla otevřeně...) a prý mají rádi teplo od nohou....no já teda nevím, ale pokud je 2 letý klučina rudý v obličeji a spocený ve vláskách a to jen sedí na pískovišti, došlo by mi, že je mu vedro.....Kromě toho když je takhle celý rok navléká (jako fakt nevím, jak oblečené budou chodit na podzim???), tak se pak celkem nedivím, že když je ofoukne, jsou nemocní....Jj, ženské občas ohledně dětí blbnou neuvěřitelně.

@daja.had no člověče, je tu jak po vymření :grinning: :grinning:
22. srp 2010 v 17:54  • Odpověz
@lendaw: v lékárně jsem to neviděla ...občas to mají nějaké takové ty alternativní obchůdky ...ale na netu se to dá sehnat bez potíží a během pár dnů jsou doma
pokud máš na mysli http://eshop.bachovaterapie.cz/zbozi/3474/RESCUE---Pastilky---Krizove-pastilky--50g--prichut.htm, pak jsem to zkoušela taky - ale osobně upřednostňuju kapky - má to rychlejší nástup ...ale třeba na cestování apod. mi nepříjdou špatné ...nebo na případy, kdy stres předvídáš a není dobré si něco kapat (třeba před zkouškou, i před tím porodem)
kolik jich je v balení netuším - taková hrst - ks nevím

@suik: nám přišlo vyrozumnění o grantech ...sice jsme další získali ..ale hodnocení některých je silně mimoidní

@kali.kal: hezounká :slight_smile: ...to se všechno usadí ..za pár dní si to budete užívat všichni 3 :wink:
@alisek malej je rozkošnej :slight_smile: Dudlík přes celou hlavu :grinning:
Jinak otevřeně přiznávám, že ač úzkostlivá matka nejsem, stejně když holky usnou tak je jdu přikrýt a zkontrolovat :grinning:
22. srp 2010 v 17:56  • Odpověz
@hupcza jj, přesně ty jsem myslela. Přijdou mi praktičtější pro chlapa - kapky už jsou pro něj přeci jen moc "lékařský" a pastilky asociují bonbony :wink: Sobě ale koupím kapky.
22. srp 2010 v 17:56  • Odpověz
@lamia: jo tak já zase byla tyranka, co ondru málo oblíká ...jenže on nikdy neměl studené paciny ani zátylek ...a za celou zimu měl jednu rýmu (a to bych řekla, že byla ještě ze zubů - byla to jen třídenní vodovka) ....jako to je šílené - pak jsou děti zchoulostivělé ..hlavně nechápu, co oblíká, kjdyž klesne teplota k nule :sweat_smile:
22. srp 2010 v 17:57  • Odpověz
@lendaw: víš co ...můj manža je taky absolutní skeptik k mým bylinkám, kapičkám atd....co se nedá dát do tabulky, neexistuje ....ale když párkrát viděl, jak to funguje, občas se po nich sám shání
22. srp 2010 v 17:58  • Odpověz
@hupcza já budu muset ze začátku taky vymyslet nějakou fintu, jak to do mýho chlapa dostat. A potom už snad po nich půjde sám :slight_smile:
22. srp 2010 v 18:00  • Odpověz
@hupcza no já jsem v celé mužově rodině za tyranku zimou, naše holky nenosí nátělníky (jako v zimě občas ven jo, ale v létě???? su snad pako :grinning: ???) a ooooo Bože, ta hrůůůůůza!!! - nemají bačkůrky ani na doma!!!!!!!! nechtěly je nosit, já chodím doma taky bosky, takže jim příkladem rozhodně nepůjdu a máme tu nestudící podlahy, tak jsem nepovažovala za nutné to hrotit.....a taky jsou nemocné minimálně - akorát teď mají obě trochu rýmu, kterou chytly na hřišti od dcery té kámošky-milovnice punčocháčků....ale jinak jsou od zimy zdravé.
22. srp 2010 v 18:02  • Odpověz
@hupcza jak jsem pochopila máš ráda éter. oleje, jakou bys doporučila dle zkušeností značku?? dík :wink:
22. srp 2010 v 18:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.