• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
petja...ja myslela, ze je to totez....brali mi krev pred tydnem a uvidime prcka na utz...jestli budou zkoumat to projasneni sije a nosnich kustek nevim...snad jo....co teda delali tobe?
16. únor 2010 v 19:02  • Odpověz
Petjo tak to já jsem střelila epi-no vloni v lednu za 700Kč, asi jsem z levného kraje :grinning:

Ale zas bylo skoro 2 roky staré, po dvou těhu, ale péče prvotřídní....pokud ho neseženu použité pod litr, tak si koupím nové, ta levnější varianta bez měřiče vyjde něco přes 2tisíce (takže dát 1400Kč za balonek třeba po dvou těhu mi přijde moc), tu jsem měla a bohatě stačila, ta dražší je cca 2600Kč, záleží na shopu....

Anička má dneska "úžasný" den, asi jí vystřelím na Mars, grrrrrrrrrrrrrrrrrr, musím letět, zas tu ječí......
16. únor 2010 v 19:04  • Odpověz
autor
laj. jakto, že nemáš nárok? vždyt jsi ted na rodičáku ne? takže se ti mateřská má počítat z toho, jako ta první - to nechápu, proč bys na ni nárok neměla....................
a když ti dr. řekl, že můžeš jít na šest, tak je to jeho rozhodnutí jenom....................někteří jsou divní, když to mají nelogicky pro všechny stejně..............

lamia. malá ti dává zabrat jo?
16. únor 2010 v 19:10  • Odpověz
Safry,já myslela jen to,jak jsi to nazvala.Ale ty jsi vlastně v zahraničí :wink:
16. únor 2010 v 19:23  •  3 děti  • Odpověz
Lauri je dnes ukňučená jak pes, protože už je jí dobře a tak se s námi nudí a vymýšlí si... :grinning:

Holky já už nekojím 4 dny!!!!!! Vůbec mi to nepřipadá možný :grinning: :grinning: Jája to bere úplně v pohodě, dnes si ani nevzpoměla na prso, takže jsem fakt spokojená, snad už to projde takhle v klídku úplně.....akorát teda úplně přestala hlásit, že čůrá nebo kaká, tak jí musím pořád kontrolovat, ale tak snad až vstřebá tuhle změnu (tedy nekojení) tak se k tomu zas vrátí....na nočníku máme občasné úspěchy, většinou neúspěchy, ale čert to vem, do porodu to prostě natrénujeme :wink:
16. únor 2010 v 19:24  • Odpověz
Lamia ano,to jsi fakt z levného kraje,myslím,že tak to neprodal nikdo :sweat_smile: Já jsem s tou cenou docela spoko
16. únor 2010 v 19:25  •  3 děti  • Odpověz
lami:asi jsou erupce -dneska bych dala ondráša darem ..i snějakým bonusem :sweat_smile:
16. únor 2010 v 19:25  • Odpověz
Akorát teda ucho mám pořád zalehnuté, ale nic mě nebolí, tak snad to zas přejde.....rýma lepší, jen po týdnu terapie Pinosolem a mořskou vodou dnes celý den smrkám krev.....i ten pocit na blití už je lepší, dnes jsem měla opět pocit, že začátek tohohle těh. možná i přežiju :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Tak snad zas zítra nebude krize....
16. únor 2010 v 19:27  • Odpověz
Peti já právě moc ne, mě ho už jedna mamča nabídla za těch 1400Kč, ale po dvou těhu....do toho nejdu, bc to už je dost používanej a starej, velké riziko, že nedožije vcelku porodu....No ještě mám v záloze kámošku, co mi ho nabídla půjčit, tak to zvažuju :grinning:

Hup mi ho berem, on by se možná s děckama zabavil :grinning: :grinning:
16. únor 2010 v 19:30  • Odpověz
petja...no jo...tak ja tady verejne mystifikuju :grinning: ale oni tomu tady tak rikaji...no co uz ted :slight_smile:

lamia...tak Anicka se oklepala z nejhorsiho a muze v klidku radit dal....to mas teda dobry :grinning: Jak to tak ruzne ctu...tak nekojo resi hlavne maminy nez deti...vzdycky jsou strachy z toho, ze prcek bude chtit prsicko porad a nakonec to hur nese mamina....ale je fajn, ze to Jaja nehroti :wink:

Vcera jsem na ebay koupila prvni vec pro maleho clovicka....tak se tu nad tim rozplyvam a jsem uplne medova. :dizzy_face: Uz bych v tom broucka chtela mit zababuchaneho.
16. únor 2010 v 19:30  • Odpověz
lauri jj jenze ja mela praci na dobu urcitou, ktera skoncila uplynutim doby:frowning2:((( a samo, kdyz jsem jim odesla tehotna a rovnou na nemocenskou, tak se mnou smlouvu neprodlouzili..takze se nemam ani kam vratiti:frowning2:(( a automaticky jdu ted na 4roky se snizenou materskou, coz me docela hodne hodne stve..mam narok az na rodicak ode dne narozeni ditete:_((((
16. únor 2010 v 19:31  • Odpověz
Safryy jako ono to dětské marodění vůbec stojí za to, dospělý by celé dny proležel (a jak rád, konkrétně já :grinning: :grinning: ) a děcka?? Jakmile jim klesne teplota, tak lítaj všude, skáčou div ne po záclonách a lustru, pak tady málem plive plíce, jak zadýchaná kašle, ale že by si dala pokoj, ani omylem.....
Co se nákupů týče, asi fakt půjdu do manducy.....jen nevím, jestli ještě počkat, kdyby se objevilo na trhu nějaké ještě vymazlenější ergonom. nosítko (teď mi přišlo z i-šátků, že jim maminky nějaké nové testují....), nebo jestli už koupit, zas bych ještě ponosila Jájuchu, že jo...ale ona teda i tak miluje šátek, nevím co na nosítko řekne...každopádně na léto už nějaké mít musíme, bc to já už asi dlouhé trasy nosit nebudu, manžel si šátek neuváže a jak bychom chodili na houby, že :grinning: :grinning: :grinning:
16. únor 2010 v 19:35  • Odpověz
lami, tak to gratuluju, že se ti podařilo Aničku odstavit, aniž by to vyvolalo nějaké trauma :dizzy_face: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

tak přemýšlíte na Epinem? :slight_smile: mě se ta myšlenka taky líbí, páč mě fakt nastřihli hodně, ale asi si to nekoupím :sweat_smile:
16. únor 2010 v 19:35  • Odpověz
Lajlo vítej v klubu, já jsem těhu od školy a dík tomu mám taky nárok jen na 4 letou variantu rodič.dovo, teda ještě existují nějaké čachry s tím, že když po porodu nastoupí na MD třeba na měsíc manžel a pak se to změní, tak si můžeš zvolit variantu libovolnou, ale já chci stejně brzo do práce, tak je mi to šumák.
16. únor 2010 v 19:37  • Odpověz
Ojo díky, Aničku jsem odstavila už cca před rokem a půl, Jáju teprve teď :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ale chápu, že se Ti při tom počtu ty naše ženské pletou, mě občas taky :grinning: :grinning: Já rodila obě holky úplně bez nástřihu i poranění, tak nedám na epi-no dopustit...a to mi napodruhé nikdo hráz ani nechránil, Jájucha vylítla jak špunt ze šampusu, ani si PA nestihla natáhnout rukavice (hlavně, že mě kvůli tomu hnala na stůl, že....), tak jsem měla celkem strach, že jsem se pěkně poškubala, ale vůbec ....ale hodně záleží i na typu hráze, jsem asi pozitivně predisponována pro porody bez poranění už od přírody... :wink:
16. únor 2010 v 19:40  • Odpověz
Tak na půjčení bych určo kývla.Právě ale zas aby od ní nebyl starý.Tento je v záruce do 2012 a používaný 3 týdny.Myslím,že pečlivě,stejně jako ty.Nebo snad myslíš,že by při třetím těhu tvůj balonek praskl? Copak tam bylo viditelné porušení? To na tom mým prvním jo,ale nenapadlo by mě to předtím,než praskl.Byla to taková jakoby čárka,od nehtu,nebo prstýnku apod.
16. únor 2010 v 19:43  •  3 děti  • Odpověz
lajla a nejsou jeste nejake ochranne lhuty nebo jak se tomu nadava? Kdyz jsi sla rovnou na nemocenskou tak kdo ti ji vyplaci? Minuly zamestnavatel jeste ne?

lamia...ja ty decke nemoce moc dobre znam...dokud jsem neodjela do UK byla jsem u segry pecena varena a samo hlidala hooodne casto. Ale delala jsem to strasne rada...blbe je, ze kdyz je nemocny jeden, do tydne hned druhy...a presne jak pises...jen co se oklepou z nejhorsiho...snad ani opravdu ten lustr a zaclony nezustanou usetreny :grinning:

O epinu jsem cetla neco tady, co jste psaly....pak trochu i jinde a vsude se na to peje sama chvala. Nastrihu se bojim jak cert krize....tady se ale nedela...takze se predpokladam narvu od usmevu k usmevu. Manzel mel pres 4,5kg...mam se na co tesit fakt :pensive:
16. únor 2010 v 19:48  • Odpověz
lami: no už spí....ale pokud se vzbudí, zapakuju ti ho a posílám:grinning:

jinak lami -myslíš,že u třetího porodu relativně rychle za sebou je to epi-no nutné?

admanduka-pochybuju,že vymyslí něco lepšího:wink:
16. únor 2010 v 19:49  • Odpověz
lam ahoj:slight_smile: no ja taky doufam, ze pujdu drive do prace...mamka ma do dvou let nastoupit do duchodu, tak toho vyuziju:slight_smile:))
saf ano existuje..ale to platilo u prvniho ditete..ja mela materskou super, nejvyssi a nemocenskou take..ale vyplaceli ji i kdyz jsem uz pracovni pomer nemela..to je ta ochranna lhuta...plati do 6mesicu od skonceni prac pomeru do porodu, ale u druheho tato vysada uz neplati, pokud jsi bez prace:frowning2:((((
16. únor 2010 v 19:58  • Odpověz
lajla jo taaak...no to je prekerka...to je blby no....ja taky moc nevim jak to se mnou bude. Tady je materska 39 tydnu a pak uz nic. Ale to uz budem davno v CR a tam budu mit narok na rodicak...ale na jak dlouho? No mam jeste co ke zjistovani :sweat_smile:
16. únor 2010 ve 20:02  • Odpověz
už jsm opět tu, měla jsem doučka :pensive:
laurinka a petja: po pravdě pokud nepolezu po 4 nemůžu si nemocenskou dovolit, llaurinka se ptala, zda mě měsíc zruinuje, odpověď ano...dodnes se po těch 5 měsících po bouračce (3 na neschopence) vyhrabávám z doplácení nedoplatků, ptž nemocenská stála za prd a manžel vyděla "pár" korun a a já bohužel nekradu :unamused: a našetřeno nemáme, naopak :frowning2:
Píšete domluv se s mudrou....už jsem jí říkala, kde dělám, podle ní to není riziko, jen mám omezit pokusy v chemii....jen tak mimochodem, uvidím, co mi příští týden řekne alergoložka...ale doma si nemůžu dovolit zůstat. :unamused: i když bych ráda.....
16. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz
Peti ona ho má cca rok, po jednom porodu....No já bych epino po jednom těhu za tuhle cenu brala taky, ale málokdo ho po jednom těhu prodává....Ten můj byl v supr kondici, zcela bez "čárek" nebo něčeho dalšího, ale zas už by teď v září to bylo skoro 4 roky, co jsem ho kupovala, přeci jen, je to jenom guma, asi to fakt časem degraduje.....

Hup nevím, jestli bude tak nutné, ale holky byly obě docela drobné, pokud budeme mít fakt Huga a on bude nedejbože 4,5 kg macek, tak budu trénovat jak o život i napotřetí :grinning: :grinning: Navíc ten pocit po druhém porodu, za pár hodin jsem o ničem nevěděla, to bylo fakt k nezaplacení...jak kdybych nerodila, PA si na mě ukazovaly prstem :grinning: Ono už existuje nějaké lepší nosítko než manduka, aspoň ho tady měly mamči v MC, ale v té době se do ČR nevozilo a měly ho ze Států, já si kráva ani nenapsala jak se to jmenovalo, ale byly hrozně spokojené a to byly obě mandukářky :slight_smile:...jenže jak jsem měla tušit, že to budu ještě potřebovat??? :angry: Jájucha by se už donosila ve svém Storchu....To nové co se teď vozí je Boba organic, taky jsem četla, že někomu vyhovuje líp než manduka, tak uvidíme....já měla manduku půjčenou na měsíc od kámošky a byla jsem spokojená, ale Jájucha nějak radši šátek. Ještě mě docela láká Beco, no uvidíme....
16. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz
Jo Hup juniora klidně sbal a odešli, v té vřavě tady přes den se úplně ztratí.... :grinning: :grinning: :grinning:
16. únor 2010 ve 20:06  • Odpověz
Safry první úlovek je stylový, skotská kostka :grinning: :grinning: :grinning: Roztomilé :grinning:
16. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
Rennu,to je špatný.Já jsem i kvůli tomuhle v těhu změnila gynekologa! A jsem velice spokojená! Já na rizikovém místě nedělala,on ze mě nedělal hypochondra a sám mi i navrhl,ať už sklidním tempo. :wink:
Dobrou noc všem bříškům!!!
16. únor 2010 ve 20:19  •  3 děti  • Odpověz
lami:já zkoušela ergo a beko a prostě manduka to vyhrála na celé čáře ....šátek je fajn,ale třeba na nákupy mi příjde nosítko praktičtější
to jestli bude macek uvidíš průběžně -když budeš mít bobiška malého, jeto dlemého zbytečná investice :wink:

já doufám,že bude zítra ok -jindy je zlatíčko,ale dneska jsem se ho poprvé ráda setřepala,když se manža vrátil z rachoty

ren: to vám fakt nezávidím - takhle našponováno už před mateřskou - tak přeju, aby ti bylo ok a v té práci to pro tebe nebylo úplně šílené :wink:
16. únor 2010 ve 20:22  • Odpověz
lamia...dekuju...rvala jsem se o to jako tygr :grinning:

Jinak tem nazvum co tu pouzivas moc nerozumim...ale hadam, ze to jsou nejake znacky ci typy satku? Ja jsem nosivala synovce v nejake dlouhatanske pline co mi ji segra omotala ani nevim jak krizem krazem okolo ramen a pasu a prcek v tom byl maximalne spokojeny....je to ono? To bych chtela totiz taky. Kdybych nemela vyschle prsa a neco by z nich i kaplo, dite by v tom vydrzelo cely den. Ale tak fajne se nosil broucek....tak jsem si ho poplacavala po prdelce a hladila po zadickach...to uz je ale davno...na Valentyna slavil 6let :dizzy_face:
16. únor 2010 ve 20:25  • Odpověz
Hup Ergo jsem taky zkoušela, pak už jen Manduku, ta je fakt mnohem lepší než ergo...to Beco bych si ráda zkusila, bohužel nikdo v okolí nemá :wink: no a pak to nové, když už to budu kupovat teď , že :grinning: :grinning: Já jsem na šátek zvyklá, celkem už nemám problém uvázat kdekoliv, ačkoliv nesnáším čumily, radily a samozvané komentátory :grinning:, ale právě jak píšeš na tyhle situace jako rychle nandat, rychle vyndat musí být nosítko super...ale Jájucha byla v šátku víc spokojená, jak jsme měly půjčenou manduku, tak ta jí tolik nebrala, ale zvykla by si :wink:
16. únor 2010 ve 20:29  • Odpověz
pet: jj ...to mi můj gyndař taky radil,že mám zvolnit a já mu šokovaně odpovídala, že už jsem zrušila větší půlku svých aktivit :grinning:
petja: kojo polštář bych určitě chtěla na spaní. Ale jsou různé velikosti, ne?

lajla: já myslela, že si můžu sama vybrat, jestli půjdu 8 nebo 6 týdnů před termínem. Chci jít totiž těch 8 týdnů

safryy: jé, to je krsáný, jak tvůj manža říká prckovi o focení :grinning: A první úlovek je supráckej :slight_smile:

lamia: teda, ty děcka se ze všeho tak rychle vykřešou, že? A my dospělý se za nima táhneme jak smrad a nestíháme :slight_smile: No, kéž je ti už dobře, ať ty kočičky zvládneš ukočírovat :slight_smile:

Holky, já dnes šla z práce dřív, že mi je strašně slabo, jsem nějaká vyčerpaná, pár nocí jsem blbě spala, tak to dneska trochu doháním. Takže opět přeji sladké sny a vracím se zase mezi polštáře.
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.