• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza no u tebe mě to nepřekvapuje u nás je stejně jako u vás :wink:
@kovalda škoda já se těšila na ochlazení co slibovali pač mám zase nohy jako konve tak nic no :frowning2: :frowning2:
23. srp 2010 v 17:22  • Odpověz
@hupcza no já vím, ale doktor mi říkal, že tak ze 70% se ve většině porodnic indikuje po prvním CŘ i druhý. Ale ono asi záleží proč byl ten první, ne? Jako zda to byla "náhoda" nebo jev, který se může zase opakovat. Já měla CŘ kvůli synově velikosti (4,5kg a 55cm), nepostupujícímu porodu a malej měl 4x šňůru kolem krku. Tak nevím. UTZ odhadujícímu velikost už fakt nevěřím a s manželem jsme oba velcí, takže počítám, že i dcerka bude velká. Navíc máme v rodině velké hlavy :sweat_smile: :unamused:
23. srp 2010 v 17:23  • Odpověz
@antana123 Tak u nás se před chvílí od západu zatáhlo a je dost dusno, tak třeba něco přijde....

@ygreen Známá 1. porod císař, 2. normoš, takže to není tak jisté.
23. srp 2010 v 17:26  • Odpověz
@hupcza No mně zas přijde zbytečné cpát malého do kombinézy a ještě do fusaku. To je jako bych já měla 2 teplé bundy. Když bude moc zima, dám navrch kočáru deku, ale stejně pod -5 se s mrňatama ven nemá.
23. srp 2010 v 17:28  • Odpověz
@zvirka jo, já vím, že je to normální, jen mě zajímá, jestli si to jak budou rodit podruhé vybírají spíš rodičky nebo to nařídí mudři :wink: já mám z normálního porodu po zkušenosti dost strach, tak bych volila raději CŘ, i když bych ráda zažila normální porod, ale ten strach už je ve mě :frowning2:

ad kombinéza - je pohodlná, když s mimčem jedeš třeba autem, do autosedačky, a tak. Já mám kluka květnového a jezdil v zimě v kombinéze (pod kterou toho sice moc neměl, ale bylo jednodušší ho strčit do kombinézy, než ho navlíkat více vrstvama) i ve fusaku. Přeci jen, v kočárku míma jen leží, moc se nehýbou :wink:
23. srp 2010 v 17:32  • Odpověz
@ygreen Tak to nevím... Ta známá vyloženě chtěla druhý porod přirozeně, spíš se bála, že ji budou nutit do císaře.

S tím oblečením uvidím, samo, že ho chudáčka trápit zimou nebudu :grinning: Zas jsem na dost diskuzích četla, že kombinéza do fusaku je zbytečná... Spíš to budu řešit víc vrstvami. Ono určo i záleží, kde bydlíš a tak. U nás jsou zimy dost teplé, navíc ve městě.
23. srp 2010 v 17:41  • Odpověz
@zvirka já bych teda do kombinézy šla - vem si, že může být tuhá zima a dřív enebo později budeš muset ven vyjet i s kočárem. POdle men bude lepší kombinéza, kterou ze sebe mimčo nesundá, bude jí mít hezky na těle, než deka navíc, kterou si 4 měsíční miminko lehce odstrčí. Ségra (žijící na farmě) nechávala malýho spát v zimě v kočáru venku. Pod sebou i na sobě měl ovčí vlnu, byl ve fusaku a ještě měl kombinézu. A takhle si tam vesele v kočárku chrupkal 2-3 hodiny. Venku bylo pěkně frišno a malý Ferda se vyspinkal do růžova.
23. srp 2010 v 17:45  • Odpověz
@ygreen: tak to byl teda macík :slight_smile:
ona to je zvyklost, která ale není odůvodněná
velikost třeba nemusí být opakovaná (ségra měla mezi dětma rozdíl kilo), omotání šňůry už vůbec ne (to je prostě mechanická záležitost)

@zvirka: no to právě není pravda - ty se hýbeš ...zkus si třeba na hodinu lehnout venku v zimní bundě ...myslím, že ti bude pěkná kosa :wink: ...ale samo, je to jen tvoje volba
no a jak píše @ygreen - je to i o té manipulaci a pohodlí
vrstvení je sice bezva věc ...ale až budeš vrstvit na 5měsíčního prcka, ktetrý bude jak pytel blech, určo to přehodnotíš :grinning:

@lendaw: no o spinkání venku nemluvě :slight_smile:
23. srp 2010 v 17:58  • Odpověz
@zvirka - přsně tohle řeším, jsem matka tyranka. Když byly děti malé, tak punčocháče až když mrzlo po ránu, čepici taktéž. Rukavice fakt nosily už jen z donucení. Aler za to byly zdravé jak řepy. ak jsem hlídala v rodině kde vychovávali nad člověka. Vždy o jednu vrstvu navíc než ostatní děti, když jsem ji vyndala z auta a pršelo, (píši pršelo ne lilo) tak se rozbrečela, že na ni padla kapka deště (ve 3 letech)To jsem nezažila. V létě mi volala vyděšená maminka, co jsem s ní dělala na tom koupališti, že má opálené nožičky mezi pásky sandálků.To je pro mě memento. Dnes je malé 5. Nehraje si, jen kouká jak si hrají ostatní děti=je to nebezpečné. Když se sejde s mojí neteří baví se jen o nemocech a kdy kašlala a podobně. Když hrajeme hru, tak nehraje protože by mohla prohrát. Myslím, že fakt z ní udělali pěknou buchtu.
Ale kombinézu do fusaku asi pořídím. Asi nějakou slabší. Bára taky měla,ale ne silnou. Kluk přišel na jaro a na zimu už jezdil ve sportáku. zase víc vrstev? bude jak buřtík a nebude se moc hnout.
Spávat taky bude v kočárku na terase. :grinning:
23. srp 2010 v 18:06  • Odpověz
@pet.s: tak my zase nepoužívali prakticky vůbec punčocháče ...pro úplné mrňousky mi příjdou dost nepraktické ...nasoukat to na jejich nožky ....
letos už se jim asi nevyhnu :sweat_smile:
23. srp 2010 v 18:16  • Odpověz
No jo, punčocháče. O těch jsem vůbec nepřemýšlela. ani jsem žádný nezdědila. Stejně bude prcek asi většinu času v dupačkách, nebo v tepláčkách. Jen k těm šatičkám, co jsem nakoupila, je asi búdu muset pořídt :sweat_smile:
23. srp 2010 v 18:19  • Odpověz
@lendaw: já budu mít pod šatičky longies ... jsou to vlastně kamašky a svrchňáky v jednom z merinovlny ...ale pro nelátkařky to je zbytečná investice
23. srp 2010 v 18:31  • Odpověz
@hupcza a nejsou bez chodidel? Já se chystám látkovat, ale pokud by to bylo bez chodidel, tak bych se bála odhalených kotníků.
23. srp 2010 v 18:35  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem dneska byla s Míšou na kontrole, rostě dobře 51,5cm a přibírá ještě líp. Za ten týden od minulé kontroly přibral skoro 200g. Teď má 2860g, takže je to pašák a krásné papká od mamky :slight_smile: Konečně už začal i víc plakat...ale když je hladovej, tak prostě leží v postýlce a kouká, ale nezapláče a nezapláče, takže pořád musím hlídat čas, aby se napapal. Ale jinak vše ok. Ještě nás pak čeká neurologie/nedonošenecká poradna.
@lio malej se určitě chyste a naučí ho sát, držím palce!!!
@antana123 jen jsem to prolítla a na tvůj příspěvek nenarazila, ale dle dalších příspěvků kontrola dopadla dobře...takže by už konečně??? držím palce
@lucinecka222 hlavně aby jste oba byli v pořádku!!
23. srp 2010 v 18:55  • Odpověz
@lendaw: no jsou ..ale jsou hodně dlouhé ..nikdy se mi nestalo, že by se vyhrnuly
přes teplejší období jsem používala hoooodně moc shorties v kombinaci s těma návlekama ...super praktické ....a mi osobně se to líbilo :slight_smile:
23. srp 2010 v 19:06  • Odpověz
@lendaw: takhle to nosil na výlety - bodýčko z moiry, vlňáčky (tady to jsou ty krátké) a případně návleky ...v manduce se díky materiálům (moira + merino) nepotil

@hanncca: tak to jsou bezva zprávy :wink:
23. srp 2010 v 19:11  • Odpověz
@hanncca no dopadla dobře ve čtvrtek mám nástup na vyvolávačku
23. srp 2010 v 19:27  • Odpověz
@antana123 tak to jsi ráda, že?
23. srp 2010 v 19:34  • Odpověz
@hanncca jo jo vím že už to nebude dlouho trvat,jen mám obavy abych nerodila tak dlouho jako lio :unamused: :unamused: :unamused:
23. srp 2010 v 19:37  • Odpověz
@antana123 chápu, že máš obavy, ale musíš doufat, že porod proběhne rychle a vše bude dobré!! neboj...všichni tu na tebe budeme myslet a držet všechny pěstičky!!!
23. srp 2010 v 19:39  • Odpověz
@hanncca jo to mě těší že budete na mě myslet taky vás budu poctivě informovat :wink: :wink:
23. srp 2010 v 19:42  • Odpověz
@antana123 to je tvojí koníkovskou povinností nás informovat !!! to by sis ani nemohla dovolit nás neinformovat :grinning: :grinning: :grinning:
23. srp 2010 v 19:44  • Odpověz
@hanncca jo no to by mi strach nedovolil :grinning: :grinning:
23. srp 2010 v 19:45  • Odpověz
@antana123 já si myslim :slight_smile:
23. srp 2010 v 19:46  • Odpověz
@hanncca co malý spinká????
23. srp 2010 v 19:46  • Odpověz
@antana123 Nehrotí to dr zbytečně brzy??? Vždyť jsi psala, že máš dle Uz termín teprve dnes. Nebudeš ještě předtím zkoušet ty nápoje na porod?? Ale jinak bych při Tvém nálezu neměla strach z toho, že budeš rodit nějak extra dlouho, nachystané to máte krásně.

Tak u nás první noc spaní Jáji s Aničkou dopadla docela dobře, Jája dorazila až v půl páté ráno k nám do ložnice, oznámila nám "Aňa spinťá" a protože oba rodiče o ní nejevili zájem (ehm... :sweat_smile: :sweat_smile: ), tak zalezla k nám a spala do 7....no ideál to není, ale napoprvé lepší než drátem do oka, že :grinning:
23. srp 2010 v 19:53  • Odpověz
@antana123 jasně, jako vždy :slight_smile: i když dneska v noci trochu pobrekával, protože měl rýmu, takže jsme asi v půl 4 hučeli vysavačem..ta nosní odsávačka na vysavač je fakt dobrá, rychlá a účinná a malýmu to vůbec nevadilo
23. srp 2010 v 19:54  • Odpověz
@hupcza - mám pocit, že mluvíš latinsky..tyhle věci vůbec neznám..ježíši já budu ale předpotopní matka :wink:
23. srp 2010 v 19:59  • Odpověz
@lamia: he he ..výhoda, že jsme to začali ondru učit dřív než uměl mluvit a vylézat sám z postýlky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@pet.s: houby ...každý rozumí tomu, co mu je blízké a co mu vyhovuje :wink:

@hanncca: tak to je pohodář, pokud mu nevadila ..u nás byl takový cirkus, že pak byl víc zahleněný než před odsáváním, takže jsem používala minimálně
23. srp 2010 ve 20:03  • Odpověz
@lamia no dle utz jsem termín už měla toho 17.8 a 23.8 mám dle m.s jsem ráda že mě nenechají dlouho malý je veliký a já bych nechtěla rodit 5kilové dítě
23. srp 2010 ve 20:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.