• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ahojky :slight_smile:

tak Ant. už jde dneska na vyvolávačku?? tak snad to bude mít rychlé, když už je docela dole připravená :slight_smile: :slight_smile: jí závidím, že se na to může vyspat :grinning: já rodila přes noc a pak přes den fungovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: snad mě to teď mine :grinning:

já byla včera v poradně, tak za týden váhový přírůstek 0,5kg :slight_smile: takže mám dohromady +13kg :slight_smile: streptokoka nemám a na monitor mám jít už zítra a pak chodit po týdnu. :slight_smile: při tom natáčení monitoru taky sedíme v křeslech, což taky oceňuju, je to pohodlnější :slight_smile:

krásně se teď vyjasnilo :sunglasses: :sunglasses: odpo sjedu s Tomášem k dr. na očkování :slight_smile:
26. srp 2010 v 10:05  • Odpověz
Dobré ráno holky, tak mám dnes též po prvním monitoru - prý mám líné miminko, to mě rozesmála, sem jí říkala, že musíme natáčet v 11pm a ne ráno. jinak je furt hlavičkou dolů, kultivace negativní, vnitřní mi nedělala, tak nevím, jestli se to dule nějak pohnulo.

Antaně držím palce a jsem zvědavá, jestli se dnes bude teda hromadně připíjet koktejlem :slight_smile:
26. srp 2010 v 10:05  • Odpověz
@kovalda: no tak jasně ...z ondráša jsem byla úplně poprděná (no ne že bych teď nebyla :grinning:) ...neočekávám nic jiného :slight_smile:

jako mamka třeba říkala, že nechápe, kolik ženských si nechá dát epidurál jen kvůli bolesti - že prostě netuší, co dělají ...ségra si ho nechala dát u prvního (mamka říkala, že kdyby jí cinkla, startovala by auto a jela ji masírovat a vše možné, jen aby vydržela bez něj) ..ségra říkala, že to byl mazec - že prostě jakoby se jí dodělil spodek od zbytku těla, že jítam něco "vytliplo" a to bylo dítě, že byla úplně otupělá, pocity hrozné ..no a hrču po vpichu měla ještě dva roky

dneska mám bezva den - ztvrdne břicho, kapku se omezí křížové bolesti, povolí ztvrdnutí, začnou bolet záda - takové pěkné perpetum mobile :sweat_smile:
26. srp 2010 v 10:09  • Odpověz
@daja.had mně je na zádech taky fajně, prospím tak většinu noci, bo jinak se mi miminko vzteká, i když jsem mu vysvětlovala, že podle příruček máme spát na levém boku. jenže on preferuje pravý bok nebo záda. tak co s ním, že jo..
26. srp 2010 v 10:11  • Odpověz
@daja.had: já teda přibírala poslední dvca měsíce v obou těhu - 50% do té doby a 50% přírůstku na konci
tabulky jsou nesmysl :wink:
26. srp 2010 v 10:11  • Odpověz
@daja.had Já tedy asi bortím všechna pravidla - já stihala za poslední měsíc přibrat už 3 kg. Vůbec to vypadá, že za poslední dva měsíce přiberu jednou tolik co do té doby :confused:

U nás se dělají ozvy v leže, naštěstí s tím takový problém nemám - asi mi cutá žíla vede nějakým chráněným tunelem :sunglasses:

@discreet stydká kost je poslendí týden, dva (co se malá otočila hlavičkou dolů) můj úhlavní nepřítel :angry: Bolí to jak čert. Zlatý KP :sweat_smile:
26. srp 2010 v 10:19  • Odpověz
@hupcza ha, tak koukám, že jsme dvě netabulkové :slight_smile: Už jsem se lekla, že jsem za otesánka, který zvládne za měsíc 5kg ani nemrkne :grinning: :sweat_smile:
26. srp 2010 v 10:22  • Odpověz
@kovalda no ještě neříkat hop.... :grinning:
@daja.had v sedě je to fajn, já taky můžu spát na zádech, ale musím být hodně podložená, teď mám pod sebou snad všechny polštáře co mám doma a tak i spím.

dneska plánuju válecí den, ale mám už hroznej hlad (co to? :grinning: ) a chuť na něco marmeládovýho.
26. srp 2010 v 10:26  • Odpověz
@lendaw: no já se obecně blbě nechávám škatulkovat :grinning: :grinning: :grinning:

@suik: u nás bude koprovka ....mňam
26. srp 2010 v 10:33  • Odpověz
@lendaw Tak aspoň je to vše, jak má být, včera mi i napsal, že hlavička naléhá, tak to na tom fakt asi něco bude :wink:
Já mám zapečené těstoviny, už třetí den, vždycky toho udělám nějak hodně :grinning:
Ale mám chuť na špenát, tak možná zítra :wink:
26. srp 2010 v 10:40  • Odpověz
Já jsem naprosto taky mimi tabulky, nepřibrala jsem prakticky nic, tak to různě kolísá :sunglasses: ... no snad to dítě z něčeho žije.

@hupcza: no on ten epidurál zní totiž moc lákavě, ... já jen doufám, že budou po ruce teplé ruce s olejem a další přírodnější schmerzmittly.
Ale když ležíš přikurtovaná na zádech, nehýbeš se, tak to bez něj jd taky špatně. :rolling_eyes:
26. srp 2010 v 10:57  • Odpověz
@hupcza ú, koprovka, to bych radši byla o hladu :grinning: , kopr fakt nesnesu, nemám ráda ani tu vůni. Ale vy si dejte :wink:
26. srp 2010 v 10:58  • Odpověz
já si udělala ještě banánovo nektarinkovej kompot a musli....no pak později něco teplýho, buď rizoto, nebo se odbydu pizzou, mám tuňákovou a ta je moc dobrá.
26. srp 2010 v 10:59  • Odpověz
@daja.had: tak to je dobrá zpráva, že někdy porodíš :grinning:

@ojo: nám venku taky vykouklo slunko, tak peju kojo podprdu a kojo košile :slight_smile:, od zítřka má celý víkend pršet. Sezení v křesle u monitoru závidím.

@suzete: viď, oni od těch našich miminek čekaj akci takhle ráno. Ať mi to natočej někdy kolem 22 hod., to je její čas :grinning:

@hupcza: no jasný, že se poprdíme z těch našich andílků :slight_smile:, však tak to má taky být :grinning:
Teda fuj, když se to teď všechno dozvídám, tak doufám, že bez nějakých oblbováků vydržím, snad bude příroda milostivá a proběhne to nějak "snesitelně" :slight_smile:
Teda, představy o super dni mám poněkud odlišné :slight_smile:. Ale když máš ráda sado maso :grinning:

@lendaw: jj, jsem na tom stejně, za celou dobu jsem přibrala 2 kg a za poslední měsíc další 2 kg. Tabulky jsou na mne krátký :slight_smile:

@suik: no, tak snad se prcek nebude už drásat ven, však byste ještě nějakej ten týden mohli vydržet :slight_smile: A vůbec, dneska je to antany :grinning:
Hmmm, marmeládovýho - dala bych si koblihu :grinning:

@hupcza: koprovku jsem měla včera od tchýně a zbytek tam taky ještě máme :slight_smile:

@discreet: špenát je taky dobrá volba, hmmm :slight_smile:
26. srp 2010 v 11:02  • Odpověz
No, co se týče epidurálu, tak ho nechci, mám z toho strach, ale znám spostu holek, co pak na to v těch bolestech kývly... tak snad mě to nezlomí, nechci - bojím bojím :astonished:
26. srp 2010 v 11:04  • Odpověz
Ohlásila se mi kamarádka, že přijede, tak to tu jdu trochu zkulturnit a sebe ostatně taky, ... :slight_smile: Tak se ozvu asi až antana zahlásí :slight_smile:
26. srp 2010 v 11:06  • Odpověz
@kovalda já myslím že ne, je tam dole docela klid.....sem tam něco pobolívá, přitvrdne, ale na nějakýho posla to nevypadá, nebo nevim.

A hlavně, Kulíšek ví, že nesmí ven, dokud nepřijde táta a on je docela chytrý a hodný miminko :grinning:
26. srp 2010 v 11:07  • Odpověz
@daja.had Tak to jsme v přibírání rarity dvě ... já poslední týdny přibírám kilo týdně. Už jsem na 16kg, blé. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
U nás jsou také ozvy v sedě, jak u mého dr. tak v porodnici.
Ad epidurál ... doufám, že se obejdu bez něj, ve Vrchlabí ho stejně moc nedávají, a slyšela jsem, že když to mamina nemůže vydržet, tak přiskočí sestřička a mačká nějaké tlakové body na zádech. No uvidíme, jaká budu hrdinka, ale pro mě je momentálně lepší představa bolestí než jehly v páteři. :wink:
26. srp 2010 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky, nějak Vás nestíhám,

především gratuluji všem maminám, které už mají prcka doma...a není jich málo,, na to, že jsme září :grinning:

Já mám nástup asi zítra, mám se dostavit do porodnice a prý se domluvíme nejspíš na vyvolání, poslední dobou mě trápí trošku vyšší tlak a navíc se mi v krvi objevila kyselina močová, takže mám zase náběh na gestózu, takže zítra se prý uvidí. V úterý jsem byla v poradně a prý jsem zavřená, hrdlo 1,5cm, tak doufám, že mi ten porod nebudou vyvolávat zase 14 dní jako při minulém těhu :unamused:
26. srp 2010 v 11:29  • Odpověz
já dnes vařila těstoviny se sýrovou omáčkou :slight_smile:

ad epidurál....při prvním jsem ho chtěla :sweat_smile: ale přijela jsem už moc otevřená, tak že prý už to nemůžou dát...no tak jsem to přežila bez něj a jsem ráda :slight_smile: teď už si ho taky nedám :slight_smile:
26. srp 2010 v 11:30  • Odpověz
@suik: no tak super, když Kulíšek ví, že má počkat na tatínka :slight_smile:

@ladenka: ty bláho, sestřička, která mačká tlakové body na zádech, já chcu taky :slight_smile:

@marge. tak držím palce, ať to tentokrát probíhá rychleji :slight_smile:

@ojo: tak to je super, že už jsi byla moc otevřená :slight_smile:, to ti to šlo hezky rychle, snad to půjde i teď tak pěkně :slight_smile:

Sakryš, furt dělám něco jiného, než bych měla :slight_smile:. Jdu na ten úklid, ať se kámoška nelekne :slight_smile:
26. srp 2010 v 11:45  • Odpověz
Teda holky, ten úklid mne fatk neba, ale kámoška zrovna vyráží, tak už mám jen cca 45-60 min., tak se do toho musím opřít :slight_smile:
26. srp 2010 ve 12:42  • Odpověz
ahoj kočky,
malej mi ted úspěšně usnul po jídle, tak jdu mrknout zda není na světě další miminečko :slight_smile: a pak honem poklidit byt.
jak se vám daří? co antana?žádné zprávy?
Nám včera přišel kočárek tak ho dnes asi provětráme, ještě uvidím.
@suik: no jak říkám - já ho neměla ....ale holky, co ho měly tak byly vesměs překvapené jeho "účinností"
no hlavně, já bych se nenechal přikurtovat :grinning:
koprovky jsem udělala kotel ...bude i na zamražení a pak k ní jen ustrouhnu brambora uvařím vajíčko, až bude třeba nestíhačka v září :slight_smile:

@ladenka: no já měla taky místo epi - tu reflexní masáž - naprosto to stačí ...když začala nastupovat bolest, trochu mi pohňácali záda a bolest zmizela ...jasně, že na chvíli, ale to ten epi taky není na věky, že ...nehledě na to, že mě nebolelo ještě iks týdnů nebo měsíců místo, kde mě mačkali :slight_smile:
@alisek: tak super, už to hezky zvládáte. Na první kočárkování máte ideální počasí, tak si to hezky užijte.

Antana stále žádné zprávy. Nechci ji otravovat, tka jí nepíšu.
26. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz
@kovalda tak to jo, to je jasný, má ted jiné starosti holka jedna, tak až příště přijdu, třeba už něco nového bude.
Unás střídavě oblačno a slunečno :slight_smile: malej je zlatíčko, občas ho trápí prdíky, myslím, protože se kroutí jak had, pobrekává a je celkově neklidnej, taky jsem dnes byla nucena už použít odsavačku, docela to šlo, řval jak tur ale myslím hlady, než mu dám všechny léky tak to chvilku trvá a on je říčnej páč chce jídlo.
26. srp 2010 ve 12:47  • Odpověz
@alisek: to je náhodou dobře, že se tak hlásí o svá práva :slight_smile:
užijte si první kočárkování :slight_smile:
26. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz
Ahojky!
Tak dneska snad nerodím :grinning: Navíc jsem se dočetla, že dnes se ani nesmí, dnes rodí jen anty :wink:

K epiduralu - já bych taky chtěla bez, ale jak už někdo psal, tak takové předsevzetí má hodně mamin a pak to zabalí.... No uvidíme.

K obědu jsem měla taky těstoviny - s dušeným vepřovým od včera, k večeři chci zmáknout smažený květák, tak doufám, že mě do té doby nechytnou zas záda nebo něco.

Jinak pořád nevím, jestli zítra půjdu do té porodky pěšky - ještě uvažuju o taxi, kdybych to po probuzení nějak nezvládala, ale třeba bude i to auto. Tady je prostě debilní, že tramvaj jede pod nemocnici, takže se člověk musí škrábat k porodce tak 15 minut do kopce :angry: Navíc než bych došla na tramvaj a ještě s přestupem tam dojela... To to radši vezmu od nás z kopce (bez vany :grinning: )

Jinak mně minule dělali ozvy vleže, ale pak mě sestřička zavedla na záchod a zehlédla jsem maminu, které je dělali vsedě.... Navíc mě pak i vyřetřoval ve stejné místnosti na stejném lehátku, jak mi dělali i ty ozvy. Přístroj chvíli předtím sundali ze zdi a odnesli k jiné mamině do jiné místnosti :confused: No byla jsem z toho docela zmatená, zítra už budu očekávat všechno :grinning:
26. srp 2010 ve 12:54  • Odpověz
@alisek tak jestli vyrazíte, tak si to užijte. Já jsem před chvílí potřetí vyhodila kočku z kočáru. Leží nahoře, což tak nevadí, ale nechci aby mi to prověsila....asi dostane tu vkládací tašku, co je na tom předchozím.

Jak jsme byli s kamarádkou ve městě, tak jsem zjistila, že tenhle typ kočárku je tu hodně častej a některé kousky byly v takovém stavu, že bych v tom nevylezla ani na zahradu. To ten náš původní je teda luxusní kousek.

@hupcza jj, to se bude hodit, já doufám, že narazím ještě na nějaký houby na trhu, chtěla bych zamrazit houbovou omáčku, po tý se můžu utlouct a to je jedno z mála mejch jídel co mi chutná. :grinning:

Já teď tak tápu, co budu dělat, měla bych trochu poklidit, epinovat (z toho už se nemůžu vykroutit) a hlavně něco na tu výstavu do které jsem se tak neprozřetelně uvrtala. Trochu na mě tlačí ať něco pošlu i to co mám doma a to se mi nechce :unamused:
26. srp 2010 ve 12:58  • Odpověz
co ta antana, jak asi válčí?

@zvirka: já vím, taky třeba budu škemrat. Ono taky asi podle mě záleží na porodnici a na tom kdo s tebou je a jak je ti schopnej pomoct a nebídnout jinou alternativu. Když tě to moc bolí, tak pak jsi schopná kývnout i na eutanázii (to jsem někde četla, to není z mý hlavy) :grinning:
26. srp 2010 ve 13:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.