• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@suik: jo tu jsem se stejným záměrem uvařila o víkendu, jenže mi byla sežrána :sweat_smile:

no u našeho porodu škemral o něco od bolesti teda jen manža :grinning: :grinning: :grinning: ....měl dojem, že to už je moc a že to nedám ....takhle mi to kazit ..tsss....no tak jsme ho střídavě s dulou a pa posílaly do háje

jako jasně, že to bolí ...ale třeba v generaci našich matek rodily bez epidurálu všechny, neb žádný epidurál zkkrátka neexistoval
26. srp 2010 ve 13:15  • Odpověz
Holky, mám dotaz.....máte matraci (rošt) v postýlce v rovině nebo pod hlavičkou výš??? Já to mám totiž v postýlce od ségry trochu z kopce a teď nám přišla postýlka co budem mít v obýváku...a nevím jestli je dobrý to připravit taky tak nebo je lepší rovina??? Dík za rady :wink:
26. srp 2010 ve 13:23  • Odpověz
@alisek: taky myslím, že je dobře, že se malej umí ozvat :slight_smile:

@zvirka: jejda, tak to si byla na monitoru v MASHi, ne? že tam měli všechno takhle mobilní ? :grinning:
Jj, dnes rodit nesmíš, dnes je to antany :grinning:

@suik: jé, hobovou omáčku taky miluju, snad se nám s manžou ještě zadaří jít o víkendu na houbičky :slight_smile:
Jj, taky dnes musím epinovat, díky pobytu v Praze jsem zas 2 dny vynechala, což už je teda u mne už blbý, když se termín tak kvapíkem blíží - za 10 dní :slight_smile: a jsem teprve na 7a kousek cm :slight_smile:

@hupcza: u nás v porodce už epidurál jen tak nedávaj, za což jsem ráda - je to drahé, tak nabízej jen v těžších případech - jako např. když už x-tý den vyvolávaj, po .... hodinách, kdy už mamina nemůže, ... Tak snad to taky ustojím nebo uležím :slight_smile:
26. srp 2010 ve 13:26  • Odpověz
@daja.had: rošt i matraci mám v postýlce rovně
26. srp 2010 ve 13:27  • Odpověz
Kámoška už je na cestě, tak já mizím :slight_smile:
26. srp 2010 ve 13:27  • Odpověz
@suik Tak tak daleko to doufám nezajde :grinning:

@hupcza No toho se taky obávám, ono stačí, když mám teď nějaký menší poslík a máte vidět ten jeho pohled... By mě hned nechal utratit z milosti :grinning:

@daja.had No my máme starší postýlku, kde je rošt buďto prohlý nebo vyboulený :grinning: Už ani nevím kterou variantu jsme zvolili... Ale obecně bych ho volila rovně (kdyby to teda u nás šlo :grinning: ) Mimča nemají mít pod hlavou :wink:
26. srp 2010 ve 13:28  • Odpověz
Tak jsem zjišťovala info o LUCINECCE - dnes ji pouští domů - má dietu a píchá si inzulín. Nechávají ji do termínu, ale ani o den déle. Pokud do té doby neporodí sama, tak 3 dny před termínem nástup do porodky. Večer se za námi zastaví.

Tak se tu mějte, pa.
26. srp 2010 ve 13:39  • Odpověz
@zvirka já to myslím asi trochu jinak - prohlý a vyboulený je to asi vždycky trochu, bych řekla, ne? To asi přijde vybouleným nahoru - si teda myslím já... :confused: Ale hledám teď i na netu..co o tom sklonu píšou a našla jsem jednu diskusi: http://www.mojetehotenstvi.cz/dotaz-sklon-luzka-v-postylce-miminka .......tak jsme to tak předvrtali i v týhle postýlce teda.....ségra mi na to taky říká, že je to prý kvůli dýchání miminka....
Přidávám foto, jak máme tu postýlku v ložnici...sklon na fotce vypadá dost velký, ale ve skutečnosti mi to nepřijde...
26. srp 2010 ve 13:48  • Odpověz
@daja.had my máme rošt i matraci také rovně. :wink:

@kovalda tak si to s kámoškou hezky užijte :wink:

Já potřebuju dojet pro pečivo a na poštu, ale ani trochu se mi nechche. Dneska jsem jenom pověsila prádlo a sundala to ze včerejška. Jsem dneska nějaká lenivá. Oproti včerejšku, to jsem kmitala celej den. :confounded: Uvažuju, že se půjdu natáhnout. :sweat_smile:
26. srp 2010 ve 13:54  • Odpověz
@daja.had: mám rovně ..podkládala jsem na šikmo jen když měl rýmu ...blinkal za celý život jen když měl v roce střevní chřipku a jednou když se přejedl :slight_smile:
ad prohnutí/vyboulení - nevím teda ..ale já to u žádné postýlky neviděla ...dle mého to teda být nemá :sweat_smile: ..mi to spíš příjde jako špatná nebo proleželá matrace :sweat_smile:

@kovalda: no tady ho právě často nabízejí, protože to je dobře honorovaný výkon :sweat_smile:

@zvirka :grinning:
26. srp 2010 ve 14:04  • Odpověz
@daja.had my jsme u malýho tu postýlku taky polohovali a byla jsem mnohem klidnější. Teď jsem objevila, že se prodává takovej klín, kterej se dá pod matraci a ten sklon to udělá taky, ale takhle jste to vyřešili super.
26. srp 2010 ve 14:10  • Odpověz
@hupcza já myslela rošt, že bývá vyboulený a prohlý, nebo ne??? :fearful: matrace je určitě rovná to jo......dokud se neproleží :grinning:
26. srp 2010 ve 14:10  • Odpověz
@hupcza Taky mě sestřičky informovaly - 1400Kč v Krnově, pche ani náhodou!
26. srp 2010 ve 14:14  • Odpověz
@kackadu díky :wink: to je dobře, že to tak ještě někdo má.....bych si tu připadla jak blázen, že jsem si to vymyslela :grinning: :slight_smile: Ale asi to nebude tak důležitý, když většina miminek spí v rovině..... :wink:
26. srp 2010 ve 14:15  • Odpověz
@daja.had Aha, tak o tom jsem v životě teda neslyšela. Spíš jsem fakt četla, že by mělo mimčo ležet rovně a nedávat mu pod hlavu. Tak to teda fakt neporadím :confused:
26. srp 2010 ve 14:17  • Odpověz
@discreet 1400 za co???
26. srp 2010 ve 14:18  • Odpověz
@hupcza Matraci jsme kupovali novou, tak je v poho, ale ten rošt je takový trošku jetý :fearful: Ale ta matzrace mám pocit to srovnala :wink:
26. srp 2010 ve 14:19  • Odpověz
@zvirka no za ten epidurál, mazec, co?!
26. srp 2010 ve 14:20  • Odpověz
@zvirka tady to co píše daja neni o tom že by mimi mělo něco pod hlavou ale je celý tělíčko jakoby nakloněný a to je úplně o něčem jiným :wink:

@daja.had nakloněnou postýlkou nic nezkazíš :wink: v porodnici jsme jí měli taky tak :wink: když byl Domík nachlazenej a měl třeba rýmu nebo tak něco tak jsem mu dávala knížky pod postýlku aby byl nakloněnej a líp se mu dýchalo :wink:
26. srp 2010 ve 14:33  • Odpověz
@discreet jééé, epidurál se platí, jo? Teda ne, že bych se na něj chystala.....doufám, že to bez něj zvládnu - ale je to teda pálka solidní! :confused: A jak je to vůbec s placením v porodnici.... budem platit 90 Kč denně jako se platí za pobyt v nemocnici? Nebo je to jiný?
26. srp 2010 ve 14:36  • Odpověz
@daja.had Jak je to s placením netuším a je mi to asi jedno, stejně to zaplatit budu muset :sunglasses: Jen mě teda sestřičky aktivně informovali o tom epiduralu... víc nevím...
26. srp 2010 ve 14:39  • Odpověz
@gazel díky! tak už to máme připravený se sklonem v obou postýlkách :wink: ...no kdyby se Stelinka měla sunout k nohám, tak do rovný polohy to můžem vrátit vždycky...
26. srp 2010 ve 14:42  • Odpověz
já si myslím, že za pobyt v nemocnici se platí, jednu dobu platilo i miminko, ale jestli to tak je furt, to nevím.
26. srp 2010 ve 14:46  • Odpověz
@discreet Počkej, to jako nehradí pojišťovna???
26. srp 2010 ve 14:50  • Odpověz
No pobyt se platí určo, akorát je to myslím 60, 90 je za pohotovost, ne? A mimčo snad myslím neplatí, myslím, že to zrušili. Teda jestli už to zas nezavedli..... a za ten epi se fakt platí? To jsem teda netušila... No tak aspoň další motivace si ho nedat :grinning:
26. srp 2010 ve 14:52  • Odpověz
@daja.had, @gazel O.k., já vůbec o něčem takovém nevěděla. No kdyžtak taky podložíme postýlku :wink:
26. srp 2010 ve 14:53  • Odpověz
Za pobyt se platí 60,- - první a poslední den se sčítají v jeden. Miminko neplatí, to bylo zrušené. POplatek se platí, i pokud si platíte nadstandard, tzn. u nás 300 + 60/den.
26. srp 2010 ve 14:54  • Odpověz
za pobyt v porodnici se neplatí :wink: tehdy když jsem tam byla s Domíkem tak jsem platila za mě i za něj, ale pak to v srpnu tho roku rušili. Doufám teda že mám správné info :wink:
@zvirka za epi se platí jak kde, u nás je zdarma :wink:
26. srp 2010 ve 14:56  • Odpověz
K platbě za epidurál....já jsem pro - je to nadstandartní úkon, tak proč by se za něj nemělo platit, pokud porod probíhá přirozeně a není pro epi jiný důvod, než zbavení se bolesti. JIná věc je CS, tam je anestezie nutná, tudíž je to zdarma - alespoň u nás.
26. srp 2010 ve 14:56  • Odpověz
@gazel Tohle jsem našla na stránkách MZČR
Od 1.8.2008 nabyla účinnosti novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, která tímto dnem osvobodila zákonné zástupce od placení regulačních poplatků ve výši 60 Kč za pobyt narozeného dítěte ode dne porodu do dne prvního propuštění ze zdravotnického zařízení. Regulační poplatek ve výši 60 Kč neplatí zákonný zástupce ani v případě, kdy je dítě ze zdravotních důvodů bezprostředně po porodu převezeno do jiného zdravotnického zařízení; regulační poplatky za pobyt zákonného zástupce zůstávají v platnosti.
26. srp 2010 v 15:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.