• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
s těma poplatkama to je síla, já myslím neplatím v porodnici nic... ale u doktora každejch čtvrt roku 10 euro, ale platí to pro všechny doktory.

v Jablonci se epidurál taky platí, myslím, že dokonce 2000 možná i víc :confused: .... no névim, někde to je grátis a někde ne....ale myslím, že tam byla poznámka, na přání, když je indikace, tak asi ne.

V mé porodnici epidurál nabízej až moc, to asi jediné si napíšu do plánu, a manžela poučím. Nejdřív vyzkoušet psí kusy a pak kdyžtak epi....Jako jasně že to bolí, ale dá se odpomoci, aby se ta bolest dala snést. Hlavně to je smysluplná bolest, která je korunovaná velkou odměnou (haha, až si vzpomenu na tyhle slova na sále, budu se fackovat :grinning: ) .... za smyslupnou ale nepovažuju ale takovou, kterou měla třeba lio, nebo ta co přijde, po tom, co se v tom doktoři moc vrtaj :unamused:

s tou postelí, měla by být rovně, ale jestli bude blicí mimi, měla by ta hlavička bejt vejš, taky se prodávaj takový polohovací klínky.
26. srp 2010 v 15:04  • Odpověz
No tak to jsem zvědavá, jak je to u nás... Na stránkách fakultky jsem nic nenašla.
26. srp 2010 v 15:05  • Odpověz
@lendaw jo asi jo, ale někdy je třeba ho dát i při necísaři, .... když se to prostě nedá zvládnout.
26. srp 2010 v 15:06  • Odpověz
@hupcza :ad epidurál, souhlasím , není třeba.
Chodí ho píchat naši lékaři z odd.A spousta mých kolegyń to brala jako automatiku,že ho budou u porodu mít.Brrr.
......Porod prostě bolí, s epi i bez něj, tomu se nevyhneme....,ale myslím, že se dá dobře zvládnout i bez něj . :wink: :wink: :wink: Nese sebou i spoustu zbytečných rizik. To si všihni hrají na homeo a zbytečné nevyvolávání porodů, ale jak přijde na bolest-....jééé bojim, honem epidurál.
A že se platí, nj, je to nadstandartní výkon...já bych ho ještě podražila, to by si některé maminky rozmyslely .
26. srp 2010 v 15:09  • Odpověz
@suik : dřív to zvládali i bez epi, tak jakpak to, že teď to nejde :grinning: :grinning: :grinning:
26. srp 2010 v 15:10  • Odpověz
@kuchy to ano, ale taky se to zvládlo i bez různejch jinejch vychytávek....myslím, že epidurál svoje místo má, ale až úplně na konci, když je fakt zle.
26. srp 2010 v 15:13  • Odpověz
@kuchy tak dřív taky řezali nohu bez anestezie, když nebyla a ten člověk to třeba taky přežil, ale, zas tak zpátky se vracet nemusíme....
26. srp 2010 v 15:15  • Odpověz
zas aby to nebylo mučení v pravém slova smyslu, to třeba taky někdo přežil.... :unamused:
26. srp 2010 v 15:17  • Odpověz
@suik : no já mám na to alergii :sunglasses: , když ještě mamča nikdy nerodila a už hned bez jakýchkoli komplikací při příjmu chce epidurál...podle mě je třeba v krajním případě jako pomoc , když je porod hodně dlouhý a náročný, aby si mamča odpočinula ,nabrala sílu nebo alternativa u CS.
A rozhodně neznamená nebolestivý porod, jak se řada mamin mylně domnívá :angry: , může taky porod pěkně zbrzdit a pokazit :pensive:

26. srp 2010 v 15:17  • Odpověz
@kuchy no vždyť to přesně myslím....
26. srp 2010 v 15:18  • Odpověz
@suik : jo,ale řezat nohu snad není přirozená věc :astonished: za to porod ano, Já jsem asi sado maso rodička...prostě si myslím, že pro své dítě by každá mamča měla tu bolest vydržet. A necpát do těla víc chemie,než je opravdu nutné.
26. srp 2010 v 15:20  • Odpověz
@kuchy
@suik souhlas - pokud je to opravdu nezbytné tak použít a neplatit. V jiných případech cálovat.
26. srp 2010 v 15:23  • Odpověz
@daja.had: no nevím ...já to nikdy v praxi neviděla ...všechny typy, co jsme ohlížely byla rovné
klín a prohnutý rošt je teda dle mého něco naprosto jiného :wink:

@discreet: to je ještě levný :slight_smile: ..kámošky za to vyplázly i přes 3k ....no to sivezmu pár kapke svého olejíčku a homeopatika vše v hodnotě děestikorun a bez vedlejších účinků :sweat_smile:

@lendaw: taky souhlasím s platbou za epidurál .... já si beru dulu, která mě bude masírovat, své oleje a homeo, které si platím - tak proč bych jako měla někomu přispívat na to, že si do sebe narve chemii :sweat_smile: ....já volím svou cestu od bolesti, někdo si zvolí epi ...ale ať si ho pěkně zacáluje jako já
26. srp 2010 v 15:24  • Odpověz
no mi hlavně není jasné, proč by porod neměl bolet :grinning:
prostě to je jakýsi proces - příroda to tak nastavila ...nastavila tam i jakési dávkování hormonů, které jsou zásahy lékařů narušovány, pak to samo bolí jinak, resp. bolest je jinak vnímána
lidi jsou zpohodlnělí
jak jsou zvyklí si vše v životě usnadňovat, pokračují takhle i u porodu

@kuchy: naprostý souhlas se vším :wink:
26. srp 2010 v 15:30  • Odpověz
@kuchy to byl jen příklad, tím jsem chtěla ilustrovat to, že když máš třeba vyvolávačku, umělý oxitocin a podobně, tak už ten porod taky moc přirozenej není. Se to nabaluje jak sněhová koule tyhle zásahy... a víc to třeba bolí a ta bolest ti pak nepřijde tak smysluplná.

Taky jak píšeš, že si "všichni hrají na homeo a nevyvolání porodu a tak a pak chtějí epidurál" slyším v tom ironii..... ale je to pochopitelné. Prvorodičky často nemají páru do čeho vlastně lezou, spousta z nich takovou bolest nikdy nezažila....to že se poctivě připravují, chtějí zkoušet všechny možné alternativy (třeba já), to je v pořádku, přemýšlí o tom, na tom není nic špatného. To že je realita naprosto jiná a strach a bolest tě tak srazí na kolena, že zapomeneš na všechny plány a předsevzetí, tak za to bych nikoho neodsuzovala....

bohužel to ale není poprvé co něco podobného slyším a nelíbí se mi to.
26. srp 2010 v 15:37  • Odpověz
@kuchy ale jinak s tebou samozřejmě souhlasím.

@hupcza no jasně, příroda to nastavila tak aby se to zvládnout dalo, i pro to dítě to není žádná legrace....jenže jak ti začnou něco doktoři cpát, už to není přirozený hormon ale umělý a vše jde úplně jinou cestou než by to šlo normálně.
26. srp 2010 v 15:41  • Odpověz
@suik Naprostý souhlas se vším :wink:
26. srp 2010 v 15:42  • Odpověz
@suik : za sebe teda nesouhlasím-D Měla jsem vyvolávačku, kvůli vysokému TK v těhu, měla jsem i oxytocin na urychlení, abych nemusela na CS, protože malému se zhoršovaly rychle ozvy, měla jsem křížové bolesti a málem lezla po zdi,ale v životě bych si nenechala narvat ještě jehlu do páteře a nasadit tomu všemu korunu s oblbovákem.....navíc silně pochybuji,že by to pomohlo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Spíš to chce se té bolesti tak nebát, myslet jen na mimi a ono to půjde.
26. srp 2010 v 15:55  • Odpověz
@suik: pro dítě je porod ohromný stres ....jeho první pořádný životní stres ..proto je taky zalívánéí sprškou hormonů ...když se do toho zbytečně šťourá, přichází o důležitý prožitek
samo, když ti píchnou cokoli, už to jen generuje další potřebu zásahů

proto jsem pro dulu - všema 10 - je tam jako psychická podpora pro případ, kdy ženská o sobě začne pochybovat a tatínek ve snaze ji pomoci jí sežene epidurál

já samo neodsuzuju, že si ho někdo nechá píchnout - je to každého věc (nakonec i moje ségra ho měla, spousta mých kámošek) ...ale já prostě nejsem zastánce cesty: když si můžu pomoci, tak si pomůžu
dle mého to má bolet - a hodně
není to sezení na kafíčklu s kámoškou - je to porod
navíc to není jen o epidurálu - vše souvisí se vším - takže mámy si málo užívají radost (mamka, která doprovází tvrdí, že je dramatický rozdíl mezi tím, co se děje po narození u ženské bez zásahu a se zásahem ...ať už je jakýkoli ...obvykle jeví v prvních momentech zcela vlažný zájem ..jasně, že se to srovná, ale ony jsou vykolejené, slušný základ pro poporodní deprese na světě)

a těm, co věří na takové ty prenatální prožívání ještě jednu perličku navrch - synovec má trošku problémy, je fixovaný na ségru.... procházeli s ním jeho cestu ...a došli k tomu, že právě je problém ten epidurál, že prostě bylo přetrženo pouto máma - dítě, že prostě on s ní potřeboval na cestě ven "komunikovat" a tam bylo hlucho - otupěno
26. srp 2010 v 15:55  • Odpověz
A z porodu rauma nemám, ani ted se ho nebojím a to rodím znovu docela brzy po prvním :wink: :wink: :wink:
26. srp 2010 v 15:56  • Odpověz
@kuchy tohle já nemůžu posoudit, bolesti se bolím, jako obecně, zatím jsem hrdinka a říkám si, že to zvládnout chci a doufám, že mi to vyjde....
Ale jakmile tam je už jedn zásah, druhej, tak se mi bude těžko bránit tomu kývnout na třetí....každj to má prostě jinak.

@hupcza: já musím mít v hlavě taky to, co je na tom epidurálu špatně, pak se líp brání si ho nenechat dát - to co si napsala je další bod, děkuju....
26. srp 2010 v 16:02  • Odpověz
@suik : nj,ale ty první dva zásahy jako vyvolávačka a oxytocin byly v zájmu zdraví dítěte :frowning2: ....ale epi by byl ze sobecké potřeby matky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc dítě po epi poznáš, je celé zabržděné, má zpomalené reakce...jak po draku.... :pensive:

Ne ne, epi u porodu je fuj....a to jsem z oboru :wink: kdo chce ,klidně, já jsem proti a vydžím to bez něj :grinning: , snad nebudu muset rodit CS :sunglasses:
26. srp 2010 v 16:07  • Odpověz
@suik : možná, kdyby si neříkala, to zvládnout chci :wink: ,ale byla si jistá,že to prostě zvládneš :sunglasses: , stejně musíš :grinning: tak by si se nebála vůbec. Teda na mě to tak poprvé fungovalo, prostě jsem se těšila na porod a na bolest nemyslela ..........ted se těším zase, ikdyž už dobře vím, do čeho jdu.....prostě už to chci mít za sebou a mimi u sebe :grinning: :grinning: :grinning:
26. srp 2010 v 16:16  • Odpověz
@hupcza Tak kde jsi? Chtěla jsem si s tebou ťuknout na porod... Já mám v sobě už asi 1/4 hodinky koktejlík.... Tak šup šup!!! :wink:
26. srp 2010 v 16:17  • Odpověz
@suik: hele ....já jsem na bolení děsná cíťa ....neje bože, aby měla třísku nebo se bouchla do brňavky :grinning: :grinning: :grinning:

ono je nejlíp odolat hned na začátku - nenechat se manipulovat ...pravda je, že když už je ikstý v pořadí, člověk jede podle jiných not
jedné mámině klientce třeba jen tak napíchli "pro jistotu" ...kdyb y se pak něco dělo ...no a za pár hodin ji masírovali (chodli po jednom na několikrát), že když už má zavedeno, je to blbost nedat ....naštěstí teda tatínek je dost nevybíravě vyhodil s tím, jestli jsou hluší, že ho nechtějí ...

@kuchy: jako jasně, že kdyby musel být císař, epi beru ...ale

no hlavně - já celý život neberu žádné léky od bolesti a pak začnu u porodu - blbost
taky - celé těhu se maminy straní chemie a všeho zlého a pak malého zfetují na cestu - další věc postavená na hlavu
26. srp 2010 v 16:18  • Odpověz
@hupcza Nedělej že neslyšíš, když vím, že slyšíš... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. srp 2010 v 16:20  • Odpověz
@suik: jj ..mi taky pomohla víra, že to zvládnu
dobré je i říkat si, že každou kontra je prcek blže k tobě--
taky duly doporučují stanovit si číslo, kolik kontra bude do setkání - a odpočítávat - 358-357-356 ....
je to možná zdánlivě naivní - ale funkční
hlavně to je o postoji (jako u všeho lidského konání - sklenice je poloplná nebo poloprázdná) - ano bolí to, jako prase, ale je to dobře protože postupuje a už brzy ho budu mít v náručí vs. ááááááá.......bolíí ...ať mě nechá ..pomooooc

@tatarina: héééj ...já myslela až večer :astonished: :grinning: ...ale volal jsem dule a ona říkala, že pokud jsme s to ještě fungovat, že by počkala na ten termín ....ale že má 100% úspěšnost ...tak asi na ní dám ...je mi teda dost blbě ..ale fungovat funguju :sweat_smile:
26. srp 2010 v 16:23  • Odpověz
26. srp 2010 v 16:23  • Odpověz
@hupcza : souhlasím....jedině případný CS je pro mě důvod k epi, nechci být uspaná a chci vědět, co se s malým děje...hned ho vidět a mít u sebe :wink:
26. srp 2010 v 16:26  • Odpověz
@hupcza No, tak nic... :frowning2: :slight_smile: Tak se zvalchujeme jindy... Po porodu... :grinning: Mlíkem... :grinning: :grinning: :grinning: Jo, ale já do termínu čekat nebudu, když mám nástup v úterý a chci to, pokud to půjde nebo bude potřeba 2x, zbylo mi ještě na jednu dávku.... A ještě když mi večer pomůže trochu i manža... Uvidíme... :wink:
26. srp 2010 v 16:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.