• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@petja . neee 4 kg je moooc, já chci menší... :confounded:
prosím :slight_smile:
26. srp 2010 v 18:50  • Odpověz
No mě taky prorokují velké dítě,co nadělám,já prý vážila 4,15
26. srp 2010 v 18:51  •  3 děti  • Odpověz
@adeden : jako já loni, od 36 tt jsem ho přemlouvala,že dneska by to šlo, nakonec ven stejně musel. doufám,že to bude letos podobné, tudíž u mě za 2 týdny by to šlo a začínáme přemlouvat :grinning: Snad bude mít rozum.
26. srp 2010 v 18:52  • Odpověz
@kuchy No při mém štěstí to vidím na přenášení ... To já jsem u Adélky vůbec neřešila, kdy to bude .. Těhu jsem si užívala báječně .. No a ona se rozhoupala v 39.týdnu .. A bylo to příjemné ..
No a teď toho mám plný zuby a prcek se mne bude držet jako klíšťátko ... :grinning: :grinning: :grinning:
26. srp 2010 v 19:04  • Odpověz
No huráááááá, tak Šimonek už je venku!!!! To je teda macík!!!! Tak moc gratulujeme a přejeme hodně zdraví a už se těším na fotky!!!
26. srp 2010 v 19:04  • Odpověz
Jo a kde je ten slibovaný hromadný porod, co jsem dočetla, tak zatím jen Šíma, ne??? :wink: Dneska je takový pěkný den, ještě někdo přihoďte aspoň jednu holčičku, ať nás tu pořád ti klucííí tak neválcují :wink: :wink:
26. srp 2010 v 19:05  • Odpověz
Jinak souhlasím s tím, co tu bylo vyřčeno o epidurálu u porodu, taky ho absolutně nechci, nechat pak všechnu dřinu jen na miminku mi nepřipadá správné. Kromě toho už mám za sebou dva porody bez epidurálu, takže to předpokládám zvládnu i potřetí. Někomu sice pomůže v otvírání, ale jinak taky zvyšuje procento nutného použití kleští nebo vakuumextrakce, protože se epi blbě nadávkoval a mamča netlačí jak má, bc nic necítí a tak podobně....takže já bych na epi kývla taky jen v případě sekce, jinak ne.

Já vůbec nemám pocit, že bych měla rodit už letos, bříško dost klidné, až na permanentní odrbávání žeber Třetislavou.... :wink:
26. srp 2010 v 19:13  • Odpověz
A ještě mám dotaz na všechny, co si dávají homeo přípravu před porodem, dámy, co vlastně zobete?? Mě totiž přijde, že mi toho tentokrát mamča dala nějak málo, tak se snažím zjistit, co oproti minule chybí :grinning:
26. srp 2010 v 19:27  • Odpověz
ad kloboučky - já je teda nikdy nepoužívala, ale vím, že mamča radí mámám, co je používají zkoušet i bez nich - že se to časem vypilije ..mamka se naučí kojit a prcek pít
26. srp 2010 v 19:27  • Odpověz
@lamia já mám jen pulsatilu a arniku, jím pulsatilu, arniku asi pak, nebo těsně před, pokud mě teda nic nebolí nebo nejsem unavená....

a ještě aconitum taky těsně před a po.
Ostatní pak asi dle indikace na místě, snad místní PA budou zásobený, ale řkla bych že jo :wink:
26. srp 2010 v 19:30  • Odpověz
@kuchy: tak v tomhle ohledu verča vůbec neposlouchá ..už jsme jí vymysleli spoustu krásných termínů :grinning: :grinning: :grinning:

jinak váha u nás bude asi taky větší než u ondry - 36tt -3020 - no a hlavně ondra byl touhle dobou už skoro den na světě
26. srp 2010 v 19:31  • Odpověz
Suik dík, já právě od mamči dostala tentokrát jen tu Arnicu plus mám od 37.týdne nějaký roztok Micella - to obojí jsem měla i minule, na vlastní porod mám ještě Caulophyllum na otvírání hrdla, ale prostě jsem si jistá, že jsem zobala minule ještě něco dalšího....Pulsatilu máš na co??
26. srp 2010 v 19:33  • Odpověz
já taky doufám, že nebudu mít obříka, já jsem malinká, jen 150, s velkým dítětem bych měla problémy. Manžel má teda 190 :confused: , ale je hubenej. Já měla při porodu 2900 a asi 49 , on asi 3,5 a byl dlouhej. Tak snad se to nějak zprůměruje :confused: .....mimi ale není moc velký, sice přesně to nevim, ale nemělo by být.
26. srp 2010 v 19:34  • Odpověz
Jo ještě jsem měla minule na porod Actea Racemosa, ale to jsem si nakonec vůbec nestihla vzít.
26. srp 2010 v 19:35  • Odpověz
@petja: mamka říká, že to mám za to :grinning: ...já měla 3,7, ale mamka je o 10 cm menší než já :sweat_smile:

@adeden: naprosto stejné - těhu s ondrou pohoda ...porod na konci 39tt ...nijak jsme se netřepala, ať už to je
a tentokrát už bych teda brala porod klíďo dnes ...no i před týdnem :grinning:

@lamia:to samé, co suik ....a pak mám ještě něco na psychiku ...minule jsem se sekla kvůli toho předcházejícího potratu ..a to jsme si byla jistá, že to mám zpracováno ....no a lup ...vylezlo to, když jsem byla v půli otevírání :sweat_smile: ..takže pro zichr, kdyby se něco takového znovu vylouplo
26. srp 2010 v 19:36  • Odpověz
@lamia jako psychickou přípravu na nebání se, jestli jsem PA dobře rozumněla.

PA mi nabízela i nějakej homeo kurz před porodem, že umí zkrátit porod o pár hodin...ale nějak na to už nedošlo.
26. srp 2010 v 19:36  • Odpověz
já mám na strach to aconitum.
26. srp 2010 v 19:38  • Odpověz
Ad velikost mimi....mno, jsem šíleně zvědavá, posl. váhový odhad mám z 31.týdne, od té doby už žádný Uz nemám a ani mít nebudu, pokud bude vše ok, v tom 31.t byla Třetislávka větší než holky touhle dobou, ale bůhví jak roste od té doby, já myslím, že dost...takže mám taky malililinko obavy, že to bude macík, ale uvidíme...snad proboha napotřetí bez obtíží porodím i případného macíka :grinning:
26. srp 2010 v 19:38  • Odpověz
Aha...no já právě přemýšlím, jestli jsem minule neměla kvůli psychice Gelsemium, ale prostě už si to nepomatuju....asi mamča usoudila, že už jsem zkušená rodička bez úzkosti...mno, nevím, jestli mě nepřeceňuje :grinning:
26. srp 2010 v 19:40  • Odpověz
Jo všem moc dík za konzultaci :wink:
26. srp 2010 v 19:40  • Odpověz
@hupcza přesně tak ... a já jsem si říkala, že to určo vyjde, když bude Adélka na prázdninách ... :slight_smile:
Ale kdepak .... Kotrmelínka za chvíli dorazí domů ... Už se na ní moooooocccc těším !!!
26. srp 2010 v 19:47  • Odpověz
@jennymaresova vařím heřmánek, protože mám od kojení bolavý bradavky, utrpení při kojení, fakt zatínám pěsti bolestí. Tak teď zkusím klobouček, ale přes ten, co mám doma, se malej nepřisál. Zkusila jsem koupit jiný, tak uvidím při dalším kojo, jestli to půjde. Jinak kojíme plně, každé cca 3 hodiny. I v noci...Taky si musím řídit budíka :slight_smile: , protože malej nezabrečí, když má hlad.A co malá, jak roste? My byli na kontrole v pondělí a má 2860g a 51,5cm.
26. srp 2010 v 19:49  • Odpověz
@antana123 velká gratulace Tobě i Šimonkovi. Wow..to je ale macek..tak přeji hodně zdravíčka!!!!!! Ať jste brzo doma!!
26. srp 2010 v 19:51  • Odpověz
@lamia: tě nechci děsit ...ale mamča minulý týden dulila čtvrtorodičku a ta říkala, že to byl největší mazec porod ....ale zase na druhou stranu, že se dala nejrychleji dohromady

ad velikost - už jsem to tu psala - ségra měla mezi dětmi rozdíl celé kilo - takže dle rodičů nejde nijak extra usuzovat :wink:
26. srp 2010 v 19:52  • Odpověz
@kuchy já bych taky měla obříka, kdybych rodila v termínu. Rodila jsem 32+6 a vážil 2480g, takže taky cvalík na ten termín, ve kterym se narodil...
26. srp 2010 v 19:52  • Odpověz
téééda koukám na kojení po třech hodinách a to ještě s buzením ...snad to bude nakažlivé v celém září :grinning:
26. srp 2010 v 19:53  • Odpověz
@hupcza : nj, Verunky mají rádi veselá data, já jsem se měla narodit na ježíška a jsem 20 :grinning: Tak třeba čeká na 1.září
26. srp 2010 v 19:58  • Odpověz
@kuchy: tak to je termín dle utz ...to už snad jooo ...potvůrka jedna :slight_smile:
26. srp 2010 ve 20:01  • Odpověz
@hupcza no právě proto píšu, jestli mě mamča krapet nepřeceňuje, člověk nikdy neví, jak to půjde....... :wink: No já se budu muset dát dohromady co nejdřív i kdyby mě ve špitále čtvrtili, bc nevím, kdo by to tady koučoval....ve spavé dítko taktéž velmi doufám :wink:

Teda dneska jsem permanentně hladová.....

@hanncca to teda, Anča byla o 40 g lehčí než váš Míša a to byla narozená 38plus6.....
26. srp 2010 ve 20:04  • Odpověz
Já to naší Julii tajně plánuju na 11.9., to máme s mužem výročí seznámení, ale je to ještě krapet brzo, tak uvidíme..... :wink:
26. srp 2010 ve 20:05  • Odpověz
@lamia: jako to bude tím 4. :wink: ...kámoška, co má 4 děti naprosto bez potíží všechny 3 odkojila ....no a 4. prostě ne ...nešlo to a nešlo ....holt všechny děti přirozený porod, podlední císařem ...a pak že to nemá vliv

26. srp 2010 ve 20:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.