• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
dobré ranko
ta naše ženská si ze mě normálně dělá čurinu!
22 - totálně jsem se 2x zesmolila
před půlnocí začaly kontra
od půl 1 - pravidelné po 10 minutách
od půl 2 - pravidelné po 7 minutách
ve verča tréninku ukončila a šlo se spát
takže furt v - jen nevyspalá
27. srp 2010 v 07:25  • Odpověz
Dobré ránko holky na skok sem si odskočila za váma :slight_smile: včera mně pustily ze špitálu a ted už budu jen čekat.Pokud se mi porod nerozjede sám od sebe dříve tak mi přesně v den termínu vyvolají porod,nenechají mně ani den přenášet,musím si pichat inzulín a dodržovat jídelníček a mužu teda říct že mám strach jak cip že něco pokazím :unamused: že si třeba dám špatně velkou porci jídla atd. :frowning2: to prej škodí když si dáš hodně tak to škodí a když málo tak taky :frowning2: ale sem stoho totální jelen :unamused:
@hupcza jo to ja mněla večer něco podobného ale ne že by kontrakce ale víš jak,mazlila sem se s chlapem a pak bylo tamto a mně potom celý večer nějak bolelo v podbříšku jako by se tam něco dělo,no hold se musím pokoušet nějak at se to rozjede samo a nemusí mi to vyvolávat,předevčírem sem byla pořád nepřipravená a čípek mněl 2,5 cm takže nic moc teda :frowning2:
@antana máš moc krásné miminko a gratuluji ti :wink: brzo se zotav :wink: velikánskí gratulace ještě jednou máš krásného macíka :wink:
27. srp 2010 v 07:46  • Odpověz
ahojky holky,

HUP no fíha, verunka je šprímařka už v bříšku, tak snad se brzy dočkáš

¨já měla včera přepadovku tchánovců s manžovou babičkou, otázky typu, jaký to bylo, jak to probíhalo, jestli kojím, jak kojím, kdy kojím, kdy spíme, kdy řveme, navíc mi mezi dveřma vrazili dve krabice chlebíčků, opět si nikdo nic nevzal a chtěli udělat kafe. Podotýkám, že jsem schopná jen po dobu co jsem tu zatím sama (dopo) noc obstarávám taky a pak padám vyčerpáním a bolestma a oni si přijedou v šest a já tu kolem nich skákala, tak hodnotili váhu, že se docela plazím na to že sem UZ týden po porodu....přišlo mi že ty ženský nikdy nerodily a netuší, co vše z toho může bejt......odjeli a já se rozbrečela :slight_smile:)))

Jak se máte vy, totálně nestíhám dočítat a navíc mi někam zmizely zmínky o mne :frowning2: takže nemůžu přečíst ani co bylo na mne :angry:
27. srp 2010 v 07:48  • Odpověz
ANTmá taky krásného vlasáčka, tak to vypadá, že se vyvolávačkou netrápila a vše snad proběhlo hladce a rychle, moc gratuluju, šíma je kouzelnej !!!
27. srp 2010 v 07:50  • Odpověz
Holky ja se ted loučím musím jít vařit a dát se dokupy tak papa později :wink:
27. srp 2010 v 07:58  • Odpověz
@lio Teda takovou návštevu nezávidím, ale kdo ví co čeká mě :unamused:
A jak se teda cítíš? Už jste se rozkojili? A co ten týdenní porod, to musela být dřina, ne?
27. srp 2010 v 07:59  • Odpověz
@lucinecka222: no bolest v podbřišku mám poslední tři týdny kontinuálně ....
mě jen dostala ta pravidelnost - no ještě, že jsem nikoho nebudila ..bych byla za blbce :sweat_smile:

@lio: tak ta návštěva mi přijde výživná - jsou úplně pitomí ....po týdnu se k nikomu domů neleze a když tak jen kuknout a pryč ....nechat se obskakovat mi příjde jako vrchol neomalenosti - kafe bych jim neuvařila - na hrubý pytel ....
27. srp 2010 v 08:10  • Odpověz
Dobré ránko,
já jsem hned takhle po ránu nějaká unavená, ale nevadí, s tím počasím, co je venku můžu proležet celý den :slight_smile:
27. srp 2010 v 08:10  • Odpověz
No, ale vy jste určitě více zvědavé na zprávy od ANTANY, tak tady jsou:

Ahojky, tak kojení nám zatím nejde, malý je hrozný spáč a spí u toho. Je hrozně hodný. Horší je to se mnou, měla jsem velkou ztrátu krve a silně krvácím ještě teď. Mlíčko nemám zatím, snad brzo bude.
27. srp 2010 v 08:12  • Odpověz
Vysvětlovala jsem jí, že ať mlíčko nesleduje, že je teď důležitější její tělo a obnova krve. Taky jsem vyzvěděla teda přesný čas a míry Šimonka:

Narodil se ve 13,46 a vážil 4547 gramů, no macek a měřil 55 cm.

Dál už ji nechci vyčerpávat, tak zas počkáme, až se ozve sama. :slight_smile:
27. srp 2010 v 08:14  • Odpověz
Dobré ránko,
nějk nestíhám....resp. péče o Honzíčka je v poho, je to hodné miminko...ale moje záda jsou pořád katastrofální, ještže tu mám manžela, který pomůže :slight_smile: Já každou volnou chvíli ležím....i když dnes jsem zvládla chystat snídani a dát mýt nádobí, ale je to fuška....nebýt zad, jsem OK :slight_smile:

@antana123 Gratuluju k Šímovi :slight_smile: To je macek :slight_smile:

@lio nevím, zda jsem posílala taky gratulku k Dominikovi :slight_smile: tak pokud ne, napravuju to a gratuluju :slight_smile:

@kovalda pozdravuj Ant a at se nenerví, mlíčko se udělá, mn to trvalo 4dny :slight_smile: At hodně pije, 4litry aspon a ten kojící čaj
27. srp 2010 v 08:19  • Odpověz
Koukám, že jste probíraly poplatky v porodnici a za epidurál.
No, za sebe ráda zaplatím, chápu to a jsem pro, ale jsem ráda, že se neplatí za ty prcky, teda protože jestli kojím a plenky i vlhčené ubrousky si nesu s sebou a prcka mám stále u sebe, tak mi to přišlo teda jako neoprávněné, ale kdyby se to mělo platit, no tak co už, že jo :slight_smile:
Ad epidurál - je dobře, když je placený, pokud je to "jen" na žádost matky - je to nadstandard.
27. srp 2010 v 08:45  • Odpověz
@tatarina: koukám, že sis včera dala koktejlík, tak jsem zvědavá, co se dočtu dál :slight_smile:

@hupcza: jé, s tím odpočítáváním kontrakcí, to je zajímavý nápad. Jaké číslo je tak vhodné si stanovit? Abych pak nebyla na mínus 347 :grinning:
Jé a ten článek o tom miminku, jak bylo lékaři považováno za mrtvé a ono se v náruči mamky probralo, tak to mi říkal včera manžel. Že si na mne hned vzpomněl, jak prosazuji mimčo kúži na kůži, ... tak jsem měla velkou radost - zaprvé teda z mimča, že to zvládlo a zadruhé, že manža poslouchá, co říkám a tak .. :grinning:
27. srp 2010 v 08:54  • Odpověz
@discreet dřina nevím, pondělí oxy test a nic víc, úterý tableta a nic, středa tableta a nic...začaly nervy, proč vlastně, a co bude dál a tak, zavádění tablety mazec největší, sem si říkala že když nemůžu rozdýchat tohle, jak zvládnu asi porod.
pak tam na ně manža vlítnul, že by dali nějaý info a tak..tak to přišli vysvětlit, prdel byla že tam chodil ten z rizikovky co mi prve řek, že vyvolávat netřeba, cukrovka kompenzovaná a já rodit předčasně či včas nebudu, ten prvně přišel a prej čí to byla akce, kdo to vymyslel a odešel, to sem se hroutilal.navíc já tam s dia a oni mne týrali hlady, kdyby jako něco......takže sem jedla zásoby a co manža a mamča donesli....
pak mi řekli že možnosti bud zaberou tablety do konce týdne, nebo se to urychlí rupnutím vody a nebo císař......
furt sem nechápala proč dyž nebyli prob, mimi kontrolvali co hodinu dvě...,
čtvrtek po tabletě se to dopo rozjeli odpo ustalo, byla sem zoufalá, tak sem si přáala porodit.....takže sem věděla že páteční tableta bude mít rychý spád
pátek sem dostala tabletu, docela záhy hned kontra po 3-4 min a docela silný, do toho přišli točit monitor, myslela sem že cípnu, pak přišel ten z rizikovky mi rupnout vodu a začal kolotoč, dorazil manža a čekali sme...kolem poledne sem byla odvelena na sál, příprava, z bolesti sem zvracela a viděla sem že to manža za chvíli nedá ten pohled na mě....pak sme šli na sál, a tam už mi bylo jasné, že to bez epi nedám, takže jsem zažádala.....malej byl furt vysoko, já se otevírala ok, a epi byl vysvobození, zbytek porodu jsem si užila s manžou při povídání, poslouchání cd, pak že malej ne a ne sestoupit já na 9 cm, tak sem hopsala na míči a pak na jednom a druhém boku asi přes hodinu, pak na 3 zatlačení byl malej venku.Uplna kopie mne jako malé, vlasáček a černej jak uhlík.
Mazec byl pak pro mne, druhý den, nemohla sem se hnout, ukrutné bolesti spodku, mám tedy nástřih ale pidi, ale spodek mě bolí jak dyž sem vejpůl, takže se manža hned staral o prcka a o víkendu tam semnou i spal.
Nekojila sem, nepřisaje se, i dyž u prsa sem ho měla furt, tři dny nás nechali na pospas, že se mi spustí mlíko a malého dokrmovat nebudou.pak v úterý změna směn a vlítly na mě dvě sestry a kojilo se a přikládalo se o 106 s tím že malej hysterák, já nervy, a ne a ne se přisát, přes kloboučky, přes tvarovače \(a to prosím nemám špatná prsa ani bradavky´) a prostě nic...navíc mléka nic moc, rozjíždělo se to pomaličku.
pak přišli na to že má malej předkus, zapadlou bradičku a to je důvod toho že nesaje...doktorka pak že to není prob, že já mám nabídku prsa dobrá a malýho to naučíme předsazením bradičky, což ale sama u prsu nezvládnu.
takže se krmilo stříkačkou s tím že sem měla své mlíčko a dokrmovalo se umělkou.
DOma jsem vytáhla avent lahvičku se savičkou pro novorozence a nevěřily byste jakej prob s tím Domísek měl, než přišel na to jak sát.....ale už sajem, z prsa to nejde, tak odstříkávám a dokrmuju.

Moc nefunguju, jen ta dopoledne, pak dorazí mamča a je tu dovečera, manža bude mít volno příští týden, cítím, dyž déle ležím, že je to pak ok, ale jak uspávám malého a chovám a chodím, tak je to mazec.....
neska dem k Dr, tak sem zvědavá kolik přibral a potřebuju mít jasno v množství, když míchám svoje a umělou....ale v noci dyž se konečně uspí a nic mu nechybí tak spíme i 6 hod v kuse

@hupcza noi bylo mi řečeno že jen na skok, vidět malého a nakonec se tu usídlili jak hovada a ještě sem měla dojem, že jako co blbnu že sem jen rodila a mám přijet za nima, bazén a pohodička.....a ty kecy k tomu že HLAVNE že kojím a proč už nemá dudlík a tak......síla......
@kovalda můžeš dát do tabulky hezčí fotečku než co tam je:slight_smile:))) at je tam prdelka víc vidět :slight_smile:
27. srp 2010 v 08:56  • Odpověz
@kovalda je to velmi těžké po porodu nemyslet na mlíčko, sou to fakt nervy, ale určo at myslí na sebe mlíčko přijde...musí být v poho ona sama, MOOOOC ji pozdravuj.

btw žádné komplikace u porodu sem neměla, ztráty krve a tak, JEN mne přešívaly, možná proto tam dole sem tak bolavá, ale lepší se to, chce to odpočívat.

jinak sem tu zahlédla že se PETJA divila proč KRC upřímně dle mého záleží na koho narazíš kdekoliv a tohle není vyjímka, tady byl debilní jen ten "vyvolávač" , na personál jinak a sestry si nemůžu stěžovat, dětské sestřičky měly dojem že mimi má tři dny zásoby od mámy a nepotřebuje dokrmit, dyž noc řve hlady a hledá co by vysál......ale ty gynlsestry byly úžasné a velkíoíu oporou a u porodu PA taky....až tedy na to že se trefila blízko sliznice konečníku a dr to pak přešivala no :frowning2:
27. srp 2010 v 09:00  • Odpověz
@kovalda poplatek za epi je v krči proto, že ho dělá externí anesteziolog, a dávkuje ho postupně, je stále u toho a pak druhý den ještě jsem byla pod jeho kontrolou, byl úžasnej, furt sme spolu mluvili a dyž sem byla na 8 cm tak mi přidával, a u šití taky, jinde prý ho píchnou najednou...,,ta péče kolem toho byla luxusní a s tím sem do krče šla, že vím že se za epi platí......a toho nadstandardu nelituju, což o to ty dny, kdy se nic nedělo, blbý....ale pak když to byl hukot, už vidím, jak to dávám bez manži a na pokoji se třema dalšíma maminkama a miminkama.......navíc takhle za mnou mohla mamča i manža kdykoliv a být tam i na noc a to mi dávalo hodně sílu
27. srp 2010 v 09:03  • Odpověz
@rennu taky ti gratulkuju, moc sem na tebe myslela, nakonec si to měla dřív za sebou jak já :slight_smile:
27. srp 2010 v 09:04  • Odpověz
@petja: takže kontrola beze změny, ... ale tys říkala, že u prvního porodu jsi nastupovala do porodky skoro neotevřená, takže možná zase to bude tak :slight_smile:

@rennu: všechno antaně vyřídím :slight_smile:

@kuchy: pane bože, mimčo 5400 g? Teda to je síla, vždyť to maj jiný míma tak ve 3 měsících, ne?

@petja: je fakt, že Antana je vysoká - myslím, že má nějak kolem 180 cm a její přítel je kolem 2 metrů :slight_smile:
27. srp 2010 v 09:10  • Odpověz
@kovalda Ahoj, no, neřeknu ti nic, páč koktejl na mě absolutně nezafungoval... Takže pořád 2v1, jak tu psávala Antana, už zasloužilá matka 1 denního Šimůnka :dizzy_face:

Já měla po koktejlu jen hlad, ale to jsem se zase bála najíst, jak jsem měla v žaludku ten olej... A to jsem si ještě večer dala procházku s rodinkou po zoo, měli tam noční prohlídku s průvodcem a taky to nepomohlo. Poslíci jen minimální, po 10 min a jen párkrát... :unamused: V neděli jdu ještě do jednoho a pak už zbývá jen vyvolávačka... Teda ještě jedna možnost tu je a to že se Barča rozhodne na svět přijít sama, ale to moc nevidím... :rolling_eyes:
27. srp 2010 v 09:15  • Odpověz
@lio ahoj, teda ty tchánovci jsou ale idioti, na kafe bych jim odpověděla, že je v kuchyni a hrnky ve skříni. :angry: Taky bych řvala jak tur.

S tím epidurálem, zrovna včera jsme to řešili a ten tvůj porod je třeba to, co jsem myslela....aspoň sis to pak taky trochu užila :wink: . Malej nástřih je dobrej, takže epino nebylo marný?
27. srp 2010 v 09:20  • Odpověz
@tatarina ahoj, ach jo..... :frowning2: třeba to na podruhý půjde.
27. srp 2010 v 09:23  • Odpověz
@suik: jé, tak tvůj manža se jmenuje stejně jako můj bráška :slight_smile:

@lamia: jé, tak vy máte teď ten víkend sami s mažnou bez dětí, tak si to krásně užijte :slight_smile:

@radkayeboah: jé, tak už máte pro malého taky nachystáno. Já si taky nedovedu představit, že budu maminka. Nebo předstaavit, to jo, ale furt mi to přijde strašlivě neskutečný :slight_smile:

@pet.s: tak si dnes užij ultrazvuk a přijď poinformovat, jak je Terezka velká :slight_smile:
27. srp 2010 v 09:24  • Odpověz
@lio ale proč to dole tak bolí? Tak snad to brzo přejde, odpočívat v leže asi moc nejde co?
27. srp 2010 v 09:28  • Odpověz
@suik no popravdě sem kráva, kafe sem jim udělala a dělala hrdinku že mi nic není, no celý odpo sem odpočívala takže mi bylo i hey, ale ty otázky JAKY TO BYLO a tak....až mamča zasáhla a řekla no jako porod.....tchán mě filmoval, tchýně houpala malýho na ruce a furt kecy proč nemá dudlík...dyž se ozval tak prej heye už hysterčí, no strašný, jak dyby čekali že jim DOminik bude hned vyprávět jak se měl ve škole bo co

epino nevím zda nebylo marný, bo po epinu holky fungují a já mám spodek jak přejetej válcem, manža hned nakukoval (nevnucovala sem, chtěl to vidět sám) a byl nadšen jaký sou pěkný tři stehy, ale že mám uplně černou modřinu až na zadek, kde mě ta jedna půlka vyřazuje z činnosti.....

já diskuzi o tom epi nečetla reaguju za sebe, prostě to byla chemie, ale to už přece od začátku díky vyvolávačce, takže sem měla i dva dolsiny a oxy do žily , malej prostě ven nechtěl a dle všeho nebyl důvod pro tak rychlé vypuzení i dyž obecně u diabetiček stárne placenta po TP rychleji a mohlo by to skončit CS akutně.....po bitvě je každej generál....
27. srp 2010 v 09:28  • Odpověz
@suik No, já doufám... :wink:
27. srp 2010 v 09:29  • Odpověz
@kovalda Ahojky, tak jsem to schválně našla a trošku jsem to popletla, byl to malý Eriček od innesky a narodil se z mírami 5120g a 56cm, jsem mu chudákovi omylem dost přidala, ale i tak maso prodit takové mimi přirozeně :grinning:

@antana : fakt krásnej macínek , vypadá strašně spokojeně, ten se dopekl dokonale. :grinning:
27. srp 2010 v 09:29  • Odpověz
@suik viz výše, asi ta modřina, fakt dyž sem se ohla zezadu a viděla ten zadek, nedivím se že sem dva dny nemohla skoro zvednout nohu a ležet bylo utrpení, resp, ležet dobrý ale zvednou přetočit.....to už je lepší, sprchuju ledovou, chladím a modřina ustupuje je fakt že o hrázi ani nevím, takže to má asi za následek ta modřina.....
jina ted právě mi dělá ok ležení, už jakž takž vstanu, sedím tedy na podušce, ještě že sem si ji koupila, na kruhu by mi to nešlo, tohle se tak tvaruje dle prdýlky a tak, takže bez toho si nesednu - nezkoušela sem, ale ležet už můžu a jakž takž se zvednu, ale večer je to horší a když se víc hýbu tak taky......a dyž sem byla na wc, tak mi ta modřina i natekla ...ne zadek, ale ta modřina takže tak :frowning2:
27. srp 2010 v 09:31  • Odpověz
@tatarina já po kkoktejlíku měla asi 3 hod kontra a pak nic, prostě pokud není ready nepomůže....ale hezky pročistí aspon :slight_smile:)))
počkej do TP a zkus znovu....není kam spěchat
27. srp 2010 v 09:32  • Odpověz
@hupcza: tak koukám, že Verunka chce mít dobře natrénováno, tak to dělá často a poctivě :slight_smile:. Tak třeba už ten další trénink bude naostro :grinning:

@lio: teda ti tvoji tchánovci jsou fakt na ránu, no děs :angry:
ad Antana - nevím, zda jí dávali vyvolávačku, to jsem zatím nezjistila, ale říkala, že ji nechávali až do konce při tom, že bude rodit normoš, ... jak se to pak seběhlo zatím nevím. Včera byla v telefonu ještě oblblá a unavená a dnes jsme si psaly, ale má toho dost, tak zatím moc nevyzvídám.

@lio: jasan, fotečku vyměním :grinning:
Teda, v porodnici sis užila pěknej mazec a do toho ještě "chytrý" tchánovci. Snad už bude líp, když manža bude mít tu dovču, tak se ti snad podaří si trochu odpočnout.
27. srp 2010 v 09:33  • Odpověz
@kovalda neskutečný že JSEM maminka mi přijde ještě ted, co tu vedle mě dominiček spinká.....furt si nevěřím že pečuju dobře, nevím co potřebuje, proč pláče, a nejradši bych furt chovala, což mi spodek moc nedovoluje bo nemůžu dlouho chodit a tak....ale až budu moc, tak si to moc užiju, prdelýnek

Jo a koukala sem na tvé fotky, náááádhera, moc pěkné, sluší vám to tam a ty psí jsou kouzelné
Jo a vlastně náš hafík...byl u našich, ve středu ho manža večer dovez, malého očuchal, a čuchal ke mně - očistky, takže to cítil a nehnul se ode mne :grinning: a první noc, jak tu dominiček zaplakal, tak pes odcházel k manžovi.Zatím spíme tak, že mám košík v posteli a manža spí v obýváku, ale to změníme jak budu moc fungovat normoš, zatím ke svému pohybu potřebuju celou postel abych měla pohodlí.
Navíc manžu do obýváku malej nebudí :slight_smile: ale prej nejsme slyšet ani ven, tak to nebude tak hrozný :slight_smile:)))
nl a ted psisko chrupe s námi a dyž sme jinde než domísek a ten zapláče tak se utíká psisko podívat, takže bez prob.....akorát včera tchánovci řešii jak pes žárlí...no dyž ho nikdo nepohladil a šici se vrhli na mimi.......ale jinak pohoda
27. srp 2010 v 09:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.