• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza Ty holky nás trápí, co? Zlatí Ondrášci... :grinning: :grinning: :grinning:

A znáš Pohodu? Jestli teda myslíš účetní program... S tím pracuje tchán a jeho účetní (manželovo sestřenka) a myslím, že jsou spokojení... :wink:
27. srp 2010 ve 12:37  • Odpověz
@kovalda ja si to pro jistotu nekdy napisu co je potreba jeste koupit, ale zapominam si vzit svuj denicek sebou do mesta. No ale ja mam jeste casu. Muj mi rika ze to dulezite uz mame a ten zbytek kdyztak on dokoupi {no to by dopadlo!} ale nemuzu byt zla je super manzel. Vcera tu bylo hnusne cely den tak jsem byla jen v posteli a na netu, kecala s nasim a sam od sebe mi udelal obed do postele...A ze to dobre bylo. Jak uz vis je to african a mijuje ostre jidla a prej to je taky jedna z veci co muze privolat kontrakce. Takze ted ma zakazane varit ostre az po 37tt muze priostrit. Ale nektere jsou strasne ostre. Nechapu jak mu to tak muze chutna. Ja kydz jim neco moc ostre tak se u toho potim a musim to zapijet a si to clovek nevychutna... :grinning:
Tak tvuj manzel te krasne vybavil...No internet. Ty kdyby jsi mohla nam das vedet i v prubehu porodu! U nas v nemocnici mame internet na pokoji, ale jen nektere. Tak jsem zvedava. 18.9 mam prohlidku nemocnice tak uvidime jestli to stihnem. Tak bych ten den chtela rodit. To muj tatinek ma 50let a to by byl krasny darek k narozeninam. No ale to neni na nas! Zalezi vse na mimiskach...
Muzu se holky zeptat mate ty monitory dechu??Ktery se vam zda nejlepsi??Ja si ho chci zitra objednat pres net a nechci se zbytecne unahlit...Tak jestli nekdo ma dobre zkusenosti?? Ja chci ten Angelcare AC401 je to ten i s monitorem dechu a i s chuvickou dohromady. A maji ho ted v super akci....Tak jestli nekdo poradi?? :confused:
27. srp 2010 ve 12:39  •  3 děti  • Odpověz
@radkayeboah Poradím ti, zalistuj o pár desítek stránek zpátky, tam jsme s holkama monitory dechu rozebíraly. Moje rada - zbytečný vyhazování peněz, pokud není dítě přímo nedonošené nebo nemá jiné problémy se srdcem nebo plícemi... :wink:
27. srp 2010 ve 12:45  • Odpověz
@radkayeboah Jo, mimochodem, tak ať manža poradí něco ostrýho a dobrýho a zároveň jednoduchýho a rychlýho... :wink: To je přesně to, co bych potřebovala... :grinning:
27. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz
@tatarina: jj..ondrášci jsou zlatíčka :slight_smile:

ad účetní - mi je celkem šumák, s čím pracuje - já ji jen komanduju :grinning: ...já sice mám zkoušky z účta, ale přece jen před více než 10 lety - jako zorientuju se v tom, ale účtovat - to se mi už fakt nechce - vložená energie by se rozhodně nerentovala

@radkayeboah: ten monitor i chůvu mám taky - já jsem to teda nepoužila ani jednou - už jsem psala důvody - ondra spal s námi v posteli, přes den byl většinou nošený ....nebylo ho vlastně kdy použít :sweat_smile:
ale měla ho půjčený pak ségra a ta s ním byla spokojená
každopádně chůvička je bezvadná
27. srp 2010 ve 12:50  • Odpověz
@tatarina ja jsem si to taky prvni rikala..Ze driv nic takoveho nebylo a vsechno bylo v pohode...Ale clovek nidky nevi a hlavne kdyz cte na netu hruzne story ze jak nejake maminky pisou ze kdyby vratily cas tak by si to poridily.. .Tady ten monitor neni tak drahy jak v cesku ten co ja chci je ted ve sleve za £60 a doma jsem ten samy videla skoro za 3500kc coz je hodne! Kamaradky mi ho tady v anglii hodne doporucuji rikaji ze se mi bude lip spat a nebudu vstavat k postylce kazdych par minut a kontrolovat maleho jestli spinka. No uvidime. Jdu najit tu vasi nebatu teda jeslti ji najdu nebot vcera jsem hladala kdy jsem tu naposled psala a nemozne.. :grinning: :grinning:
27. srp 2010 ve 12:52  •  3 děti  • Odpověz
@tatarina: kojo polštář pojede do porodky rovnou se mnou. Představa, že zas ležím na rovném lůžku a mám připojený monitor jako teď na kontrole, to jsem po 30 minutách myslela že umřu na kyčle. Když k tomu budu mít kontrakce, tak aspoň něčemu si ulevím tím, že budu podepřená polštářem. Fakt na tom nevidím nic dívnýho. Vlastní míč nepotřebuju, dávají ho tam k dispozici :slight_smile:
No, můj manža by se asi i přes únavu rád nechal přesvědčit k hrátkám, ale na to já teda vůbec chuť nemám a taky jsem spokojená, že malá je ještě v bříšku :slight_smile:

@radkayeboah: jj, termíny skutečně nejsou na nás, ale na miminkách. No, já mám hafo známých rozených v září, tak se předhánějí, na koho narozky malá bude :slight_smile:. Ale uznávám, že jako dárek tatínkovi k 50. narozkám byste se teda vytáhli dárečkem :grinning:. S monitory dechu bohužel neporadím, co je nejlepší.
S tím ostrým jídlem jsem to taky slyšela. Mám ráda ostré a kořeněné, ale nesmí to být moc, aby to nepřehlušilo chuť jídla. Teď se celé těhu ovládám, abych nekořenila tak, jak jsem zvyklá. No a už jsem si docela odvykla :slight_smile:
27. srp 2010 ve 12:55  • Odpověz
@hupcza Jo, já jsem na tom s účetnictvím stejně jako ty, mezitím už se všechno nejmínň 20x změnilo... :sweat_smile:
To jsi mi připomněla můj zážitek z července, kdy jsme byli na prodlouženém víkendu s partou známých a byli jsme ubytovaní v takovým starým penzionu na Šumavě. Při přihlašování jsme dostali vše potřebné, já zaplatila a při dotazu, jestli chci vytisknout fakturu, nebo mi stačí pokladní doklad jsem se pobavila... Paní tedy vypsala pokladní doklad, ovšem výdajový, žlutý.... No tak jsem na ni koukala a pak jsem se zeptala, jestli se nespletla (ale fakt ho dávala každýmu od nás z party), tak jsem jí začala vysvětlovat, že když ona přijímá peníze, měla by mít příjmový pokladní doklad, který je zelený. Prý to jejich účetní nikdy neřešila a nikdy jim nic neřekla, tam mi to připadlo hooodně divný... :grinning: :grinning: :grinning:
27. srp 2010 ve 13:00  • Odpověz
Ahojky holky.
@lio : Ještě jednou moc gratuluju k malému... Musí to být nádhera!
Hlavně, aby jsi se dala brzy dokupy a mohla si to užít naplno! :slight_smile:
Jinak tchánovce bych hnala!! Já jsem v rodině řekla, že každému dáme vědět, kdy přijet dom na návštěvu, tak to všichni vzali, tak snad se nic takového nestane :unamused: Potřebuješ si pořádně odpočinout! :slight_smile:
27. srp 2010 ve 13:02  • Odpověz
@tatarina vcera delal super polevku je to neco jako nas kureci vyvar jen ma hodne rajcat a pak ty spicy takze nakonec vypada jak gulasova polevka! Ale uzasna...Sice zvlastne voni...Ale je uzasna..Rada bych poradila, ale kdyz jsme byli v Cesku tak jsme nenasli nic ostreho co by se jen priblizilo k tem jeho korenim...Ale nektere cinske restaurace maji super chilly omacky jen najit ty bezpecne... :grinning: a nebo cerstvy zazvor jen ho oloupat, ten je sam o sobe hodne ostry a aromaticky...Je super pit cerstvy zazvor pri nachlazeni...A pri vareni zmeni chut jidla... :wink:
@hupcza diky za radu, taky nevim jak to bude s nama..Prvni mimusko a muj casto dela nocni..Takze je mozne ze maly zakotvi u me...Kdyz to nepouziju tak to pak poslu dal mam segru a i sestrenky. Takze se to urcite neztrati a hlavne tato ma i teplomer vzduchu tak apson kdyz uz nic! :grinning:
27. srp 2010 ve 13:04  •  3 děti  • Odpověz
@jennymaresova ono ty malý děti jsou spavější a musej se budit... Míša fakt spí jako pařez, vzbudí ho to, když mu před kojením měním plínku, jinak fakt spí. Ale včera večer jsem kojila přes ten klobouček, sál dobře, bylo to cítit a bolelo to (ale míň), ale sál strašně dlouho. Na chvilku usnul po kojení, tak jsem ho dala do postýlky, pak se vzbudil a koukal, tak si ho vzal manžel do postele, a když jsem šla spát, tak furt koukal, tak jsem ho dala zase k prsu a snad hodinu sál..To jste teda ještě malinký. Jo, kluci bejvaj větší a říká se, že i rychlejc a víc přibíraj. Já myslim, že večer až ho budu vážit, tak už bude mít 3 kg :slight_smile:
27. srp 2010 ve 13:30  • Odpověz
@lio ty jo, to jsou bezohledný tchánovci, viď? Po tak náročném porodu a oni Ti nedají pokoj. Taky jsem se toho bála, že budou chodit návštěvy a mně bude zle. Já měla na jednu stranu "výhodu" (asi blbé slovo, ale nevím, jak jinak to nazvat), že malej byl v nemocnici a já doma a mohla jsem se dát dohromady a věděla jsem, že o Míšu je postaráno. Těším se na fotky s Domčou :slight_smile: Hezky to zvládejte...
27. srp 2010 ve 13:33  • Odpověz
@antana123 ježiš..ten je krásnej, taky pěkně vlasatej, co? A jakej macek...Ještě jednou gratuluju..Mlíčko bude, neboj,..chce to pár dní...
27. srp 2010 ve 13:34  • Odpověz
@hanncca Zase bude v babyboxu? :grinning: :grinning: :grinning:
27. srp 2010 ve 13:35  • Odpověz
@tatarina no jo, akorát už mu je babybox malej :slight_smile: :grinning: :grinning: teď už vážím ale jen jednou denně večer
27. srp 2010 ve 13:36  • Odpověz
@hanncca Tak musíme boxík zvětšit... Přinejhorším se dá použít i krabice od banánů, pak od televize... :grinning: :grinning: :grinning:
27. srp 2010 ve 13:46  • Odpověz
@eliska_v heye mě právě nepříde že jsem se dala rychle dokupy a právě že si to ještě nemůžu užívat naplno.
ted jsem byla u dr, posadila se na židli, au au, no a taky sem přišla na hemeroid, takže nic moc, přitom sem netlačila, tak nevím ale prej nemusí člověk ho vytlačit, stačí namáhaná oblast, což tu ted mám fest....tak mažu a uvidím, ale být to jen tohle tak si skáču vysoko....už dorazila mamča tak sem ráda zapadla do postele, malého u sebe v košíku a je mi fajn.....
HUP ....no vono od čtvrtka mi nebylo na to se sbalit a vypadnout. A když mi pak vysvětlili situaci, nebyla moc cesta zpět, ale byla jsem rozhodnutá na víkend zdrhnout, ale bála sem se o malýho, bo o víkendu maj jen pohotovost, ne že by mě pozvali na monitor , a malýho chodili poslouchat co dvě hodiny pak co hodinu i v noci......prostě jen bylo brzo a tak se vyvolávalo postupně, já si na tu péči nakonec nemůžu stěžovat i za ten nadst. sem ráda, idyž jsme pustili dost žilou, pořád na chleba máme, tak to neřeším a manža je rád, že to takhle dopadlo, ale ve středu sem z tama prchala seč mi moje síly stačily.
@hanncca víš já se moc s tchánovci o náročnosti nedělila ....vlastně nic nevěděli, já jim jen poslala občas sms, maj pocit, že se týden nic nedělo a pak sem prostě za 5 hod porodila, nemám ani chut ani zájem o to se s nima o něčem dělit......prostě jim přišlo nenormální, že 5 dní po porodu, a den po propuštění mne ještě neviděli....a ještě dělali dojem, že jako co se plazím, že už musím skákat přes kaluže ne .....a to mi tchán při loučení řek, že mám přijet , že se naložím do bazénu a tak......to už sem ho chtěla poslat do prdele......no nic...nezklamali no, i dyž manža furt říká že mamča semnou soucítí, že taky říkala že se dávala hodně dlouho dokupy,....ale něco jiného je pečovat o hráz a něco jiného je že nemůžu chodit po delší námaze.....no nic, dost stěžování, s Domískem a manžou vše zvládáme a já jsem za oba kluky moc ráda !
27. srp 2010 ve 13:58  • Odpověz
@radkayeboah tak to my naštěstí měli ve vaně sprchu, ale že by nějak tekla, to moc ne.... Kdybych tam měla vlastní byt, tak si koupím jiný, co jsem koukala na nějaký časopisy o bydlení, tak už jsem ty spojený kohoutky moc neviděla. Ale je to neuvěřitelně nepraktický :grinning: .... jinak jsem to tam milovala a po Londýně se mi fakt stejská. Je ale fakt, že jsem celkem ráda, že nejsem těhotná a mimi tam. Tady v německu je péče lepší, si myslím a pak Londýn mi přišel celkem bariérovej, hlavně metro, tady jsou snad úplně všude výtahy, v obchodech jsem viděla i koutek na přebalení, třeba v CA je na to jedna kabinka....ale je to tady u nás, tak mi to k ničemu není, musím popátrat hlouběji ve městě, nějaký záchytný stanice :grinning: .

Ale ty věci pro miminko mají angličani teda fanatastický!

@kovalda šmarjá, papírový kapesníky!!!! na ty bych úplně zapomněla, já furt dokupuju blbosti, dneska jsem si koupila mýdlo, čistý bez ničeho, pro alergiky....ale kapesník by mě teda asi nenapadl. Taky nemám pantofle.....fén radši tahat nebudu, je z roku raz dva, ještě bych dostala ránu :grinning: ....ale je dobrej i na sušení vlasů aby mamča nenastydla.

kojopolštář bych chtěla s sebou taky a polštáře, já už jsem jak princezna na hrášku. ale je neuvěřitelně neskladnej a už docela jetej :grinning: , teď jsem prala potah, ale byla líná ho tam nasoukat, jde to docela blbě.
27. srp 2010 ve 14:11  • Odpověz
@lio a kdžy jim řekneš, že to bylo hodně těžký a namáhavý a že sotva lezeš a pořád to dost bolí, tak na to nereagujou? :confused:
27. srp 2010 ve 14:14  • Odpověz
@suik asi to bude znít blbě ale nemám náladu jim říkat jak těžký to bylo, ale až budu fit mazlit se s nima nebudu.....aspon že se manža nepotatil , nešel to zachlastat a nevysral se na mě.....v den porodu šel na žebra do mex restaurace a dal si dvě mojita, a taky nemá náladu na nějaké oslavy pod krabicema kupovaných chlebíčků.......
27. srp 2010 ve 14:19  • Odpověz
@suik navíc dybych to prezentovala takhle, tak zase budu chudinka a čuměli by na mě zase jako celé těhu "ty chudáčku, jaký je to utrpení" atd....to já z porodu dělat nechci a jak říkal manža je to tak intimní záležitost že fakt nemám potřebu a náladu někomu vyprávět a odpovídat na otázky typu TAK povídek jaký to bylo.......
27. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
@tatarina jj, budu muset sehnat větší krabici :slight_smile:
@lio jasný, hlavně že máš oba kluky doma :slight_smile: nestresuj se s tchánovcema...já si taky kolikrát myslím o pr..... Já mám příbuzný, se kterejma se stýkám v pohodě. Ale občas už mě štvalo,že tu byli denně...ale asi jim to došlo a mám i svůj klid. navíc manžel ráno zamkne barák i branku, tak se sem nikdo nedostane a nemáme zvonek, takže vylezu až odpo a dopolko nikdo neotravuje :slight_smile: tak to dobře doma zvládejte!!!! drž se!!!
27. srp 2010 ve 14:38  • Odpověz
@lio já myslela, jen tak to shrnout, oznámit jako fakt a neříkat podrobnosti....já dostávám osypky, kdybych měla něco tak intimního tchánovi vyprávět, fuj.....ale nemluvíme s nimi dál, tak nic nehrozí. Včera manželovi poslali emailem krátké přání k svátku, nic víc. Žádná otázka jak se máme, nějaká reakce na to jak jsme jim oznámili, že se s nimi bavit nebudeme ... nic. Manžela to děsně rozčílilo :rolling_eyes: ... se mu ani nedivím.
27. srp 2010 ve 14:40  • Odpověz
@lio já když jsem unavená nebo tak, tak dokážu bejt dost ostrá a nenechám si nic líbit. V tom jsem celkem sobec.
27. srp 2010 ve 14:41  • Odpověz
@tatarina @petja Prosím, mohly byste mi "zkontrolovat" poměry u toho ricinového koktejlu ... půl až 3/4 panáka ricinového oleje + hlt čiré kořky + dolít do 3dcl meruňkovým džusem? Panáka velkého?
Tohle mám doma napsáno už nějakou dobu a teď jsem si to chtěla ověřit na té diskuzi od petji, ale nechce se mi pročítat 99 stran a na začátku jsem narazila na poměr 1:1 a to se mi zdá moc. Tat, ty jsi ho teď někdy pila viď. Já ho chci zkusit dneska, buď se malé bude chtít ven nebo ne. Díky. :wink:

Včera mě dostala tchýně, volala manžovi, že jí v pondělí propouštějí a neopomněla se zeptat, zda "je ještě celá?", začínají mě tyhle dotazy a hlavně telefonáty fakt vytáčet. To si opravdu všichni myslí, že jim to zatajíme, až se malá narodí, nebo co?! Vždycky všichni volají jako jak se máme a nakonec je to dotaz ve smyslu, tak kdy? ještě nic? pořád vcelku? atp. Začíná mě to fakt vytáčet. Grrr. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. srp 2010 ve 14:43  • Odpověz
@ladenka Lady, tak já jsem si to míchala přesně takhle: 25 ml riciňáku, přesně 14 ks půlek zavařených domácích meruněk (asi půl velkýho kompotu bez šťávy) a malýho panáka vodky (píšou teda slivovice, ale po té já zvracím normálně)... :wink:
Jo, já pila včera a absolutně ani ťuk, ani mě to neprohnalo, ani jsem nezvracela a kontrakce asi tak 5 ks ... :sweat_smile:
27. srp 2010 ve 14:53  • Odpověz
@lio: však eliška psala, že přeje, ABY SES dala brzy do kupy a mohla si to naplno užívat :grinning:
27. srp 2010 ve 14:53  • Odpověz
@suik ja jsem nevedela ze jsi v Nemecku...No ta pece bude asi vsude lepsi nez tady. Ja uz nebydlim v Londyne takze metro mi je uz ukradene, ale mas pravdu je jich tam jen par co maji vytah. ja bydlim kousek od Londyna a mame autko takze je to jine i kdybych chtela jit do mesta tak to mam pesky asi 10minut a zase autobusy jsou tu v pohode ne jak u nas v Cesku!! :rolling_eyes:
No kouhoutky to maji snad vsude, prej je to neco kvuli kralovne...Nebo co nekdo mi to v praci vysvetloval, ale mi to stejne neslo do hlavy! Taky se nedovedu predstavit zit porad v Londyne a mit Zakouska...Je to tam drahe co se tyce ubytovani a nez se clovek dostane kam potrebuje ztrati roky zivota!! Tady je to jine rozloha je jako Olomouc takze super a vse je ,,za rohem,, pred par dny jsme tu nasla slovensky obchod tak jsem za to hrozne rada! Maji tam i pohrubou mouku, kvasnice...Takze se dam na peceni. A maji piskotky!!ty miluji nejvic... Muj nechapal kdyz jsme dotahla dve tasky jidla, mouky, pastik...Az mi slzicka ukapla. Ale je to jako mit kousek ceska doma!! :grinning: :grinning:
27. srp 2010 v 15:04  •  3 děti  • Odpověz
@suik fakt sem neměla sílu , jen sem občas byla hnusná, ale ani to jim nestačilo k tomu že by se měli zdekovat a jít....
nevím manžovi řekli jen kouknout a jít....dyž mi tchán mezi dveřma vrazil dvě krabice kupovaných chlebíčků, kterých se ani nedotkl, tak mi bylo ouvej.....ted mi mamča navíc řekla, já se ji ptala co říkali na košík, na který se šli do ložnice podívat, že jako hodnotili jakej tu mám bordel a chaos a že mamče tchýně kopla bednu s plenama a at nám to někam uklidí a tak.....jansě sem jim řekla, žep leny nechci, budu látkovat, zatím ne, nemám sílu ještě a chci k tomu mít klid a tak....a oni že byli v akci, tak další krabici už jim hodím na hlavu, protože přesně z toho důvodu sem nechtěla jednorázovky, nemám to ani kam dát.....a že mi hodnotěj stav ložnice den po propuštění z porodnice, no to sem měla slyšet (neslyšela, byla sem v obýváku)......a já dyž sem unavená nejsem ostrá, naopak, až to, že se manža zeptal zda byl pes venku a já kroutila hlavou že ne, tak řekli že až půjde tak půjdou s ním ..tak se manža zvedl a šel hned.....tak se zvedli, jinak si tu vypráví zážitky kdo jak byl uřvanej, kdo kdy měl dudlík a kdo jak nespal ještě ted.......
27. srp 2010 v 15:28  • Odpověz
@kovalda no jo slepota, už to taky vidím že přeje :slight_smile:))
27. srp 2010 v 15:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.