• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@r.m já to měla poprvé asi taky po prohlídce, ale pak ne, nikdo a nic vevnitř nebyl...do toho byly i pěkný bolesti v kříži a ty přešly po teplé sprše :confused: , co se tam dělo nevím. Já krvácela z čípku na začátku, mám tam vřídeček nebo co, tak jestli s to tam šteluje, tak občas asi něco ukápne, no zeptám se doktora, ve středu tam jdu.

teda číst tuhle diskuzi, to je něco, mražení knedlíků se střídá s kojením.....no my nemaminky jsme ještě vysmátý :grinning:

@hupcza: au au. To je nešika :grinning: , ty svišti ti teda dávaj zabrat, ale mám takový tušení, že tě zítra už neuvidím :grinning: ....ale ne že se budeš jen schovávat.

@ lio au au au taky. :frowning2:

@radkayeboah my si po skypu bohužel moc nevoláme, se ségrou občas jo, ale babi počítač samo nemá a táta, škoda mluvit, ten mi sotva odpoví na email, jsem na něj pěkně naštvaná, občas mu volám, ale stojí to hrozný prachy. Tady to nějak nemáme vychytaný, v anglii jsme měli docela dobrej tarif, to jsme si i celkem pokecali. No teď má u mě vroubek, tak mu volat nebudu, taky je řada na něm....
a s tchánovci se nebavíme.
teta a setřenka (je v Nothinghamu) skype má, a když tu byli, tak jsme měli trojhovor, jště s druhou co zůstala doma a to bylo super, tak musme udělat častějc.
27. srp 2010 ve 22:04  • Odpověz
@hupcza : tak tady už se asi taky pojede na velké finále...tak držím pěsti...
Teda ten Ondráš ti dal :frowning2: , já jak na mě Mates leze taky trnu strachy :wink: ,aby mi neskočil na břicho,on má ted to hupsací období, stojí a péruje do dřepu,sedí a psokakuje, prostě pořád hopsá :grinning: :grinning: :grinning:

@lio : jj, hemeroidy ,au au... to důvěrně znám po porodu vykoukly a jsou bohužel stále...ted se zhoršují tím tlakem na spodek a počítám u prorodu prasknou :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....ale já jsem prostě nějak seděla :slight_smile: ,když bylo třeba, seděla jsem si na noze ve zvýšené poloze :grinning: a to jsem měla stehů 9 až k zadku. :pensive: . Snad to letos bude méně.
27. srp 2010 ve 22:13  • Odpověz
@suik : a to budete i pak po porodu na starosti mít jen to maličké jedno, horší my, co budeme mít dětičky dvě a nebo i více :wink:
27. srp 2010 ve 22:16  • Odpověz
Přeju dobrou noc a @hupcza, tobě přeju jízdu do porodnice pro Verunku :slight_smile:

27. srp 2010 ve 22:39  • Odpověz
hup se dlouho neozvala, tak třeba už jeli, držím palce :wink:
27. srp 2010 ve 22:43  • Odpověz
No já začínám být teda pěkně připos... Co píše lio a kuchy.... :pensive: :pensive: :pensive:
27. srp 2010 ve 22:43  • Odpověz
No nic, dobrou, snad toho dnes naspím víc.
27. srp 2010 ve 22:44  • Odpověz
@kuchy no ale pro nás to bude všechno neuvěřitelně nový, nevím jestli budem mít nějakou zívačku teda :rolling_eyes:
27. srp 2010 ve 23:00  • Odpověz
@zvirka to bych jí moc přála :dizzy_face:
27. srp 2010 ve 23:01  • Odpověz
já čekám na manžela, zrovna letí, jsem teda hrozně nervní.... tak tu budu ještě strašit :confused:
27. srp 2010 ve 23:01  • Odpověz
@suik Ještě jsem mrkla, za chvíli ho budeš mít doma, neboj :wink: A teď už mě fakt manža žene spát, dobrou!
27. srp 2010 ve 23:15  • Odpověz
Ahojky holky, jen rychlý nákuk. Nějak nestihám. Dnes UZ v Podolí. Terinka má už 2125g. Opět zvýšené průtoky. JInak je OK.
@hupcza že by??? :wink:
27. srp 2010 ve 23:23  • Odpověz
@zvirka koukám zrovna na stránky letiště, zrovna přistávali a teď jsou na zemi. UF. Letadel se nebojím, ale když manžel někam letí, tak jsem nervní :frowning2: ....no bojim se o něj a toho strachu se nějak nedokážu zbavit.

@pet.s ty jsi taky pěkná sova, co? Zvýšené průtoky znamenají co?
27. srp 2010 ve 23:29  • Odpověz
@suik to me mrzi ze to s tatkou je takove, ale uvidis jak se maly/a narodi tak se vsechno zmeni! Mu urcite vadi ze jste tak daleko...Oni tatkove nedaji dopustit na sve dcery. Moje babicka s dedou nemaji skype, ale zase kdyz mi moc chybi tak si koupim kartu a zavolam jim. Mam do ceska volani na pevnou zadarmo,ale nikdo uz pevnou nema. Vsichni ji zrusili...Ze maji mobil. Tak volam jen obcas mamci do prace. Skype je super kdyz muzes takhle kdykoliv volat!
Se divam vy pohlavi mimiska neznate?? Nechtela si nebo se schovava??
Jak je mozne ze tu vsechny vite kolik vase mimuska vazi a meri...Me nikdo nic nerekne! U me kazda prohlidka trva cca 10minut a to je mereni tlaku, moc, srdicko - aspon neco...Kontrola kde se prcek asi nachazi {to jen rucne nahmata} nejake otazky. Ok uvidime se za dva tydny. :angry: nejsem tu moc rada s tim vsim...Ale co se da delat. Kamaradka svoji porodni asistentku ani nevidela ta mela uz asi 7 jinych ja ted mela 3x a tu samou takze mensi zlepseni.
27. srp 2010 ve 23:38  •  3 děti  • Odpověz
@radkayeboah váhu a míry víme, protože to prostě na třetím a posledním velkém UZ (30-32tt) říkají :wink: Ale normálně na kontrole je to asi jak v UK. Moč, tlak, váha maminky a srdíčko miminka a někde ještě kontrolní utz.
28. srp 2010 v 00:16  • Odpověz
Ach jo, tak já sem přijdu ponocovat a tady už všichni spí :frowning2: :grinning: Tak já jdu teda taky do hajan :slight_smile:
28. srp 2010 v 00:29  • Odpověz
@radkayeboah jj, pevnou taky všichni zrušili.
No pochybuju, že se táta zlepší, bylo by to velký překvapení. On není z těch, co by nedaly dopustit na své dcery, je celkově takovej schladnější a cit aby si z něj dolovala.....jako dálka hraje roli, ale i když jsme byli v čr, tak to nebylo lepší....

pohlaví jsem moc chtěla vědět, jenže ve 20. ještě v čr, to vidět nebylo, ale špíš byl ten UZ nevýkonej, myslím, že nožičky měl roztažený :angry: ... no a ve 30. se zase malej naštval a nechtěl ukázat nic :grinning: , takže už překvápko.

Já váhu taky nevím, moje doktorka v čr UZ neměla, chodila jsem jinam, na začátku skoro furt, jak jsem měla potíže, a tady jsem měla dvakrát, sice si to doktor všechno změřil, nafotil, a do průkazky taky nezanesl, teda ty UZ míry jo.
Ale pokaždý mám vaginální vyšetření, někdy bych se bez toho i obešla a chodit tam co 14 dní mě na zezačátku moc nebavilo...

To střídání asistentek by mi teda vadilo.....jako mě se nezdá špatná ta myšlenka, že když je vše OK, tak je těhotná v péči porodní asistentky, ale měla by být jen jedna aby byla nějaká důvěra....taky první UZ se tam dělá dost pozdě, ne?
Tady v německu mi ta péče přijde jako mezistup mezi tím anglickým a českým.

28. srp 2010 v 00:31  • Odpověz
@lendaw nespí, čekají ....kruci, kde je? :angry: ... no z letiště to je ještě kousek.

já mám z UZ jen ty míry nožiček a tak, podle toho se snad dá ta váha vypočítat, PA mi to nějak dělala podle toho grafu a byli jsme tak na spodní hranici. Mno, ale že by to bylo na gramy, to ne :grinning:
28. srp 2010 v 00:33  • Odpověz
@suik a @radkayeboah no já váhu vím, protože chodím do podlí každých 14 dní na biometrii miminka. Jsem diabetik na inzulínu a tam se to hlídá,aby mimčo nebylo nějak obrovské. Pokaždé ji změří a vypočtou váhu.
Tak holky, já jdu uvařit.Dnes mi přijdou řemeslníci přendat kuchyň, tak musím uvařit teď ráno, protože pak už nebudeme v provozu. :grinning: :grinning: Jen netuším, kde jim to v poledne ohřeju.
28. srp 2010 v 05:53  • Odpověz
Pěknou sobotu všem, Hup se fakt už neozvala, tak uvidíme :slight_smile:
@pet.s to jsem řešila minulý víkend, naštěstí sporák zůstal na svém místě, tak ohřívat jsem mohla :wink:
Mě taky kvůli cukrovce pokaždé váží mimi, i když teď nevím, teď už půjdu do porodnice a ještě má doktor dovču, takže k zástupu - celkem už 4. doktor, mám to těhotenství vtipné :grinning:
Za chvilku vyrážím na den otevřených dveří k manžovi do fabriky, tak doufám, že to uchodím, bo to má asi kilometr, a odpoledne by se měl hrát fotbal, tak asi vyrazíme za kulturou - chlapi fandí a ženský tlachaj a mají tam výborné topinky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad se umoudří počasí...
28. srp 2010 v 07:50  • Odpověz
@lendaw jo takhle...Tady uz treti UZ neni :frowning2: jen kdyby nebylo neco v poradku tak by me zase poslali, ale jinak nic. No co budu muset pockat jak maly vyjde aby nas prekvapil jak velky asi bude! :wink:
@suik ona ta pevna se moc v Cesku asi nevyplati...No co uz. Ale je to skoda muzu volat a nemam komu. :cry: .No jak se mimusko narodi uvidis budes mit jine starosti a na ty s tatkou uplne zapomenes...A to kde jsi prosim te v Cesku byla na UZ ze ve 20tt nic neslo videt?? Ale i tak aspon to bude pro vas dva prekvapeni. Ja jsem hrozne chtela vedet, ale jak jsem sli na UZ v tom 20tt tak jsem se rozhodla ze nechci a muj byl chudak vyjeveny, ze on chce vedet a prosil a prosil tak ze teda jo. No rekla nam ze to ASi bude kluk no a pak jsem byla ve 28tt doma v Cesku a tam mi rikal, ze se maly vystavuje a ze by dal cokoliv za to ze je to kluk jako buk..I ja jsem videla toho maleho pindika...
Jak rikas s tema porodnima assistentkama mi to vadi jen ze ma clovek pokazde jinou a neni to pak na urovni pacient ,,doktor,, protoze kdyz se mas porad opakovat tak uz ti to leze krkem a radsi to nechas tak! Ale vubec mi nevadi ze nemam doktora, jak rikas kdyz je vsechno ok tak neni ani potreba. Tady ale nedelaji zadne vnitrni vysetreni-teda zatim. Jako 24leta mam narok na zdarma test na pohlavni nemoce tak jsem si ho nechala udelat...A to mi asistentak dala takove sparatko ze at si doma udelam vyter a pak to prinesu... :confused: tak jsem na ni cucela, ze proc by mi to ona nemohla udelat{ale byla jsem ticho} no doma jsem to nejak udelala...Ale vysledky prisly ze malo toho...Tak nakonec mi to sama udelala..{jsem zdrava} ale vtipna metoda..Mamce kdyz neco rikam ta jde do kolen{je to zdravotni sestre} Jo a 1UZ se delal myslim neco kolem 11-13tt asi ja uz moc nevim a pak ten druhy 20-25tt...
@pet.s tak to chapu musi si to hlidat! My mame v rodine taky cukrovku tak jsme musela na testy, ale myslim ze v Cesku se chodi normalne?ze tady jen pokud je rodine nejaka historie cukrovky jinak ne. Pekne hnusne a to jsem musela na dvakrat nebot mi dala zle informace o te tekutine rekli ze se ma vypit 1hodinku pred odebrani krve a ono to je zmenene ze prvni krev na lacno vypit tekutinu a pak za hodku dalsi krev.. no komedie se mnou... :grinning:
28. srp 2010 v 08:28  •  3 děti  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
tak koukám, že tu máme pár ponocovačů a taky ranní ptáčat :slight_smile:

@pet.s: nová kuchyň, to budete mít parádní. TAky se přidávám s dotazem - co jsou ty rychlejší průtoky placentou?

@discreet: užij si den na fotbálku :slight_smile:

@radkayeboah: tak to je teda vtipnost - dělat si sama výtěry :astonished: :grinning:. No, chtělo by to něco mezi - u nás zas pokaždé vaginální vyšetření, to mi zas přijde zbytečně moc.

@suik : doufám, že manža dojel domů v pořádku, taky bych měla strach. Tak teď už můžeš být zas v klidu, taťka je doma a pohlídá si vás :grinning:
28. srp 2010 v 08:54  • Odpověz
My pojedeme asi za hodinku nakupovat a taky vyprovodit tchýni na cestu domů :grinning: :grinning: :grinning:
Takže tu dlouho nebudu. :slight_smile: Od hupczi zatím žádné SMS nemám, tak uvidíme, jak to s ní je, jestli ji Verunka zas jen testuje anebo roděj :slight_smile:
28. srp 2010 v 08:56  • Odpověz
Dobré ráno holky, tak se mi dnes zdálo o tom, že Hupcza rodí a že ji Kuchy odpočítává ty kontrakce. Pak jsem se vzbudila a zjistila, že to jsou moje vlastní poslí kontrakce, které mě nedaly pokoj od odpoledne do 5am. A pak přestaly, tak asi nic, miláček do pondělí bude pryč, tak snad prcek vydrží.

Hodím teď nová bříška, třeba jsou už poslední :slight_smile:

Hup už má určitě mimáka :dizzy_face:
28. srp 2010 v 09:33  • Odpověz
Mě teda vaginální vyšetření dělali za celé těhu jen 3 x. Z toho 2 x na začátku, když jsem krvácela a jednou ve 36tt společně se stěry. No, ale zas nevím CS skore. Mám jendno, když mi dělali ty stěry. JInak nic. Dělají mi ale pokaždé utz. .Už od začátku těhu.
@pet.s Ohřeješ to v mikrovlnce :slight_smile: My jsme takhle žili skoro 2 měsíce. Když jsme koupiili barák a jali jsme se ho rekonstruovat, tak tam ani kuchyň nebyla. POd prkennou podlahou nasypaný asfalt. Takže opravdu od základu. 2 měsíce jsme se stravovali na grilu nebo z mikrovlnky. Potom jsme dvě sezony nechtěli o grilování ani slyšet. :grinning:
28. srp 2010 v 09:42  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

dneska je u nás hnusně, zataženo a jen 12stupňů :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@lio no jestli si se ošidila s pitím, tak to má hodně vliv na tvorbu mlíka!...a taky i jídlo, musí se fakt hooodně pít, měla by se vypít i sklenička něčeho při samotným kojení a taky dostatečně jíst, hlavně mléčné výrobky...tak pěkně papej a pij a ono se to ještě nastartuje :wink:

jinak myslím, že UM neni žádná starost ani venku...až poznáš, možná si to budeš chválit líp jak kojo :grinning: :grinning: :grinning: já to dělala, že jsem si vozila čerstvou uvařenou vodu v termosce, případně malou flaštičku studené převařené, abych to mohla zředit, když by nebylo kde ochladit flašku.... koupila jsem si zásobníček na UM a dělala mlíko do flašky klidně v autě, venku na lavičce...no všude možně :wink: :grinning: a prcek to měl vypitý během 10minut, takže pohoda :wink: :slight_smile: :slight_smile:

sice každý říká, jak je kojo pohodlný, že nic sebou nemusíš vozit a připravovat, ale pro mě přišlo UM taky pohodlný, doma jsem měla vodu standartně v termosce, mlíko bylo udělané za chvililinku a i rychle vypitý...žádný půlhodinový crcání s kojem, kde už tě začínají bolet i záda :wink: :grinning:

ad hemeroidy...chudáčku :frowning2: zkus ty koupele z dubový kůry (koupíš v lékárně) snad pomůže....jinak výborná mastička Preparation H (pro těhule i kojící)..ale nevím, zda je na předpis, já už ji mám doma dlouho...
28. srp 2010 v 09:56  • Odpověz
čauky
jdu podat hlášení - furt 2v1 :sweat_smile:
no alespoň jsem se na noc prosypala homeopatikama a vyspala se (v rámci možností)
zvažuju ten nápoj od i.s. - ale na druhou stranu ji nechci popohánět ...třeba má nějaký důvod (no doufám, že teda hodně pádný, jelikož jinak bych ji musela hryznout :angry: ) ...no uvidíme
ad nos....denska to bolí jako prase ...možná to myslel jako terapii, že budu míň vnímat ty kontra, když mě bude pořádně bolet něco jiného :slight_smile:
28. srp 2010 v 10:03  • Odpověz
@hupcza jeee, tak to já myslela, že je Verča už venku, ty nás teda napínáš!
28. srp 2010 v 10:22  • Odpověz
@ojo: ad kojo - tak to nesouhlasím ...vždyť kojení je vytáhnu prso a jedu .....u um musím jednak vše nachystat než někam vyrazím, odměřit si dávky (a nebo se sebou vléct krabici), nachystat si vodu (teplou a studenou, jak sama píšeš), lahvičku - to vše sbalit, vláčet to se sebou, pak zase někde vybalit, namíchat a pít ....pak ti zbyde špinavá lahvička, takže do dalšího kola musíš najít někde alespoň wc s teplou vodou, což teda není vždy při ruce .....a nebo vláčet lahviček několik ....no nevím, jestli to je tak pohodlné, jak líčíš ...to asi ale může každý přebrat sám :wink:

@suzete: já vás napínám? ...co terpvá verča mě :grinning:
28. srp 2010 v 10:38  • Odpověz
@hupcza já vím, že kojení je bez práce :slight_smile: ...sama jsem kojila plně 5 měsíců, akorát přes léto, to bylo super :slight_smile: :slight_smile: pak jsem musela přejít na UM, že jsem měla málo mlíka...ale i tak mi to s UM nepřišlo jako nějaká extra zdlouhavá práce, termoska, zásobníček a flaška se mi v pohodě vešli do tašky na kočár a zase tak dlouho, abych musela někde mejt na wc flašku jsme nebyli, to spíš u někoho doma...taky to už bylo na zimu...a vybalit, namíchat a pít?? to je to nejmenší :grinning: kojit mohl i taťka a já si šla v klidu do vany :grinning:
z mého pohledu to vyjde na stejno...pár mých kamarádek má stejný názor, dokonce si UM chválí...byla jsem u jedné na zahradě, kde neměla ještě židle, tak jsme seděli na trávě a vybalila flašku, namíchala, a krmila malýho v kočáru a chválila si, jak je to pohodlný, že si nemusí teď lámat hlavu, jak by si sedla, aby nehuntovala záda :sweat_smile:

každá na to máme svůj pohled :wink:

tak já taky čekala, že už Verunka vykoukne :grinning:
28. srp 2010 v 10:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.